Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

mikeyoski pisze:Nie o to mi chodzi. To jest wybitna gra dwuosobowa. W większym składzie dla mnie osobiście (podobnie jak Cthulhu Realms i Najemnicy) jest niestety niestrawna.
Najczęściej też grywam w dwie osoby, ale od czasu do czasu gramy w 3. Nawiązują się chwilowe sojusze, jest trochę mściwości. Dla mnie jak najbardziej ok.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

O panie, kolejny zestaw kart! Nieźle to doją. Ileż tam można dodać kolejnych kolorków z liczbami? Już w obecnym stanie ta gra jest mocno roztyta.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

Ja tam bym kupił, ale koszty są totalnie nieadekwatne do tego, że dostajemy po prostu więcej kart, że sobie daruję.

Aczkolwiek bym sobie odświeżył z chęcią zgranego lekko już SR i CW.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: raphaell7 »

(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

mikeyoski pisze:Nie o to mi chodzi. To jest wybitna gra dwuosobowa.
Miałeś chyba na myśli "wybitnie" dwuosobowa? Bo do wybitnej dwuosobówki to jej jednak trochę brakuje, choć nie powiem, sporo pograłem w ten tytuł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mikeyoski »

Wybitna. Tak ją traktuję i swego zdania nie zmienię :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Jak SR jest wybitną dwuosobówką, to zapnij pasy i trzymaj się mocno - wielki świat niesamowitych doznań jeszcze przed Tobą :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

Gra jest bardzo wciągająca prosta i fajna ale jest wiele głębszych i bardziej klimatycznych gier na 2 lub więcej.
Ale gra jest bardzo dobra a za tą cenę to w ogóle eksplozja dobroci. Aczkolwiek jak zaczniesz kolekcjonować dodatki to już tak tanio nie wyjdzie a cena zbliży się do kwoty drogiej dużej planszówy.
Giera posiada też inne typy rozgrywek (drużynowe, solo, co-op itp)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mikeyoski »

rattkin pisze:Jak SR jest wybitną dwuosobówką, to zapnij pasy i trzymaj się mocno - wielki świat niesamowitych doznań jeszcze przed Tobą :)
Kilkaset rozegranych partii za mną i ciągle mi mało. Nic nie poradzę, że tak lubię te grę :-) Jestem wręcz uzależniony od niej :-)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Realms

Post autor: karawanken »

Wersja polska zamówiona. Zobaczymy czy gra jest tak dobra jak mówicie.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

Mam ang bardzo przyjemna lekka karcianka głębi w tym wiele nie ma ale jest szybka i przyjemna do tego ładne ilustracje ogólnie jak na jakiś przerywnik SUPER
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Realms

Post autor: karawanken »

stalker7 pisze:Mam ang bardzo przyjemna lekka karcianka głębi w tym wiele nie ma ale jest szybka i przyjemna do tego ładne ilustracje ogólnie jak na jakiś przerywnik SUPER
Właśnie tego oczekuję.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Gra oferuje naprawdę sporo frajdy jak za taką cenę. Można budować potworne kombosy, albo skubać rywala powoli, w zależności od sytuacji. Jest dużo pomysłów na rozgrywkę, a synergia między kartami tej samej nacji jest kapitalnie rozwiązana. Miałem wersję angielską i sprzedałem, ale wersję polską z dużym prawdopodobieństwem kupię. Będę mógł na luzie grać z żoną.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

a ja nakupiłem ANG dodatków i teraz zonk, bo chętnie bym PL wsparł, a tu rewersy inne ;/
Tak czy inaczej grę gorąco polecam. Można ją dostać za 35 zł, czyli o połowę mniej niż jakikolwiek mały dodatek do dowolnego LCGa. Jest kompaktowa, idealnie nadaje się na szybkie sesje w barze, czy na małym stoliku w hotelu. Do tego nie premiuje jakoś bardzo mocno znajomości kart. Wystarczy znać ogólne założenia frakcji i po kilku partiach szanse się bilansują.
Fakt faktem zestaw Colony Wars jest ciut lepszy od podstawowej wersji, ale niewykluczone że po sukcesie podstawki każda kolejna się pojawi.
Niezdecydowanym polecam sprawdzić aplikację na androida.
Dla mnie informacja o PL wersji to jedna z lepszych nowinek tego roku. Nareszcie pojawia się niewielka, bardzo tania i bardzo dobra karcianka, którą można spokojnie kupować na prezent karcianym neofitom ;) a jeśli pojawią się inne gry tego autora (oby!) to będzie też coś dla nielubiących sci-fi.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

pan_satyros pisze:a ja nakupiłem ANG dodatków i teraz zonk, bo chętnie bym PL wsparł, a tu rewersy inne ;/
A jakim sensie inne? Są gdzieś zdjęcia? Skąd to info?
Fakt faktem zestaw Colony Wars jest ciut lepszy od podstawowej wersji, ale niewykluczone że po sukcesie podstawki każda kolejna się pojawi.
Inny tak. Czy lepszy? Dla mnie nie. Czasem gramy podstawką a czasem Colony Wars. Ja mam wrażenie, że CW jest brutalniejszy i szybszy. Silne karty są tańsze o łatwiej je kupić wiec gra kończy się nieco szybciej.
Nareszcie pojawia się niewielka, bardzo tania i bardzo dobra karcianka, którą można spokojnie kupować na prezent karcianym neofitom ;)
Gra nie każdemu podejdzie i nie mówię już o samej mechanice (choć mam znajomego który nie lubi DBC, bo dla niego jest zbyt losowy) ale o negatywnej interakcji. Większość deckbuilderów jednak nie stawia na negatywną interakcję, a tu nie mamy w zasadzie nic więcej jak tylko lanie się na wzajem. O ile przy dwóch osobach jest oczywiste kto kogo atakuje i dlaczego, to na więcej osób może to rodzić różne reakcje ;)
Ja oczywiście lubię, ale tez znam przypadki, że ktoś nie chce grać bo za dużo negatywnej interakcji.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

Tak tak mam świadomość że nie podejdzie każdemu, mam na myśli bardziej prezent dla "młodzieży" ;)

co do innych rewersów PLka ma napis "Star Realms: Gra karciana"
https://galeriatrolli.pl/28923/star-rea ... rciana.jpg
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Star Realms

Post autor: predki »

Np. na 3T pokazane są wizualizacje i na rewersie kart, pod logo Star Realms jest dopisek "Gra karciana". I w ten sposób mieszanie kart traci sens. Choć może szanse na wierne oddanie kolorów i tak były niewielkie, jeżeli druk nie jest robiony tej samej fabryce.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Jedyna rada to koszulki z plecami.
Gra oczywiście powinna się spodobać miłośnikom bezpośredniej, brutalnej rywalizacji. Do tego grona zalicza się moja żona. Ważne, że w życiowych sprawach dobrze ze mną kooperuje, bo w grach tego nie lubi robić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Realms

Post autor: zakwas »

predki pisze:Np. na 3T pokazane są wizualizacje i na rewersie kart, pod logo Star Realms jest dopisek "Gra karciana". I w ten sposób mieszanie kart traci sens. Choć może szanse na wierne oddanie kolorów i tak były niewielkie, jeżeli druk nie jest robiony tej samej fabryce.
Oryginały też się różnią odcieniami od siebie. Kto na to patrzy w takiej szybkiej i dynamicznej grze?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Star Realms

Post autor: predki »

Na delikatne odcienie nikt - na napis wielkimi literami - każdy. Ale polskie karty z napisem "Deckbuilding game" wyglądałyby dziwnie. W sumie to wina WWG, że nie pomyśleli za wczasy o edycjach w innych językach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

RUNner pisze:Jedyna rada to koszulki z plecami.
Gra oczywiście powinna się spodobać miłośnikom bezpośredniej, brutalnej rywalizacji. Do tego grona zalicza się moja żona. Ważne, że w życiowych sprawach dobrze ze mną kooperuje, bo w grach tego nie lubi robić.
a masz Dominant Species?:P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

RUNner pisze:Jedyna rada to koszulki z plecami.
Gra oczywiście powinna się spodobać miłośnikom bezpośredniej, brutalnej rywalizacji. Do tego grona zalicza się moja żona. Ważne, że w życiowych sprawach dobrze ze mną kooperuje, bo w grach tego nie lubi robić.
Haha, mam to samo. Moja nie chce ze mną grać w Legendary Encouters, „bo to kooperacja”, ale za to chętnie mnie zleje w Star Realms albo pozabija trochę jednostek w Tyrants of the Underdark.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

Jiloo pisze:
RUNner pisze:Jedyna rada to koszulki z plecami.
Gra oczywiście powinna się spodobać miłośnikom bezpośredniej, brutalnej rywalizacji. Do tego grona zalicza się moja żona. Ważne, że w życiowych sprawach dobrze ze mną kooperuje, bo w grach tego nie lubi robić.
Haha, mam to samo. Moja nie chce ze mną grać w Legendary Encouters, „bo to kooperacja”, ale za to chętnie mnie zleje w Star Realms albo pozabija trochę jednostek w Tyrants of the Underdark.
w legendary przecież można grać królową alienów albo samym alienem:> o ile o alienowym rozmawiamy;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

stalker7 pisze:
Jiloo pisze:
RUNner pisze:Jedyna rada to koszulki z plecami.
Gra oczywiście powinna się spodobać miłośnikom bezpośredniej, brutalnej rywalizacji. Do tego grona zalicza się moja żona. Ważne, że w życiowych sprawach dobrze ze mną kooperuje, bo w grach tego nie lubi robić.
Haha, mam to samo. Moja nie chce ze mną grać w Legendary Encouters, „bo to kooperacja”, ale za to chętnie mnie zleje w Star Realms albo pozabija trochę jednostek w Tyrants of the Underdark.
w legendary przecież można grać królową alienów albo samym alienem:> o ile o alienowym rozmawiamy;)
Można, ale to doszło dopiero w dodatku. Na razie ogrywam z kumplem podstawkę, ale żona wyraziła już chęć grania królową. Inna sprawa ze tyle co widziałem online to ten tryb nie zachwyca. Zobaczymy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

ja grałem w to raz solo rozwaliłem bez problemu grę i wydało mi się to za łatwe... więc leży na półce a kupiłem z dodatkiem
ODPOWIEDZ