AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Dodatki do drugiej edycji można już kupić w polskich sklepach? Jak oceniacie grę po kilku rozgrywkach nie nudzą się te same scenariusze. Jakie tryby rozgrywki są zawarte w drugiej edycji. Czy potrzeba trzech graczy aby cieszyć się rozgrywka czy jest może sensowny tryb dla dwóch.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

karawanken pisze:Dodatki do drugiej edycji można już kupić w polskich sklepach? Jak oceniacie grę po kilku rozgrywkach nie nudzą się te same scenariusze. Jakie tryby rozgrywki są zawarte w drugiej edycji. Czy potrzeba trzech graczy aby cieszyć się rozgrywka czy jest może sensowny tryb dla dwóch.
W tryb kooperacyjny jeszcze nie grałem, ale też po to brałem dodatkowe figurki w Essen (żałuje, że nie brałem Królowej). W tym trybie może grać dowolna ilość graczy (Marines albo/i Predatorzy) przeciwko hordom Obcych.
My gramy w 4 osoby - 2 osoby prowadzą Obcych - i bawimy się super :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Bardok pisze:
karawanken pisze:Dodatki do drugiej edycji można już kupić w polskich sklepach? Jak oceniacie grę po kilku rozgrywkach nie nudzą się te same scenariusze. Jakie tryby rozgrywki są zawarte w drugiej edycji. Czy potrzeba trzech graczy aby cieszyć się rozgrywka czy jest może sensowny tryb dla dwóch.
W tryb kooperacyjny jeszcze nie grałem, ale też po to brałem dodatkowe figurki w Essen (żałuje, że nie brałem Królowej). W tym trybie może grać dowolna ilość graczy (Marines albo/i Predatorzy) przeciwko hordom Obcych.
My gramy w 4 osoby - 2 osoby prowadzą Obcych - i bawimy się super :)
Rozumiem, że ten tryb jest normalnie opisany w instrukcji ale żeby się dobrze bawić trzeba mieć hordę obcych. Tak?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Tryb jest normalnie opisany w instrukcji. Horda Obcych nie jest konieczna, ale w grze solo/kooperacyjnej po paru rozgrywkach algorytm kierujący Obcymi staje się czytelny i trudność gry spada. Dodanie Warriorów ("dorosłych" Obcych) podnosi poprzeczkę i podgrzewa element niepewności :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Gothik pisze:Tryb jest normalnie opisany w instrukcji. Horda Obcych nie jest konieczna, ale w grze solo/kooperacyjnej po paru rozgrywkach algorytm kierujący Obcymi staje się czytelny i trudność gry spada. Dodanie Warriorów ("dorosłych" Obcych) podnosi poprzeczkę i podgrzewa element niepewności :)
Dzięki. Krążę wokół tej gry już od dłuższego czasu bo to chyba jedyny znany mi pseudo-bitewniak w który można grać w trzy osoby. No i ten tryb przeciwko obcym wydaje się interesujący.
armani
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:05

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: armani »

Ktoś pytał wcześniej o reklamację. Wysłałem im nie tak dawno zdjęcie Alien Queen jakie otrzymałem w pudełku.
Obrazek
Odpowiedź jaką dostałem:
Hi there,
Just to let you know, that replacement has been shipped. To check the current status of
the parcel please go on:
http://emonitoring.poczta-polska.pl...

Kind regards, Izabela


Bez żadnego zbędnego gadania wysłali dodatkową figurkę.
Ten kawałek ogona widoczny na zdjęciu strasznie odstaje od całości figurki. Spodziewam się, że nie tylko mi od odpadł. Poza tym jest tam także kawałek plastiku który nie jest częścią figurki i powinien być usunięty przy jej obróbce. Tak wygląda figurka w pełni okazałości...

https://www.youtube.com/watch?v=DdE9zMz ... e=youtu.be

Generalnie zauważyłem, że figurki AvP są bardzo kiepsko pakowane. Kartonowe pudełeczko znacznie większe od zawartości i woreczek strunowy. Żadnych wypełniaczy żeby zabezpieczyć zawartość. Jeżeli nie zmienili pakowania to jest duże prawdopodobieństwo, że królowa która do mnie przyjdzie także będzie uszkodzona:(
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Iiiiii cały core secik drugiej edycji skończony. Moi ulubieńcy wreszcie nabrali kolorów...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Oto, jak wygląda gra za 180 zł (i parę godzin malowania :) )

Obrazek

USCS Theseus

Obrazek

Perimeter secured!

Obrazek

Ten granat mógł zadziałać znacznie lepiej...

Obrazek

I`ve got numerous contacts on the tracker!

Obrazek

Game over, man!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Rocy7 »

Gothik pisze:Oto, jak wygląda gra za 180 zł (i parę godzin malowania :) )
a farby to darmowe są?;)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Farby mam od lat do malowania innych gier, ani jednej na potrzeby tego projektu nie dokupywałem :)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Who wants to kiss the daddy? :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: maciejo »

Gratulacje, piękne to wygląda !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: maciejo »

armani pisze:Ktoś pytał wcześniej o reklamację. Wysłałem im nie tak dawno zdjęcie Alien Queen jakie otrzymałem w pudełku.
Obrazek
Odpowiedź jaką dostałem:
Hi there,
Just to let you know, that replacement has been shipped. To check the current status of
the parcel please go on:
http://emonitoring.poczta-polska.pl...

Kind regards, Izabela


Bez żadnego zbędnego gadania wysłali dodatkową figurkę.
Ten kawałek ogona widoczny na zdjęciu strasznie odstaje od całości figurki. Spodziewam się, że nie tylko mi od odpadł. Poza tym jest tam także kawałek plastiku który nie jest częścią figurki i powinien być usunięty przy jej obróbce. Tak wygląda figurka w pełni okazałości...

https://www.youtube.com/watch?v=DdE9zMz ... e=youtu.be

Generalnie zauważyłem, że figurki AvP są bardzo kiepsko pakowane. Kartonowe pudełeczko znacznie większe od zawartości i woreczek strunowy. Żadnych wypełniaczy żeby zabezpieczyć zawartość. Jeżeli nie zmienili pakowania to jest duże prawdopodobieństwo, że królowa która do mnie przyjdzie także będzie uszkodzona:(
Potwierdzam,reklamację załatwiają od ręki.
Pewnie mają ich sporo :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

Obserwuje firmę Prodos a potem Archon od paru lat i wszystko na to wskazuje, że od co najmniej kilku miesięcy stanęli na nogi i działają sprawnie. Produkują, wysyłają, jest obustronna komunikacja i rozpatrywane reklamacje.

To sukces sprzedażowy AvP ? Czy może kolejne Kickstartery ich wyprowadziły na prostą ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Assur »

Moim zdaniem raczej fakt, że obok robienia własnych gier są też firmą świadczącą usługi osobom trzecim (robią modele i projekty 3D). Czyli mają zdywersyfikowaną działalność i nawet jak im się jakiś biznes nie powiedzie to mają dochód zapewniający przetrwanie z innych działalności.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: glorfindel »

Assur pisze:Moim zdaniem raczej fakt, że obok robienia własnych gier są też firmą świadczącą usługi osobom trzecim (robią modele i projekty 3D). Czyli mają zdywersyfikowaną działalność i nawet jak im się jakiś biznes nie powiedzie to mają dochód zapewniający przetrwanie z innych działalności.
Od minimum roku robią tylko dla siebie, nie przyjmują zleceń.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Another glorious day in the Corps! A day in the Marine Corps is like a day on the farm. Every meal's a banquet! Every paycheck a fortune! Every formation a parade! I LOVE the Corps!

Obrazek
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Gdzie kupiłeś Sierżanta? Poluje na niego ale nigdzie nie ma :/
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Na Comic Conie ostatnio można było wyłapać promki od ludzi z Prodosa - poluj na nich na konwentach.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Gothik pisze:Na Comic Conie ostatnio można było wyłapać promki od ludzi z Prodosa - poluj na nich na konwentach.
Mam promkę z Essen (Octoberfest Female Predator) i Red Coat Predator, ale one nie są grywalne... wolałbym Sierżanta :(
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DEATHLOK »

glorfindel pisze:
Assur pisze:Moim zdaniem raczej fakt, że obok robienia własnych gier są też firmą świadczącą usługi osobom trzecim (robią modele i projekty 3D). Czyli mają zdywersyfikowaną działalność i nawet jak im się jakiś biznes nie powiedzie to mają dochód zapewniający przetrwanie z innych działalności.
Od minimum roku robią tylko dla siebie, nie przyjmują zleceń.
Czyli chyba kasa z KS ich wyprowadziła na prostą
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zaki850 »

Gothik pisze:Another glorious day in the Corps! A day in the Marine Corps is like a day on the farm. Every meal's a banquet! Every paycheck a fortune! Every formation a parade! I LOVE the Corps!
Haha, jeden z najlepszych cytatów w Aliens, których zresztą ten film jest kopalnią. :) Na jesiennym Comic Conie mieli stoisko? Jakoś to przegapiłem. :(
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Goldberg »

Panowie, warto kupić tą grę tylko i wyłącznie dla trybu Solo? O ile taki tryb w ogóle jest A jeśli jest to jak się sprawdza.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
robsal
Posty: 42
Rejestracja: 25 lip 2012, 17:58

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: robsal »

a ile wydałeś wcześniej by taka promke u nich dostać bo ja za jeden mały zestaw dostałem jajeczko aliena
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Iiiiii finisz, cały unicast do AvP chlapnięty :) Czas brać się za Necromundę...

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ