Tajemnicze Domostwo / Mysterium (Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Gambit »

kamron6 pisze:W TD gram w 2 i 3 osoby, w Deception nie miałem okazji zagrać i nie będę takiej mieć bo przykładowo: a) na grupy 4+ mam bardziej złożone gry b) nie znoszę elementów mafiopodobnych c) to, że gra jest weselsza/żywsza wręcz mnie odstręcza, bo to oznaka gry imprezowej, zabicie cenionego przeze mnie nastroju etc. Innymi słowy to nie gra dla mnie. Nie piszę, że Deception jest złą grą, po prostu jak czytam, że jest to nowa lepsza wersja TD to raczej się spodziewam czegoś co może mi ją zastąpić, a nie może, bo to całkiem inna gra.
Element mafiopodobny w Deception jest niezauważalny. Nie jest to tak wielka część gry, jak na przykład w One Night Ultimate Werewolf, czy nawet w Avalonie. Nastrój w Deception jest o wiele ciekawszy moim zdaniem niż w Domostwie. Szukanie faktycznego mordercy, który stara się mylić tropy jest dużo fajniejsze, niż podążanie za wskazówkami ducha, który przez kilka dni nie wie co się dokładnie stało, żeby potem sobie magicznie przypomnieć :)
kamron6 pisze:Warto być precyzyjnym, bo już miałem nadzieję (a tylko fałszywa nadzieja spowodowała, że chciało mi się to komentować), że to zapowiedź na nową jakość w tego typu rozgrywce, a jej nie ma, jest po prostu inna gra z elementem kalamburów i mafii.
Ujmę to tak. Dopóki nie zagrałeś w Deception, to nie powinieneś wypowiadać się, czy jest w tym nowa jakość, czy nie. I czy jest to zupełnie inna gra, czy nie. Nie znasz gry, więc Twoje opinie są mylące dla ludzi, którzy mogą być zainteresowani tytułem. Chcesz aby inni byli precyzyjni, a sam wydajesz osąd bez jednej rozgrywki.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kamron6 »

Może faktycznie nieprecyzyjnie się wypowiedziałem:
1) Deception nie zastąpi niektórym TD, bo np. nie każdy gra w TD w 4+ osoby, a w np. 2-3. Z tego samego powodu TD nie jest następcą Dixita lub odwrotnie
2) To, że nie grałem w grę nie oznacza, że nie mogę nic powiedzieć, szczególnie jeśli komentuje np. ilość graczy - do tego nie muszę grać, zresztą praktycznie każdy tytuł jaki kupiłem oceniałem na podstawie gameplayów / zawartości / mechaniki i nigdy się praktycznie nie pomyliłem (poza pierwszymi grami), każdy wiec co lubi, czego nie i co mu podpasuje, a co nie, napisałem wyłącznie moje odczucia względem mojej sytuacji. W kontekście innych graczy z łatwością przyznam, że Deception wydaje się lepszy w większej liczbie graczy niż DT, ja sobie nie wyobrażam grać DT "imprezowo".
3) Po prostu uważam, że gra nazywana "następcą" powinna być bardziej podobna do "poprzednika", jak czytam recenzję o nowej lepszej wersji to dla mnie oznacza, że bez zastrzeżeń mogę wyrzucić starą, a ja bym nie mógł w nią zagrać choćby z powodu liczby graczy. Mam wrażenie, że wszyscy traktują TD jako jedynie grę imprezową z kalambury i nagle odkryli, że są od tego lepsze gry ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Gambit »

kamron6 pisze:Może faktycznie nieprecyzyjnie się wypowiedziałem:
1) Deception nie zastąpi niektórym TD, bo np. nie każdy gra w TD w 4+ osoby, a w np. 2-3.
Pełna zgoda.
kamron6 pisze:2) To, że nie grałem w grę nie oznacza, że nie mogę nic powiedzieć, szczególnie jeśli komentuje np. ilość graczy - do tego nie muszę grać,
Prawie pełna zgoda. Niestety Ty komentowałeś też nieco głębiej. A do tego powinieneś już zagrać.
kamron6 pisze:3) Po prostu uważam, że gra nazywana "następcą" powinna być bardziej podobna do "poprzednika", jak czytam recenzję o nowej lepszej wersji to dla mnie oznacza, że bez zastrzeżeń mogę wyrzucić starą, a ja bym nie mógł w nią zagrać choćby z powodu liczby graczy.
Mam wrażenie, że tu się mylisz. Tajemnicze Domostwo i Deception są moim zdaniem na tyle do siebie podobne, żeby je ze sobą bez problemu porównać. Jednocześnie są na tyle różne, żeby nie mówić o "nowej wersji". To nie powinno być podobieństwo jak między Runeboundem 2nd Ed. a Runeboundem 3rd Ed. To powinno być podobieństwo jak między Talismanem, a Runeboundem.
kamron6 pisze:Mam wrażenie, że wszyscy traktują TD jako jedynie grę imprezową z kalambury i nagle odkryli, że są od tego lepsze gry ;)
Nie chodzi tu o to, jak ludzie traktują Tajemnicze Domostwo. Tu chodzi chyba o to, że sporo ludzi, patrząc na to, co oferuje im Domostwo, uznaje, że Deception oferuje im to samo, tylko lepiej. I to wcale nie spycha TD do roli gry imprezowej z kalamburami. To po prostu dwie gry z tego samego gatunku, o niemal tej samej ciężkości. Jedni będą woleli Domostwo, inni Deception. I to jest jak najbardziej OK. Tylko po co dorabiać do tego sztuczną ideologie typu "to jest imprezowe, a to drugie nie"?
kamron6 pisze:tak jak bym napisał, że skoro S:A zastąpił mi CoC
Tak przy okazji...co to jest S:A?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Nie grałem w Deception to też się wypowiem ;)
Tajemnicze ma jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć - część graczy chwali je sobie, bo nie jest stresująca (nie jestem mordercą, zdrajcą, szpiegiem czy cylonem, którego wszyscy chcą dorwać; ponadto nie muszę się spieszyć) i nie wymaga kreatywności (nie muszę wydawać dźwięków, wymyślać haseł, konfrontować, rysować ani przemawiać i uzasadniać swoje wybory). Dla takich graczy TD zawsze będzie przyjemniejsze niż Deception, Dixit i inne takie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Gambit »

donmakaron pisze:Tajemnicze ma jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć - część graczy chwali je sobie, bo nie jest stresująca (nie jestem mordercą, zdrajcą, szpiegiem czy cylonem, którego wszyscy chcą dorwać; ponadto nie muszę się spieszyć)
Zgodzę się. Są ludzie, którym "niewygodnie" się gra taką rolą jak morderca, który musi kombinować i mylic tropy. Oni mogą się źle czuć w Deception kiedy dostaną tę rolę.
donmakaron pisze:i nie wymaga kreatywności (nie muszę wydawać dźwięków, wymyślać haseł, konfrontować, rysować ani przemawiać i uzasadniać swoje wybory). Dla takich graczy TD zawsze będzie przyjemniejsze niż Deception, Dixit i inne takie.
Tajemnicze Domostwo nie wymaga kreatywności? Nigdy przy stole nie padało u Ciebie pytanie do Ducha "No to teraz tłumacz, czemu te karty pasują do tego miejsca". Wykombinowanie jak dopasować karty, które mam na ręku do tego co leży na stole, to kreatywnośc najwyższych lotów :) Tak samo jak zgadnięcie, co ten Duch myślał, o ile w ogóle myslał :P
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kamron6 »

Mnie wyłącznie chodziło o to, że pisaliście (nie tylko ty) za bardzo jak dla mnie w tonie, R v2 -> R v3, a nie nie Talizman -> Runebound (choć te analogie i tak zaczynają bardziej mieszać :lol: ). Jest to całkowicie subiektywne odczucie mające was poinformować jak ja to odebrałem -> inaczej mówiąc mnie zmyliliście, szczególnie na pierwszy rzut oka. Inne argumenty były "przykładowe", ale jak zwykle za bardzo się rozpisywałem i chyba oderbaon to jako atak albo chwalenie DT ;)

S:A a raczej ST:A -> Star Trek: Ascedanscy (ale większości ta zamiana nie podpasuje, bo cenią sobie w CoCu drzewko technologiczne, gdzie u nas jest to raczej wada niż zaleta rozgrywki, bardzo wydłuża grę, wprowadza dużą ilość zasad do spamiętania na bieżąco, jest dość statyczne + akcje militarne i cywilne są tym samym w CoC -> to chyba najbardziej wymaga homerules w CoC).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

Gambit pisze:Tajemnicze Domostwo nie wymaga kreatywności? Nigdy przy stole nie padało u Ciebie pytanie do Ducha "No to teraz tłumacz, czemu te karty pasują do tego miejsca". Wykombinowanie jak dopasować karty, które mam na ręku do tego co leży na stole, to kreatywnośc najwyższych lotów :) Tak samo jak zgadnięcie, co ten Duch myślał, o ile w ogóle myslał :P
Pewnie że padało i pewnie że można się wykazać kreatywnością. Ale jak ktoś nie ma ochoty czy umiejętności, to i tak można w to wygrać i dobrze się bawić. Duch zawsze może się wymigać (w końcu nie powinien rozmawiać z graczami), a po grze powiedzieć że nie będzie się tłumaczył, żeby nie wpływać na przyszłe rozgrywki. Nikt nie musi za to kłamać (D:MiH) ani wymyślać podpowiedzi (Dixit). Gracz może po prostu zdać się na intuicję czy znajomość z duchem. Jest to trochę inna, przystępniejsza kreatywność w moim odczuciu.
Hrabia Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:24

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Hrabia Jaro »

Zakupiłem jednak grę :)
Jestem zadowolony ja i moje towarzystwo,(w 3 godziny graliśmy kilka tur)
Klimat gry mroczny, plus świece i muzyka nastrojowa spotęgowały klimat ale też dużo śmiechów było przy rozgrywce.
Karty klimatyczne i ładnie zilustrowane, ogólnie bardzo przyzwoicie zrobiona gra.
Jednym minusikiem to brak parawanu dla ducha, musieliśmy zrobić go z pudełka i z kilku książek, bo niestety trudno było duchowi dopasowywać karty snu, tak by nie ujawnić tajemnicy. Prowizoryczny parawan ułatwił już sprawę.
Mam nadzieje że taki ekranik pojawi się w dodatku jak wydaniu Misterium.
Dodatek na pewno zakupie.


Obrazek
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: RunMan »

Fantastyczne zdjęcie! Wrzucaj na BGG, będzie gradobicie "kciuków" :)
Hrabia Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:24

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Hrabia Jaro »

RunMan :wink: dzięki,
jak sie zarejestruje to wstawie, bo nie mam tam jeszcze konta.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: smalco »

Mam pytanie czy gra działa na dwie osoby??
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: kamron6 »

Zależy tylko od graczy, równie dobrze może działać świetnie, z drugiej może być beznadziejna do kwadratu.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

donmakaron pisze:Nie grałem w Deception to też się wypowiem ;)
Tajemnicze ma jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć - część graczy chwali je sobie, bo nie jest stresująca (nie jestem mordercą, zdrajcą, szpiegiem czy cylonem, którego wszyscy chcą dorwać; ponadto nie muszę się spieszyć) i nie wymaga kreatywności (nie muszę wydawać dźwięków, wymyślać haseł, konfrontować, rysować ani przemawiać i uzasadniać swoje wybory). Dla takich graczy TD zawsze będzie przyjemniejsze niż Deception, Dixit i inne takie.
dokładnie to !! plus fakt że Deception jest od 4+ skreśla ją z mojej listy życzeń :/ za to w domostwie irytujące jest (o czym pisał Gambit) te nielogiczne rozwiązanie fabuły i podawanie kilku oskarżonych z których tylko 1 jest faktycznie mordercą :)

druga sprawa: czy ktoś może porównać Mysterium i Domostwo - wrażenia ze zmienionej mechaniki? Widziałem na zdjęciach ze dochodzą tam jakieś znaczniki którymi sie obstawia chyba czy inni zgadną oraz jakiś tor też jest, gdzie nasza pozycja determinuje ile kart zobaczymy w finale rozgrywki - chyba!

pytam bo chcę kupić jedną z tych gier - mYsterium jest 5 dyszek droższe i nie wiem czy warto - dla samej zasłonki ducha mi nie warto ale może mechanicznie gra wygląda ciekawiej???
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 13:58 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: costi »

Za 50 dyszek (czyli 500zł) to chyba nie warto... ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

costi pisze:Za 50 dyszek (czyli 500zł) to chyba nie warto... ;)
:oops: :wink:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: donmakaron »

A ja w ogóle nie rozumiem, o co ludziom chodzi z tym "nielogicznym" rozwiązywaniem zagadki. Może i prościej by było po prostu wskazać mordercę (w ogóle najprościej to przyśnić komuś jego dane osobowe, no ale ok...), ale z perspektywy badaczy i historyjki wszystko ma jak najlepszy sens - najpierw dochodzimy kto, gdzie i z czym był, a dopiero w ostatnim rozdziale autor zaskakuje nas tożsamością mordercy. Może sam duch nie wie kto jest winny (bo czemu miałby to wiedzieć?) i razem z żywymi prowadzi swoiste śledztwo? Jak komuś nie przeszkadza, że duch nie może powiedzieć wprost o co mu chodzi, to nie powinno też przeszkadzać takie rozszerzone śledztwo. Chyba.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

jakby ktoś był ciekaw różnic między Domostwem a Mysterium to zostawiam tutaj linka:
https://boardgamegeek.com/blogpost/4425 ... rence-betw

jak dla mnie największą różnicą mechanicznie jest dodanie tego Clairvoyancy Track i żetonów do niego. Wg wydawcy miało to zwiększyć liczbę rzeczy do roboty dla inspektorów/medium - którzy mają podczas gry mniej do roboty niż duch.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: adam_k27 »

Dzięki za linka. Wygląda na to że w Mysterium dodano więcej akcesoriów, bo jest zasłonka dla ducha, która jednak nie jest tylko zasłonką ale tez ułatwia duchowi pracę. Jest klepsydra odmierzająca czas dla śledczych, sa plastikowe kule jasnowidzące zamiast drewnianych znaczników, do tego są jakieś żetony zgody i niezgody. Ogólnie jednak mam wrażenie, że Mysterium komplikuje to co w Tajemniczym domostwie było prostsze i działało dobrze. Natomiast to co moim zdaniem w Mysterium jest lepsze to przebieg fazy rekonstrukcji wydarzeń. Przy rekonstrukcji logiczniejszym wydaje się najpierw rozstrzygnięcie kto z podejrzanych był w tym momencie w domu, a następnie gdzie się znajdował i powiązanie tej postaci z potencjalnym narzędziem zbrodni, niż robienie tego w odwrotnej kolejności. Wyłonienie sprawcy tez jest dużo ciekawsze gdy dostajemy 3 wskazówki do całego zestawu kart - sprawcy, miejsca i narzędzia niż tylko do karty sprawcy. Wariant "Pełne Śledztwo" opublikowany przez Portal wkrótce po premierze Mysterium jest zresztą właśnie przeróbką owych zasad na podobieństwo tych z Mysterium. Przyznam, że u nas ten wariant bardzo przypadł nam do gustu i gramy tylko i wyłącznie z użyciem tego wariantu.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

jakby ktoś szukał info o koszulkach dla obu gier to tutaj jest wszystko ładnie:

Domostwo:https://www.boardgamegeek.com/geeklist/ ... tem3548690
Mysterium: https://www.boardgamegeek.com/geeklist/ ... tem4129262

ps. ja ostatecznie skusiłem się na Mysterium :)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 15:50 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: wilczur »

a czy wiadomo coś o problemach w dostawie Mysterium? Kiedy mają być w sklepach bo jakieś pustki widzę...
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: narandil »

wilczur pisze:a czy wiadomo coś o problemach w dostawie Mysterium? Kiedy mają być w sklepach bo jakieś pustki widzę...
od kilku sklepów dostałem info, że najzwyczajniej skończył się nakład - teraz żeby gra wróciła do sklepów to musiałby być dodruk ...
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: Sekator »

Problem z dostępnością? Gamiko pokazuje 4294967293 sztuk. Poważnie :D
anettaja
Posty: 41
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:09

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: anettaja »

adam_k27 pisze:
looqash007 pisze: Niestety na stronie Portalu nie ma już tych plików na "Dropsie". Warianty - "opowieści o snach" i "pełne śledztwo". Czy ktoś może ma i poratuje śledczego?
Mam te pliczki, wrzuciłem tutaj:
Pełne śledztwo http://hostuje.net/file.php?id=965509d9 ... f22e2b9226
Plansza ducha http://hostuje.net/file.php?id=7bde8892 ... fd7f23c19a
Opowieści o snach (wariant Zeva) http://hostuje.net/file.php?id=3219304d ... bc3d98e964

Miłego grania :D
Dziekuje za pliki. Linki nadal działaja. A tak na narginesie bardzo zaciekawiliscie mnie gra deception. Przed przeczytaniem tego watku, wogole nie wiedziałam o jej istnieniu. Niewiecie gdzie można dostac tą gre? Do tej pory kupowalam tylko w polskich sklepach. Moze ktos chce sie pozbyc swojego egzemplarza.
Tajemnicze domostwo poza tym ze same w sobie sa swietna grą, traktuje też jak dodatek do dixita. Kupilam je bardzo okazyjnie za 80 zl wiec nie obawiam sie, ze Deception wyprze je z mojej kolekcji.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: playerator »

anettaja pisze: A tak na narginesie bardzo zaciekawiliscie mnie gra deception. Przed przeczytaniem tego watku, wogole nie wiedziałam o jej istnieniu. Niewiecie gdzie można dostac tą gre? Do tej pory kupowalam tylko w polskich sklepach.
Tym razem też się da :wink: - http://i-szop.pl/szukaj/1/deception
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Tajemnicze Domostwo

Post autor: muminus77 »

http://portalgames.pl/pl/tajemnicze-dom ... yte-tropy/
Pojawiło się info o tym, że dodatek zawiera nowy tryb gry: Ukryte tropy
Czy ktoś już go posiada i mógłby opisać na czym ten tryb polega?
ODPOWIEDZ