Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
raskoks
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:17

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: raskoks »

No tragedii nie ma - chociaz duzo tego wypuszczaja - i ciezko o stare boostery? AVX nigdzie nie widze
Jak gracie to mieszacie rozne sety?
Jest jakas gielda kart/kostek?

:)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Na wrocławskiej grupie jest 17 osób. Ja regularnie grających znam 9 osób i Geek Szop we wtorki robi cykliczne spotkania i jak mówią kostki się sprzedają :-)
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: SuCHaR »

No to Wrocław jest najprężniej działającym ośrodkiem w PL chyba. Szkoda, że gdzie indziej tak nie jest. Oczywiście życze tej grze jak najlepiej bo jest mega :).
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

A w grudniu jeszcze ruszają turnieje i drafty :-)
raskoks
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2012, 10:17

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: raskoks »

pattom ty grasz we wszystko chyba ;-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

raskoks pisze:pattom ty grasz we wszystko chyba ;-)
Oj nie. Obecnie gram głównie w gry rodzinne i Dice Masters we wtorki.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Ja gram raczej casualowo ale chętnie bym rozkręcił scenę w stolicy. Choćby w Padbarze. Są chętni?
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

sirwei pisze:Ja gram raczej casualowo ale chętnie bym rozkręcił scenę w stolicy. Choćby w Padbarze. Są chętni?
Z tego co wiem z grupy na FB to są w Warszawie turnieje w księgarni Nike (dawniej Faber i Robert Faber) ul. Puławska 11.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2015, 22:13 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Retro »

pattom pisze:
sirwei pisze:Ja gram raczej casualowo ale chętnie bym rozkręcił scenę w stolicy. Choćby w Padbarze. Są chętni?
Z tego co wiem z grypy na FB to są w Warszawie turnieje w księgarni Nike (dawniej Faber i Robert Faber) ul. Puławska 11.
W niedzielę o 11.30 są te iventy
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1962
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 837 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Potwierdzam Fabera i wiem, że czasem coś się dzieje w Planeswalkerze.
Ja chętnie też pogram niekoniecznie turniejowo - chyba że w formacie limited albo drafcie, bo mam tylko Marvele ;) Możemy coś zorganizować w Xjoyu na Tarchominie, właściciel sam jest fanem i gra, nie wykluczał też organizowania oficjalnych turniejów z promkami, gdyby byli chętni.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: sirwei »

Do xjoy mam sporo bliżej niż na puławską ;) Chętnie wpadnę jakby co
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
chelcho
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2006, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: chelcho »

Startujemy z turniejami Dice Masters w Xjoy.pl
9 stycznia o 11:00 draft z DC Justice League. Wpisowe 45 zł za 12 boosterów + karta promo

http://wizkidseventsystem.com/event.php ... 0&type=100
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: panda_09 »

Hej,
który starter wybrać: AoU czy JLU? Czytam, szukam i już durnieję. Nie chodzi mi o boostery, a same startery jako podstawa do gry. Ps. Wiem że najpopularniejsze i chyba najlepsze Basic Action Cards są w starterze BFF, który jako dodatkowy planuję dokupić.
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

panda_09 pisze:Hej,
który starter wybrać: AoU czy JLU? Czytam, szukam i już durnieję. Nie chodzi mi o boostery, a same startery jako podstawa do gry. Ps. Wiem że najpopularniejsze i chyba najlepsze Basic Action Cards są w starterze BFF, który jako dodatkowy planuję dokupić.
Jak masz zamiar kupić tylko podstawki to lepiej JL a najlepiej to AvX. AvX ma najlepszy zestaw kart, które są cały czas popularne.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pattom »

Czołem !! !! !!

Obrazek ZAPRASZAMY na Pierwszy oficjalny turniej Dice Masters w Geek Szopie.

Miasto: Wrocław
Adres: GEEK SZOP, ul. Grunwaldzka 30
Format: constructed COMMON/UNCOMMON only
Dopuszczone sety: bez ograniczeń
System rozgrywek: SWISS, aktualne zasady i faq
Wpisowe: 18 zł
Nagrody: 4 boostery na gracza--> redraft według kolejności finałowej + promki dla zwycięscy i za uczestnictwo

Obrazek https://www.facebook.com/events/1685883685017082/

Obrazek
morbot
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2015, 14:31
Lokalizacja: Kielce

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: morbot »

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wycenie zestawu, do którego zalicza się starter AoU + zawartość 31 booster'ów. W tym karta Zombie: Red Skull - Undying Evil i Zombie: Magneto - Magnetic Monster. Zestaw jedynie wypakowany.
kubafel
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kubafel »

Witajcie,
Jestem nowy na forum i mimo że zaglądam tu co jakiś czas, to zarejestrowałam się głównie przez wzgląd na Dice Masters.

Dość niedawno, bo pod koniec 2015 wkręciłem się w DM i szukam graczy na terenie Trójmiasta do wspólnego grania i wymiany (póki co jeden znajomy i wypady do Wawy).
Na chwile obecną mam trochę kart z AoU, S1 i D&D

Jak zbierze się nas więcej w 3city to chętnie zaangażuje się w rozwój sceny DM w naszym mieście i namówienie jakiegoś sklepu na regularne turnieje :)

Pozdrawiam wszystkich Dice Master'owiczów ;)
Awatar użytkownika
wendiego
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2011, 23:16

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: wendiego »

Hej kubafel.

W następnym tygodniu będę w Gdyni :) możemy się umówić na granie. Mam na razie tylko zestaw podstawowy.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: waskopiotr88 »

W krakowie w klubie qube na ul. przymiarki rusza liga, poza tym są prowadzone systematycznie turnieje w soboty o godz. 15 a takze casualowa gra w tygodniu. :)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

jako całkowicie początkujący gracz chciałem zapytać czy są jakieś zdroworozsądkowe zasady o których należy pamiętać podczas układania swojego teamu na rozgrywkę? nie chodzi mi o gotowy skład, raczej o wytyczne jak go zbudować zeby miał ręce i nogi: ile postaci a ile kart akcji, jak silne postacie z jakim rozkładem tych drogich do tych tanich oraz gdzie dać więcej kości a gdzie mniej?

Domyślam się że duża część funu z DM polega właśnie na układaniu sobie teamu, ale dla mnie jest to trochę przytłaczające na start.

ps. gram całym zestawem AvX jeśli ma to jakieś znaczenie
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1962
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 837 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Podstawowe karty akcji są dwie na drużynę i nie możesz mieć ich więcej lub mniej (to te, do ktorych używamsz kostek z wykrzyknikami). Inne karty akcji - w wypadku AvX tylko Mjolnir i Vibranium Shield - nie są Ci potrzebne i na początek lepiej ich w ogóle nie używać.

Jeśli chcesz sensownie pograć, to więcej niż 1 kostka jest Ci potrzebna tylko przy kluczowych postaciach. Jeżeli masz kogoś tylko dla globala - pozostań przy minimum. Postaci o koszcie 5-6 - rzadko będziesz potrzebować 2 kostki, a postaci za 7 są niestety niegrywalne. To znaczy - próbuj, ale jeśli jesteś w stanie kupić i wystawić kostkę za 7, to przeciwnik bardzo nie ogarnia, co się dzieje :)

Skąd jesteś? Jak z Wawy, to możemy się spotkać i Ci pokażę podstawy. Jak skądinąd - mogę Ci podesłać jakieś proste, a grywalne drużyny tylko z AvX. Niestety, w sieci brakuje artykułów dla początkujących :/
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

do stolicy mam daleko więc nie ma szans, ale dzięki za chęci i podpowiedzi.

tylko nie wiem czy dobrze rozumiem: karty Mjolnir i Vibranium Shield to te które są niepotrzebne czy tylko te 2 są potrzebne a pozostałe nie używać?

a i w takim razie będę wdzięczny za podesłanie jakichś przykładowych teamów do pogrania
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Musza »

nie wiem czy już wypatrzyliście, ale Rebel robi wyprzedaż Dice Masters i są całkiem soczyste oferty. Boosterki po 2zł, Yu-Gi-Oh starter za 20zł i inne takie
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 351
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 255 times
Been thanked: 54 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: narandil »

Musza pisze:nie wiem czy już wypatrzyliście, ale Rebel robi wyprzedaż Dice Masters i są całkiem soczyste oferty. Boosterki po 2zł, Yu-Gi-Oh starter za 20zł i inne takie
i przez ciebie kupiłem coś czego wcale nie planowałem :P

Startety D&D wylądowały w koszyku - niestety nie załapałem się już na boostery.
Czy ktoś z was się orientuje jak można zamówić od razu większą liczbę boosterów?

bo rozumiem że w starterach jest tylko po 2 kostki na postać? Co mocno ogranicza zabawę z gry? Tak przynajmniej wyczytałem ...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 15:29 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1962
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 837 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Neoptolemos »

Żadne karty w starterach sie nie powtarzają, bo to inne serie. Kart ze starterów nie zdobędziesz także w boosterach, za to kostki uzupełniające - możliwe.

Nie do końca rozumiem, co rozumiesz przez "niekupowanie w ciemno" - booster to zawsze trochę kupowanie w ciemno :D niektóre sklepy sprzedają całe boxy (90 boosterów i na 100% będzie 1 albo 2 super rare), choć nie wiem, czy do D&D jeszcze gdzieś zostaniesz.

Niemniej, jeśli nie masz zapędów kolekcjonerskich ani turniejowych, to najsensowniej i najtaniej kupić od kogoś na forum pojedyncze commony, uncommony i kostki. Albo najpierw kupić trochę boosterów, pograć, a potem dokupić od kogoś na sztuki to, czego Ci bardzo brakuje :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ