Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

karawanken pisze:Pierwszy raz żałuję, że w trakcie KS nie miałem funduszy :( no nic wersja sklepowa będzie musiała wystarczyć.
Z tego co czytalem to nie bedzie wersji sklepowej, tylko ks
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mythic Battles

Post autor: karawanken »

AkitaInu pisze:
karawanken pisze:Pierwszy raz żałuję, że w trakcie KS nie miałem funduszy :( no nic wersja sklepowa będzie musiała wystarczyć.
Z tego co czytalem to nie bedzie wersji sklepowej, tylko ks
Skąd to info. Jak wydawca nie chce moich pieniędzy to trudno. Wydam je u innego.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Błysk »

karawanken pisze:
AkitaInu pisze:
karawanken pisze:Pierwszy raz żałuję, że w trakcie KS nie miałem funduszy :( no nic wersja sklepowa będzie musiała wystarczyć.
Z tego co czytalem to nie bedzie wersji sklepowej, tylko ks
Skąd to info. Jak wydawca nie chce moich pieniędzy to trudno. Wydam je u innego.
Przynajmniej mnie to cieszy, znaczy się- nie będzie sceny turniejowej, więc ok. ;)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: shaigan »

To jest informacja z Kickstartera z maja:

"Mythic Battles: Pantheon and its expansions will be available internationally from our own online store.

It will not be available through the traditional distribution network."

Wygląda na to że kupić się da, tylko że względu na wysokie koszty produkcji i po doliczeniu marż wydawcy, hurtowni, sklepu cena byłaby za wysoka i szkoda na to czasu. Na Conanie podobno wyszli jak Zabłocki na mydle.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

karawanken pisze:
AkitaInu pisze:
karawanken pisze:Pierwszy raz żałuję, że w trakcie KS nie miałem funduszy :( no nic wersja sklepowa będzie musiała wystarczyć.
Z tego co czytalem to nie bedzie wersji sklepowej, tylko ks
Skąd to info. Jak wydawca nie chce moich pieniędzy to trudno. Wydam je u innego.

Wydawca już się przejął ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Zobaczymy co się stanie, jak to zostanie dostarczone i jaki będzie na to szał. Wtedy rynek zweryfikuje czy się opłaca to dawać do sklepów :) Ostatnio też jest moda na coraz częstsze wydawanie tych bardziej popularnych KS drugi raz Conan, 7th Continent, KD:M, Endure. Swoją drogą Mythic chce rozwijać scenę turniejową, podobno co roku mają organizować turnieje ich gier, więc zamknięcie tego do formatu KSE nie bardzo ma sens.

Jakiś czas temu zacząłem pracować nad tłumaczeniem zasad, mam jakieś 95% przetłumaczone i trzeba zrobić ostrą korektę.
Tutaj jest tłumaczenie bóstw, potworów i bohaterów które zostało udostępnione.
MB PLANSZE 1.1 PL
Konstruktywna krytyka wszelkiego typu jest mile widziana. :)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Mythic Battles

Post autor: shaigan »

Night wolf pisze:Zobaczymy co się stanie, jak to zostanie dostarczone i jaki będzie na to szał. Wtedy rynek zweryfikuje czy się opłaca to dawać do sklepów :) Ostatnio też jest moda na coraz częstsze wydawanie tych bardziej popularnych KS drugi raz Conan, 7th Continent, KD:M, Endure. Swoją drogą Mythic chce rozwijać scenę turniejową, podobno co roku mają organizować turnieje ich gier, więc zamknięcie tego do formatu KSE nie bardzo ma sens.
...
W tej samej aktualizacji napisali że będzie dostępny w ich sklepie online i że będzie wspierana scena turniejowa. Nie wiem gdzie narodził się pomysł że gra będzie dostępna tylko przez KS.

Za chwilę wpadnie znowu ktoś i napisze że no to bez sensu by było gdyby tylko przez KS i że Mythic swoja polityka strzela sobie w kolano, potem przeczyta to ktoś kolejny szukając po słowach kluczowych i będzie ten bullshit propagowany dalej.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Jak na razie chyba nie ma żadnego 100% info co do sprzedaży gry po wysyłce do wspierających. Były różne plany - sklepy, sprzedaż we własnym sklepie online, dodatkowy PM podczas nowej kampanii JoA. Z czego mówili twórcy jest to jak na razie przedmiotem negocjacji pomiędzy Team Mythic a Monolith - Ci pierwsi chcieliby sprzedawać dalej, Monolith po tym jak przejechał się na Conanie nie ma zamiaru wchodzić w temat sprzedaży po KS po raz drugi.

Co do tłumaczenia - świetna sprawa, że to wykonałeś. Biorąc pod uwagę że karty mają być dwustronne (en/fr), wystarczy druk na jakiejś folii samoprzylepnej, wycięcie i mamy polską wersję:) Dzięki! Mam też nadzieję, że wziąłeś pod uwagę, że w finalnej wersji pozmieniały się niektóre statystyki i moce postaci względem wcześniej udostępnionych?

PS. Tak informacyjnie jeszcze - ktoś inny (?) wcześniej też pisał, że jest w trakcie tłumaczenia - może byłoby warto połączyć siły, żeby nie dublować Waszej pracy?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

Wybaczcie, najwyrazniej cos zle zrozumialem z updateow
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

shaigan pisze:To jest informacja z Kickstartera z maja:

"Mythic Battles: Pantheon and its expansions will be available internationally from our own online store.

It will not be available through the traditional distribution network."

Wygląda na to że kupić się da, tylko że względu na wysokie koszty produkcji i po doliczeniu marż wydawcy, hurtowni, sklepu cena byłaby za wysoka i szkoda na to czasu. Na Conanie podobno wyszli jak Zabłocki na mydle.

I to jest precyzyjna odpowiedź. Wesprę ją jeszcze:
"Hi guys,

We have decided to go "Kickstarter Exclusive" on our games including Mythic Battles: Pantheon because the deal to go to retail is not fair for us.

If we want to offer Batman: The Boardgame in retail, we would have to sell it to Asmodee at a fair price for our work, like any other board game publisher does.

With all the intermediaries getting their own margin, the game would be sold around $250 in your local store. That is not something most of the local stores want to sell because it is a high price, and buying this from their distributors will immobilize a lot of their cash flow. They would rather buy 20 Spot It and be sure to sell them than offering a board game that already did (hopefully) well on Kickstarter.

So, for the game to hit retail at a lower price, someone in the chain has to cut their margin and guess who...

We could also downgrade the contents of the box but that would result in a weaker gameplay experience, which is not what we intend to do.

The type of games we do is just not fit for the retail channel."

źródło:
https://boardgamegeek.com/thread/183389 ... ickstarter
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mythic Battles

Post autor: karawanken »

Przynajmniej zapowiedzieli wcześniej, że tak samo będzie z Batmanem. Czy już wiadomo kiedy startuje KS trzeba pieniądze zacząć odkładać :D
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

mmag pisze:
Co do tłumaczenia - świetna sprawa, że to wykonałeś. Biorąc pod uwagę że karty mają być dwustronne (en/fr), wystarczy druk na jakiejś folii samoprzylepnej, wycięcie i mamy polską wersję:) Dzięki! Mam też nadzieję, że wziąłeś pod uwagę, że w finalnej wersji pozmieniały się niektóre statystyki i moce postaci względem wcześniej udostępnionych?

PS. Tak informacyjnie jeszcze - ktoś inny (?) wcześniej też pisał, że jest w trakcie tłumaczenia - może byłoby warto połączyć siły, żeby nie dublować Waszej pracy?
Ja pisałem, że za to się zabiera, jakiś czas temu, ale może ktoś coś pisał i tego nie widziałem. Co do wersji to akurat są to podobno wersje finalne, które zostały udostępnione we wrześniu, trochę mnie martwią bo jest kilka nie jasności.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Night wolf pisze:
mmag pisze:
Co do tłumaczenia - świetna sprawa, że to wykonałeś. Biorąc pod uwagę że karty mają być dwustronne (en/fr), wystarczy druk na jakiejś folii samoprzylepnej, wycięcie i mamy polską wersję:) Dzięki! Mam też nadzieję, że wziąłeś pod uwagę, że w finalnej wersji pozmieniały się niektóre statystyki i moce postaci względem wcześniej udostępnionych?

PS. Tak informacyjnie jeszcze - ktoś inny (?) wcześniej też pisał, że jest w trakcie tłumaczenia - może byłoby warto połączyć siły, żeby nie dublować Waszej pracy?
Ja pisałem, że za to się zabiera, jakiś czas temu, ale może ktoś coś pisał i tego nie widziałem. Co do wersji to akurat są to podobno wersje finalne, które zostały udostępnione we wrześniu, trochę mnie martwią bo jest kilka nie jasności.
Zmiany na pewno pojawiły się w dodatkowych postaciach (np. Typhon), te z podstawki może faktycznie są już finalne.
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Night wolf pisze:
mmag pisze:
Co do tłumaczenia - świetna sprawa, że to wykonałeś. Biorąc pod uwagę że karty mają być dwustronne (en/fr), wystarczy druk na jakiejś folii samoprzylepnej, wycięcie i mamy polską wersję:) Dzięki! Mam też nadzieję, że wziąłeś pod uwagę, że w finalnej wersji pozmieniały się niektóre statystyki i moce postaci względem wcześniej udostępnionych?

PS. Tak informacyjnie jeszcze - ktoś inny (?) wcześniej też pisał, że jest w trakcie tłumaczenia - może byłoby warto połączyć siły, żeby nie dublować Waszej pracy?
Ja pisałem, że za to się zabiera, jakiś czas temu, ale może ktoś coś pisał i tego nie widziałem. Co do wersji to akurat są to podobno wersje finalne, które zostały udostępnione we wrześniu, trochę mnie martwią bo jest kilka nie jasności.
Bardok pisał na KS w komentarzach, że kończy tłumaczyć.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

A w dzisiejszym update nowa mapa Print & Play, wcześniej nigdzie nie prezentowana i niebędąca częścią żadnego addonu itp.
Muszę, przyznać, że wygląda na tyle zacnie, że aż zastanawiam się nad jakimś bardziej "profesjonalnym" jej wydrukiem. Jako, że nie bawiłem się wcześniej w takie zabawy - jest to możliwe dla "zwykłego Kowalskiego" aby w jakiejś drukarni przygotowali to w jakości porównywalnej z tą sklepową? Gruba tektura, możliwość składania itp.?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Pierwsze pudła zaczęły docierać do wspierających (bodajże we Francji)...

...Co znaczy, że gra nie tylko nie ma standardowego dla ks opóźnienia, ale jest nawet ponad miesiąc przed terminem. Szacun!
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Dostałem SMS z poczty, że idzie do mnie paczka z Koszalina. Myśle, myśle Koszalin? Hmmm zobaczymy jak dojdzie.

Czytam dzisiaj, że ludzie już otrzymują przesyłki i nagle eureka. Zaglądam na tracking jeszcze raz, a tam opis XXL waga 30 kg. Czyżby to moja MBP?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Mythic Battles

Post autor: vcrproszek »

Mi poczta Polska bardzo często pokazuje, ze paczka wazy 30kg/xxl, a później okazuje sie pierdolka:) mbp powinno przyjsc dpd
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

mmag pisze:A w dzisiejszym update nowa mapa Print & Play, wcześniej nigdzie nie prezentowana i niebędąca częścią żadnego addonu itp.
Muszę, przyznać, że wygląda na tyle zacnie, że aż zastanawiam się nad jakimś bardziej "profesjonalnym" jej wydrukiem. Jako, że nie bawiłem się wcześniej w takie zabawy - jest to możliwe dla "zwykłego Kowalskiego" aby w jakiejś drukarni przygotowali to w jakości porównywalnej z tą sklepową? Gruba tektura, możliwość składania itp.?
A może w ten sposób: http://playmaty.pl/maty-uniwersalne/146 ... stemy.html ? :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Marx pisze: A może w ten sposób: http://playmaty.pl/maty-uniwersalne/146 ... stemy.html ? :-)
Myślałem o tym, problem z matą jest taki, że nie ma gdzie tego trzymać. A tak plansza na cztery i hop do pudełka z innymi;)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Prace nad instrukcją trwają tutaj link do pierwszych 6 przykładowych stron. Jeśli ktoś ma czas i chęci to proszę o sprawdzenie i wypisanie mi błędów. Instrukcja MBP PL test
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

vcrproszek pisze:Mi poczta Polska bardzo często pokazuje, ze paczka wazy 30kg/xxl, a później okazuje sie pierdolka:) mbp powinno przyjsc dpd
Paczka jest, ale z 30 kg zrobiło się 0,7 kg, a z rozmiarów Xxl jakieś 20x30x10 cm.
Dziękuje Ci poczto polska za złudne nadzieje.....
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Arius »

Ja już wczoraj odebrałem podstawkę. DPD.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mythic Battles

Post autor: olsszak »

Jesteśmy z Marxem po pierwszej (licząc Essen po drugiej) rozgrywce. Wybraliśmy tryb skirmish.
W opcji dla dwóch osób wyszlo, że mamy po 18 punktow rekrutacji. Postanowiliśmy zmierzyć się w labiryncie Minosa.

Marcin wybrał ekipę w składzie: Atena, Achilles, Odyseusz, Minotaur, których wspierały oddziały Spartan i Hoplitów.

Po mojej stronie w szranki stanęli: Zeus, Herakles, Atalanta, Hydra, przy wsparciu Centaurów i Piekielnych ogarów.

W opcji skirmish musisz zabić przeciwnego Boga albo zebrać 4 omphalosy.

Walka była momentami epicka :) U mnie na płac wszedł najpierw Zeus i centaury, które niestety poległy dość szybko zabite przez sowę wprowadzonej przez Marcina Ateny. Atena sama szybko zaabsorbowała jeden omphalos, a drugi przenieśli jej uczynni Spartanie. Marcin na początku uzyskał przewagę, ponieważ mój draft dal mi za mało kart „art of war” oraz karty aktywacji Zeusa musiały być głębiej w talii. Opisane wyżej rzeczy działy sie po lewej stronie planszy, podczas gdy na jej drugiej stronie śmiertelny bój toczyła Hydra z Minotaurem.

Sytuacja powoli zaczęlą się odwracać gdy na plansze trafił Herakles i Atalanta. Udało mi się podgonić i również zebrać dwa omphalosy - jeden osobiscie Zeusem, a drugi przyniosła mu chyża Atalanta. W między czasie Atalanta wybiła 2 z 3 Spartan, a wprowadzone ciut wczesniej piekielne ogary starły sie z Odyseuszem, trochę go raniąc. Jednak najlepsze miało dopiero nadejść :) Herakles ruszył do boju!

Najpierw chwycił kolumnę i przydzwonił nią w Odyseusza, który nie udźwignął nadlatującego pocisku i w niesławie opuścił pole bitwy. Potem przyuważył Achillesa, ktory po drodze rozbijając stado piekielnych ogarów ruszył w wyścigu z Atalantą po 3 omphalos. Achilles dostal najpierw kolumną, podobnie jak Odyseusz, ale jako, że twardy z niego zawodnik to dopiero bezpośrednie starcie tych dwóch wojownikow posłało go do piachu, przy czym bardzo pomogły przerzuty Heraklesa :)

Hydra mimo odzysku dwóch hp przegrała starcie z Minotaurem, który jednak ostał się z jednym hp po tym starciu.

Grę skończyliśmy w mimencie, kiedy Atalanta przyniosła Zeusowi 3 omphalos, bo zrobiło się późno i troche za długo to trwało. Niestety musieliśmy sprawdzać talenty oraz kilka innych rzeczy w instrukcji (jeszcze nie czytaliśmy jej w w finalnej wersji, a część rzeczy trochę zatarła sie po KS), ale gra jest świetna, wykonanie wspaniałe i nie mogę doczekać sie następnej partii :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Rocy7 »

Zakładam, iz dostepność sklepowa tej gry nie istnieje?
ODPOWIEDZ