Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: ravenone »

Też się skusiłem na wyprzedaż Rebela. Czekam na starter Civil War.
Była kiedyś instrukcja po polsku, ale widzę, że linki pousuwane.
Ma ktoś jeszcze jakąś na dysku?

EDIT: ok, już mam
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

czy ktoś posiada może tłumaczenie kart D&D Dice Masters? Myślę nad zrobieniem kart PL do włożenia w koszulkę razem z oryginalną kartą ale tłumaczenie tekstów trochę przerasta moje możliwości na tą chwilę ...
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Darboh »

Tłumaczenia moje do BFF. Z tego co pamiętam jakiś babol się znalazł na jednej karcie.
https://boardgamegeek.com/filepage/1191 ... po-naszemu

FUSa wysłałem na BGG. Powinien pojawić się tutaj.
https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... iege/files

Za ewentualne błędy przepraszam.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

Darboh pisze:Tłumaczenia moje do BFF. Z tego co pamiętam jakiś babol się znalazł na jednej karcie.
https://boardgamegeek.com/filepage/1191 ... po-naszemu

FUSa wysłałem na BGG. Powinien pojawić się tutaj.
https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... iege/files

Za ewentualne błędy przepraszam.
dzięki !!!
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Hej. Czy ktoś byłby zainteresowany zamówieniem naszywek na sakiewki kostkowe? Będę zamawiał dla siebie. Proponowane loga: Hydra, X-men, Avengers, Dice Masters, Marvel. Jestem z warszawy(wysyłka do mnie i później odbiór osobisty lub poczta polska)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Hej. Ostatecznie wysłałem zapytanie zamówienia naszywek hydra, avengers , shield, xmen, marvel. Przy zamówieniu 5 sztuk danego wzoru cena za sztukę około 25zł, przy 10 sztukach cena tylko około 15zł. Do tego koszty wysyłki. Są zainteresowani? Jedna sztuka to około 75zl(!) Hurtowo sporo taniej jak widać.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

hej mam 2 pytania:

1. czy ktoś posiada może tłumaczenie kart i chciałby się podzielić? Najchętniej przygarnąłbym Avx ale inne marvelowskie również

2. czy ktoś może się wypowiedzieć jak wypada wersja gry 2vs2 ? Warto dla tego trybu inwestować w zestaw i dokupowywać dodatkowe kości (m.in. sidekicków i kości akcji??)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

1. Nie wiem i nie sądzę, ale jak masz wątpliwości co do pojedynczych kart, polecam zadawanie pytań na grupie fb: https://www.facebook.com/groups/1376748382614168/
2. Również nie wiem :D ale żeby mieć wystarczającą liczbę sidekicków i kości akcji na 4 osoby wystarczą 2 różne podstawki, a w różne podstawki i tak warto zainwestować, bo to jedyna opcja zdobycia nowych kart akcji. A jak grasz rzadko i naprawdę nie potrzebujesz drugiej podstawki (do czego gorąco namawiam, byle z innego setu), to odkup same sidekicki. Ja mam ich kilkadziesiąt, mogę bez żalu odstąpić 16 :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Retro »

narandil pisze: 1. czy ktoś posiada może tłumaczenie kart i chciałby się podzielić? Najchętniej przygarnąłbym Avx ale inne marvelowskie również
coś mi się przypomina że kiedyś ktoś zapodał takie tłumaczenie, przeszukaj wątek a jak nie to jak kolega radzi zapytaj na grupie fb
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Cześć naszła mnie chęć na kupno zestawu w temacie DC. Który moglibyście polecić? Justice League, World's Finest czy Green Arrow? Który ma ciekawsze mechaniki albo ładniej wykonane kości?
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: panda_09 »

kudlacz135 pisze: 04 kwie 2018, 23:47 Cześć naszła mnie chęć na kupno zestawu w temacie DC. Który moglibyście polecić? Justice League, World's Finest czy Green Arrow? Który ma ciekawsze mechaniki albo ładniej wykonane kości?
Z DC najbardziej do gustu przypadł mi Green Arrow and The Flash, ale tam nie ma startera. Musiałbyś zakupić jakieś BAC i kości lub starter z innego setu lub Superman/WW.
Dobrze wygląda również połączenie setów World's Finest i Batman. Do tego pierwszego jest starter.
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Justice League - fajny, combogenny, polecam. Na plus - wprowadził retaliation, który wspiera granie tematycznymi drużynami Justice League albo Villains
War of Light - chyba najmocniejszy set DC, ale najbardziej "niezależny" (latarnie praktycznie nie pojawił się w innych setach)
World's Finest - dobre synergie BatFamily, imho porównywalny z JL - może mniej kart o efekcie wow, ale też mniej kiepskich. Wprowadził keywordy Iron Will i Vengeance, które właściwie są nieistotne
Green Arrow - nie polecam na początek, bardzo dobry set, ale głównie jako uzupełnienie dla poprzednich (pojedyncze postaci z Justice League, Teen Titans, latarnie). Wprowadził kostki crossover (o różnych typach energii)
Batman - chyba najfajniejszy pod kątem balansu set, ale nie ma startera. Wprowadził karty z flipem (dwustronne, na początku tury możesz obrócić i masz inną zdolność/affiliation) i gadgeteer oraz boomerang, fajne keywordy do manipulowania kostkami akcji.

Ja bym chyba poszedł w Justice League albo starter WF + Batman.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Super, dzięki za pomoc :D
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Mam parę pytań odnośnie zasad.
1. Czy mogę mieć w zespole jednocześnie Batmana z JL i WF? Jest to napisane gdzieś w instrukcji?
2. Jeśli tak, co w sytuacji jeśli dana umiejętność odnosi się dokładnie do Batmana, biore pod uwagę kostki z obu kart?
Tego rodzaju problem jeśli jest na karcie Batmana pomyślalbym, że nie. Natomiast jeśli używam Robina z WF to chyba nie ma powodu, żeby to kolidowało, bo spokojnie można mieszać zestawy.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: panda_09 »

kudlacz135 pisze: 18 kwie 2018, 08:01 Mam parę pytań odnośnie zasad.
1. Czy mogę mieć w zespole jednocześnie Batmana z JL i WF? Jest to napisane gdzieś w instrukcji?
2. Jeśli tak, co w sytuacji jeśli dana umiejętność odnosi się dokładnie do Batmana, biore pod uwagę kostki z obu kart?
Tego rodzaju problem jeśli jest na karcie Batmana pomyślalbym, że nie. Natomiast jeśli używam Robina z WF to chyba nie ma powodu, żeby to kolidowało, bo spokojnie można mieszać zestawy.
1. Nie, chyba że Batman nazywa się np. White Lantern Batman
2. Umiejętność odnosi się dokładnie do Batmana, przy White Lantern Batman już nie działa
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: cichy093 »

Cześć, mam pytanie, chciałbym zacząć grać w marvel dice masters, tak patrzę po sklepach i ciężko coś dostać. Chyba, że źle szukam.
Czy jest sens zaczynać teraz? Grał bym z moją drugą połówką.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Xjoy.pl na pewno ma i mieć będzie. Poza tym duuużo używek lata na rynku.
Zawsze warto, bo to świetna dwuosobówka ;) natomiast jeżeli planujesz grać tylko domowo, polecam kupić jeden starter wg upodobań, a późniejsze dodatkowe karty/kostki z rynku wtórnego. Albo kilka boosterów na początek. W razie pytań pisz tutaj śmiało lub na facebooku na grupie Dice Masters Polska, chętnie pomożemy :) albo wal do mnie na priv :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
cichy093
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 08:54

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: cichy093 »

Ok, super, dzięki za odpowiedź. Jak będę miał pytania to na pewno się odezwę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: maciejo »

Hej,
mam pytanko :D jak budujecie swoje drużyny :?: Nigdzie w instrukcji nie znalazłem informacji ile kart można wystawić do gry.
Może istnieje jakiś generator lub coś w tym stylu :?:
Mam dosyć dużo kart poza starter setem i nie wiemy z synem jak z nich korzystać.
Będę wdziędzny za pomoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Standardowy zestaw to 8 kart postaci i na nich maks 20 kostek, do tego 2 wspólne karty akcji dla każdej drużyny. Można grać też 6 na 15 albo 4 na 10. Ja gram w warunkach domowych, i zazwyczaj składam talie według fluffu, albo w obrębie jednego zestawu, pojedyncze karty tylko mieszam jeśli chce coś tańszego albo o specjalnej umiejętności :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: maciejo »

Wczoraj znalazłem świetną apkę gdzie można wszystko zrandomizować :D
Nazywa się Transition Zone.Polecam.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Otóż to, Transition Zone jest super :) a z online'owych deckbuilderów całkiemw ygodne jest tb.dicecoalition.com (można wyszukiwać karty po tekście lub podtytule, co czasem się przydaje).

A btw, jeśli są tu jacyś gracze z Warszawy którzy nie mają z kim grać, to nasza grupa prężnie działa - mamy ostatnio 1 turniej/miesiąc, a gramy właściwie co tydzień. Zapraszam do kontaktu, jbc :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Vitru
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2016, 16:44

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Vitru »

Hej,
czy ktoś posiada instrukcję po polsku i zechciałby się podzielić?
Niestety żaden z linków, które znalazłem nie działa. Najchętniej Avengers vs X-men :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Nie ma chyba instrukcji po polsku. Po angielsku są bardzo dobre filmy, ale po polsku najlepiej pytaj na facebooku o konkrety (grupa Dice Masters Polska).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Post autor: birdm »

Odgrzebuję wątek z przed ponad roku.
Ostatnio wpadła mi w oczy recenzja i gameplay na YT i zaciekawiła mnie ta gra. I teraz pytanie nowicjusza - jak się zabrać do gry? Zaznaczę, że nie interesuje mnie granie turniejowe tylko casualowe w domu. Gdzie kupujecie i co aktualnie jest wydawane?
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

PS. A tak swoją drogą rynek DM w naszej Cebulandii to chyba jest na miernym poziomie...
ODPOWIEDZ