Zmiennicy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Zmiennicy

Post autor: robertos »

Może przedwcześnie, a może nie. Powoli zapowiadamy się z naszą najnowszą grą opartą o kultowy serial "Zmiennicy".
Parę słów o grze.
Gracze wcielą się w rolę taksówkarzy, którzy będą na swoich szybkich i niezawodnych Fiatach 125 p. pędzić po planszy przedstawiającej Warszawę lat 80. Będą musieli uwijać się, bowiem niecierpliwi pasażerowie (postacie znane z serialu) będą wydzwaniać na numer 818 i domagać się szybkiego wykonania usługi.
Oprócz tego w poszczególnych miejscach pojawiać się będą mieszkańcy tzw. "łepki" - to doskonała okazja na dodatkowy zarobek, ale czasem kurs może okazać się małoopłacalny.
Nie zabraknie i dwóch czarnych charakterów, chciwego - Zenona Kuśmidra i cwaniaczka - studenta z Bangkoku, Krashana.

Czas będzie gonił graczy, którzy będą musieli nadążać za zleceniami. Nie będzie łatwo.
Co 15 min (jedna runda gry) niecierpliwi klienci ponawiać będą telefony. Sytuację na planszy komplikować będą także wydarzenia, jak np. zamknięcie ulic z powodu wizyty delegacji z Syjamu, czy nalot Milicji Obywatelskiej na hotele... No właśnie Milicja Obywatelska będzie reagować bezwględnie (karząc mandatami kredytowymi) za wszelkie wykroczenia...

A w samej grze znajdzie się:
160 kart
a wśród nich:
karty wydarzeń
karty atutowe dla Graczy
karty łepków
karty niecierpliwych pasażerów
duża plansza
ok. 100 żetonów łepków, paliwa, uszkodzeń, mandatów i banknotów..

Zainteresowanych odsyłam na stronę FB gry, gdzie już powoli odsłaniamy elementy gry.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

14 czerwca w Warszawie podczas Festiwalu Gier pokażemy prototyp Zmienników. Zapraszam chętnych do testowych rozgrywek i przesłania na pv swojego wpisu. Gramy od 11 do zmroku - na Krakowskim Przedmieściu.
poniżej link do wydarzenia, nad którym GamesFanatic objął patronat :)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

Awatar użytkownika
jenny70
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 19 kwie 2012, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zmiennicy

Post autor: jenny70 »

Zapowiada się całkiem ciekawa gra :-)
Jak ktoś chciałby się z nią bliżej zapoznać to zapraszam do lektury:
http://gry.pingwin.waw.pl/2014/06/09/a- ... ze-czekac/
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

świetny opis. Jenny nas zdopingowała i gra już ruszyła do testów. Jest jeszcze trochę do poprawienia, ale i tak jest emocjonująco i dynamicznie. :)
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Zmiennicy

Post autor: Lubel »

Brzmi nieźle. Ja lubię trochę interakcji negatywnej, tu (jak wynika z opisu) jest jej niewiele co nie znaczy, że mi się to nie podoba. Jako, że moja lepsza połowa jest fanką serialu, gra Zmiennicy trafi na nasz stół zaraz po premierze. Tylko z ceną nie przegnijcie.

Plansza wygląda świetnie, karty (te co pokazane) rzeczywiście klimatyczne. Jako, że z zapowiedzi wynika, że gra będzie należeć do lekkich, może okazać się świetnym starterem zwłaszcza dla pokolenia co cię wychowało na serialach Barei :)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

oj nie zabraknie i negatywnej interakcji... Dla Graczy przygotowujemy zestaw 60 kart działań. Część z nich będzie wspierała własne ruchy, ale część nie. Np. Chory Pasażer - Zagraj na innego kierowcęy który przewozi łepka. Od tej pory nie może on dobierać kolejnych łeepków, dopóki nie odwiezie "chorego łepka" do szpitala., lub : Pirat drogowy - Zagraj natychmiast po tym jak inny kierowca przejedzie (w swojej rundzie) obok patrolu MO. Otrzymuje on natychmiast jeden mandat.

:)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

Powoli zbliżamy się z finałem prac nad grą...
Instrukcja praktycznie na ukończeniu, jeszcze tylko drobne poprawki. W linku można ją już zobaczyć i zapoznać się z zasadami.
To zupełnie inna gra niż Alternatywy 4, mimo iż dwa razy więcej elementów (kart i żetonów), to rozgrywka dynamiczniejsza i bardziej intuicyjna. I rywalizacja z odrobiną współpracy.
http://wodografia.pl/integra/

a na FB prezentujemy grafiki z gry...
https://www.facebook.com/pages/Zmiennic ... 452?ref=hl
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: Hiu »

grafiki rewelka, plansza OK. Wizualizacje budynkow na planszy tez fajne. sledze postepy od poczatku. Teraz czekam z niecierpliwoscia na instrukcje (i trzymam kciuki, zeby byla intuicyjna i zrozumiala ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

zatem instrukcja do ściągnięcia..
jeszcze ostatnie szlify nas czekają i wkrótce gra będzie gotowa..
http://wodografia.pl/integra/
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zmiennicy

Post autor: vojtas »

Czemu na kartach nie ma podobizn wszystkich aktorów? Jacek Żytkiewicz to niemal idento Mieczysław Hryniewicz, ale np. Kuśmider nie przypomina za bardzo Kazimierza Kaczora. Wydawcą jest TVP - nie mają praw do wszystkiego, co znajduje się w serialu? :? Przecież serial produkował POLTEL, a więc TVP.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

Niestety tak jest, że w Polsce prawo do wizerunku zachowują aktorzy. W praktyce to oznacza, że jeśli chcielibysmy np. korzystać z klatek filmowych, to oprócz zgody TVP musielibysmy uzyskać zgody (czyt. zapłacić)
scenarzystom
reżyserowi
montażystom
każdemu aktorowi, którego wizerunek został użyty
dyskusyjne pozostaje użycie scenografii... tak mamy.
Dlatego rysunkowe przedstawienie postaci a nie aktorów jest wyjściem z całej sytuacji.
Mam nadzieję, że sposób ich pokazania oddaje całkowicie ducha serialu. Na tym nam zależało. Od początku robiąc gry oparte na serialach nie chcemy podszywać się tylko pod tytuł, a w środku dać coś zupełnie abstrakcyjnego. Mam nadzieję, że się spodoba ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zmiennicy

Post autor: mig »

Zapowiada się super, choć też wolałbym fotosy z serialu niż rysunki. No, ale skoro się nie da, to trudno.
Przejrzałem instrukcję i brzmi to bardzo klimatycznie. A największe gratulacje za fantastyczny pomysł na żetony pieniędzy:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Zmiennicy

Post autor: sqb1978 »

Polska odpowiedź na Firefly ;) Ale czuję, że to będzie hitem na stole u teściów podobnie jak Kolejka.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zmiennicy

Post autor: vojtas »

robertos pisze:Niestety tak jest, że w Polsce prawo do wizerunku zachowują aktorzy. W praktyce to oznacza, że jeśli chcielibysmy np. korzystać z klatek filmowych, to oprócz zgody TVP musielibysmy uzyskać zgody (czyt. zapłacić)
To chyba kwestia umowy między twórcami a producentami? Najwyraźniej TVP w kontrakcie nie zagwarantowała sobie praw autorskich tak jak to się robi w przypadku zatrudnionych np. w wydawnictwach czy innych mediach. Bardzo dziwne. Zazwyczaj każdy w umowie się zrzeka praw autorskich na rzecz pracodawcy, choć oczywiście nadal pozostaje twórcą dzieła (np. grafiki). Tak czy siak ilustracje mi się bardzo podobają. O niebo lepiej niż np. Alternatywy 4, których stylistyka kompletnie mi nie podeszła.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zmiennicy

Post autor: romeck »

robertos pisze:Niestety tak jest, że w Polsce prawo do wizerunku zachowują aktorzy. W praktyce to oznacza, że jeśli chcielibysmy np. korzystać z klatek filmowych, to oprócz zgody TVP musielibysmy uzyskać zgody (czyt. zapłacić)
scenarzystom
reżyserowi
montażystom
każdemu aktorowi, którego wizerunek został użyty
dyskusyjne pozostaje użycie scenografii... tak mamy.
Niech zgadnę: nie dowiadywaliście się, a tylko tak sobie myślicie? :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

Niestety sprawdzaliśmy,,, a nawet znamy oczekiwania ;( gdybyśmy nabyli takie prawa, gra w polskich warunkach była by niesprzedawalna :( uwierzcie...
Co innego jak wytwórnie "zachodnie" przejmują pełnię praw.. Tylko w ten sposób można było wydać choćby taką grę jak Battlestar Galactica...
Nasz grafik to Marek Szyszko znany rysownik i ilustrator, więc mam nadzieję, że nie "zepsuliśmy" Zmienników ;)

ps.
a calkiem serio... czasem nawet trzeci współscenarzysta jednego z odcinków potrafi mieć oczekiwania na poziomie dla nas nieosiągalnym.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Zmiennicy

Post autor: Ayaram »

Jeśli was to pocieszy to istnieją też osoby takie jak ja, dla których takie ilustracje wydają się dużo lepsze od zdjęć z serialu :wink:
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zmiennicy

Post autor: romeck »

robertos pisze:Niestety sprawdzaliśmy,,, a nawet znamy oczekiwania ;( gdybyśmy nabyli takie prawa, gra w polskich warunkach była by niesprzedawalna :( uwierzcie...
Co innego jak wytwórnie "zachodnie" przejmują pełnię praw.. Tylko w ten sposób można było wydać choćby taką grę jak Battlestar Galactica...
Nasz grafik to Marek Szyszko znany rysownik i ilustrator, więc mam nadzieję, że nie "zepsuliśmy" Zmienników ;)

ps.
a calkiem serio... czasem nawet trzeci współscenarzysta jednego z odcinków potrafi mieć oczekiwania na poziomie dla nas nieosiągalnym.
No to faktycznie dramat.

Ale Pana Marka Szyszko lubię i cenię. Nawet ostatnio wygrzebałem na Allegro "Ostatnią Przystań" (pamięta ktoś?), bo mi się zachciało powspominać. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: Hiu »

Ayaram pisze:Jeśli was to pocieszy to istnieją też osoby takie jak ja, dla których takie ilustracje wydają się dużo lepsze od zdjęć z serialu :wink:
Zdecydowanie rysunki. Zdjecia zazwyczaj nie sa az tak klimatyczne. Przynajmniej w zmiennikach - a moze poprostu sugeruje sie tym, ze widzialem na poczatku plansze i karty - i wiedzialem, ze beda rysowane. Zupelnie mi to nie przeszkadza. Ma to zdecydowanie swoj klimat.

Alternatywy byly bardzo rysunkowe, ale to nie byl ich minus ;) tam byl tylko jeden problem - jak na kazdym spotkaniu - ktos musi zaczac ;) a zaczac tam to byl problem ;)

Czekam na gre ... jak flota Stanisa itp.

Swoja droga ciekawe, jak to sie bedzie dalej rozwijalo... Mamy jeszcze przeciez 07 zglos sie, 4 pancerni i pies, Stawka wieksza niz zycie, ze o Ranczu nie wspomne ;)
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

I szczęśliwie 13go ruszamy z grą do sklepów. Już teraz pojawiła się w przedsprzedaży np. w Rebelu, gdzie cena jest atrakcyjna.
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

18 października 1987 r. miała miejsce premiera serialu Zmiennicy.
My po 27 latach startujemy z naszą grą.
Dziś gra ruszyła do pierwszych sklepów i hurtowni :)
Ciekawi jesteśmy pierwszych wrażeń..
robertos
Posty: 331
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:13
Been thanked: 2 times

Re: Zmiennicy

Post autor: robertos »

Ci którzy odwiedzą 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie od soboty będą mogli zapoznać się z grą bliżej :)
Prezentować ją będziemy na stoisku TVP (stoisko nr D47)
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Zmiennicy

Post autor: WolekMKB »

Witam,
mam kilka pytań do zasad gry:
- policję stawia się NA skrzyżowaniu, nie przed za?
- niebieska policja (ta po prawej stornie planszy) niejako zawraca u góry na skrzyżowaniu?
- jaki Bonus dostaje się po zawiezieniu Antoniego Kłoska?żeton Krashana do taxówki?czy tak jakbyśmy z nim już do końca gry jeździli i jeśli tak to czy bierzemy jego żeton?Podobnie sprawa wygląda z Ceglarkiem.
- czy łebków i klientów głównych odbiera się w miejscu ze strzałką czy dowolnym graniczącym polu?
- czy paliwo bierze się tam gdzie jest znacznik CPN, czy też w miejscu ze strzałką?
To na razie tyle niejasności, które mam po pierwszej próbnej partii. Z góry dzięki za odpowiedź.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Zmiennicy

Post autor: Lubel »

Z pytaniami o zasady, to chyba należy pisać w dziale: Zasady - pytania i wątpliwości ale mogę się mylić ;)
ODPOWIEDZ