Mythic Battles (Benoit Vogt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mmag »

Na wiosnę tego roku planowany jest reprint:
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... ts/2100915
A do tego Monolith przejmuje pełnię praw do marki...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Warto dodać, że Monolith wyda na platformie CF Mythic Battles Pantheon w 2019 roku. Co więcej uruchomił stronę z materiami i forum dla gry, a także zapowiada dodatkowe wydania scenariuszy. Fajnie!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Mythic Battles

Post autor: yNidhogg »

Marx pisze:Warto dodać, że Monolith wyda na platformie CF Mythic Battles Pantheon w 2019 roku. Co więcej uruchomił stronę z materiami i forum dla gry, a także zapowiada dodatkowe wydania scenariuszy. Fajnie!
Tak jak wyżej kolega napisał:

2018 Mythic Battles: Pantheon (na wiosnę, reprint)
2019 Mythic Battles: Ragnarök (theme: Wikingowie i ich koniec świata, czy jak kto woli "BR na sterydach")

WWW https://the-overlord.net/
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Jeśli kogoś interesuje jakoś modeli z MBP to zapraszam tutaj.
Mam wiele gier ze stajni CMON i nie mają porównania do tego:
https://valdahaz.blogspot.com/2018/02/m ... ished.html
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Błysk »

yNidhogg pisze: 2018 Mythic Battles: Pantheon (na wiosnę, reprint)
2019 Mythic Battles: Ragnarök (theme: Wikingowie i ich koniec świata, czy jak kto woli "BR na sterydach")

WWW https://the-overlord.net/
Wiadomo coś o tym reprincie? To znowu kampania czy jak?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

Ramzeseba pisze:Jeśli kogoś interesuje jakoś modeli z MBP to zapraszam tutaj.
Mam wiele gier ze stajni CMON i nie mają porównania do tego:
https://valdahaz.blogspot.com/2018/02/m ... ished.html
Ale to tylko duze figurki (chociaz hydra i cerber sa biedne dosyc) male juz niczym sie nie wyrozniaja ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mythic Battles

Post autor: AkitaInu »

yNidhogg pisze:
Marx pisze:Warto dodać, że Monolith wyda na platformie CF Mythic Battles Pantheon w 2019 roku. Co więcej uruchomił stronę z materiami i forum dla gry, a także zapowiada dodatkowe wydania scenariuszy. Fajnie!
Tak jak wyżej kolega napisał:

2018 Mythic Battles: Pantheon (na wiosnę, reprint)
2019 Mythic Battles: Ragnarök (theme: Wikingowie i ich koniec świata, czy jak kto woli "BR na sterydach")

WWW https://the-overlord.net/
Jeżeli to bedzie przerobka mythica na wikingow to raczej biedniejsza wersja blood ragea :)
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

AkitaInu pisze:
Ramzeseba pisze:Jeśli kogoś interesuje jakoś modeli z MBP to zapraszam tutaj.
Mam wiele gier ze stajni CMON i nie mają porównania do tego:
https://valdahaz.blogspot.com/2018/02/m ... ished.html
Ale to tylko duze figurki (chociaz hydra i cerber sa biedne dosyc) male juz niczym sie nie wyrozniaja ;)
W sumie racja poziom jest niestety nierówny. Nie jest to wina odlewów tylko projektów różnych artystów :/
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Mythic Battles

Post autor: yNidhogg »

Z aktualizacji na KS:

-> Mythic Battles: Pantheon reprint:
Spoiler:
-> Reprint gry będzie wydany w wersji 1.5 zasad (będzie dostępny upgrade pack):
Spoiler:
-> Poprawione klipy statystyk:
Spoiler:
Spoiler:
-> Niedostępne dodatki z poprzedniej kampanii:
Spoiler:
->Ważą się losy dostępności poniższych dodatków:
Spoiler:
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Mythic Battles

Post autor: zioombel »

Night wolf pisze: 06 gru 2017, 16:48 Na grupie KS napisałem to i napisze tutaj:
Wysłałem do Mythica/Monolita ostatnio (jakieś 3 tygodnie temu) pytanie w sprawie wrzucenia/udostępnienia tłumaczenia, które wykorzystuje w 100% ich grafiki np. na bgg. Podesłałem im całą gotową instrukcję wraz z planszami i pytaniem, czy udostępnią resztę rzeczy (instrukcje z dodatków, karty itd.), wreszcie wczoraj uzyskałem odp:

"we've got a team meeting next week, and translations is one of the agenda items. I'll know more after that."

Nie spodziewałem się, że to aż taki skomplikowany temat jest, mam nadzieje, że na swoim przed świątecznym spotkaniu rozpatrzą pozytywnie moją prośbę, niby wersja niemiecka jest, tylko że bez grafik nawet udostępnili ją w jakimś "updejcie" :)
Ruszyło się coś w temacie? Czy może zaprzestałeś tłumaczenia?
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

zioombel pisze: 28 maja 2018, 14:28 Ruszyło się coś w temacie? Czy może zaprzestałeś tłumaczenia?
Niestety nie udostępnili materiałów do wersji 1.5 prawdopodobnie będzie dostępna w czasie kampanii, cały czas pilnuje i sprawdzam :)

Co do cen:
Core box ma stać 119$ czyli 20% więcej i niestety prawdopodobnie pozostałe rzeczy też tyle więcej wyjdą jak to było w przypadku conana.
Upgarade kit ma kosztować 10-20$

Z tego co piszą będą dwa nowe dodatki (chyba że więcej):
Ymir jako dodatek który będzie działał z MBP i z MBR oczywiście nie będzie się znajdował w all in w Ragnaroku (żeby ludziom nie dublować którzy go kupią teraz) tak że można sobie go kupić teraz albo poczekać.
Mały addon przygotowany specjalnie do MBP niema być to nić pokroju Hera/Tytani bardziej jak sędziowie czy Troja.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Nowe informacje:
Zmiany w Core Boxie z francuskiego TT:
- tryb z wieśniakami zostanie usunięty, bo nie spełnia swojego zadania i nie będzie go już w podstawce.
- dodane zostaną symbole na kartach oddziałów i planszach, żeby były zaznaczone, z którego są dodatku.
- dodane zostaną dodatkowe symbole na planszach wszystkich jednostek, żeby było wiadomo oprócz koloru, do jakiej kategorii należy.
- skały zostaną usunięty, bo faktycznie są trudne do złożenia a w samej rozgrywce nie są elementem 3d, z którym można coś zrobić a tylko dają efekt wizualny.
- W przypadku trybu skirmish zostanie dodany oprócz wariantu "draft" dodatkowy wariant "constructed" który pozwoli graczom zbudować od razu całą armię, żeby zoptymalizować kombinacje jednostek i łatwiej wybrać ulubione oddziały do malowania.
- Dzięki usunięciu skał jednostki dostaną bardziej unikalne pod siebie żetony i zróżnicowane kolorystycznie żetony, które ułatwią grę w trybie "constructed".
- System klipsów nie spełnił swojego zadania więc dodadzą 20 zacisków do core boxa. Dodatki nie będą zawierały nowych klipsów do statystyk.
*jeśli brałeś udział w pierwszej kampanii, a nie bierzesz udziału w 1.5 i chcesz otrzymać 20 darmowych zacisków to musisz złożyć w PM wniosek.
*jeśli brałeś udział w pierwszej kampanii i w tej to jeśli zamówisz co najmniej jedną rzecz zostanie do niej dorzucone 20 klipsów.

Dla tych co wezmą Ymira w kampanii 5 czerwca będzie mała niespodzianka. :)
"Ymir will be offered in both campaign. However, we will add a small surprise for the players who pledge it during this one ;-)"
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Upgrade pack tylko 10 USD, pytanie ile wysyłka?
Najniższa cena na Polskę to 27 USD, ale podają ją z 2 dodatkami.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Mythic Battles

Post autor: zioombel »

Umiejętności postaci aż tak bardzo się zmieniły? Warto to brać?
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Ramzeseba »

Nic na razie nie pokazali ze zmian w postaciach. Jedynie info, że zmienili 44 ze 100.
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Robuzz »

Ktoś w ogóle w to grał i jest w stanie się wypowiedzieć? Przejrzałem wątek ale opinii o rozgrywce itp raczej brak...
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Mythic Battles

Post autor: zioombel »

Robuzz pisze: 06 cze 2018, 01:13 Ktoś w ogóle w to grał i jest w stanie się wypowiedzieć? Przejrzałem wątek ale opinii o rozgrywce itp raczej brak...
Ja grałem. Niewiele bo tylko 3 razy i tylko na 4 osoby.
Dla nas był to powiew świeżości bo do tej pory nie graliśmy w żadnego skirmisha. Mimo 4 graczy i nauki zasad zamykalismy się w okolicach 2h w trybie 2 na 2 graczy. Trzeba było pokombinować z umiejętnościami i dobrać tak skład, żeby umiejętności się uzupełniały. W 3 rozgrywce doczytaliśmy, że umiejętności pasywne działają też na naszego sojusznika, więc doszło kolejne kombinowanie.
Mnie się bardzo podoba - ale być może dlatego, że to pierwsza moja gra tego typu a lubię malować figurki.
Jeśli coś konkretnie Cię interesuje pytaj. Łatwiej będzie mi wtedy napisać większe konkrety.
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: Robuzz »

zioombel pisze: 06 cze 2018, 06:52
Robuzz pisze: 06 cze 2018, 01:13 Ktoś w ogóle w to grał i jest w stanie się wypowiedzieć? Przejrzałem wątek ale opinii o rozgrywce itp raczej brak...
Ja grałem. Niewiele bo tylko 3 razy i tylko na 4 osoby.
Dla nas był to powiew świeżości bo do tej pory nie graliśmy w żadnego skirmisha. Mimo 4 graczy i nauki zasad zamykalismy się w okolicach 2h w trybie 2 na 2 graczy. Trzeba było pokombinować z umiejętnościami i dobrać tak skład, żeby umiejętności się uzupełniały. W 3 rozgrywce doczytaliśmy, że umiejętności pasywne działają też na naszego sojusznika, więc doszło kolejne kombinowanie.
Mnie się bardzo podoba - ale być może dlatego, że to pierwsza moja gra tego typu a lubię malować figurki.
Jeśli coś konkretnie Cię interesuje pytaj. Łatwiej będzie mi wtedy napisać większe konkrety.
Dzięki za wypowiedź. Co prawda bardziej mnie interesowało jak to wygląda w porównaniu z innymi skirmishami (sam grałem/gram w kilka, ostatnio Shadespire głównie), ale i tak zawsze dobrze się coś dowiedzieć :)

Zastanawia mnie:
1. Regrywalność i opcje przy core secie + pandorze. Czy jest wrażenie, że jest z czego wybierać? Różne strategie itp.
2. Jak długo trwa setup/draft przed grą?
3. Jak sprawdza się system walki? O rzutach kostkami czytałem w kilku miejscach, że są dość zamotane.
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

Robuzz pisze: 06 cze 2018, 12:48 Zastanawia mnie:
1. Regrywalność i opcje przy core secie + pandorze. Czy jest wrażenie, że jest z czego wybierać? Różne strategie itp.
2. Jak długo trwa setup/draft przed grą?
3. Jak sprawdza się system walki? O rzutach kostkami czytałem w kilku miejscach, że są dość zamotane.
1. Regrywalność jest spora, oczywiście niektóre umiejętności pojawiają się u kilku jednostek z niewielkimi zmianami. I tak każdy gra przy meczach 1v1 5-7 jednostkami, a masz ich chyba 65 a z wszystkimi dodatkami 94.
2. 15-20 minut, chyba że naprawdę ktoś się ostro zastanawia, oczywiście wydłuża się to jak wystawisz wszystkie jednostki do wyboru to zanim to ogarniesz to mini 2x tyle czasu więc warto ograniczyć to przez losowanie.
3. Z tym każdy ma problem na początku ale uważam że jest banalny i pozwala na taki hazard albo robisz jedno trafienie albo ryzykujesz więcej tylko że możesz nic też nie zrobić :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

Dla mnie system walki kośćmi jest właśnie świetny. Oryginalny i niezbyt skomplikowany, a pozwala trochę zarządzić chaosem, choć i tak wysokie rzuty premiują (ameri).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Mythic Battles

Post autor: VVilku »

Night wolf pisze: 25 sty 2018, 14:19 Tutaj są karty plansz z samego Core Boxa w wersji 1.1:
https://takasobiestronka.files.wordpres ... -1-pl1.pdf
Nie miałem jeszcze czasu wrzucić ich wersji poprawionej.
Co do reszty to kwestia tego, czy udostępnią materiały (mam jako takie pełne tłumaczenie tych 94 kart już zrobione teraz to kwestia materiału), bo jak na razie od 2 miesięcy cisza, a co chwile pytam. To samo tyczy się instrukcji z pozostałych dodatków :) Jak znajdę chwilę, to przygotuje tę kartę skróconych zasad.

Oczywiście jak ktoś znajdzie jakieś błędy, to proszę bez wahania pisać tutaj, na maila czy na FB. Jestem otwarty na każdy feedback :)
(cześc wszystkim, pierwszy post :))
Jesteś świadomy, że coś się porobiło z czcionkami na ostatnich dwóch kartach?
pozdrawiam
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Mythic Battles

Post autor: mluckner »

Cześć,

Postanowiłem wesprzeć podstawkę, ale raczej nie szarpnę się na All-in. Czy po ograniu poprzedniej wersji możecie mi doradzić, które dodatki warto dokupić?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Marx »

mluckner pisze: 07 cze 2018, 15:26 Cześć,

Postanowiłem wesprzeć podstawkę, ale raczej nie szarpnę się na All-in. Czy po ograniu poprzedniej wersji możecie mi doradzić, które dodatki warto dokupić?
Temat rzeka troszkę. Ale powiedz mi, jakie tryby rozgrywek CIę interesują najbardziej i dlaczego spodobał Ci się MBP?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mythic Battles

Post autor: Night wolf »

mluckner pisze: 07 cze 2018, 15:26 Cześć,

Postanowiłem wesprzeć podstawkę, ale raczej nie szarpnę się na All-in. Czy po ograniu poprzedniej wersji możecie mi doradzić, które dodatki warto dokupić?
Ymir Expansion - nowość w tej kampanii i podwaliny pod MBR będzie dostępny później tylko bez dodatkowej głowy więc odpuścić można.
Hera Expansion - dodatek wprowadza mechanikę ulepszania/lvl jednostek
Poseidon Expansion - nowa mechanika bitwy morskie
Hephaestus Expansion - ten nic nie wprowadza mechanicznie
Rise of the Titans Expansion - 4 kozackie figurki i kampania solo/coop ale mechanicznie nic nie wprowadza
Hell Judges Expansion - 3 jednostki można odpuścić ten dodatek
Manticore Expansion - można odpuścić
Heroes of the Trojan War Expansion - chyba najlepszy z małych 5 różnych postaci
Echidna's Children Expansion - można odpuścić
Compendium Book - jak malować i chyba 4 kampanii w tym jedna solo, do których wystarczy core box i pandora
Termopylae Battlefield - dodatkowe pole bitwy większa różnorodność i ewentualnie jak pojawią się dodatkowe scenariusze tworzone przez community będzie można grać
Deluxe Storage Box - można odpuścić, jeśli nie bierze się all-in
Terrain Set - z jednej strony fajne z drugiej lepiej chyba kupić jakiś inny dodatek
Oedipus vs Sphinx Expansion - można odpuścić
Dionysus Expansion - nowość w tej kampanii
Extension Kit - tylko jak chcesz grać w więcej niż 4 graczy.

Tak że w skrócie Posejdon hera i Troja a później to już według uznania :)
VVilku pisze: 07 cze 2018, 14:36
Night wolf pisze: 25 sty 2018, 14:19 Tutaj są karty plansz z samego Core Boxa w wersji 1.1:
https://takasobiestronka.files.wordpres ... -1-pl1.pdf
Nie miałem jeszcze czasu wrzucić ich wersji poprawionej.
Co do reszty to kwestia tego, czy udostępnią materiały (mam jako takie pełne tłumaczenie tych 94 kart już zrobione teraz to kwestia materiału), bo jak na razie od 2 miesięcy cisza, a co chwile pytam. To samo tyczy się instrukcji z pozostałych dodatków :) Jak znajdę chwilę, to przygotuje tę kartę skróconych zasad.

Oczywiście jak ktoś znajdzie jakieś błędy, to proszę bez wahania pisać tutaj, na maila czy na FB. Jestem otwarty na każdy feedback :)
(cześc wszystkim, pierwszy post :))
Jesteś świadomy, że coś się porobiło z czcionkami na ostatnich dwóch kartach?
pozdrawiam
Jak dostane jedną czcionkę to wrzucę poprawioną myślę że do 17 będzie proszę tylko potwierdzić czy dalej jest błąd :)
ODPOWIEDZ