Marco Polo / Auf den Spuren von Marco Polo (Simone Luciani, Daniele Tascini)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Tomzaq »

Trolliszcze pisze:Zawsze mnie zadziwia opinia, że Bora Bora to trudna gra :D Z ostatnich Feldów IMHO Aquasphere bardziej angażuje mózgownicę. Co nie znaczy, że ten pierwszy tytuł nie angażuje, ale po kilkudziesięciu rozgrywkach gramy sobie z żoną w Borę o tak, pyk pyk pyk, 45 minut, punktowanie. W Aquasphere jeszcze tyle nie graliśmy, ale jakoś nie czuję, żeby dało się wejść na ten poziom swobody ruchów. Jednak przeliczenie kosztu czasu poszczególnych akcji w kolejnych turach jest absolutnie nieodzowne i nie da się tego pominąć (ani skrócić).

A żeby nie było, że nie w temacie - Marco Polo to będzie z pewnością mój następny zakup :D
Normalnie wyjąłeś mi to wszystko z gęby.

Jeszcze ze dwa posty w tej fascynującej wymianie zdań i chyba zamówię. :mrgreen:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Vester »

Kupujcie Marco Polo, bo to bardzo dobra gra. Już od pół roku piszę reckę dla GF'a, ale byłaby korzystna, zdecydowanie... :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: KubaP »

Vester pisze:Kupujcie Marco Polo, bo to bardzo dobra gra. Już od pół roku piszę reckę dla GF'a, ale byłaby korzystna, zdecydowanie... :)
To dla mnie ostateczny argument, zwykle nasze gusta się biegunowo różnią :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: ChlastBatem »

Ktoś będzie to wydawać w naszym języku, a może już ktoś się tego podjął? Jeśli nie to jakie są szanse na wydanie tego w języku polskim?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Piehoo »

Przecieków nie słyszałem, ale najprędzej Bard. Współpracują z tym wydawnictwem.

Edit. Jakby ktoś chciał rzucić okiem:
Rozgrywka
Recenzja
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Trolliszcze »

Zagrałem. Fantastyczna gra! Nie żałuję ani złotówki.

Po pierwszej partii podoba mi się niemal wszystko. Nie zgadzam się z wcześniejszymi zarzutami, że akcja podróży jest kluczowa. Jest równie ważna co inne, a w zależności od przyjętej strategii korzysta się z niej częściej lub rzadziej. Ja np. w ostatnich rundach oszczędziłem sobie podróż, bo wiedziałem, że i tak nie zrobię bonusu za liczbę postawionych chatek - tłukłem kasę i kontrakty, żeby w ostatniej rundzie ruszyć się o 5 i w jednym ruchu dojść do ostatniego miasta z moich celów. Strategia obarczona pewnym ryzykiem - gdyby wypadły mi w tej ostatniej rundzie same 1 i 2, byłoby kiepsko - ale zapas wielbłądów pomógł. Alleluja!

Podoba mi się przede wszystkim kosmiczna regrywalność, możliwe kombinacje kart miast/celów/postaci itd. są praktycznie nieskończone. Jeden drobny zarzut: cele jednak ukierunkowują grę. Niektórzy to lubią, inni mniej. Wydaje mi się, że potencjalna strata punktowa na celach jest zbyt duża, żeby je odpuścić całkowicie, a jeśli ich nie odpuszczamy, to trasa przemarszu jest jednak dość sztywno ustalona z góry (nie licząc mocy specjalnych, jak np. teleportowanie się między oazami - ta postać może sobie radośnie skakać po mapie). Ale myślę, że na dłuższą metę to jest takie fajne ukierunkowanie, jak cele w Bora Bora. W ogóle sporo tu podobieństw do Felda (tych pozytywnych).

Interakcja na poziomie idealnym, i na dodatek jest to ten fajny rodzaj "uczciwej" interakcji, jak ja to nazywam. Czyli: wszyscy wszystkim będą wchodzić w paradę, niezależnie od sympatii, antypatii i przyjętych strategii :D Jesteś pierwszym graczem? Fajnie, pierwszą akcję masz za friko, ale lepiej dobrze wybieraj, bo kolejna może już nie być tak tania. Kasa, owszem, jest ważna, ale są metody na jej pozyskanie - choć to też w jakimś stopniu zależy od kart akcji w miastach. Zresztą, warto mieć te karty na uwadze, kiedy się wybiera na początku cele. IMHO są układy kart i bonusów sprzyjające dalekim podróżom, są też mniej sprzyjające. Jeśli się ktoś rzuci na odległe cele i miasta rozrzucone po całej planszy, nie mając pomysłu i planu na zarabianie, to, cóż - sam prosi się o porażkę.

Nota bene, fajny mechanizm wyłaniania pierwszego gracza. Czekać z podróżą, czy nie czekać? Jeśli nie czekam i jestem pierwszy, to nie płacę, ale czasem warto zapłacić, żeby zdobyć ten upragniony znacznik pierwszego gracza i użyć jakiejś pożądanej akcji miasta, gdzie stoi kilka chatek. U nas wielkim powodzeniem cieszyła się akcja 1 wielbłąd + 1 sukno (to fioletowe) za 8 kasy :D Sprzedałem tam raz towaru za 32 kasy i więcej się o koszty podróży nie martwiłem (ani o opłacanie jakichś grosików, kiedy ktoś wcześniej zajął akcję).

Po rozgrywce nasunęła mi się taka myśl, że w roku bez nowego Felda jest to zdecydowanie najlepsza gra Felda, której nie zrobił Feld :) I na dodatek czuję w kościach, że ta gra wyłącznie zyska przy bliższym poznaniu.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: palladinus »

Trolliszcze pisze:Zagrałem. Fantastyczna gra! Nie żałuję ani złotówki.

Po pierwszej partii podoba mi się niemal wszystko. Nie zgadzam się z wcześniejszymi zarzutami, że akcja podróży jest kluczowa. Jest równie ważna co inne, a w zależności od przyjętej strategii korzysta się z niej częściej lub rzadziej. Ja np. w ostatnich rundach oszczędziłem sobie podróż, bo wiedziałem, że i tak nie zrobię bonusu za liczbę postawionych chatek - tłukłem kasę i kontrakty, żeby w ostatniej rundzie ruszyć się o 5 i w jednym ruchu dojść do ostatniego miasta z moich celów. Strategia obarczona pewnym ryzykiem - gdyby wypadły mi w tej ostatniej rundzie same 1 i 2, byłoby kiepsko - ale zapas wielbłądów pomógł. Alleluja!

Podoba mi się przede wszystkim kosmiczna regrywalność, możliwe kombinacje kart miast/celów/postaci itd. są praktycznie nieskończone. Jeden drobny zarzut: cele jednak ukierunkowują grę. Niektórzy to lubią, inni mniej. Wydaje mi się, że potencjalna strata punktowa na celach jest zbyt duża, żeby je odpuścić całkowicie, a jeśli ich nie odpuszczamy, to trasa przemarszu jest jednak dość sztywno ustalona z góry (nie licząc mocy specjalnych, jak np. teleportowanie się między oazami - ta postać może sobie radośnie skakać po mapie). Ale myślę, że na dłuższą metę to jest takie fajne ukierunkowanie, jak cele w Bora Bora. W ogóle sporo tu podobieństw do Felda (tych pozytywnych).

Interakcja na poziomie idealnym, i na dodatek jest to ten fajny rodzaj "uczciwej" interakcji, jak ja to nazywam. Czyli: wszyscy wszystkim będą wchodzić w paradę, niezależnie od sympatii, antypatii i przyjętych strategii :D Jesteś pierwszym graczem? Fajnie, pierwszą akcję masz za friko, ale lepiej dobrze wybieraj, bo kolejna może już nie być tak tania. Kasa, owszem, jest ważna, ale są metody na jej pozyskanie - choć to też w jakimś stopniu zależy od kart akcji w miastach. Zresztą, warto mieć te karty na uwadze, kiedy się wybiera na początku cele. IMHO są układy kart i bonusów sprzyjające dalekim podróżom, są też mniej sprzyjające. Jeśli się ktoś rzuci na odległe cele i miasta rozrzucone po całej planszy, nie mając pomysłu i planu na zarabianie, to, cóż - sam prosi się o porażkę.

Nota bene, fajny mechanizm wyłaniania pierwszego gracza. Czekać z podróżą, czy nie czekać? Jeśli nie czekam i jestem pierwszy, to nie płacę, ale czasem warto zapłacić, żeby zdobyć ten upragniony znacznik pierwszego gracza i użyć jakiejś pożądanej akcji miasta, gdzie stoi kilka chatek. U nas wielkim powodzeniem cieszyła się akcja 1 wielbłąd + 1 sukno (to fioletowe) za 8 kasy :D Sprzedałem tam raz towaru za 32 kasy i więcej się o koszty podróży nie martwiłem (ani o opłacanie jakichś grosików, kiedy ktoś wcześniej zajął akcję).

Po rozgrywce nasunęła mi się taka myśl, że w roku bez nowego Felda jest to zdecydowanie najlepsza gra Felda, której nie zrobił Feld :) I na dodatek czuję w kościach, że ta gra wyłącznie zyska przy bliższym poznaniu.
Soulmate :)
Primo - gra zdobyła właśnie Deutscher Spiele Preis, secundo - na Essen będzie promo z 4 nowymi postaciami. O dodatku na razie ani widu, ani słychu niestety.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: sipio »

palladinus pisze: Primo - gra zdobyła właśnie Deutscher Spiele Preis, secundo - na Essen będzie promo z 4 nowymi postaciami. O dodatku na razie ani widu, ani słychu niestety.
A gdzieś to wyczytał bo na liście promosków na te targi tego jeszcze nie widzę?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: BartP »

Jest cały temat o tym na BGG na forum gry.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Trolliszcze »

Testerzy nie chcą zdradzić zdolności tych nowych postaci, ale ponoć jedna z nich na początku otrzymuje kilka nieużywanych kart miast na rękę, do jednokrotnego wykorzystania w trakcie gry. Brzmi fajnie :D
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: sipio »

BartP pisze:Jest cały temat o tym na BGG na forum gry.
Ech za rano było dla mnie gdy to pisałem :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: bogas »

Trolliszcze pisze:Testerzy nie chcą zdradzić zdolności tych nowych postaci, ale ponoć jedna z nich na początku otrzymuje kilka nieużywanych kart miast na rękę, do jednokrotnego wykorzystania w trakcie gry. Brzmi fajnie :D
No i podobno zdolności postaci z minidodatku, są tak samo przegięte jak te z podstawki. Już mi się podoba :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: mig »

Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Trolliszcze »

Posłuchałem sobie i, abstrahując już od oceny samej gry, myślę, że panowie trochę się mylą. Na Marco Polo nie było wielkiego hype'u, Marco Polo po prostu zbiera świetne recenzje (bo jest świetną grą, oczywiście IMHO). Może u nas to się odczuwa jako hype, bo gra jest dość trudno dostępna (cena itd.), ale na zachodzie mają już ją porządnie ograną (o czym świadczy chociażby pozycja w rankingu BGG, która zależy też od liczby ocen). U nas powstało raczej coś w postaci wtórnego hype'u, nie można tego jednak porównywać do Statków, łupów, kościotrupów, gdzie tak naprawdę nikt nie wie, o co chodzi, a już się wszyscy jarają. To jest właśnie przykład podręcznikowego hype'u. Ja sobie nie przypominam, żeby na Marco Polo ludzie się jakoś strasznie jarali przed premierą - mam wręcz wrażenie, że gra wyszła trochę po cichu, a potem zrobiła furorę.

EDIT:
No i może uprzedzając pytanie, dlaczego robi furorę, skoro to już wszystko było...
Mechaniki ze Statków... jeszcze ponoć nie było, a zobaczymy, jak gra wysoko zajdzie w rankingach. Innymi słowy: gra nie musi być nowatorska, żeby była świetna.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: palladinus »

Trolliszcze pisze:Posłuchałem sobie i, abstrahując już od oceny samej gry, myślę, że panowie trochę się mylą. Na Marco Polo nie było wielkiego hype'u, Marco Polo po prostu zbiera świetne recenzje (bo jest świetną grą, oczywiście IMHO). Może u nas to się odczuwa jako hype, bo gra jest dość trudno dostępna (cena itd.), ale na zachodzie mają już ją porządnie ograną (o czym świadczy chociażby pozycja w rankingu BGG, która zależy też od liczby ocen). U nas powstało raczej coś w postaci wtórnego hype'u, nie można tego jednak porównywać do Statków, łupów, kościotrupów, gdzie tak naprawdę nikt nie wie, o co w grze chodzi, a już się wszyscy jarają. To jest właśnie przykład podręcznikowego hype'u. Ja sobie nie przypominam, żeby na Marco Polo ludzie się jakoś strasznie jarali przed premierą - mam wręcz wrażenie, że gra wyszła trochę po cichu, a potem zrobiła furorę.

EDIT:
No i może uprzedzając pytanie, dlaczego robi furorę, skoro to już wszystko było...
Mechaniki ze Statków... jeszcze ponoć nie było, a zobaczymy, jak gra wysoko zajdzie w rankingach. Innymi słowy: gra nie musi być nowatorska, żeby była świetna.
Tu się zgodzę, bo generalnie wszystko co nie wychodzi w Essen jest po cichu. Gdyby to się na targach ukazało, to myślę, że byłby megahit od dawna.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: AkitaInu »

No patrzcie. A mi się jakoś wydawało właśnie na odwrót. Że był hype, ale nie od razu

Gra wyszła, bez fajerwerków ale zaraz po tym jak wyszła zrobił się hype.

Ale ja się za to zawiodłem - wygląda świetnie "na papierze" ale podczas gry już niestety pojawiło się rozczarowanie ;-)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: bogas »

AkitaInu pisze:No patrzcie. A mi się jakoś wydawało właśnie na odwrót. Że był hype, ale nie od razu

Gra wyszła, bez fajerwerków ale zaraz po tym jak wyszła zrobił się hype.
Zgadzam się z Trolliszcze, że hype to zupełnie coś innego niż bardzo dobre recenzje gry i/lub bardzo dobre przyjęcie gry przez graczy po jej wydaniu. Cytując klasyka "Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych".
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: BartP »

Też nie zauważyłem hype'u na Marco Polo.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: ChlastBatem »

Kurczę teraz jestem rozdarty. Zbyt dużo skrajnych ocen. Chyba poczekam na polską wersję... to mnie zmotywuje do kupna.

PS: Wiem, że nikt nie ogłosił oficjalnego wydania po polsku, ale dużo osób plotkuje, że to nastąpi.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: adikom5777 »

Gra jest całkowicie niezależna językowo. Rozumiem, że czekanie na ewentualną wersję pl wiąże nadzieję na niższą cenę?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: ChlastBatem »

adikom5777 pisze:Gra jest całkowicie niezależna językowo. Rozumiem, że czekanie na ewentualną wersję pl wiąże nadzieję na niższą cenę?
Dokładnie :) a cena na bank będzie o wiele niższa tzn. byłaby.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: mig »

ChlastBatem pisze:Kurczę teraz jestem rozdarty. Zbyt dużo skrajnych ocen. Chyba poczekam na polską wersję... to mnie zmotywuje do kupna.

PS: Wiem, że nikt nie ogłosił oficjalnego wydania po polsku, ale dużo osób plotkuje, że to nastąpi.
O ile nie wyjdzie jakoś bardzo szybko, to imho nie warto czekać. A gra jest warta zagrania (i posiadania).
Kupując grę np. w Planszostrefie dostaje się solidnie przetłumaczoną polską instrukcję. Na BGG jest też tłumaczenie suplementu.

Mechanizm hype`u u nas (z moich obserwacji) był taki, że pojawiło się kilka bardzo entuzjastycznych opinii (najlepsza gra zeszłego roku, najbardziej niedoceniana gra zeszłego roku, jedna z najlepszych lekkich gier strategicznych ever), które z kolei bardzo nakręciły oczekiwania. Trochę osób kupiło, spodziewając się 8. cudu świata a gra okazała się ostatecznie (imho) po prostu "tylko" bardzo dobra. Czy te ogromne oczekiwania (przekładające się na zamawianie nieco w ciemno, płacenie faktycznie bardzo wysokiej ceny, niecierpliwie wyczekiwanie na sprowadzenie, kiedy była niedostępna itd) to był już hype, czy nie to kwestia definicji, ale wydaje mi się, że przynajmniej w naszym grajdołku, oczekiwania były nieco sztucznie rozdmuchane...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: Trolliszcze »

mig pisze:Kupując grę np. w Planszostrefie dostaje się solidnie przetłumaczoną polską instrukcję. Na BGG jest też tłumaczenie suplementu.
To ja tylko nieśmiało wtrącę, że tłumaczenie Planszostrefy jest słabe. Nie przeglądałem całości i nie potrafię powiedzieć, czy są w nim jakieś błędy merytoryczne (szkoda na to czasu), ale wystarczyło mi porównanie wstępu instrukcji polskiej i angielskiej, żeby wyrobić sobie opinię o jakości tego przekładu...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: ChlastBatem »

mig pisze: Kupując grę np. w Planszostrefie dostaje się solidnie przetłumaczoną polską instrukcję. Na BGG jest też tłumaczenie suplementu.
W jakiej postaci dodają tę instrukcję? Słaby, cwaniacki, czarno-biały wydruk jak w Rebelu?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Auf den Spuren von Marco Polo

Post autor: mig »

Trolliszcze pisze:
mig pisze:Kupując grę np. w Planszostrefie dostaje się solidnie przetłumaczoną polską instrukcję. Na BGG jest też tłumaczenie suplementu.
To ja tylko nieśmiało wtrącę, że tłumaczenie Planszostrefy jest słabe. Nie przeglądałem całości i nie potrafię powiedzieć, czy są w nim jakieś błędy merytoryczne (szkoda na to czasu), ale wystarczyło mi porównanie wstępu instrukcji polskiej i angielskiej, żeby wyrobić sobie opinię o jakości tego przekładu...
Piękności polszczyzny nie oceniam. Ale, ponieważ sam przymierzalem się do tłumaczenia, porównywałem merytorycznie i na moje oko laika żadnych błędów rzeczowych nie ma. Może nie jest to Sienkiewicz, ale do grania w 100% wystarcza. Ja mogę tylko polecić.
Chlastbatem pisze:W jakiej postaci dodają tę instrukcję? Słaby, cwaniacki, czarno-biały wydruk jak w Rebelu?
Ja dostałem normalny, czarno-biały wydruk. Jakość dla mnie całkowicie zadawalająca (ale parametrów nie jestem w stanie ocenić). No i to chyba jedyny sklep chyba, który tłumaczenie oferuje, więc tym bardziej nie ma na co narzekać ;) Ale nie wiem jakie masz oczekiwania, bo dla mnie (zwykle) wydruki Rebelowe są wystarczające.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ