Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

raiden25 pisze:wedlug instrukcji dodajesz tylko Soldier-sów. Zreszta ciężko ich potasowąć z Drone. Żołnierzy masz 3 talie a Drone jedna :)
Ja wiem jak jest w instrukcji :D wymyśliłem sobie tylko taki sposób.Nie wiem czy trafię na Drone czy na Żołnierza.
Poza tym bardzo łatwo jest potasowac te karty razem :)
Drone - 48
Żołnierze - 36
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Dziś spróbowałem Nostromo z Hard Mode i Żołnierzami :| 2 Hazard i dobranoc :wink:
Jest ciężko, wreszcie :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

A ja wczoraj odpaliłem scenario 1 na trzech z agendami. Szybko zostałem ujawniony jako zły (dwa Secrets Revealed w obj.1 deck) i wyeliminowany. Ale te kilka tur ukazało inne oblicze tej gry. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki ze zdrajcą :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze:A ja wczoraj odpaliłem scenario 1 na trzech z agendami. Szybko zostałem ujawniony jako zły (dwa Secrets Revealed w obj.1 deck) i wyeliminowany. Ale te kilka tur ukazało inne oblicze tej gry. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki ze zdrajcą :)
Niestety nie będzie mi dane zagrać w takiej konfiguracji :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Kogo macie w barakach? Jak gracie w lokacjach z dodatku.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

wirusman pisze:Kogo macie w barakach? Jak gracie w lokacjach z dodatku.
Solo
Avatar - Synthetic.
The Aviary - Warrant Officer Ripley, Lieutenant Ripley, Sister Ripley, Ripley No.8.
Science Station Echidna -Warrant Officer Ripley, Captain Dallas, Navigator Lambert, Executive Officer Kane.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Breżniew pisze:A ja wczoraj odpaliłem scenario 1 na trzech z agendami. Szybko zostałem ujawniony jako zły (dwa Secrets Revealed w obj.1 deck) i wyeliminowany. Ale te kilka tur ukazało inne oblicze tej gry. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki ze zdrajcą :)
Dla nas niezapomniane były rozgrywki na pięciu graczy - 3 Ludzi, 2 Predatorów, z wszytkimi dostępnymi opcjami (Tests, Challenges, Hidden Agenda, Alien Player, 3 Strike Decki, mix Drone/Young Bloods).
Nie mogę się doczekać aż znowu zbiorę grupę i dorzuce do tego "koktajlu" Alien Mother Player, Soldiers, nowe Drony, nowe Strike'i i Hidden Agendy to dopiero będzie Survival ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

wirusman pisze:Kogo macie w barakach? Jak gracie w lokacjach z dodatku.
Losowo ale któreś wcielenie Ripley zawsze musi być.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

13thcaesar pisze:
Breżniew pisze:A ja wczoraj odpaliłem scenario 1 na trzech z agendami. Szybko zostałem ujawniony jako zły (dwa Secrets Revealed w obj.1 deck) i wyeliminowany. Ale te kilka tur ukazało inne oblicze tej gry. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki ze zdrajcą :)
Dla nas niezapomniane były rozgrywki na pięciu graczy - 3 Ludzi, 2 Predatorów, z wszytkimi dostępnymi opcjami (Tests, Challenges, Hidden Agenda, Alien Player, 3 Strike Decki, mix Drone/Young Bloods).
Nie mogę się doczekać aż znowu zbiorę grupę i dorzuce do tego "koktajlu" Alien Mother Player, Soldiers, nowe Drony, nowe Strike'i i Hidden Agendy to dopiero będzie Survival ;)
Też bym się nie mógł doczekać :evil:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Dziś pierwsza wygrana Hard Mode.
Pierwszy scenariusz prży czwartym podejściu. :D
Teraz jest naprawdę ciekawie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Telchar »

Ja chyba jestem ślepy, ale w którym miejscu w instrukcji do dodatku jest opisane które objective są do poszczególnych lokacji/scenariuszy? Rozumiem że dobór HQ i avatarów jest wedle uznania.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Telchar pisze:Ja chyba jestem ślepy, ale w którym miejscu w instrukcji do dodatku jest opisane które objective są do poszczególnych lokacji/scenariuszy? Rozumiem że dobór HQ i avatarów jest wedle uznania.
W prost nigdzie nie ma. Jedynie rys fabularny z ostatniej strony jest wskazówką, którą lokację z jakimi objectivami należy domyślnie używać.
Tak, avatary zawsze są dowolne. HQ w przypadku dodatku podobnie.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Wczoraj rozegrałem dwa nowe scenariusze na 2 osoby.
Alien Incursion - nie ma w zasadzie wiele do opowiadania, bo nie przeszliśmy nawet do obj.3. Xenomorphy kosiły nas jak chciały.
Alien Evolved - tutaj już trochę więcej powojowaliśmy. Ujawnił się Xenomorph Titan i nawet dostał kilka strzałów, ale śmierć nadeszła nie z jego rąk, tylko przez Xenomorph Trackers. Te dziady są ogromnym wyzwaniem w tym scenariuszu, szczególnie przy partii na 1-3 graczy. Mieliśmy często grubo ponad 10 ataku w ręce i nie mogliśmy z nimi nic zrobić, bo Role Cards jak na złość nie przychodziły. Żeby tego było mało, Titan miał pod sobą 9 (!!!) Enhancements - 5 bazowych i 4 z eventów (bardzo szybko wykonaliśmy obj.2 i od tej pory każdy event leciał do Operations).

Ogólnie muszę przyznać, że scenariusze z dodatku są świetne! Bardzo mi się podobają wprowadzenia do nich - to zaledwie kilka zdań na scenariusz, ale mimo to tworzą świetny klimat. Dodatkowo żaden z tych scenariuszy nie ma przypisanych postaci, więc od początku trzeba eksperymentować z ich doborem do Barracks.

Przy okazji wczoraj skleiłem insert do Aliena i efekt jest całkiem zadowalający
http://pl.tinypic.com/r/k3tbas/9
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: kastration »

Jestem po rozegraniu wszystkich scenariuszy, więc nieco o poziomie trudności, ale też ogólniej o scenariuszach z mojej perspektywy, z chęcią polemiki posłucham.

Scenariusz 1: umiarkowanie trudny i w solo i we dwójkę, ale podatny na ogranie i znajomość powiązań między kartami. We dwójkę Ash przestaje być problemem, można przenosić łatwiej karty wrogów, choć niefortunne potasowanie może sporo utrudnić. Generalnie chyba trudny jak na start, ale przy dobrym ograniu mocno spada trudność. Najwięcej gier.
Scenariusz 2: najbardziej wkurzający z hazardów/hazardów nr 3 dla mnie/nas w całej grze, sytuacyjnie bardzo trudny, ale przyjemny do grania generalnie, jak się "sprawiedliwie" samo przetasuje, plus jeden z najbardziej klimatycznych w grze, podobnie jak sam film mój ulubiony.
Scenariusz 3: najłatwiejszy scenariusz, zwłaszcza przy grze we dwójkę, ale i solo daję radę. Ciężko mi się wypowiedzieć o tym scenariuszu, podobnie jak film, jest specyficzny, klaustrofobiczny, bardzo szybki też z naszej perspektywy. Jak jeszcze zbierze się mocne karty do walki, a eventy nie wejdą wszystkie przed odkryciem The Beast, to jest łatwiej
Scenariusz 4: najtrudniejszy do gry solo, ale i we dwójkę nie idzie to wcale tak dobrze. Generalnie na początku idzie łatwo, a jak się dobrze potasuje, to w ogóle pierwszy Objective a nawet drugi (duże znaczenie losowości w Barrackach) to spacerki. Ale jak już rany zaczną wchodzić, to zdarzało się ginąć w jednym ruchu (brak ikonek do hazardu, niefortunne karty w ranach, event przy 3 klonach, itp.). Niesamowity scenariusz, świetnie dopasowane karty walki w barrakach do wyzwań, które czekają w kompleksie. Najwięcej porażek, ale i najmniej gier. Świetne wyzwanie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Wczoraj rozegraliśmy dwa scenariusze na trzech graczy (w tym z graczem-Królową Obcych).

Dostaliśmy ostre baty w obu rozgrywkach, przy czym w pierwszej (S.2) ogólnie walczyliśmy i prawie doszliśmy do obj.3, ale Królowa kosiła nas tak niemiłosiernie, że nie było najmniejszych szans na przeżycie. Druga rozgrywka (S.1) to była kompletna masakra. Nie przeszliśmy nawet obj.1, tzn przeszliśmy, ale w momencie odnalezienia drugiej części sygnału S.O.S zginęliśmy (strike "Bleeding out"). Tym razem Królowa nawet nie miała okazji jakoś szczególnie nas podgryzać - zabiły nas drony i soldier z potrójnym atakiem.

Rozstawienie było takie:
- drony: 5, 6, 7 (o 2 więcej w każdym Hive mini deck, niż wynikałoby to z tabelki na macie Królowej),
- soldiers: 1, 1, 1 (dołożyliśmy ich, żeby zrównoważyć nadwyżkę dronów),
- wtasowane nowe strikes,
- wtasowane nowe drony,
- karty z nowego decka Ripley dodane do poszczególnych załóg,
- 1 tura bez Królowej w drugiej rozgrywce (S.1).
Po tych dwóch rozgrywkach wychodzi na to, że gra z Królową jest bardzo słabo zbalansowana (przynajmniej w opcji dla 2 graczy). Czytałem tu i tam, że jest z tym problem i przezornie zwiększyłem ilość dronów, ale też dodałem soldiers oraz nowe strikes i nowe drony, więc może tu tkwi diabeł pogrzebany :) Z drugiej strony soldiers aż tak bardzo nam się nie naprzykrzali - największą masakrę robiła nam Królowa (szczególnie Hunt i karty ze zdolnością discardowania naszych kart z ręki). Najgorsze jest to, że nie jestem pewien, czy nawet znaczące zwiększenie ilości dronów jest w stanie zniwelować znaczącą przewagę Królowej nad graczami.
Druga rozgrywka niezbyt nadaje się do analizy, bo jak już pisałem, Królowa nam za wiele nie zaszkodziła tym razem.
Spróbujemy zagrać jeszcze raz, ale może bez soldiers, ale z tą samą ilością dronów.
Może ma ktoś z was jakieś doświadczenie z taką rozgrywką i ma jakiś inny pomysł na wyrównanie szans Królowej i Graczy?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Po pierwszym przeczytaniu instrukcji już wiedziałem, że dodatek z królową jest niegrywalny podobnie jak opcja zmiany w obcego w podstawce.
Nie wiem jak oni to testowali ale tu dali ciała na całej linii.
Wiem, że jest punktowane za przejście kolejnych Obj. i takie tam pierdoły ale dla mnie to tak do końca nie jest to !
Szkoda a mogło być tak pięknie :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze:Po pierwszym przeczytaniu instrukcji już wiedziałem, że dodatek z królową jest niegrywalny podobnie jak opcja zmiany w obcego w podstawce.
Nie wiem jak oni to testowali ale tu dali ciała na całej linii.
Wiem, że jest punktowane za przejście kolejnych Obj. i takie tam pierdoły ale dla mnie to tak do końca nie jest to !
Szkoda a mogło być tak pięknie :cry:
Opcja zamiany gracza w obcego może być grywalny, jeśli zastosuje się ograniczenie ilości zagrywanych przez Obcego kart - np. ciągnie 6 kart i może zagrać z tych 6 tyle kart, ilu jest graczy-ludzi. Jeszcze takiego rozwiązania nie testowałem, ale wygląda diablo lepiej niż zagrywanie zawsze do 6 kart.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Breżniew pisze:
maciejo pisze:Po pierwszym przeczytaniu instrukcji już wiedziałem, że dodatek z królową jest niegrywalny podobnie jak opcja zmiany w obcego w podstawce.
Nie wiem jak oni to testowali ale tu dali ciała na całej linii.
Wiem, że jest punktowane za przejście kolejnych Obj. i takie tam pierdoły ale dla mnie to tak do końca nie jest to !
Szkoda a mogło być tak pięknie :cry:
Opcja zamiany gracza w obcego może być grywalny, jeśli zastosuje się ograniczenie ilości zagrywanych przez Obcego kart - np. ciągnie 6 kart i może zagrać z tych 6 tyle kart, ilu jest graczy-ludzi. Jeszcze takiego rozwiązania nie testowałem, ale wygląda diablo lepiej niż zagrywanie zawsze do 6 kart.
Ja zawsze gram, że liczba zagranych kart to liczba graczy +1. Mimo wszystko ma graczy boleć, że jeden z nich zamienił się w obcego.

Ja niestety jeszcze w moduł z królową nie miałem okazji zagrać. Ograłem oba scenariusze. Bardzo przyjemne, same przegrane :D
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Dodatek wypakowany, posegregowany, zakoszulkowany i z brakami... Kurde, z równych 400 koszulek zostało mi 7 sztuk, a że wszystko od razu układałem do pudełka, to czeka mnie teraz żmudne sprawdzanie każdej talii w poszukiwaniu braków.

Niemniej jednak ciężar pudełka robi spore wrażenie. Mam odczucie, że regrywalność jest niezagrożona :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Carmash pisze:Dodatek wypakowany, posegregowany, zakoszulkowany i z brakami... Kurde, z równych 400 koszulek zostało mi 7 sztuk, a że wszystko od razu układałem do pudełka, to czeka mnie teraz żmudne sprawdzanie każdej talii w poszukiwaniu braków.

Niemniej jednak ciężar pudełka robi spore wrażenie. Mam odczucie, że regrywalność jest niezagrożona :)
U mnie nie było braków ale jedna karta była mocno zgięta,korespondencja i wymiana trwało to wszystko tylko :!: ok 2 tygodni :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Miło, że tak szybko działają w sprawie ewentualnych braków :)

Wczoraj rozegrałem pierwszą partię z soldierami w talii. "Płakłem" na samym początku drugiego objective'a :D Ta gra jest naprawdę wyśmienita!

Pytanie do osób, które mają Aliena z dodatkiem: warto zaopatrywać się jeszcze w Predatora?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Carmash pisze:Miło, że tak szybko działają w sprawie ewentualnych braków :)

Wczoraj rozegrałem pierwszą partię z soldierami w talii. "Płakłem" na samym początku drugiego objective'a :D Ta gra jest naprawdę wyśmienita!

Pytanie do osób, które mają Aliena z dodatkiem: warto zaopatrywać się jeszcze w Predatora?
Myślę, że jak jesteś fanem serii to warto.
Gdyby gry z tej serii były po polsku brał bym wszystko jak leci :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Chciałbym zapolować królową na Predatora, ale ciekawi mnie bardzo, czy ktoś już próbował tak naprawdę mieszać Aliena z dodatkiem i Predatora w czasie jednej rozgrywki :)
maciejo pisze:Myślę, że jak jesteś fanem serii to warto.
Stałem się wielkim fanem tej serii i powoli dojrzewam do spróbowania Firefly :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Carmash pisze:Stałem się wielkim fanem tej serii i powoli dojrzewam do spróbowania Firefly :)
Firefly niszczy system.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Gambit pisze:
Carmash pisze:Stałem się wielkim fanem tej serii i powoli dojrzewam do spróbowania Firefly :)
Firefly niszczy system.
Oho, chyba recenzja wisi w powietrzu :D
ODPOWIEDZ