Cash 'n Guns

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Cash 'n Guns

Post autor: e.Paku »

Nie udało mi się odszukać wątku więc zakładam nowy.

Ktoś miał już okazję spróbować nowego Cash 'n Guns?
Pierwsza edycja spodobała mi się na tyle, że gra trafiła na wishlistę, ale jak wiadomo od dłuuugiego czasu gra była niedostępna.
Jak tylko zobaczyłem że wychodzi odświeżona edycja, prawie odruchowo wrzuciłem do koszyka :)
Na szczęście trochę schłodziła mój zapał munchkinowa grafika, wstrzymałem konie i wyczytałem taki opis różnic między edycjami:
Spoiler:
Bardzo dużo zmian, wydaje mi się że większość na minus... Z tego co pamiętam wariant tajniaka był fajny, również usunięcie karty 3xBang budzi niepokój.
Jest na forum ktoś, kto miał okazję zagrać w obydwie wersje?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Cash 'n Guns

Post autor: mig »

Nie grałem w pierwszą edycję, więc trudno mi porównywać, ale kilka moich rozgrywek w drugą edycję w różnych składach było rewelacyjnych. Kolega, który grał również w pierwszą mówił, że przydał by się tylko żeton tchórza z pierwszej a tak to jest fajniej.

Więc nie jestem w stanie powiedzieć czy pierwsza czy druga lepsza, ale jeśli ktoś zastanawiałby się nad zakupem drugiej (bo pierwsza już chyba niedostępna), to śmiało można brać. Jedna z najlepszych imprezówek w jakie grałem.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: Gambit »

Dwójka Cash & Guns jest u mnie na radarze. Jednak najpierw pewnie dorwę Good Cop, Bad Cop i zobaczę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: kwiatosz »

Pograłem, zrecenzowałem, zapraszam do poczytania http://kwiatosz.znadplanszy.pl/?p=1458 :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: mauserem »

Podbijam wątek, bo mam dziwne wrażenie, że miało jakoś do końca roku pojawić się w dystrybucji (Rebel?)
Bo widze, że z rynku to jest nie do kupienia... :(
i tak przy okazji mam pytanie:

Jak to jest z tymi różnicami między pierwszą i drugą edycją?
co rusz napotykam się na info, że "2nd. ed. jest zabita z klimatu i to już nie to"
poważne zmiany zasad?
o co kaman?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: kwiatosz »

Nieodmiennie polecam swoja recke ;) Najwiekszy kaman to zabranie tajniaka, ktory byl trudniejszy do wytlumaczenia, ale robil te gre naprawde ciekawa. Reszta to bardziej kosmetyka, jak ktos pasjami grywal w pierwsza edycje bez tajniaka to jest wieksza szansa, ze i dwojka mu sie spodoba.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: mauserem »

kwiatosz pisze:Nieodmiennie polecam swoja recke ;) Najwiekszy kaman to zabranie tajniaka, ktory byl trudniejszy do wytlumaczenia, ale robil te gre naprawde ciekawa. Reszta to bardziej kosmetyka, jak ktos pasjami grywal w pierwsza edycje bez tajniaka to jest wieksza szansa, ze i dwojka mu sie spodoba.
THNX recka jest zacna, właśnie przeczytałem (nawet uświadomiłem sobie, że czytałem ją już wcześniej)
w zasadzie w komentarzach pod recką doczytałem jeszcze więcej i dostałem odpowiedzi na swoje pytania dotyczące ewentualnego skompilowania tego tajniaka do 2ed.
Jedynkę znam tylko z podobnych relacji - i tu jest zonk, coś czuje, ze "to se ne wrati" i ochota na dwójkę już mi stygnie...
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Cash 'n Guns

Post autor: 8janek8 »

Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: TTR_1983 »

Rebel przetłumaczył instrukcję, że też nie chcą wydać pełnej polskiej wersji?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Cash 'n Guns

Post autor: mig »

To ja tylko nadmienię, że jeśli nie zna się pierwszej edycji, to w drugą można grać bez poczucia, że coś nie gra ;)
Po recenzji kwiatosza dostrzegam problem, ale zupełnie nie przeszkadza mi to z cieszenia się rozgrywkami. Więc warto wziąć drugą edycję (a jeszcze jak dodatek ma mankamenty naprawiać, to już w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać) :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cash 'n Guns

Post autor: kwiatosz »

Dobra rzecz, ze jednak dodadza tajniaka :) Tylko ciekawi mnie za ile, pierwsza edycja z tajniakiem, ale na 6 osob, kosztowala 99zl (a przynajmniej ja za tyle kupilem). Wobec tego nie widzi mi sie wydanie na te gre 200 zl... (ale pewnie wydam, bo skoro mam podstawke I ludzi chcacych czasem w nia zagrac, to niespecjalnie mam wybor w tej materii).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Cash 'n Guns

Post autor: mig »

kwiatosz pisze:Dobra rzecz, ze jednak dodadza tajniaka :) Tylko ciekawi mnie za ile, pierwsza edycja z tajniakiem, ale na 6 osob, kosztowala 99zl (a przynajmniej ja za tyle kupilem). Wobec tego nie widzi mi sie wydanie na te gre 200 zl... (ale pewnie wydam, bo skoro mam podstawke I ludzi chcacych czasem w nia zagrac, to niespecjalnie mam wybor w tej materii).
W swojej kategorii CnG imho to majstersztyk. Ja za kompletną bym dał nawet tyle. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Cash 'n Guns

Post autor: Assaultmarine »

Jedyne na co liczyłem jak zobaczyłem oprawę graficzną 2 ed, to że ktoś mi wreszcie odsprzeda 1 ed bo jakimś cudem upadł na głowę z 40 piętra i uznał 2 ed za ładniejszą/bardziej wartą posiadania... Niestety brak obrażeń głowy wśród posiadaczy 1 wersji najwyraźniej bo wciąż kupić nie mogę :(

Podobnie było z City of Horror i Mall of Horror na szczęście tutaj się udało.
ODPOWIEDZ