BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: elprzybyllo »

A znajdę gdzieś jeszcze pliki pnp z demową wersją?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

elprzybyllo pisze:A znajdę gdzieś jeszcze pliki pnp z demową wersją?
Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz ;)
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: elprzybyllo »

Ach Ci Rosjanie :wink:
Dzięki za motywację.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Galatolol »

Czyli Fate of Indines to jakby demo Devastation of Indines. Jak się ma do tego War of Indines?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

Galatolol pisze:Czyli Fate of Indines to jakby demo Devastation of Indines. Jak się ma do tego War of Indines?
Z tego co czytałem, War było pierwsze. Odświeżona wersja WoI nie różni się jakościowo niczym od pozostałych, a ma najłatwiejsze postacie do wejścia. Fate jest najtańszy, ale ma dosyć skomplikowane postacie w stosunku do Devastation i War. Fate wprowadza nowy wariant, który ma również zostać wprowadzony do poprzednich gier jako podstawowy.

Grałem jak na razie tylko raz i na dodatek wybrałem sobie jedną z dwóch najgorszych postaci ze wszystkich gier :D ale i tak ogromnie mi się podoba.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Galatolol »

Uważasz, że trzeba być fanem bijatyk, by się podobało? Bo w sumie gra mnie od dawna intryguje, a nigdy ich entuzjastą nie byłem.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

Galatolol pisze:Uważasz, że trzeba być fanem bijatyk, by się podobało? Bo w sumie gra mnie od dawna intryguje, a nigdy ich entuzjastą nie byłem.
Uważam, że trzeba być fanem wymagających, planszowych pojedynków i być gotowym poświęcić grze trochę czasu. Uwielbiam gry wideo, bijatyk nigdy jednak specjalnie nie lubiłem, nie jestem wystarczająco zręczny. BattleCon mi bardzo podpasował.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Gambit »

Galatolol pisze:Uważasz, że trzeba być fanem bijatyk, by się podobało? Bo w sumie gra mnie od dawna intryguje, a nigdy ich entuzjastą nie byłem.
Musisz być gotowy i chętny na nauczenie się tej gry. Na sprawdzenie postaci dostępnych w pudełku, które kupisz i nauczeniu się potem jednej, dwóch, czy trzech, które wybierzesz (a potem sukcesywnie reszty). Niestety (albo i stety) musisz do tego mieć jeszcze jedną tak samo chętną osobę.
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: jamers »

Gambit pisze:Niestety (albo i stety) musisz do tego mieć jeszcze jedną tak samo chętną osobę.
Alpha testy BattleCON Online już ruszyły. Niedługo pewnie będzie już otwarta Beta, tak więc znalezienie tej drugiej osoby będzie trochę prostsze...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

Ktoś posiada BattleCON: Armory? Jeśli będę chciał dalej wchodzić w system, to opłaca się to kupić, czy lepiej dozbierać do Devastation? Na pewno nie będę grał zbyt często, więc 10 postaci z Fate nie powinno mi się szybko zgrać.

Jak wypada wariant solo w Devastation, warto się tym w ogóle interesować?
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: jamers »

Według mnie Armory jest słabym dodatkiem - tak samo jak Light & Shadow. BattleQuest (wariant solo) też mnie jakoś nie porwał.
Jeżeli chcesz sobie urozmaicić BattleCona to ja bym raczej proponował inwestowanie w kolejne pudełka z postaciami.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Galatolol »

War of Indines było pierwszą pozycją, a więc siłą rzeczy samodzielną, natomiast War of Indines Extended Edtition to już jest dodatek i wymaga podstawki (tj. Fate/Devastation of Indines)?
(na BGG ma napisane, że jest "expansion")
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: jamers »

War of Indines Extended Edition wymaga posiadania "podstawowego" War of Indines i niejako wzbogaca zawartość podstawki (alternatywne moce postaci, dodatkowe karty, itp.). Podobnie Devastation Extended Edition wymaga posiadania Devastation of Indines (chociaż akurat w tym dodatku dostajemy komplet kart do dwóch dodatkowych postaci/maskotek - Juto i Borneo - więc teoretycznie można by chcieć kupić ten dodatek tylko dla nich).
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Toudi »

Galatolol pisze:War of Indines było pierwszą pozycją, a więc siłą rzeczy samodzielną, natomiast War of Indines Extended Edtition to już jest dodatek i wymaga podstawki (tj. Fate/Devastation of Indines)?
(na BGG ma napisane, że jest "expansion")
W chwili obecnej są 4 w pełni grywalne podstawki:
1. Wielka - Devastation
2. Duża - War remastered
3. Małe: fate i trials

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Gambit »

Niby to wątek o Devastation of Indines, ale pozwolę sobie wrzucić tu moją recenzję Trials of Indines
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: ShapooBah »

Trochę odkopuje temat, ale chciałbym spytać, czy według was gra dalej się broni, czy jednak powstały dużo lepsze duele dla dwóch graczy, czy polecalibyście kupować któregokolwiek BattleCona, czy jednak rzucić okiem na inne, lepsze, tytuły?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Gambit »

ShapooBah pisze: 04 kwie 2019, 13:38 Trochę odkopuje temat, ale chciałbym spytać, czy według was gra dalej się broni, czy jednak powstały dużo lepsze duele dla dwóch graczy, czy polecalibyście kupować któregokolwiek BattleCona, czy jednak rzucić okiem na inne, lepsze, tytuły?
Grałem w Exceed, udało mi się zagrać raz w Yomi i nadal BattleCON jest dla mnie numerem jeden. Rozumiem ludzi, którym bardziej podobają się tamte dwie serie, jednak dla mnie BattleCON ma to "coś", co trafia do mnie. Ja zawsze będę polecał BattleCONa.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: ShapooBah »

Gambit pisze: 04 kwie 2019, 13:47
ShapooBah pisze: 04 kwie 2019, 13:38 Trochę odkopuje temat, ale chciałbym spytać, czy według was gra dalej się broni, czy jednak powstały dużo lepsze duele dla dwóch graczy, czy polecalibyście kupować któregokolwiek BattleCona, czy jednak rzucić okiem na inne, lepsze, tytuły?
Grałem w Exceed, udało mi się zagrać raz w Yomi i nadal BattleCON jest dla mnie numerem jeden. Rozumiem ludzi, którym bardziej podobają się tamte dwie serie, jednak dla mnie BattleCON ma to "coś", co trafia do mnie. Ja zawsze będę polecał BattleCONa.
To jeszcze pytanie, czy ma znaczenie, którą podstawkę kupię? Czy każda zapewnia taką samą frajdę z grania?
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: Wosho »

Mam na oddanie BattleCON: Devastation of Indines w stanie bdb/idealnym i jest tam mnostwo contentu.
30 fighterow, tryby pve wiec chyba to daje najwiecej zabwy ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines

Post autor: mat_eyo »

Ma znaczenie i to spore. Ze swoje strony polecę BattleCON: Trials of Indines. Najnowsze zasady, dobrze zbalansowane postacie, kilka prostych w prowadzeniu. Wcześniej miałem Fate of Indines i nowe, wygładzone zasady są lepsze, a zestaw postaci w Fate był trudniejszy do ogarnięcia. Trials nie kosztuje dużo i będzie idealne do sprawdzenia, czy w ogóle podoba Ci się system.

Jest jeszcze cyfrowa implementacja na Steam, ale lepiej od razu brać planszową, jak nie podejdzie to zawsze możesz sprzedać ;)
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Jest ktoś chętny na rozgrywkę w BattleCON po TTSie? :)
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

Czy nikt nie gra juz w BattleCONa?

Dzięki uprzejmości dwóch uczestników naszego forum, nabyłem cały zestaw BattleCONa - tj. BattleCON War/Fate/Trials/Devastation/Wanderers oraz zestaw do upgrade'u wszystkich postaci do v4 w postaci BattleCON Unleashed, oraz dwóch dużych pudeł, aby to wszystko pomieścić.

Gra jest absolutnie niesamowita; braciak wpadł na weekend, i przewaliliśmy 15+ partii. Tych postaci wszystkich w życiu nie ogram; scena na Table Top Simulatorze też trzyma się całkiem nieźle i całkiem sporo osób gra (wersja Online na Steamie kuleje natomiast mocno).

Naprawdę nie ma chętnych do partyjki po TTS? :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Gambit »

Jinx1337 pisze: 13 sty 2022, 15:30 Czy nikt nie gra juz w BattleCONa?

Dzięki uprzejmości dwóch uczestników naszego forum, nabyłem cały zestaw BattleCONa - tj. BattleCON War/Fate/Trials/Devastation/Wanderers oraz zestaw do upgrade'u wszystkich postaci do v4 w postaci BattleCON Unleashed, oraz dwóch dużych pudeł, aby to wszystko pomieścić.
Ile dałeś?
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Jinx1337 »

450 PLN za Unleashed / Fate / Devastation

Pozbieralem Wanderers i Trials do kompletu za 120 PLN.

Dodatkowo z ebaya Oriaxa zlapalem; brakuje mi tylko Merjoram w wersji 4.0.
bolek
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 31 times

Re: BattleCON: Devastation of Indines (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: bolek »

Ktoś może słyszał o planach wydania tego po polsku? Grałem kiedyś z synem i jak grą byliśmy zachwyceni (mechanika ok, ale jakie tam były emocje!), tak próba uczenia syna działania kolejnych postaci była coraz trudniejsza - działanie kart jednej (max dwóch) postaci był w stanie "wykuć" na pamięć, jednak im dalej w las tym trudniej bez znajomości angielskiego. Czy nie ma szans i lepiej łapać co jest (z nadzieją że to zmotywuje syna do nauki;)?
ODPOWIEDZ