Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Witam,

Chciałbym prosić Was drodzy forumowicze o pomoc w znalezieniu gry planszowej o nazwie Kolonizacja z komiksu Kaczor Donald z roku 1998 numer 27.

Wątek został już poruszony wcześniej, ale niestety bez powodzenia: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... olonizacja

Znalazłem troszkę więcej informacji: jedno zdjęcie planszy, niestety dość niewyraźne, oraz konkretny numer i rocznik komiksu z którym była wydana.

Obrazek

Bardzo proszę o każdą pomoc w znalezieniu pełnej wersji tej gry.

Z góry dziękuję,

Brixtom.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: KamradziejTomal »

A czego dokładnie potrzebujesz? Pamiętam tę grę, miałem ją ale prawie na 100% po tylu latach już przepadła w koszu na śmieci (w końcu wszystko było z kartonu) ale jest szansa że mam jeszcze ten numer czasopisma bo zachowałem niemal wszystkie numery z dzieciństwa.

Będę dzisiaj w domu rodziców to ew. mógłbym zeskanować samą instrukcję jeśli była w samej gazecie.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Hej,

Dzięki za szybką odpowiedź.

Szukam kompletnej gry z wszystkimi kartonikami, aby móc zagrać w 100%. Oczywiście skan tego komiksu to już jakiś początek, więc jeżeli miałbyś możliwość zeskanowania komiksu w dobrej jakości (całego) to bym był bardzo wdzięczny.

Zdjęcie które dołączyłem, wydaje mi się, że jest planszą od tej gry. Ale pewny nie jestem. Pamiętam, że napewno były takie kafelki które mogły stworzyć miasto z trzech części, np. te podłużne pole z czerwoną obwódką (podobna sprawa jak w Eurobiznesie).

Pozdrawiam, Tomek.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: KamradziejTomal »

Ja bym powiedział, że ta gra to było trochę takie połączenie eurobiznesu i mechaniki ala magia i miecz z "rozwojem postaci" (tutaj rozbudową rakiety). Można było kupować różne ulepszenia, które ułatwiały zdobywanie przedmiotów itp.

Gry tak jak się spodziewałem nie znalazłem widocznie po 18 latach i x porządkach musiała kiedyś trafić do kosza.

Mam do zaoferowania tylko zawartość komiksu, niestety dzisiaj domowy skaner odmówił posłuszeństwa a zdjęcia są raczej słabej jakości. Zobaczę czy jutro w pracy będą lepsze efekty.

http://imgur.com/fve4FqB
http://imgur.com/m7ckDnZ
http://imgur.com/TOJaJu6

Nigdzie w czasopiśmie nie ma wzmianki ile jakich elementów kartonowych wchodziło w skład gry. Próbowałeś skontaktować się z wydawnictwem Egmont? Może mają gdzieś w archiwach wzmianki albo wzory i byli by skłonni się podzielić?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Witam,

Zawsze to jakiś początek :)

Jakby się jeszcze udało zrobić lepsze skany byłoby super. Daj znać czy się uda.

A co do wydawnictwa to dobry pomysł, napiszę maila do nich. Zobaczymy co odpowiedzą.

Dzięki. Mam nadzieję, że jeszcze znajdzie się ktoś kto da radę choć troszkę pomóc.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: KamradziejTomal »

Wczoraj nie dałem rady ale dzisiaj mi przypomniałeś to od razu korzystając z chwili wolnego zrobiłem skany. Teraz wszystko jest dużo bardzie czytelne. Daj znać jeżeli coś uda Ci się ustalić, może ta gra nie była super ambitna ale z ciekawości bym sobie ją dokładnie przypomniał po tylu latach :)

http://imgur.com/T9QS8UY
http://imgur.com/i5ji4wu
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

A czy w tym numerze była jeszcze plansza taka jak w moim pierwszym poście?

Napisałem maila do Egmontu i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: KamradziejTomal »

To była osobna plansza taka jak na Twoim zdjęciu, też kartonowa z tego co pamiętam, dołączona do pisma razem z kartonikami do wyrwania, na których były rakiety, ulepszenia, skarby, itp.

Niestety planszy też nie mam tak jak i pozostałych kartonowych elementów - także w sumie nie pomogłem za wiele :(
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

A to tego nie wiedziałem, i tak dużo pomogłeś :) Dzięki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: wok »

Jakby Ci egmont odpowiedział coś konkretnego to podziel się wiedzą, bo ja bym też chętnie zagrał.
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Hej,

W końcu się udało zdobyć kompletną grę!!! :) Stało się to niespodziewanie i z pomocą mojej starszej siostry, z którą w tą grę pogrywałem w latach młodości (Pozdrowienia dla Haliny :) ). Otóż otrzymałem od Niej na urodziny kompletny oryginalny komiks Kaczora Donalda z całą nie używaną grą. Jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale dla bezpieczeństwa już zrobiłem skany. Tak jak obiecałem, podzielę się z Wami tym znaleziskiem. :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam.
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: yNidhogg »

brixtom pisze:Hej,

W końcu się udało zdobyć kompletną grę!!! :) Stało się to niespodziewanie i z pomocą mojej starszej siostry, z którą w tą grę pogrywałem w latach młodości (Pozdrowienia dla Haliny :) ). Otóż otrzymałem od Niej na urodziny kompletny oryginalny komiks Kaczora Donalda z całą nie używaną grą. Jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale dla bezpieczeństwa już zrobiłem skany. Tak jak obiecałem, podzielę się z Wami tym znaleziskiem. :)
Pozdrawiam.
Rety : D
Strasznie Ci dziękuję za odświeżenie wątku i napisanie tego posta. Przypomniałeś mi jedną z najlepszych gier dzieciństwa. Zdjęcia ściągnąłem i na pewno w wolnej chwili pomyślę o PnP. Z innych fajnych gier które pamiętam to była "Olimpiada" oraz "Piramidy" (w zasadzie to było kilka gier w jednej). Pamięta ktoś coś więcej w tym temacie (zwłaszcza Piramidy mnie interesują)?
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
aeiou871
Posty: 975
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 307 times
Been thanked: 430 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: aeiou871 »

brixtom pisze:Hej,

W końcu się udało zdobyć kompletną grę!!! :) Stało się to niespodziewanie i z pomocą mojej starszej siostry, z którą w tą grę pogrywałem w latach młodości (Pozdrowienia dla Haliny :) ). Otóż otrzymałem od Niej na urodziny kompletny oryginalny komiks Kaczora Donalda z całą nie używaną grą. Jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale dla bezpieczeństwa już zrobiłem skany. Tak jak obiecałem, podzielę się z Wami tym znaleziskiem. :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam.
Wow! Jak ona to zrobila? Czy da sie jeszcze gdzies zdobyc ten egzemplarz? Pamietam, ze sam daaaawno temu pogrywalem w to z siostra i kuzynami.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Muad'Dib »

Dzięki za skany ;) Nawet teraz pamiętam, że trochę w to grałem :) A byłaby szansa na skany w wyższej rozdzielczości?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: elbruus »

yNidhogg pisze: Rety : D
Strasznie Ci dziękuję za odświeżenie wątku i napisanie tego posta. Przypomniałeś mi jedną z najlepszych gier dzieciństwa. Zdjęcia ściągnąłem i na pewno w wolnej chwili pomyślę o PnP. Z innych fajnych gier które pamiętam to była "Olimpiada" oraz "Piramidy" (w zasadzie to było kilka gier w jednej). Pamięta ktoś coś więcej w tym temacie (zwłaszcza Piramidy mnie interesują)?
Za "Olimpiade" oddałbym jedną z nerek. Z tego co pamiętam hokej był bardzo fajny :D
Cook1e
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:23
Lokalizacja: City of damned

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Cook1e »

"W labiryntach piramidy" i "Świątynia Azteków" - jak przez mgłę, ale wspominam bardzo dobrze.
W Kaczorze Donaldzie wychodziło mnóstwo gier, ile ja tego miałem, wszystko summa summarum się pogubiło, albo wylądowało w śmietniku, a same komiksy poszły na allegro na kilogramy, podobno jakiś dzieciak miał pociechę ;)
Zostawiłem sobie jeden numer, mój pierwszy - czerwiec 1996 rok - jest sentyment.
Macie może wspomniane na samym początku 2 pierwsze gry?:D
Waaaaaaagh!
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Hej,

Cieszę się, że komuś pomogłem przypomnieć stare dobre czasy.

Wrzucam obrazki na inny hosting, mam nadzieję, że ten nie będzie sobie ich zmniejszał tak jak mu się chce.

Tu powinno być dobrze: http://imgur.com/a/4kvR4

Co do innych gier to nie znam, ta jedna utkwiła mi w głowie.

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: KamradziejTomal »

To w ramach Kaczoro-donaldowego szału pochwalę się co przed chwilą na googlach znalazłem :)

http://alogikageeka.pl/download/w-labir ... nstrukcja/

http://imgur.com/pruQqm5

http://imgur.com/hlbrjEL

Myślę, że możemy to określić mianem "piramidalnego" sukcesu ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Whiteem
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2017, 10:17

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Whiteem »

Pytanko do @brixtom. Czy Egmont coś odpisał na maila czy olał?
Szukam gier z kosmicznej serii, m.in. "kosmiczne misje" i zastanawiam się jak ugryźć temat. Na razie robię research w googlu z marnym efektem i zastanawiam się czy pisać do wydawcy.
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Hej,

Egmont nic nie odpowiedział. Olali sprawę. Może jak będziesz dzwonił i pytał to to coś da. Powodzenia życzę.

Pozdrawiam Brixtom.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: wok »

Zastanawiam się, że fajnie byłoby mieć te oryginalne tytuły zachowane w jakimś pudełku z dzieciństwa. Jak popatrzyłem na zasady, to trochę odechciało mi się bawić w drukowanie, wycinanie itd. Aczkolwiek pliki oczywiście ściągnąłem póki jest, może jak będę miał dzieci to wykopie to z czeluści komputera ; ) Także wielkie podziękowania dla brixtom i dla KamradziejTomal.

Swoją drogą sytuacja w której wydawca olewa kontakt z klientem, tylko dlatego, że ten pyta o coś niszowego, zamiast o numer konta, na które ma wpłacić pieniądze... Mam kilka gier egmontu na półce, ale przy następnej dobrze się zastanowię, czy chce wspierać tą firmę.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Pastorkris »

Z tego co pamiętam akurat ta gra była dość kiepsko zaprojektowana. Ot, monopol w kosmosie ;) Za to w Piramidę i olimpiadę zagrywaliśmy się niemiłosiernie! Jeszcze budowanie posągów z wysp wielkanocnych było super. Ogółem, cały cykl Odkrywców, na który składały się 3, lub 4 gry, już średnio Pamiętam (nr 1 Piramida, nr 2 Majowie i poszukiwanie kamiennego Pączka ;) nr 3 ? nr 4 Budowanie pomników) był świetny.
Gordek
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2017, 15:12

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Gordek »

Co prawda było to dawno temu, ale za dzieciaka napisałem do wydawcy Kaczora Donalda z pytaniem o możliwość zakupu archiwalnych numerów i o dziwo, parę numerów później zaczęła się pojawiać adnotacja, że można to zrobić. W ten sposób nabyłem numer z olimpiadą letnią. Niestety wszystkie moje komiksy poszły do kosza, a gry raczej też się nie zachowały.
Może jednak nadal jest możliwość zakupu archiwalnych numerów? Jeśliby wprost napisać do Egmontu o chęci nabycia konkretnych numerów, to może jest szansa na dodruk lub jakieś archiwalne egzemplarze.
brixtom
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2015, 18:14

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: brixtom »

Mój błąd, chciałbym zwrócić honor wydawnictwu, dzisiaj sprawdziłem skrzynkę mailową i zauważyłem, że wtedy dostałem zwrotkę, że adres mailowy na który wysłałem nie istnieje, a ja wtedy tego nie zauważyłem. Ślepy jestem. Dzisiaj napisałem na dwa aktualne adresy wydawnictwa: kaczordonald@egmont.pl i oferta@egmont.pl. Może tym razem odpowiedzą. Sorki.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Poszukiwana gra Kolonizacja z Kaczora Donalda

Post autor: Pastorkris »

Czekamy na info ;)
Gdyby się nie udało, to może dalibyśmy radę zebrać skany pozostałych gier planszowych? Myślę, że ktoś na forum na pewno ma jeszcze elementy i instrukcje do tych kilku numerów. Może nowy wątek? ;>
ODPOWIEDZ