Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Galatolol »

Dziwię się, że nie było jeszcze tematu o tej grze. W Polsce ma ją wydać Portal, ale po przesunięciu premiery postanowiłem kupić sobie wersję P'n'P (zawarte są karty promo i szablony do stworzenia własnych kart) za cztery dolary, bo zależało mi, żeby mieć ją wcześniej.
Po pierwszej partii mam pozytywne wrażenia, gra faktycznie jest niebanalna i prawdopodobnie bardzo regrywalna. Całość mieście się w jednym zwykłym deckboksie do MtG, więc wydaje się być idealna na jakiś wyjazd czy coś takiego.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: GoldenDragon »

A tu jedyne polskie recenzje Pixel Tactics oraz Pixel Tactics 2.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: mckil »

A na kiedy planowana jest premiera?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: TTR_1983 »

mckil pisze:A na kiedy planowana jest premiera?
sierpień
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Peter128 »

Istnieje ryzyko, że jak pokażą karty, to zaraz będzie milion opinii "Eee, te to słabe, te nr 14 lepsze" i potem "A nie znasz się, 14 ssie, tylko 21" i tak dalej. Wiecie jak tu czasami Portal obrywa za nic ;) Ale może napiszcie do nich maila, to pewnie Wam przyślą.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: medicus »

Tak naprawdę już można zacząć nadawać na karty :)

Jedna jest brzydsza od drugiej I TAK MA BYĆ! Taki jest zamysł i klimat. Ta gra ma wyglądać tak jak wygląda.
Jest tak ZAJE...TA, że jak dla mnie mogłaby być jeszcze bardziej paskudna, rozpikselowana itd.

Ważne żeby karty były dobrej jakości, bo będę w to często grać :twisted:
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tokage »

Moim zdaniem to może być hicior.
tutaj można zobaczyć jak o grze parę zdań mówi Multi: Walczene Piksele przed premierą
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Gambit »

tokage pisze:Moim zdaniem to może być hicior.
Wyszły już trzy części Pixel Tactics, więc słabe to to na pewno nie jest. Zresztą Level 99 Games ma fajny pomysł na świat i system walki.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tokage »

Tzn, macałem widziałem jak ludzie grają. Samemu nie udało mi się rozegrać partyjki, ale definitywnie gra trafi w moje ręce. Mała, szybka gra banalne zasady i spoooro możliwości kombinowania. Ta gra aż się prosi o dodatki.
Tak czy owak za pięć dyszek definitywny zakup.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Tycjan »

Wierzymy, że gra ma dużą szansę oczarować ludzi lubiących gry dla dwóch osób, dlatego musiała ona trafić pod nasz patronat :) Zapraszamy do przeczytania kilku szczegółów związanych z grą oraz do obejrzenia filmu obrazującego przyczynę powstania opóźnienia premiery polskiej wersji Walecznych Pikseli ;)

Link: http://info.znadplanszy.pl/2014/07/22/w ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: BartP »

Zagrałem wczoraj i podobało mi się, ale.. Gra wymaga ogrania i trochę oddania. Mimo że jest kompaktowa i zapewne tania, to zdecydowanie nie banalna i nie do ogarnięcia w parę minut. Mnie i przeciwnika ogrom możliwości trochę przytłoczył. Każdą kartę można zagrać na 4 sposoby, wystawić na kilka możliwych miejsc itd. To cudownie, ale stawiających pierwsze kroki to trochę deprymuje ;]. Graliśmy co najmniej godzinę, nie umieliśmy poprawnie korzystać z mnóstwa zazębiających się kombosów. Coś jak Summoner Wars, trzeba dostrzegać synergię, dostrzec lub zapamiętać, że np. ta i ta jednostka odpowiednio użyte potrafią narobić sporo szkód. Dla tych, co chcą dostać dużo gry w małym pudełku, coś, co będą odkrywać podczas kolejnych gier, jak znalazł. Jeśli chcecie zagrać raz na pół roku, to nie ma sensu, bo się tylko zmęczycie ;].
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Tycjan »

Przykładowe kraty oraz pudełko polskiego wydania gry Waleczne Piksele: http://info.znadplanszy.pl/2014/08/05/w ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: BartP »

Patrzę sobie na pierwszą kartę z linka: Traper. Druga zdolność: wg ikonek ziomek z przodu otrzymuje przechwytywanie, a ziomek z tyłu atak zdalny. Tekst karty natomiast brzmi: Poprzednia otrzymuje zdolność Przechwytywania. Następna otrzymuje zdolność Ataków Dystansowych.
Czy to błąd czy nieintuicyjne oznaczanie "następna" i "poprzednia"?

Hmm... chyba jednak nieintuicyjne, bo na Mistyczce i Zabójcy widzę to samo, strzałka pokazuje górę, a tekst mówi "poprzednia", dziwne.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Peter128 »

"Poprzednia" i "Następna" bo najpierw się wykłada pierwszy rząd (przód). Wszystko jest ok :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: rastula »

strasznie dużo tekstu na tych kartach ( nie, nie mam problemu z czytaniem ;-)... to karcianka czy gra paragrafowa ;)...?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: janekbossko »

swietna szybka karcianka. Posiadam 2 czesci in englisz i bardzo sobie chwale :)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: pingus »

BartP pisze:Patrzę sobie na pierwszą kartę z linka: Traper. Druga zdolność: wg ikonek ziomek z przodu otrzymuje przechwytywanie, a ziomek z tyłu atak zdalny. Tekst karty natomiast brzmi: Poprzednia otrzymuje zdolność Przechwytywania. Następna otrzymuje zdolność Ataków Dystansowych.
Czy to błąd czy nieintuicyjne oznaczanie "następna" i "poprzednia"?

Hmm... chyba jednak nieintuicyjne, bo na Mistyczce i Zabójcy widzę to samo, strzałka pokazuje górę, a tekst mówi "poprzednia", dziwne.
Moim zdaniem jak ktoś jest przede mną to jest poprzedni, jak jest za mną to następny. Dla mnie intuicyjne.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tomb »

W tej grze najbardziej mi się nie podoba to, że jej jeszcze nie mam.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Borek224 »

Tak w ramach sztuki narzekania (bo grą i tak jestem zainteresowany):
Dlaczego pojęcia z oryginału "Forerunner" i "Supporter" zostały przetłumaczony na "Poprzednia" i "Następna" ? Wygląda to dziwnie...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: BartP »

pingus pisze:
BartP pisze:Patrzę sobie na pierwszą kartę z linka: Traper. Druga zdolność: wg ikonek ziomek z przodu otrzymuje przechwytywanie, a ziomek z tyłu atak zdalny. Tekst karty natomiast brzmi: Poprzednia otrzymuje zdolność Przechwytywania. Następna otrzymuje zdolność Ataków Dystansowych.
Czy to błąd czy nieintuicyjne oznaczanie "następna" i "poprzednia"?

Hmm... chyba jednak nieintuicyjne, bo na Mistyczce i Zabójcy widzę to samo, strzałka pokazuje górę, a tekst mówi "poprzednia", dziwne.
Moim zdaniem jak ktoś jest przede mną to jest poprzedni, jak jest za mną to następny. Dla mnie intuicyjne.
Ok, na przykładzie stania w kolejce jestem sobie to w stanie wyobrazić i zrozumieć dobór słów. Ma to też sens na zasadzie fal w tej grze, bo fale idą od góry do dołu, więc następna będzie rzeczywiście w dół.
Ale mój mózg tak czy siak się wzbrania przed tą terminologią. Nie podoba mi się ona, po angielsku jakoś "forerunner" (awangardysta?) i "supporter" (wspierający) lepiej to oddają.
Cóż, mam nadzieję, że tylko ja mam te problemy, bo gra jest zacna. Jak zagraliśmy z kumplem po raz drugi, to szło już gładko i czas spadł o połowę, już wiedzieliśmy co i jak.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: syfon »

Rzeczywiście zupełnie nieintuicyjne, ale idzie się przyzwyczaić. A nie można było zwyczajnie "przednia" i "tylna"?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Azriel »

Pikselami jestem zainteresowany już od dawna (jeszcze zanim Portal ogłosił ich wydanie w Polsce) i teraz się zastanawiam, czy kupić wersję polską, czy angielską.
Wiadomo, czy Portal wyda kolejne części Pikseli?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: TTR_1983 »

Azriel pisze:Pikselami jestem zainteresowany już od dawna (jeszcze zanim Portal ogłosił ich wydanie w Polsce) i teraz się zastanawiam, czy kupić wersję polską, czy angielską.
Wiadomo, czy Portal wyda kolejne części Pikseli?
Oczywiście, że nie wiadomo. W takich przypadkach naturalnym jest zaczekać, czy gra w Polsce się przyjmie.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Borek224 »

A pixele 2 to nie jest oddzielna samodzielna gra?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Gambit »

Borek224 pisze:A pixele 2 to nie jest oddzielna samodzielna gra?
Samodzielna, ale kompatybilna z jedynką o ile się orientuję. Tak samo jak Pixele 3
ODPOWIEDZ