Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

pan_satyros pisze:(...)co do innych rewersów PLka ma napis "Star Realms: Gra karciana"
https://galeriatrolli.pl/28923/star-rea ... rciana.jpg
Naprawdę. Wydawcy powinni uczyć się na błędach innych wydawców. Już był jeden deckbuilder, który miał karty niekompatybilne z angielskimi i wyszła tylko podstawka. Pozostaje mieć nadzieję, że gra się u nas przyjmie i GF wyda wszystkie dodatki. Ja nie jestem targetem, bo mam wszystko po angielsku i właśnie wsparłem SR: Frontiers.

A skoro już tłumaczą to czemu nie Gwiezdne Królestwa, albo Gwiezdne Światy (żeby się z polskim Cthulhu Realms kojarzyło).
PS. Wiem dlaczego, tylko tak sobie marudzę, bo nie rozumiem dlaczego te plecy...
stalker7 pisze:ja grałem w to raz solo rozwaliłem bez problemu grę i wydało mi się to za łatwe... więc leży na półce a kupiłem z dodatkiem
Niestety Legendary Alien jest tym trudniejszy im więcej graczy. We dwóch łatwo, a solo podobno jest wręcz zepsuty. Nie wiem, bo nie gram w planszówki solo.
Muszisz znaleźć kompanów i zagrać na więcej osób.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Star Realms

Post autor: Daquan »

Jiloo pisze: Pozostaje mieć nadzieję, że gra się u nas przyjmie i GF wyda wszystkie dodatki. Ja nie jestem targetem, bo mam wszystko po angielsku i właśnie wsparłem SR: Frontiers.
Pytam nie uszczypliwie. Dlaczego pozostaje mieć nadzieję, skoro nie jesteś targetem?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Star Realms

Post autor: Jiloo »

Daquan pisze:
Jiloo pisze: Pozostaje mieć nadzieję, że gra się u nas przyjmie i GF wyda wszystkie dodatki. Ja nie jestem targetem, bo mam wszystko po angielsku i właśnie wsparłem SR: Frontiers.
Pytam nie uszczypliwie. Dlaczego pozostaje mieć nadzieję, skoro nie jesteś targetem?
Ot, wredny ;)

Dwa razy bylem w sytuacji kiedy musiałem sprzedać polskie wydania i kupić angielskojęzyczne, bo wydawca nie zdecydował się na wydanie dodatkow (RftG) albo porzucił serię (Android: Netrunner). W podobnej sytuacji znaleźli się nabywcy Dominiona w wydaniu Barda (na szczęście udało się grę na nasz rynek przywrócić dzięki zbiórkom na w.to). Przykładów pewnie będzie więcej.
Wiem, że jest sporo osób które kupi tę grę po polsku, bo jest dla nich przystępniejsza. I nie życzę im żeby znaleźli się w sytuacji kiedy gra zostanie przez wydawcę porzucona. To, że ja już swoje SR mam nie zmienia faktu, że życzę dobrze polskim wydaniom :)

Teraz jeśli wiem, że gra ma z założenia dodatki, to dwa razy się zastanowię zanim zdecyduję się na zakup polskiej wersji. I raczej skłaniam się wtedy ku angielskiej.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2017, 12:53 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Star Realms

Post autor: kali »

Daquan pisze:
Jiloo pisze: Pozostaje mieć nadzieję, że gra się u nas przyjmie i GF wyda wszystkie dodatki. Ja nie jestem targetem, bo mam wszystko po angielsku i właśnie wsparłem SR: Frontiers.
Pytam nie uszczypliwie. Dlaczego pozostaje mieć nadzieję, skoro nie jesteś targetem?
Bo to dobra gra i dobrze by było by wyszła po polsku. Jak wydadzą samą podstawkę, to będzie smuteczek.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Sukces tej gry będzie ciekawym miernikiem. Bo z jednej strony małe, tanie i łatwe, a z drugiej kosmos. A Ci, co Star Realms chcieli, to już mają, bo to wszak kilkuletnia gra.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mikeyoski »

Zadaniem GF jest dotarcie do tych, którzy ten gry nie znają, bądź nie lubią obcego języka na kartach, tak samo jak i wyższej ceny oryginalnego wydania. Ciekawe jak to będzie wyglądało :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Star Realms

Post autor: josiu »

rattkin pisze:Sukces tej gry będzie ciekawym miernikiem. Bo z jednej strony małe, tanie i łatwe, a z drugiej kosmos. A Ci, co Star Realms chcieli, to już mają, bo to wszak kilkuletnia gra.
A ja Star Realms chciałem, a jeszcze nie mam, ponieważ kupuję tylko gry polskojęzyczne :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Szansa na sukces jest i to dużo większa niż w przypadku ewentualnej polonizacji TI. Cena gry jest przystępna, zasady zrozumiałe, a mechanika niezbyt zawiła. Grywalność na wysokim poziomie. Ja bym nawet widział w tym przypadku możliwość rozkręcenia sceny turniejowej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Star Realms

Post autor: winster »

Zamówiłem w przedsprzedaży za 39ziko i zobaczymy co z tego będzie na premierę.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

RUNner pisze:Szansa na sukces jest i to dużo większa niż w przypadku ewentualnej polonizacji TI. Cena gry jest przystępna, zasady zrozumiałe, a mechanika niezbyt zawiła. Grywalność na wysokim poziomie. Ja bym nawet widział w tym przypadku możliwość rozkręcenia sceny turniejowej.
scena turniejowa tutaj to bardziej prywatna niezobowiązująca, wszaj w star realmsie nie masz żadnego wpływu na to czym grasz czy co masz na starcie
Turniejówki bardziej są takie gdzie sam sobie układasz talie/armie i potem tym kombinujesz i grasz oczywiście mowa o typowych turniejach ligach itp bo wolne zawody to można robić nawet i w bierki
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Star Realms

Post autor: Rafal_Kruczek »

Jiloo pisze:
pan_satyros pisze:(...)co do innych rewersów PLka ma napis "Star Realms: Gra karciana"
https://galeriatrolli.pl/28923/star-rea ... rciana.jpg
Naprawdę. Wydawcy powinni uczyć się na błędach innych wydawców. Już był jeden deckbuilder, który miał karty niekompatybilne z angielskimi i wyszła tylko podstawka. Pozostaje mieć nadzieję, że gra się u nas przyjmie i GF wyda wszystkie dodatki. Ja nie jestem targetem, bo mam wszystko po angielsku i właśnie wsparłem SR: Frontiers.

A skoro już tłumaczą to czemu nie Gwiezdne Królestwa, albo Gwiezdne Światy (żeby się z polskim Cthulhu Realms kojarzyło).
PS. Wiem dlaczego, tylko tak sobie marudzę, bo nie rozumiem dlaczego te plecy...
Słuszna racja. brak celowy kombytybilsnosci poprzez zmiane tyłów moze byc probelmem ogólnie rzecz biorąc.
Problemy są szcególnie przy grach typu ccg - gdzie na przykład Legend of Five Rings musiało siedy żmienić tyły kart powiewaz przyczepił sie do nich Komitet Olimpijski. i wydawca wypuscił wydanie w nieprzezroczystych koszulkach dwoch typów.
Ale w tym przypadku to nie jest problem( przynajmiej dla mnie)z wielu powodów
1. gra jest na tyle prosta (prawie) że nie ma potrzeby jej tłumaczenia.
2. gra jest juz obecne na rynku w wersji angielskiej. -ja mam postawke i colony wars i nie zamierzam kupować wersji polskiej ( patrz punt 1) . "boostrów" nie kupuję z powodu niekorzystej ceny - iszczerze mówiąc nie konca podobaja mi sie eventy i bohaterowie
3. jeśli/gdy sie jednak pokaże star realms FRONTIERS w wersji polskiej to kupie je w wersji polskiej - angielskiej bym nie kupil bo mam przesyt seria. Fronties proponuje grywanosc od razu na 4 graczy i solidne pudłko - co jednak moze miec znaczenia. I je.sli bede mieszac to ta mała róznica z tyłu bedzie mniejszym problemem niz rózniacia w treściach kart...
Po CZWARTE i najważniejsze.

SERIA STAR REALM MA WŁASNE DEDYKOWANE NIEPRZEŹROCZYSTE KOSZULKI!
Widze paczke 60 szt w cenie 18 pln. http://www.planszomania.pl/akcesoria/12 ... eeves.html i 2 paczki wystacza na postawke. Czyli za ponad połowę ceny gdy mozna ja obłożyć. Karty w koszulkach są grusze i karty nie wejda w oryginalne pudełko - ale jeśli mowa łaczeniu razem dwóch wersji językowych to jest chyba oczywiste.

Jak kogoś stać to niech sobie kupi i problem ( zupełnie "pierwszoświatowy" ) rozwiązany.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

stalker7 pisze:
RUNner pisze:Szansa na sukces jest i to dużo większa niż w przypadku ewentualnej polonizacji TI. Cena gry jest przystępna, zasady zrozumiałe, a mechanika niezbyt zawiła. Grywalność na wysokim poziomie. Ja bym nawet widział w tym przypadku możliwość rozkręcenia sceny turniejowej.
scena turniejowa tutaj to bardziej prywatna niezobowiązująca, wszaj w star realmsie nie masz żadnego wpływu na to czym grasz czy co masz na starcie
Turniejówki bardziej są takie gdzie sam sobie układasz talie/armie i potem tym kombinujesz i grasz oczywiście mowa o typowych turniejach ligach itp bo wolne zawody to można robić nawet i w bierki
Sorry ale nie kumam tego zarzutu. Skoro są mistrzostwa w Carcassonne, Osadników, czy inne lajtowe gry, to czemu nie można powalczyć w turniejach SR?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Na turniejach SR to sobie co najwyżej mogą stanąć w szranki symulatory...

https://boardgamegeek.com/thread/146239 ... -simulator
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Jiloo »

W tym albo zeszłym roku w USA były mistrzostwa w Ascension i to ze sporą nagrodą. To dlaczego nie SR.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: costi »

stalker7 pisze: scena turniejowa tutaj to bardziej prywatna niezobowiązująca, wszaj w star realmsie nie masz żadnego wpływu na to czym grasz czy co masz na starcie
Turniejówki bardziej są takie gdzie sam sobie układasz talie/armie i potem tym kombinujesz i grasz oczywiście mowa o typowych turniejach ligach itp bo wolne zawody to można robić nawet i w bierki
Lol, powiedz to zawodowym pokerzystom. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

costi pisze:
stalker7 pisze: scena turniejowa tutaj to bardziej prywatna niezobowiązująca, wszaj w star realmsie nie masz żadnego wpływu na to czym grasz czy co masz na starcie
Turniejówki bardziej są takie gdzie sam sobie układasz talie/armie i potem tym kombinujesz i grasz oczywiście mowa o typowych turniejach ligach itp bo wolne zawody to można robić nawet i w bierki
Lol, powiedz to zawodowym pokerzystom. ;)
pokerzysta dobiera i nie ciągle tyle samo tylko tyle ile wybierze i karty odrzuca
tutaj tylko ciągniesz i zagrywasz ew kupujesz ze stołu ale co Ci podejdzie i w jakiej kolejności to już tylko szczęście taktyki w sumie 0
a tam masz jeszcze licytacje blef itp itd

w pokerze mając słabsze karty możesz wygrać

w SR mając lepsze szczeście wygrywasz :roll:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mauserem »

stalker7 pisze:
costi pisze:
stalker7 pisze: scena turniejowa tutaj to bardziej prywatna niezobowiązująca, wszaj w star realmsie nie masz żadnego wpływu na to czym grasz czy co masz na starcie
Turniejówki bardziej są takie gdzie sam sobie układasz talie/armie i potem tym kombinujesz i grasz oczywiście mowa o typowych turniejach ligach itp bo wolne zawody to można robić nawet i w bierki
Lol, powiedz to zawodowym pokerzystom. ;)
pokerzysta dobiera i nie ciągle tyle samo tylko tyle ile wybierze i karty odrzuca
tutaj tylko ciągniesz i zagrywasz ew kupujesz ze stołu ale co Ci podejdzie i w jakiej kolejności to już tylko szczęście taktyki w sumie 0
a tam masz jeszcze licytacje blef itp itd

w pokerze mając słabsze karty możesz wygrać

w SR mając lepsze szczeście wygrywasz :roll:
oj... ktoś tu chyba w Star Realms nie grał, albo nie grał na poważnie :mrgreen:
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

gral nie raz szczególnie jak po pierwszym przetasowaniu wszystkie zakupione karty podchodziły po 1 na ręku a baza do discardu podeszła w ostatnim rozdaniu, za to przeciwnikowi combos za combosem :wink:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

stalker7 pisze:gral nie raz szczególnie jak po pierwszym przetasowaniu wszystkie zakupione karty podchodziły po 1 na ręku a baza do discardu podeszła w ostatnim rozdaniu, za to przeciwnikowi combos za combosem :wink:
To można generalnie powiedzieć o każdym deck builderze :) A jednak ludzie się zagrywają w tego typu gry :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

AkitaInu pisze:
stalker7 pisze:gral nie raz szczególnie jak po pierwszym przetasowaniu wszystkie zakupione karty podchodziły po 1 na ręku a baza do discardu podeszła w ostatnim rozdaniu, za to przeciwnikowi combos za combosem :wink:
To można generalnie powiedzieć o każdym deck builderze :) A jednak ludzie się zagrywają w tego typu gry :)
no nie do końca bo w deckbuilderach nie opartych na synergii kart to jak podchodzą karty nie ma aż takiego znaczenia np w dominionie, core worlds

natomiast tutaj jak komus na rękę podejdą 2 karty jednego koloru to buch combo czasem to combo się przeciąga przy combosach draw a card i można mieć taką jedną turę że jest po grze tylko dlatego że podeszły tak karty a nie że ktoś jest wybitnym strategiem :roll:
druga kwestia że czasem przy 1 turze jest do dupy rynek kart i pierwszeństwo nic nie daje za to jest coś super za 4 lub 5 i drugi właśnie tyle ma bo tak mu podeszło już ma przewagę
a czasami są świetne karty za 1 2 3 i wtedy pierwszy ma rzeczywiście ten atut bycia pierwszym
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: mikeyoski »

Mam już pewnie kilkaset partii na liczniku i tak sobie myślę, że szczęście to jedno, ale ogromne znaczenie odgrywa sam przeciwnik.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Star Realms

Post autor: RUNner »

Stalker, po tym co piszesz można stwierdzić, że nie masz większego doświadczenia w tej grze. To są zarzuty typowe dla początkującego zawodnika. Jeśli nie możesz zgrać kombosa, to znaczy że Twoja talia jest zbyt otyła. Nie sztuką jest kupowanie dobrych kart, ale trzeba też pamiętać o usuwaniu słabych. Kto szybciej osiągnie tutaj balans, ten wygra i nie będzie to zasługa szczęścia, ale właśnie umiejętności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: splocki »

Jiloo pisze:W tym albo zeszłym roku w USA były mistrzostwa w Ascension i to ze sporą nagrodą. To dlaczego nie SR.
W tym, co prawda o 2500 $, ale to zawsze coś.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Star Realms

Post autor: stalker7 »

RUNner pisze:Stalker, po tym co piszesz można stwierdzić, że nie masz większego doświadczenia w tej grze. To są zarzuty typowe dla początkującego zawodnika. Jeśli nie możesz zgrać kombosa, to znaczy że Twoja talia jest zbyt otyła. Nie sztuką jest kupowanie dobrych kart, ale trzeba też pamiętać o usuwaniu słabych. Kto szybciej osiągnie tutaj balans, ten wygra i nie będzie to zasługa szczęścia, ale właśnie umiejętności.
:roll: taaa w 1 przetasowaniu szczególnie możesz uszczuplić talie :mrgreen: po 2 co w przypadku gdy na rękę podejdą Ci 2 karty do scrapa ale na ręku nie masz żadnej podstawowej bo tak akurat Ci podeszło :roll: też nie jesteś w plecy nie? :mrgreen: i w discardzie jest pusto
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms

Post autor: AkitaInu »

stalker7 pisze:
RUNner pisze:Stalker, po tym co piszesz można stwierdzić, że nie masz większego doświadczenia w tej grze. To są zarzuty typowe dla początkującego zawodnika. Jeśli nie możesz zgrać kombosa, to znaczy że Twoja talia jest zbyt otyła. Nie sztuką jest kupowanie dobrych kart, ale trzeba też pamiętać o usuwaniu słabych. Kto szybciej osiągnie tutaj balans, ten wygra i nie będzie to zasługa szczęścia, ale właśnie umiejętności.
:roll: taaa w 1 przetasowaniu szczególnie możesz uszczuplić talie :mrgreen: po 2 co w przypadku gdy na rękę podejdą Ci 2 karty do scrapa ale na ręku nie masz żadnej podstawowej bo tak akurat Ci podeszło :roll: też nie jesteś w plecy nie? :mrgreen: i w discardzie jest pusto
No to napewno w pierwszym przetasowaniu ktoś będzie miał szczęście i zrobi combo ustawiające grę ... :P
ODPOWIEDZ