Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Jako, że Galakta, totalnie wypięła się na fanów Wojny o Pierścień i nie planuje (i raczej planować nie będzie) wydania dodatku Lords of Middle-earth w języku polskim wraz z paroma osobami postanowiliśmy wziąć się, za tłumaczenie tegoż dodatku. Jest nas 3, jeśli jest ktoś chętny do pomocy, to zapraszamy. Niby nie ma dużo pracy, bo raptem 28 kart i 32-stronowa instrukcja, ale tłumaczeniami trzeba się potem wymienić i posprawdzać, więc każda para rąk się przyda. Tłumaczenie oczywiście udostępnimy wszystkim.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Curiosity »

Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki, ale z drugiej strony pisanie o Galakcie "wypięła się na graczy" jest trochę niestosowne. W mojej opinii to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) wydawca gier w Polsce jeśli chodzi o plan wydawniczy, polonizacje właśnie i obsługę posprzedażową.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: mat_eyo »

Curiosity pisze:Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki, ale z drugiej strony pisanie o Galakcie "wypięła się na graczy" jest trochę niestosowne. W mojej opinii to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) wydawca gier w Polsce jeśli chodzi o plan wydawniczy, polonizacje właśnie i obsługę posprzedażową.
Myślę, że sporo osób może mieć odmienne zdanie. Galaktę cechuje postawa "oby kupili, później niech robią co chcą".
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: RUNner »

Na przetłumaczenie FAQ v1.5 do WP: LCG czekaliśmy chyba z pół roku, więc idealnie nie jest jeśli chodzi o Galaktę. A przecież tekstu nie było aż tak dużo.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Rocy7 »

Chetnie pomoge, tylko niestety nie mam gry. Wiadomosc na pw.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: sewhoe »

Curiosity pisze:Gratuluję pomysłu i trzymam kciuki, ale z drugiej strony pisanie o Galakcie "wypięła się na graczy" jest trochę niestosowne. W mojej opinii to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) wydawca gier w Polsce jeśli chodzi o plan wydawniczy, polonizacje właśnie i obsługę posprzedażową.
Zgadzam sie z kolegą. Niech mi ktoś pokaże innego wydawcę który polonizuje tak dużo, tak dużych dodatków jak Galakta?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Nie jest to temat dotyczący tego, czy Galakta jest dobrym, czy złym wydawcą, ale dobrze, przepraszam, Galakta jest najlepsza, najszybsza, najpewniejsza...

Nie idealizujmy aż tak Galakty. Nie demonizujmy jej również. Pewnie, uważam, że Galakta jest najlepszym wydawcą w Polsce... pytanie tylko, czy nie jest tak, bo Galakta ma wyłączność na (nie oszukujmy się, najlepszego wydawcę na świecie) FFG i gdyby tę wyłączność miał ktoś inny, to on byłby najlepszym wydawcą? Zdecydowana większość moich gier jest od Galakty a z biegiem czasu na pewno będzie się to powiększać, ot choćby za sprawą Posiadłości Szaleństwa wraz ze wszystkimi dodatkami, które w najbliższych tygodniach planuję nabyć

Galakta to bardzo dobry wydawca, chyba nawet najlepszy w Polsce, ale w tym przypadku, moim zdaniem Galakta się wypięła. Raz, drugi, trzeci "nie planują", więc wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Ruszyliśmy temat i nagle dziś jest kolejny post od Galakty:
Wojna o Pierścień - w chwili obecnej nie ma zaplanowanego dodruku międzynarodowego. Jeśli taki będzie to wtedy będziemy mogli na niego ewentualnie zdecydować.
Trochę... właściwie nie trochę, a zupełnie inna śpiewka. Dziwne, to trochę, ale tak czy inaczej, przetłumaczyć można... trzeba! Bo jeśli będzie dodruk, to decyzja będzie tylko ewentualna. A jeśli będzie dodruk i Galakta zdecyduje się na wydanie wersji PL, to chwała im za to i może będziemy mogli mieć w tym jakiś wkład i przekażemy Galakcie nasze tłumaczenie, z którego choćby częściowo skorzystają.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Curiosity »

Czekają na dodruk, normalna sprawa. A z "ewentualnością" zdecydowania się na polską wersję to jest po prostu sprawa... pieniędzy. Jeśli dodruk będzie w chwili, gdy Galakta będzie miała pieniądze zamrożone w innych projektach to nie weźmie w tym udziału, choćby nie wiem jak chciała.

Na "Pegasusa", dodatek do BSG czekaliśmy bodajże 4 lata, ale w końcu wyszedł. :wink:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Gabriel »

Hehehe... nieśmiertelny temat dodatków do gier i złych, niedobrych wydawców.

Pierwszy post powinien iść tak: Niestety, Polacy nie polubili WotR i kupili mało egzemplarzy. W związku z tym, nie opłaca się Galakcie wydać dodatku, bo kupiłoby go tylko kilka osób. Ale, ponieważ jest malutka grupka narwańców - zadziałamy i przetłumaczymy go sami.

Swoją drogą, ja nie wiem czy zawsze trzeba czekać na Chiny? Można w Polsce zrobić druk małej paczki polonizacyjnej - mało egzemplarzy samych kart i sprzedawać po 50-80 PLN. Może nawet w systemie druku na życzenie?
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Curiosity pisze:Czekają na dodruk, normalna sprawa. A z "ewentualnością" zdecydowania się na polską wersję to jest po prostu sprawa... pieniędzy. Jeśli dodruk będzie w chwili, gdy Galakta będzie miała pieniądze zamrożone w innych projektach to nie weźmie w tym udziału, choćby nie wiem jak chciała.
No właśnie. Gdyby Galakta napisała "w sumie nie planujemy, ale jak będzie dodruk, moglibyśmy się zastanowić" to nie byłoby sprawy i molestowalibyśmy Ares'a :D Ale tu ewidentnie było "nie" a pod wpływem wydarzeń zmieniło się na "może". Nie wiem, może się czepiam, ale tak to wygląda :) W sumie jest to nawet logiczne, nikt się nie interesuje - olewamy temat, widać zainteresowanie - może zrobimy... Dobra, bo sam znowu rozmywam :D, tak jak pisałem wcześniej to nie temat do dyskusji nt. zajebistości, było nie było, zajebistego wydawcy jakim Galakta jest! 8)

Nie istotne, tak czy srak, tłumaczymy. Chętnych do pomocy zapraszamy do współpracy :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Curiosity »

Poszła PM-ka.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Curiosity »

Jak postępują prace nad tłumaczeniem?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Niestety dopiero zaczynamy, miałem Kongo w pracy i dopiero w poniedziałek rozplanowałem prace i przekazuję kolejno do tłumaczy. Zaczynamy od instrukcji, myślę, że w ciągu tygodnia/dwóch będziemy mieli koniec, w tym czasie musimy ogarnąć karty, tylko jeden z nas je posiada, ale nie ma dostępu do skanera. Poszukamy, mamy czas.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: miras23 »

Jeśli chcecie, to mogę Wam karty zeskanować.
pol007
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2014, 17:34

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: pol007 »

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem dodatku i w sumie też miło byłoby mieć spolszczenie. Dlatego jestem chętny do pomocy w tłumaczeniu kart i instrukcji, chociaż nie wiem na ile będę mógł się temu poświecić w najbliższym czasie. W każdym razie czekam na jakieś konkretniejsze informacje od autorów pomysłu:)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Miras23, byłoby fantastycznie, gdybyś zeskanował karty.

pol007 coś wymyślimy :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: miras23 »

oki, postaram się jak najszybciej, bo przy malym dziecku nie jest to latwe
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Rocy7 »

I jak tam postępy?:)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Yavi »

Nie wiem jak inni, ale ja na razie przetłumaczyłem 8/10 pierwszych stron (w tym spis elementów itp.).
Raczej szybko to idzie, gorzej znaleźć ochotę na tłumaczenie. Z tego co pamiętam, to instrukcja ma być skończona do końca lutego.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Szaweł »

Jako takiego, deadline'u nie mamy :) Koniec lutego to takie moje przypuszczenia, aczkolwiek myślę, że damy radę. Na koniec zostanie trochę zabawy ze złożeniem wszystkiego, ale i z tym damy radę :)

Yavi podeślij co masz, prześlę do "szpeca" od korekty, którym jest Curiosity :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: miras23 »

Wczoraj zostałem zmobilizowany, żeby w końcu zeskanować karty i udało mi sie.

https://www.dropbox.com/sh/37b9zjariraqvze/Gld4HkFlng

Proszę sprawdzić, czy link działa.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, 10:20 przez miras23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Curiosity »

miras23 pisze:Wczoraj zostałem zmobilizowani, żeby w końcu zeskanować karty i udało mi sie.

https://www.dropbox.com/sh/37b9zjariraqvze/Gld4HkFlng

Proszę sprawdzić, czy link działa.
Nie działa :(
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: miras23 »

Hmm, mi sie wyswietlaja karty normalnie. Może jeszcze ktoś inny sprawdzić?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2316
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Galatolol »

Mi też się wyświetlają.
Awatar użytkownika
Kriss
Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2013, 13:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumaczymy War of the Ring: Lords of Middle-earth

Post autor: Kriss »

miras23 pisze:Hmm, mi sie wyswietlaja karty normalnie. Może jeszcze ktoś inny sprawdzić?
Śmiga elegancko.
ODPOWIEDZ