World of Tanks

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

World of Tanks

Post autor: Matio.K »

Rebel zapowiedział wydanie gry w polskiej wersji językowej [http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,451 ... -Rush.html], ale to chyba nie będzie dobra gra ...[http://www.boardgamegeek.com/video/3694 ... tanks-rush]. Oczywiście ostateczny osąd wydam po zagraniu, ale entuzjazm mocno osłabł :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: World of Tanks

Post autor: cezner »

Zapewne celują tym produktem w fanów komputerowego World of Tanks.
A wtedy to nie musi być rewelacyjna gra żeby się sprzedała.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: World of Tanks

Post autor: rastula »

Dokładnie - sprzeda się na fali popularności gry online - sama w sobie jest najwyżej średnia.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: WRS »

Ale graliście już? Po ilu partiach tak zdecydowane opinie?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: World of Tanks

Post autor: ahrian »

ja kupię - jako fan WoT. napisać jednak trzeba, że hype na WoT to był, pół roku czy rok temu - ja nie gram przynajmniej od roku (z małymi epizodami). teraz poziom spadł, a już niedługo swoje czołgi w open becie zaprezentuje Gaijin, wydawca War Thundera.

kupię też dlatego, że gra jest zwyczajnie ładna, przynajmniej mnie się podoba :]
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: World of Tanks

Post autor: Bea »

cezner pisze:Zapewne celują tym produktem w fanów komputerowego World of Tanks.
A wtedy to nie musi być rewelacyjna gra żeby się sprzedała.
Ale pewnie musi mieć dość proste zasady, żeby ci co nie grają zazwyczaj w planszówki mogli je ogarnąć. Bardzo jestem ciekawa mechaniki tej gry i być może też kupię. Mój dwunastoletni syn uwielbia WoT i mnie też w to wciągnął (tak, tak :lol: ). Fajnie byłoby gdyby mu się spodobała ta karcianka, bo ostatnio coś nie bardzo ma ochotę grać w nasze planszówki (ku mojej rozpaczy).
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: Borek224 »

TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: TTR_1983 »

pośpieszyliście się z tą dyskusją: data wydania w PL to kwiecień-maj
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: World of Tanks

Post autor: adam_k27 »

Po obejrzeniu recenzji na Dice Tower ta gra znika z mojego radaru. Raczej nic ciekawego ta sobą nie reprezentuje. Pewnie gra się sprzeda wśród fanów WoT na fali popularności gry sieciowej, a potem szybko popadnie w zapomnienie, nawet szybciej niż samo World of Tanks.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: World of Tanks

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:pośpieszyliście się z tą dyskusją: data wydania w PL to kwiecień-maj
Ale to jest chyba gra niezależna językowo? Czy są jakieś napisy na kartach skoro muszą wydawać wersję PL?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: Aduanath »

A ja z Narzeczonym obejrzeliśmy rozgrywkę (a nie reckę) i nam się podoba, mimo że w World of Tanks nie graliśmy. Prosty deckbuilding z ładnymi grafikami połączony z ciekawym mechanizmem osiągnięć, który mocno wpływa na punktację. A do tego ponad 200 kart za tę cenę? Biorę!

ps. Narzeczony twierdzi, że WoT wygląda na ciekawszy deckbuilding, niż Lord of the Rings: the fellowship, że ma bardziej złożoną mechanikę.
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: World of Tanks

Post autor: rastula »

WRS pisze:Ale graliście już? Po ilu partiach tak zdecydowane opinie?

widziałem how to play i recenzje - wystarczy żeby ocenić mechanikę...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: World of Tanks

Post autor: Bea »

rastula pisze:
WRS pisze:Ale graliście już? Po ilu partiach tak zdecydowane opinie?

widziałem how to play i recenzje - wystarczy żeby ocenić mechanikę...
Ja myślę, że jednak trzeba zagrać. Na przykład opis mechaniki takiego Dominiona też może na pierwszy rzut oka zniechęcać, a mimo to Dominion ma wielu wiernych fanów (jak i hejterów oczywiście).
Awatar użytkownika
mr.big
Posty: 330
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times

Re: World of Tanks

Post autor: mr.big »

Ja grałem sporo w WOT na kompie kiedyś. Teraz już duuużo mniej. Czasem włączę na kilka bitew.

Obawiam się że karcianka już nie będzie taka ciekawa. Ogólnie nie lubię gier na podstawie filmów albo gier komputerowych. Zawsze kojarzą mi się z totalnym gniotem komercyjnym bazującym na popularności innego produktu...

ale czas pokaże..
raczej jej nie kupię ale jak ktoś ze znajomych będzie miał to z ciekawości zobaczę
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: sirkozi »

mr.big pisze:
Ogólnie nie lubię gier na podstawie filmów albo gier komputerowych. Zawsze kojarzą mi się z totalnym gniotem komercyjnym bazującym na popularności innego produktu...
Oby w przypadku Wiedźmina było inaczej. :) Przepraszam za offtop.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: World of Tanks

Post autor: Galatolol »

Czyli Wiedźmin to głównie gra komputerowa/film :roll:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: World of Tanks

Post autor: rastula »

Galatolol pisze:Czyli Wiedźmin to głównie gra komputerowa/film :roll:

dla niektórych zapewne :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: World of Tanks

Post autor: rastula »

Bea pisze:
rastula pisze:
WRS pisze:Ale graliście już? Po ilu partiach tak zdecydowane opinie?

widziałem how to play i recenzje - wystarczy żeby ocenić mechanikę...
Ja myślę, że jednak trzeba zagrać. Na przykład opis mechaniki takiego Dominiona też może na pierwszy rzut oka zniechęcać, a mimo to Dominion ma wielu wiernych fanów (jak i hejterów oczywiście).
monopoly ma pewnie jeszcze więcej "wiernych fanów", lady gaga również :) ... to akurat o niczym nie świadczy...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: World of Tanks

Post autor: Gambit »

mr.big pisze:Ogólnie nie lubię gier na podstawie filmów albo gier komputerowych. Zawsze kojarzą mi się z totalnym gniotem komercyjnym bazującym na popularności innego produktu...
Polecam Spartacusa :)

A wracając do tematu...Po obejrzeniu recenzji Vasela, nieco obawiam się tej niewielkiej liczby kart na ręku. We wszystkich deckbuildingach, w jakie do tej pory grałem, z czasem czuło się rosnący power naszej talii. Tu może być problem.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: Aduanath »

Gambit pisze:A wracając do tematu...Po obejrzeniu recenzji Vasela, nieco obawiam się tej niewielkiej liczby kart na ręku. We wszystkich deckbuildingach, w jakie do tej pory grałem, z czasem czuło się rosnący power naszej talii. Tu może być problem.
Niby tak, ale z drugiej strony wiedząc, że masz mało kart na ręce i wiele więcej ich mieć nie będziesz, lepiej przemyślisz dokonywany zakup :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: World of Tanks

Post autor: Bea »

rastula pisze:
monopoly ma pewnie jeszcze więcej "wiernych fanów", lady gaga również :) ... to akurat o niczym nie świadczy...
Właśnie świadczy. Świadczy o tym, że się wielu osobom podoba. :)

A ja nie to chciałam powiedzieć. Miałam na myśli fakt, że czasem suchy opis mechaniki nie daje wyobrażenia o radości, którą faktycznie daje rozgrywka. Dałam za przykład Dominiona (mnie się on akurat podoba), bo jak oglądałam filmik z grą, to pomyślałam: co za nuda. Okazało się jednak, że w moim przypadku okazał się to hit. Nie o gustach chcę tu decydować lecz o tym czy filmik z opisem mechaniki jest miarodajny, czy może jednak nie do końca :)
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: World of Tanks

Post autor: Neurocide »

Gra z tego co widziałem i czytałem raczej zawiedzie fanów World of Tanks. Wiem, bo sam nim jestem i gram od 2 lat. W grze możliwa jest sytuacja, że czołg pierwszego Tieru np. T1 Cunningham zabija Tygrysa. Jak na mój gust, gra bardzo pięknie wydana, ale obawiam się, że to jedyna zaleta tej gry. No i kod promocyjny dla czołg premium Pz.Kpfw. B2 740 (f) do prawdziwej gry. Same czołgi mają atak od 0 do 2 i taką obronę. Przypominam w grze jest 100 kart - czy tylko ja widzę tu znikomą różnorodność? In your face: gra ma 100 czołgów, podzielonych na 4 frakcje, podzielonych na 5 typów i co z tego, skoro w grze jest tylko po 9 wariantów tej samej karty. Wieje sandałem. Oj wieje.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: World of Tanks

Post autor: zedd »

Neurocide pisze:W grze możliwa jest sytuacja, że czołg pierwszego Tieru np. T1 Cunningham zabija Tygrysa.
Nie jest możliwa, bo są tam tylko czołgi z okresu 1939-1945 (używane głównie w tym okresie). T1 to lata 1922-1928.
W grze karcianej nie ma też Tierów, więc nie ma sensu porównywać czołgów na tej zasadzie.
Na pewno da się tam zabić czołg ciężki atakując dwoma czołgami lekkimi, czyli w zasadzie nic bardzo zaskakującego, bo i historycznie było to możliwe:
Roman Orlik
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: World of Tanks

Post autor: Neurocide »

zedd pisze:Nie jest możliwa, bo są tam tylko czołgi z okresu 1939-1945 (używane głównie w tym okresie).
A nie prawda. T1 występuje w grze World of Tanks: Rush - widać wyraźnie w recenzji Toma Vasela, rzuć okiem na 3:06. Tak więc sam rozumiesz. Warto sprawdzić informacje. Ktoś cię strasznie oszukał pisząc o czołgach 1939-1945.
zedd pisze:W grze karcianej nie ma też Tierów...
Nie ma. Ale w grze World of Tanks są. A Rush, jest kierowany do fanów WoT'a co tylko przemawia na niekorzyść karcianki.
zedd pisze:...historycznie było to możliwe...
Historia w World of Tanks kończy się na wyglądzie czołgów. Realizm zamyka się w mechanice lotu pocisków i penetracji pancerza. Szacun dla Orlika, ale po pierwsze rozwalił on PzIV - czyli czołg średni (a nie ciężkiego Tygrysa) i dwa lekkie Pz35(t). Po drugie w WoT jest pasek życia i zdrowy czołg nie padnie od jednego strzału amunicją ppanc - a WoT jest tu punktem odniesienia (wyjątki takie jak rozwalenie ammoracka czy podpalenia pomijam, bo to rzadkość). Po trzecie "historycznie" to po roku 40 nie istniały czołgi francuskie. Po czwarte w grze jest więcej prototypów i blueprintów niż prawdziwych czołgów - więc historia znów odpada. Po piąte w końcu, tak jak T1 jest wstanie wywalić z gry Tygrysa, tak samo jest w stanie rozwalić Mausa - więc o czym mowa. Tak więc karcianka jest na bakier z historią na równi jak World of Tanks, i z samym World of Tanks także jest na bakier.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: World of Tanks

Post autor: lacki2000 »

A artyleria jest w karciance? Bo mnie w WoT najbardziej drażni użycie artylerii do niszczenia czołgów. To chyba nie była zbyt częsta taktyka w II w.ś.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ