Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

A tak. Jest w tym tłumaczenia faktycznie dużo literówek i niestety też kilka błędów w interpretacji zasad.
Obecnie tłumaczenie robi Stary Gracz. Jestem z nim w kontakcie i konsultujemy się. Docelowo ma być tłumaczona cała podstawka i cały dodatek. Stary Gracz robi jednak tylko tłumaczenie w formie tabelki w Excelu. Krótko mówiąc: ktoś kto nie zna języka może sobie do niej zaglądać i sprawdzać znaczenie kart. Do tego będzie poprawione tłumaczenie instrukcji do podstawki i tłumaczenie instrukcji z dodatku.
Jeśli znalazłby się ktoś chętny do pomocy i zdolny do ogarnięcia podobnej formy jak to zrobił Vinnichi, to byłoby super :) Ktoś coś?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze:A tak. Jest w tym tłumaczenia faktycznie dużo literówek i niestety też kilka błędów w interpretacji zasad.
Obecnie tłumaczenie robi Stary Gracz. Jestem z nim w kontakcie i konsultujemy się. Docelowo ma być tłumaczona cała podstawka i cały dodatek. Stary Gracz robi jednak tylko tłumaczenie w formie tabelki w Excelu. Krótko mówiąc: ktoś kto nie zna języka może sobie do niej zaglądać i sprawdzać znaczenie kart. Do tego będzie poprawione tłumaczenie instrukcji do podstawki i tłumaczenie instrukcji z dodatku.
Jeśli znalazłby się ktoś chętny do pomocy i zdolny do ogarnięcia podobnej formy jak to zrobił Vinnichi, to byłoby super :) Ktoś coś?
O to swietna wiadomość :D i nie ważne czy w excelu czy w czym innym,czekam z niecierpliwością.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: stary gracz »

Witam.

Jeśli macie takie "wycinki" wszystkich kart (podstawka i dodatek) w takiej formie jakie zrobił kolega Vinnichi to mogę spróbować to spolonizować.

Kol. maciejo daj majla to wyślę plik excela z wstępnie przetłumaczonymi kartami z podstawki.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pastorkris »

Pytanie dla osób posiadających Aliena i Predatora:
Posiadam Aliena z dodatkiem i wynikła okazja zakupu Predatora. Jak wychodzi mieszanie tak wielkiego zestawu? Bardzo się to gryzie?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Pastorkris pisze:Pytanie dla osób posiadających Aliena i Predatora:
Posiadam Aliena z dodatkiem i wynikła okazja zakupu Predatora. Jak wychodzi mieszanie tak wielkiego zestawu? Bardzo się to gryzie?
To zależy do jakiego stopnia będziesz mieszał i w jak licznym gronie masz zamiar grać. Możesz poprostu grać Predatorami w scenariusze z Obcego i to nie namiesza jakoś dużo. Ale również możesz skorzystać z randomizera do scenariuszy i wymieszać objectives i characters z obydwu gier. Jak dla mnie to jest aklimatyczne i niezbyt mi leży taki mix (ale mi nawet mieszanie scenariuszy i characters z samego Obcego jakoś ciężko przechodzi przez przełyk). Niemniej jednak jeśli uznajesz takie mixy, to po połączeniu tych dwóch gier (i jeszcze dodatku do Obcego) powstanie coś naprawdę wielkiego i regrywalnego ponad wszelkie wyobrażenie.

Sam wypróbowałam tylko trybu Predatorów polujących na Obcych i bardzo mi się to spodobało. Używa się wtedy talii Baraków, Awatarów, Killer Instincts i challenges/tests z Predatora i gra na macie z Obcego przeciwko Obcym. Te scenariusze nabierają wtedy zupełnie nowego wymiaru. Karty z talii Hive wychodzą odkryte, więc zmienia się nieco charakter każdego ze scenariuszy, a rywalizacyjny tryb rozgrywki dodaje jeszcze kolejnego smaczku. Zmieniają się też odrobinę cele scenariuszy, Eventy i Hazardy. UD wypuściło nawet zestaw kart Lokacji i Objectives dostosowanych do grania Predatorami w Obcego. Zestaw jest obecnie prawdopodobnie nie do kupienia, ale też nie jest niezbędny do grania, bo wszystkie potrzebne informacje i zmiany są wyszczególnione w instrukcji do Predka. Zestaw zapewnia tylko większy komfort podczas gry, bo nie trzeba zerkać do instrukcji i sprawdzać, jakie zmiany zaszły w stosunku do oryginalnych scenariuszy.

Gdzieś tutaj na forum jest też post dotyczący łączenia tych dwóch gier i np. grania drużyną 3 ludzi i 2 Predatorów przeciwko Obcym z użyciem obydwu mat. Można też złożyć drużynę Ludzi/Predatorów i grać przeciwko Królowej z dodatku. Nie próbowałem, ale może to być bardzo ciekawa rozgrywka.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Panowie kiedy można się spodziewać tłumaczenia kart chociaż w wersji exelowskiej . Nie mogę się już doczekać gra leży i kusi bardzo.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Darek006 pisze:Panowie kiedy można się spodziewać tłumaczenia kart chociaż w wersji exelowskiej . Nie mogę się już doczekać gra leży i kusi bardzo.
Pisz do Starego Gracza - on robi to tłumaczenie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3351
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Darek006 pisze:Panowie kiedy można się spodziewać tłumaczenia kart chociaż w wersji exelowskiej . Nie mogę się już doczekać gra leży i kusi bardzo.
A ściągnąłeś sobie z BGG te już istniejące ? Jest tam kilka nieścisłości ale wszystko zostało chyba wyjaśnione na forum,grałem na tych tłumaczeniach i nie było problemu.Jakbyś mimo wszystko miał jakieś wątpliwości to pisz,pewnie na odpowiedź nie będziesz długo czekał :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: teschen »

tak informacyjnie, to kilka ostatnich sztuk gry dostępnych jest na amazon.de. z darmową dostawą wychodzi 220zł.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

teschen pisze:tak informacyjnie, to kilka ostatnich sztuk gry dostępnych jest na amazon.de. z darmową dostawą wychodzi 220zł.
http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Legendary ... -Game/3076
Gamelord też ma, o ile informacje na stronie są aktualne. Najlepiej najpierw spytać mailowo. Ale zamawiałem już kilka razy gry od nich i zawsze wszystko było w porządku.
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: teschen »

Kurde, szkoda, że w wyszukiwarkach nie wyskakuje ten sklep i gra:/ nawet na i-shop
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Haloon »

I szop od dłuższego czasu jest dziurawy jak sito. Jak chcę coś znaleźć to szukam w konkretnych sklepach. A Gamelorda też mogę polecić na podstawie doświadczeń :) U nich zamówiłem m. in. LE Aliena i Predatora w dobrych cenach. A z tego co widzę to mają dużo towaru, którego próżno szukać w planszókowych dyskontach takich jak Rebel ;P To nie reklama ale opinia aktywnego klienta ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Jiloo »

I-szop działa chyba tylko ze sklepami z którymi się dogada.


Tapnięte z telefonu
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: stary gracz »

Witam.

W Planszomani jest dostępna z wysyłką w ciągu 7-30 dni.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

W GameLordzie jest dostępna zarówno podstawka jak i dodatek, podstawkę kupiłem dwa tygodnie temu, a dodatek przyjdzie jutro.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Na Boardgamegeek pojawiło się najnowsze tłumaczenie kart podstawki i dodatku. Wspaniała robota panowie.
https://boardgamegeek.com/filepage/1616 ... e-kart-v10
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Nakładki na podstawkę skończone i wydrukowane. Wyszło całkiem nieźle. Gdyby ktoś chciał pisać na maila.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Pliki będę wysyłał wieczorami po powrocie z pracy.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Panowie musicie poczekać dwa dni okazało się że wkradło się kilka błędów muszę je poprawić.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: HUBertPL »

Chyba nie ma w tym pliku tłumaczeń tych tekstów "czytanych z komputera" z tajnym rozkazem. Akurat to mnie interesuje, i tylko to chciałbym wiedzieć :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

HUBertPL pisze: 12 kwie 2018, 14:35 Chyba nie ma w tym pliku tłumaczeń tych tekstów "czytanych z komputera" z tajnym rozkazem. Akurat to mnie interesuje, i tylko to chciałbym wiedzieć :)
Nie jest to wierne tłumaczenie, ale zapożyczone z filmu w wersji polskiej:
ROZKAZ SPECJALNY 937
DOSTARCZYĆ ORGANIZM DO ANALIZY
NAJWYŻSZY PRIORYTET
WSZYSTKIE POZOSTAŁE ROZKAZY NIŻSZEJ RANGI
ZAŁOGA DO POŚWIĘCENIA
OCZEKIWANIE NA POTWIERDZENIE
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Właśnie rozsyłam pliki. Jeśli coś jeszcze znajdziecie to nie wieszacie na mnie psów. Nawet nie wiecie ile zajmuje oczyszczenie kart z oryginalnego tekstu. Teraz pracuje nad dodatkiem do Obcego a później na warsztat idzie Predator
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

Dzisiaj wysłałem plik z 3 poprawionymi kartami do zainteresowanych osób które wczoraj poprosiły o pliki, jeśli ktoś nie dostał proszę dać znać.
Darek006
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:35

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Darek006 »

W proźbie o nakładki podawajcie swojego meila bardzo o to proszę to ułatwi mi życie.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pastorkris »

Darek006
Widzę, że sprawa jest emocjonująca dla Ciebie i chcesz też wszystkim o tym poinformować, ale etykieta forum się kłania i regulamin. Skończ z tymi postami jeden po drugim.
ODPOWIEDZ