Rum & Bones (kickstarter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: schizofretka »

Strategicznych skirmishy planszówkowych przy których można pomyśleć jest pełno? Ja o czymś nie wiem? Bo z gier dostępnych w sklepach znam tylko earth reborn i dungeon command, ewentualnie omega protocol. Nawet Descent się wysyko plasuje jeśli chodzi o manewrowanie i istotność decyzji w porównaniu do tego co jest...

Raczej chodzi o to, że turlanię zaprojektować i zrobić figurki jest łatwo, dobrą grę już trudniej :evil:


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: ghostartur »

30$ za wysyłkę sobie policzyli. Na bogato widzę :wink: .
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: ghostartur »

Pozwolę sobie zdublować post bo dzisiaj otrzymałem moją przesyłkę. Jestem po pobieranym przejrzeniu komponentów i mogę powiedzieć już na tą chwilę, że figurki są naprawdę ładne(według mnie prezentują się dużo lepiej niż w Zombicide), karty posiadają naprawdę klimatyczne grafiki do tego plansza z grubej tektury. Oczywiście tona dodatkowego plastiku z kickstartera poprawia zdecydowanie wygląd całości. Jedyna wada jaką do tej pory odnalazłem to brak boxu z figurkami który także zamówiłem :/ . Cóż, trzeba będzie napisać do cmon, że jakiś chochlik chyba im podebrał moich piratów 8) .
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Iesthir »

ghostartur pisze:Pozwolę sobie zdublować post bo dzisiaj otrzymałem moją przesyłkę. Jestem po pobieranym przejrzeniu komponentów i mogę powiedzieć już na tą chwilę, że figurki są naprawdę ładne(według mnie prezentują się dużo lepiej niż w Zombicide), karty posiadają naprawdę klimatyczne grafiki do tego plansza z grubej tektury. Oczywiście tona dodatkowego plastiku z kickstartera poprawia zdecydowanie wygląd całości. Jedyna wada jaką do tej pory odnalazłem to brak boxu z figurkami który także zamówiłem :/ . Cóż, trzeba będzie napisać do cmon, że jakiś chochlik chyba im podebrał moich piratów 8) .
Potwierdzam, gry są wykonane rewelacyjnie. Cieszy zwłaszcza przejście ze skali 28mm na 32mm przy figurkach. Niby niewiele, ale różnica jest kolosalna.

U mnie wszystko w porządku, nic nie brakuje :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Ayaram »

To że będzie wyglądać fantastycznie to było wiadomo, czekam na wrażenia z rozgrywki :wink: Trochę to olałem, teraz się pojawiły pierwsze gameplaya i znowu mi zajawka wraca, ale...

2 teamy w podstawce to za mało by cieszyć się grą, to pewne, no ale... Faction packi w cenie dwóch dużych gier?! :shock: Ja rozumiem, że dają dużo (zbędnych) figurek, no ale błagam powagi... Nawet w oryginalnych Mobach minionki są zawsze w 2 kolorach i jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek na to narzekał :roll: Te nowe miniony zmieniają w ogóle cokolwiek w zasadach? Bo jeśli nie, to nawet jakby były za friko, to by szkoda było na nie miejsca w pudle :roll: To co w mobie się liczy to różnorodność postaci. Idealny duży dodatek powinien zawierać 3-4 teamy + 1 nowy statek i by było ok, ale to... nie chcę mówić jak nie grałem, ale nie wyobrażam sobie jak dobra to by musiała być gra, by te dodatki nie były najgorszym szajsem pod względem "cena/ilość fun-u jaki dodaje grze"w historii świata :|
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Rocy7 »

Mam pytanko czy sama podstawka bez gratisów z KS jest sensowna? Jesli nie to ktory dodatek jest najlepszy?
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Iesthir »

Rocy7 pisze:Mam pytanko czy sama podstawka bez gratisów z KS jest sensowna? Jesli nie to ktory dodatek jest najlepszy?
Zdefiniuj, co rozumiesz pod słowem "sensowna" :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Rocy7 »

Iesthir pisze: Zdefiniuj, co rozumiesz pod słowem "sensowna" :)
najpierw zmienie pytanie
1) czy sa dwie wersje w sprzedazy wersja z KS i wersja bez gratisów, czy kazda wersja ma Kickstarter exclusive?
2) drugie pytanie jest takie jesli kupie sama podstawke bez dodatkow z dodatkowymi herosami, ile regrywalnosci / potencjalnych wyborow w grze bede miał mniej w samej podstawce?

Z tego co widze całkiem sporo postaci (wszyscy Mercenary) bylo KS exclusive, wiec jesli wersje dostepne na rynku sa bez nich to sadze, ze regrywalnosc ucierpi.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Iesthir »

Rocy7 pisze:
Iesthir pisze: Zdefiniuj, co rozumiesz pod słowem "sensowna" :)
najpierw zmienie pytanie
1) czy sa dwie wersje w sprzedazy wersja z KS i wersja bez gratisów, czy kazda wersja ma Kickstarter exclusive?
2) drugie pytanie jest takie jesli kupie sama podstawke bez dodatkow z dodatkowymi herosami, ile regrywalnosci / potencjalnych wyborow w grze bede miał mniej w samej podstawce?

Z tego co widze całkiem sporo postaci (wszyscy Mercenary) bylo KS exclusive, wiec jesli wersje dostepne na rynku sa bez nich to sadze, ze regrywalnosc ucierpi.
1) W normalnej sprzedaży jest tylko jedna wersja - bez bonusów KSowych. Możesz próbować wychaczyć na ebayu wersję kickstarterową, ale w sklepie kupisz tylko wersję normalną: dwa statki, dwie drużyny + 2 załogi do tych drużyn.
To co było kickstarter exclusive, jak sama nazwa wskazuje, było ekskluzywne dla wspierających na kickstarterze.

2) Kupując samą podstawkę, ograniczasz się tylko w jeden sposób: Będziesz miał zawsze ten sam skład bohaterów, o tych samych umiejętnościach. To oczywiście implikuje, że masz ograniczoną ilość strategii, które możesz zastosować podczas gry, ale gra przez to nie jest uboższa, prostsza itd.

To tak jak z Zombicide: Kupujesz podstawkę - masz normalną grę z kilkoma bohaterami. Kupiłeś na Kickstarterze - masz tą samą grę, tonę dodatkowych bohaterów i gwarancję, że o ile nie grasz nałogowo to nie zagrasz nimi wszystkimi :)

I ostatnia kwestia:
Nie wszyscy najemnicy byli eksluzywni. Na rynku będą na pewno dostępne (a nawet już są) 2 duże dodatki z nowymi frakcjami, 2 zestawy po 3 najemników i 4 zastawy z 3 bohaterami dla każdej frakcji, więc wybór będzie, chociaż mniejszy, niż w wersji Kickstarterowej.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Iesthir »

Dla zainteresowanych/wahających się:

Wczoraj w CoolMini Cast powiedzieli, że drugi sezon Rum&Bones będzie w przyszłym roku (to żadna nowość), dokładniej w drugiej połowie roku (obstawiam październik/listopad :)).

To co bardziej interesujące to to, że powiedzieli, że jeżeli zdecydują się na Kickstarter, to będzie (z oczywistych względów, biorąc pod uwagę termin wydania) na początku roku (Jak dobrze zrozumiałem, bardziej marzec/kwiecień/maj niż styczeń/luty).

W tej sytuacji moja rada jest taka: Odkładać kasę i poczekać na KS sezonu 2giego. W międzyczasie ograć grę i zdecydować czy na pewno pasuje :) Sezon 1 nie ucieknie i jeśli gra przypadnie do gustu, można go dokupić później.
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: pwitkows »

Czy zagrał już ktoś i podzieli się wrażeniami ??
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 2546 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Gizmoo »

Odkopuje temat, bo jestem fanem produkcji CMON i chętnie dowiedziałbym się co nieco o tym tytule, który jak widać po ilości postów - raczej popularny u nas nie jest. Kilka pytań do posiadaczy/ojców założycieli:

1. Czy jesteście zadowoleni z zakupu i czy uważacie, że warto wydać sałatę na tą grę.
2. Jak wygląda gra na cztery osoby? Da się grać? Jest nudnie, czy pasjonująco?
3. Czy wiadomo coś o polskiej wersji? Czy Portal ma w planach wydanie R&B?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Gambit »

Ja sobie tak tutaj nekromancko zostawię swoją recenzję.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

Odkopuję bo sam dowiedziałem się o grze dopiero kilka dni temu, przy okazji otwarcia PM 2 sezonu.

Sprawa wygląda tak, że jeśli komuś przeszkadzały:
- słabe tematycznie skille
- mała różnorodność skilli
- brak kontroli nad progresem postaci

Powinien czym prędzej poszukać sobie kogoś u kogo moze załapać się na PM 2 sezonu.

Second Tide wprowadza mechanikę rozwoju postaci. Teraz umiejki nie są nadrukowane, każda postać ma 3 sloty i to na nich umieszcza kilka dwustronnych kart z nieumiejętnościami. Same skile są przeprojektowane pod kątem różnorodności i klimatu (tak jest np. odrzucając strzał z shotguna).

A teraz najważniejsze - każdy wspierający może dokupić Upgrade Kit dla całego 1 sezonu i dodatków jakie do niego wyszły - 70 arkuszy postaci, 200 kart zdolności, słowem komplet do grania każdą postacią jaka wyszła na nowych, lepszych zasadach. Do tego instrukcja do 1 sezonu i jeszcze trochę poprawionych elementów. Brakuje tylko figurek, a te w dobie kolorowych podstawek i ponad 20 figurek z 2 sezonu nie stanowią problemu.

Sam kupiłem używkę 1 sezonu i wpisałem się na PM 2.
To chyba naj okazja jeśli ktoś ominął 1 część, ceni sobie różnorodność zabawy i nie bolą go proxy kilku figurek.

btw. kupując 1 sezon (używany lub w sklepie lub na KS przy akcji 2) + 2 sezon mamy od razu 4 frakcje i 4 statki, więc możemy zagrać w kilka nowych wariantów bitew wieloosobowych.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: raiden25 »

Czy ktoś posiadający gry moze mi powiedzieć czy miał w zestawie ze zwykła gra kosci do gry czarne czy białe?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: DDP »

Czarne (sezon 2)
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

Jest i pierwsza polskojęzyczna recenzja drugiego Rum & Bones ;)
http://www.przystole.org/recenzja/rum-b ... -recenzja/
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Porchpeople »

pan_satyros pisze:Jest i pierwsza polskojęzyczna recenzja drugiego Rum & Bones ;)
http://www.przystole.org/recenzja/rum-b ... -recenzja/
W końcu recenzja! :)
Świetna gra- rzeczywiście dziwne, że dopiero teraz pojawiła się w ogóle pierwsza recenzja po polsku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

Porchpeople pisze:
pan_satyros pisze:Jest i pierwsza polskojęzyczna recenzja drugiego Rum & Bones ;)
http://www.przystole.org/recenzja/rum-b ... -recenzja/
W końcu recenzja! :)
Świetna gra- rzeczywiście dziwne, że dopiero teraz pojawiła się w ogóle pierwsza recenzja po polsku.
Raz, że trochę mi zajęło ogranie tony dodatków:
Obrazek
(tak część nadal nieruszona...)
A dwa, że nieczęsto już opisuję gry ze swojej szafy ;)
No ale start nowej platformy, to dobra okazja by zrobić coś specjalnego dla jednej z ulubionych serii.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: Porchpeople »

pan_satyros pisze:
Porchpeople pisze:
pan_satyros pisze:Jest i pierwsza polskojęzyczna recenzja drugiego Rum & Bones ;)
http://www.przystole.org/recenzja/rum-b ... -recenzja/
W końcu recenzja! :)
Świetna gra- rzeczywiście dziwne, że dopiero teraz pojawiła się w ogóle pierwsza recenzja po polsku.
Raz, że trochę mi zajęło ogranie tony dodatków:
Obrazek
(tak część nadal nieruszona...)
A dwa, że nieczęsto już opisuję gry ze swojej szafy ;)
No ale start nowej platformy, to dobra okazja by zrobić coś specjalnego dla jednej z ulubionych serii.
Tak- dla tej gry naprawdę warto! Też jest to jedna z moich ulubionych gier...i tak: też mam jeszcze sporo dodatków do ogrania ;)
BTW: fajna recenzja- zgadzam się w 100%. Nie grałem w starszą wersję, ale w nową z żoną wsiąkliśmy.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rum & Bones (kickstarter)

Post autor: pan_satyros »

Porchpeople pisze: Tak- dla tej gry naprawdę warto! Też jest to jedna z moich ulubionych gier...i tak: też mam jeszcze sporo dodatków do ogrania ;)
BTW: fajna recenzja- zgadzam się w 100%. Nie grałem w starszą wersję, ale w nową z żoną wsiąkliśmy.
Tym bardziej miło mi słyszeć :)
A teraz wychodzi niebawem dodatek z wikingami, ale kurcze za dużo ich mam i chyba odpuszczę.
Co do starej - to była w sumie bardzo podobna gra z tym, że była ciut bardziej "kanciasta" mechanicznie, no i jak pisałem w recce, mniej regrywalna.
Niemniej bardzo się cieszę, że udało mi się dość tanio odkupić wszystkie dodatki z pierwszego KS (te bezpłatne). 1 edycja ma jedną z moich ulubionych frakcji - Nieumarłych z wampirami, a Upgrade Kit jaki wypuścili w limitowanym nakładzie przy kampanii dwójki pozwala grać wszystkim co wyszło do 1 na zasadach dwójki.

/edit
Dorzucam jeszcze galerię zdjęć:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6838856969
ODPOWIEDZ