AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

DREADNOUGHT2 pisze:Ale przypomnij sobie czym był WZ na tle ówczesnych sobie systemów w takim 97 roku a czym jest teraz WZR na tle współczesnym. Wtedy WZ to była gruba ryba, prawdopodobnie najlepszy system w Polsce przebijający oba warhammery. Mam zapamiętane, że więcej osób grało w WZ niż Battla i 40k.
A teraz ? Do teraz popularnych Infinity, Malifaux czy Warmachiny WZR nie ma startu.
Pozwole sobie zauważyć, że przyczna popularności WZ w Polsce była zupełnie prozaiczna - był to pierwszy bitewniak, do którego wydano zasady po polsku i był wspierany przez wydawcę (MAG) na łamach ich "Magii i Miecza". Na zachodzie WZ nigdy szerzej nie zaistniał czego smutnym dowodem było bankructwo Target Games w 1999 r., zaledwie w rok po wydaniu drugiej edycji i cztery lata od pierwszej.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Koshiash »

Warhammer również był w zasięgu ręki. GW niestety wygrało rywalizację. Ubolewam(łem) nad tym, bo Warzone miał jedną istotną zaletę: każda figurka na makiecie miała znaczenie, czego nie można było powiedzieć o W:FB ani W40K. Na pewno nie pomogły Strefie Wojny paskudne modele. Co ciekawe, nawet Siege of Citadel nie odniosło spektakularnego sukcesu na KS: 600.000$ za dobrą grę z toną figurek, nad którą pracują Borg i Lang, to raczej mizerny wynik. Mimo całej sympatii do Kronik Mutantów nie zdecydowałem się jednak na zakup Ressurection, bo projekty Prodos zupełnie nie przypadły mi do gustu. Z AvP wygląda to zupełnie inaczej i kusi mnie zakup dla samych figurek.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

Część starych modeli miała swą duszę, pomimo brzydoty. Ale też trzeba przyznać że z każdym kolejnym rokiem modele wyglądały lepiej. W WZR odwrotnie, modele może i ładne ale nic więcej. Zgadzam się z DREADNOUGHT'em co do oceny systemu, jest mocno średni i też po kilku próbach zrezygnowałem.
A AVP - naprawdę mocno kusi, ale z uwagi na reputację firmy podchodzę jak pies do jeża.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: vcrproszek »

Możecie przenieść dyskusję o warzone gdzieś indziej ? :)
Przecież nikt nie każe nikomu nic tutaj kupować :) Ja zamówiłem pre-order, ale w polskim sklepie, opłacę jak przyjdzie. Mocno wierzę w to, że chcą tą grę poprawić, bo jaki jest sens wydawania drugiej edycji ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

vcrproszek pisze:Możecie przenieść dyskusję o warzone gdzieś indziej ? :)
Przecież nikt nie każe nikomu nic tutaj kupować :) Ja zamówiłem pre-order, ale w polskim sklepie, opłacę jak przyjdzie. Mocno wierzę w to, że chcą tą grę poprawić, bo jaki jest sens wydawania drugiej edycji ?

WarZone i AvP sa ściśle powiązane.
W ogóle WZ był w dużej mierze wydany za pieniądze pozyskane z kickstartera AvP.
Kasa pozyskana z AvP 2 też jest już obawiałbym się na Twoim miejscu wydana na co innego. Jeżeli ktoś jest zafiksowany na AvP 2 to polecam brać wyłącznie za pobraniem.

A jaki jest sens wydawania LOAD 2 edycji przez wydzieloną sztucznie spółkę Prodosa? Przecież kilka miesięcy temu wydali 1szą edycję.
Prawdopodobnie powód jest prozaiczny. Taki, że pilnie potrzeba pieniędzy.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: vcrproszek »

DREADNOUGHT2 pisze: WarZone i AvP sa ściśle powiązane.
Niestety, mnie jako gracza planszówkowego niestety nie interesuje rozmowa o WZ w tym temacie, nawet jeśli odpowiadają za to te same osoby z wydawnictwa.W szczególności historia o tym jak pierwsza wersja była w ogóle och i ach i nigdy już nic lepszego nie powstanie.
DREADNOUGHT2 pisze: W ogóle WZ był w dużej mierze wydany za pieniądze pozyskane z kickstartera AvP.
Kasa pozyskana z AvP 2 też jest już obawiałbym się na Twoim miejscu wydana na co innego.
To chyba dobrze, że wydawca zysk z sprzedaży przeznacza na kolejne produkty, a nie na nowe bmw dla siebie ? Dla mnie to jest inwestycja, a nie argument przeciw.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

vcrproszek pisze:
DREADNOUGHT2 pisze: W ogóle WZ był w dużej mierze wydany za pieniądze pozyskane z kickstartera AvP.
Kasa pozyskana z AvP 2 też jest już obawiałbym się na Twoim miejscu wydana na co innego.
To chyba dobrze, że wydawca zysk z sprzedaży przeznacza na kolejne produkty, a nie na nowe bmw dla siebie ? Dla mnie to jest inwestycja, a nie argument przeciw.
Pieniądze od preorderów to jest zysk ?
To jest tak jakby pracodawca dał Ci pieniądze na zatankowanie auta a Ty byś to wydał na co innego bo liczysz, że ktoś inny Ci pożyczy kase na paliwo. Takie postępowanie kończy się źle, łańcuszek pożyczek się przerwie to tylko kwestia czasu.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

A jak się ma wersja 2.0 do dodatkowych jednostek, które są dostępne w niektórych sklepach. Czy może wersja 2.0 o planszówka, która nie ma trybu bitewniaka? Myślałem nawet w pewnym momencie o AvP ale odstręczały mnie opinie o kiepskiej instrukcji i konieczność sklejania figurek. No i cena drugiej edycji jest zdecydowanie lepsza.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Wiadomo, że kompatybilne z blisterami dodatkowymi. Przecież chcą sprzedać to co naprodukowali.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Jak będzie wersja 2.0 fizycznie w sklepach (czyli za ok 2 lata ;) ) to się zastanowię.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

karawanken pisze:A jak się ma wersja 2.0 do dodatkowych jednostek, które są dostępne w niektórych sklepach. Czy może wersja 2.0 o planszówka, która nie ma trybu bitewniaka? Myślałem nawet w pewnym momencie o AvP ale odstręczały mnie opinie o kiepskiej instrukcji i konieczność sklejania figurek. No i cena drugiej edycji jest zdecydowanie lepsza.
Wersja 2.0 jest w pełni kompatybilna z dodatkami. Wersja 1.0 natomiast nie była - np. zetony z tamtej podstawki były jakieś 3 razy grubsze niż te z dodatków i np. jak ktoś grał komandosami z Weyland-Yutani to ich żetony były cieńsze od tych używanych przez komandosów z podstawki i mozna było się łatwo domyslić, kto gdzie jest :D Dlatego w zestawie upragdującycm pierwsza edycje do drugiej są także nowe zetony.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

karawanken pisze:Jak będzie wersja 2.0 fizycznie w sklepach (czyli za ok 2 lata ;) ) to się zastanowię.
Już za kilka miesięcy może być fizycznie w sklepach. Przecież Prodos potrzebuje kasy. A sklep im nie da pieniędzy, dopiero po otrzymaniu towaru. Gorzej z KS i preorderami, z nimi Prodos się nie spieszy. A wręcz działa kunktatorsko.

Uważam, że zamawiając produkty Prodosa w znanym sobie sklepie za pobraniem jest się relatywnie bezpiecznym. No, ale oczywiście źle odlana żywica, brakujące części i połamane figurki zdarzają się tej firmie częściej niż innym.

Płatność za pobraniem to słowo kluczowe. Lepiej nie dawać im kasy z góry, wtedy Cię szanują jako klienta.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Ekhm ekhm a można zapytać, w jakim polskim sklepie można zamówić te grę za pobraniem?
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Ja produkty Prodos brałem z Przystań Gier. Oni jakoś znają ludzi z Prodos i tylko dzięki temu nasze zakupy kończyły się w miarę dobrze (brakujące elementy)

http://www.przystangier.pl/sklep/

Zresztą jak poprosisz to każdy sklep Ci wyśle za pobraniem.

Bynajmniej nikogo nie namawiam na zakup AvP !
My już od prodosa nic nie kupujemy i nie zamierzamy.
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Jak się ma drugie wydanie do dodatków z pierwszego? Chętnie bym kupił druga edycje ale figurki są zupełnie inne niż te z pierwszej. Chcąc rozszerzyć trochę zawartość pudełka jest trochę bieda. Planowane są jakieś dodatki do drugiej edycji?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Ja rozumiem że nie chciało Ci się czytać kilkunastu stron wątku, ale odpowiedź masz dosłownie pięć postów wyżej.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Tak można kupować dodatki z 1 edycji.
Jedyne co się zdezaktualizuje to stary box startowy.

Na nowe dodatki(dodatkowe figurki) tez można liczyć. Mieli w KS jeszcze kilka zaplanowanych co nie wydali do tej pory.

Gorzej być nie będzie. Jest już późno ale może się jako tako jeszcze AvP rozpropaguje. Może będzie to świeży start bez nadmiaru zgorzknialych starych klientów i balastu Kickstartera.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Ostatnio widziałem zapowiedz jakiegoś nowego filmu z Alienem więc planszówka w której nie trzeba sklejać figurek może mieć większe wzięcie
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Gothik pisze:Ja rozumiem że nie chciało Ci się czytać kilkunastu stron wątku, ale odpowiedź masz dosłownie pięć postów wyżej.
Czytałem wątek. Wiem że figurki z pierwszej edycji są kompatybilne z drugą. Chodziło mi o to że są po prostu inne. Mają inny design. Tamte były składane i klejone osadzone na czarnych podstawach. Te są odlewane. Z tego co widziałem tylko facehuggery są w takim stylu jak figurki z drugiej edycji. Moje pytanie odnosiło się do tego czy jest w planach wydanie również dodatków w formie odlewów żeby wszystkie figurki były jednolite i nie różniły się od siebie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

W jednym sklepie widziałem przedsprzedaż za 180 zł. W porównaniu z pierwszą edycją to zdecydowanie mniej, ilość komponentów aż tak się zmniejszyła? Według opisu wysyłka 17 marca
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

karawanken pisze:W jednym sklepie widziałem przedsprzedaż za 180 zł. W porównaniu z pierwszą edycją to zdecydowanie mniej, ilość komponentów aż tak się zmniejszyła? Według opisu wysyłka 17 marca
możesz potajemnie podać nazwę sklepu lub link?
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Przyznam, że 180zł robi wrażenie... Nie sadziłem ,że to powiem ale brawo Prodos.
Zjechać z 390zł na 180zł z ceną detaliczną za produkt to mistrzostwo świata dla małego wydawnictwa.

Ci z was, którzy się znają na kosztach produkcji - czy to nie trochę za ambitna obniżka ?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: kastration »

orzeh pisze:
karawanken pisze:W jednym sklepie widziałem przedsprzedaż za 180 zł. W porównaniu z pierwszą edycją to zdecydowanie mniej, ilość komponentów aż tak się zmniejszyła? Według opisu wysyłka 17 marca
możesz potajemnie podać nazwę sklepu lub link?
Też bym prosił.

Swoją drogą, czy łatwo "wejść" w tę grę? Opanować zasady, ich spójność/poradzić sobie z ewentualną niespójnością, zachęcić kogoś postronnego znającego klimat filmu?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

0. Sami produkują grę (nie jestem pewien, czy tekturę też ale możliwe, a nie jest ona kluczowym elementem). Grafika, rzeżby, odlewy - wszystko własnym sumptem, więc mają na czym oszczędzić.
1. Druga edycja wykorzystuje ich nową, tajemniczą technologię odlewów, która ma być tania i pozwalać na bardzo skomplikowane rzeźby w jednym kawałku. Pierwsza edycja była z żywicy, która na pewno jest droższa w produkcji (choć pewnie też mają częściowo zautomatyzowany odlwe grawitacyjny - spekuluję).
2. Produkują w Polsce za złotówki o śmiesznej wartości, a sprzedają w walucie i cenie światowej (od KS dolar podrożał o jedną trzecią).
3. Licencja i koszty produkcji już się musiały spłacić, tak więc teraz pewnie wchodzą w strefę 'czystego zysku'.

Ciekaw jestem, co z tego wyjdzie, ale dopóki ludzie nie zaczną dostawać w ręce produktu i jakość (i kontrola jakości) nie będzie powszechnie potwierdzona, nie mam zamiaru ryzykować.

Czy LOAD już dotarł do wspierających? Były jakieś relacje z efektów ich Unicastu?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ