Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Martin_Valdez »

Nataniel pisze:Zawsze mozesz dobrac karte, wiec po co marnowac te mozliwosc, aby zrobic nic?
A jak nie masz juz kart?
Czy zamiast przerzucania się pytaniami można uzyskać odpowiedź na temat obowiązku wykonania dwóch akcji? :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: powermilk »

Szybciej byś uzyskał odpowiedź, gdyby było zadane w odpowiednim dziale ;).
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Martin_Valdez »

Inni zadają tu pytania i nie ma nigdy problemu. Zadałem pytanie tutaj bo jednak częściej tutaj ludzie zaglądają.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Hiu »

Tak jak mowi Nataniel, kart nigdy za wiele...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tomb »

Myślę, że jeśli nie opłaca się zaatakować i nie można pociągnąć kart, to i tak nie ma o czym rozmyślać, bo można zaczynać nową partię.

Ale nawet hipotetycznie rozpatrując - ja bym grał, że trzeba wykonać 2 akcje:
- po pierwsze instrukcja mówi, że gracz "wykonuje dwie akcje, po czym następuje tura" przeciwnika- czyli jeśli nie spełnimy warunku, to następny gracz nie może przejąć pałeczki;
- po drugie - jeśli zaistnieje teoretyczna szansa zagonić rywala w kozi róg, tak, żeby sam sobie szkodził swoimi akcjami, to chyba nie powinno być tak, że ktoś sobie po prostu te akcje ominie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Nataniel »

Martin_Valdez pisze:
Nataniel pisze:Zawsze mozesz dobrac karte, wiec po co marnowac te mozliwosc, aby zrobic nic?
A jak nie masz juz kart?
Czy zamiast przerzucania się pytaniami można uzyskać odpowiedź na temat obowiązku wykonania dwóch akcji? :)
Moja odpowiedź brzmi - nie ma to żadnego znaczenia :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Martin_Valdez »

Dzięki wszystkim za zaangażowanie :) wasze wypowiedzi uporządkowały moje przemyślenia :)
Mam jeszcze jedno pytanie o opis w FAQ w pierwszych pixelach dla karty Iluzjonista. Napisane jest ze wystawiajac go na koncu oprocz użycia zdolnosci można jeszcze zaatakować. Na karcie widzę jedynie atak specjalny na tej karcie dla ostatniej linii i totalnie nie rozumiem tego co napisano w FAQ:)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: tomb »

Iluzjonista ma atak specjalny: Zrekrutuj jednostkę z ręki, wykonaj nią atak, a następnie odrzuć. FAQ wyjaśnia, że atak tą zrekrutowaną jednostką może być atakiem zwykłym lub specjalnym.

(Pytania do zasad zadawaj w odpowiednim dziale. Tam na pewno też ktoś pomoże.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Martin_Valdez »

tomb pisze:Iluzjonista ma atak specjalny: Zrekrutuj jednostkę z ręki, wykonaj nią atak, a następnie odrzuć. FAQ wyjaśnia, że atak tą zrekrutowaną jednostką może być atakiem zwykłym lub specjalnym.
Dzięki za pomoc. Tyle razy czytałem to wyjaśnienie w FAQ, że totalnie zgłupiałem. Dla mnie było mylące użycie określenia "zdolność" w momencie, gdy Iluzjonista ma jednie atak specjalny i nie posiada żadnej zdolności będąc w ostatnim rzędzie :)
Sprawa się wyjaśniła i jeszcze raz wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: sillue »

Andarist pisze:karty Karciankowiec i Kucharka - zna ktos angielskie odpowiedniki? za Kucharka szczegolnie przejrzalem BGG i nie moge znalezc
nie ma na BGG, CCG Player i Galley Cook...
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Andarist »

no wlasnie tez szukalem i sie zdziwilem, ze na BGG nie ma
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Matio.K »

Trochę odświeżę temat, bo ograłem to już 3 razy i jestem zauroczony grywalnością w tak małym pudełku. Rozgrywka na 20 minut w ramach której dochodzi niejednokrotnie do mnóstwa spektaktulanych zagrań. Świetne do grania w tym samym składzie, bo jest easy to learn, ale hard to master. Ode mnie mocne 5/5. Za tę cenę warto kupić w ciemno.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: wirusman »

Czy jest możliwość łączenia polskiej wersji walecznych pikseli z angielską? Czy różnica w design będzie mocno uderzać w oczy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: AkitaInu »

wirusman pisze:Czy jest możliwość łączenia polskiej wersji walecznych pikseli z angielską? Czy różnica w design będzie mocno uderzać w oczy.
Dla mnie te różnice są na tyle duże że sprzedałem polskie wydania i zainwestowałem w deluxe boxa angielskiego ;-)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele)

Post autor: Grellenort »

Orientuje się ktoś, czy są jakiekolwiek szansę na wskrzeszenie serii na polskim rynku? Portal wydał dwa pierwsze pudełka, tymczasem reszta świata lada moment zagrywać się będzie szóstym, promosów i zestawów tematycznych nie licząc. Może Hero/Fantasy Realms nie wyczerpało apetytu na szybkie i kompaktowe karcianki strategiczne i jakieś wydawnictwo chciałoby podjąć temat? Jeśli nie bezpośrednia dystrybucja, to choćby jakaś kampania crowdfundingowa lub przedsprzedażowa...
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Fuser.exe »

Z tego co wiem to nie ma takich planów. Zresztą widać po promocjach, że zupełnie ta gra nie schodzi. Widziałem jednak zapowiedzi na ios/android, będziesz mógł tam nadrobić :-)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Pixel Tactics / Waleczne Piksele (D. Brad Talton, Jr.)

Post autor: Grellenort »

Odkopuję temat. Niedawno zdecydowałem się na zakup angielskiego wydania całej serii (yeah!) i mam pytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w posiadaniu któregoś z następujących pakietów promocyjnych: mythology/black ops/sealed secrets/final frontier promo pack (kart dodawanych do kampani kickstarterowej Pixel Tactics Deluxe) i byłby chętny podzielić się skanami tychże w zamian za dobre piwo? ;) Nazbierało się pustych kart z poszczególnych zestawów wystarczająco, żeby można je było przerobić na któryś z powyższych zestawów... A okazuje się, że zdobycie ich drogą zakupu graniczy już z cudem :/
ODPOWIEDZ