Sons of Anarchy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Sons of Anarchy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: sqb1978 »

Obrazek

I nie chodzi o serial a o grę planszową :)

Ludzie od Spartacusa i Firefly robią kolejną licencyjną produkcję, na postawie serialu Sons of Anarchy:
players take the role of rival biker gangs out to control territory to reap the monetary rewards of controlling contraband. With each turn, new tiles are laid, which represent new territory, and clubs attempt to control that space by placing members of their gang (represented by tokens of Members on bikes, and Prospects who are on foot) in that space. However, other players can challenge for right to territory, which will lead to conflict; negotiate, threaten and ally with rival gangs when it serves your needs, but be wary of the inevitable knife in the back. The game is about making and breaking alliances, and the gang with the most money at the end of six turns wins.
http://boardgamegeek.com/boardgame/1560 ... -of-mayhem

Pudełeczko już mi się podoba :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Sons of Anarchy

Post autor: kwiatosz »

Serialu SoA nie zdzierżyłem. Firefly serial lubię, gra jest ok. Spartacus to kolejny serial, którego nie dałem rady obejrzeć, a gra jest przezacna. Wnioski są dla mnie optymistyczne :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Re: Sons of Anarchy

Post autor: uocie »

Nie przepadam za serialem ale trzeba przyznać że ciekawe tematy wybierają :D No i poprzednie produkcje gwarantują że to nie będzie sztampowe area control
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Wintermute »

sqb1978 pisze:http://boardgamegeek.com/boardgame/1560 ... -of-mayhem

Pudełeczko już mi się podoba :)
Hm, hm, wchodzi na radar, serial to mistrzostwo swiata...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: mig »

Serial był okropny. 2 lata męczyłem pierwszy sezon i w końcu skończyłem tylko dlatego, żeby na filmwebie móc z czystym sumieniem odhaczyć, że widziałem cały jeden sezon ;)
Tematyka tez mnie zupełnie nie rusza. No, a powiedzmy sobie szczerze, że siłą zarówno FireFly jak i Spartacusa jest klimat a niekoniecznie mechanika (nawet jak trafiają się w nich małe perełki - jak np. system walk na arenie).

Więc ja, póki co, jestem bardzo sceptyczny :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Kosma »

Pochwalę się ,że obejrzałem cały jeden sezon ,bo jestem moturzystą, ale przy drugim już poległem. Nie polecam , chyba ,że ktoś jest masochistą. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5230
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Gambit »

Kolejna gra na radarze :) Serialu nie widziałem i raczej nie obejrzę, ale GF9 ma u mnie OLBRZYMI kredyt zaufania po Spartacusie i Firefly.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: sqb1978 »

Sądziłem, że ten serial raczej się ludziom podoba (mi bardzo) a tu takie skrajne oceny. Ale to przeważnie świadczy na plus.
A nową grą od GF9 jaram się jak Gollum pierścieniem :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5230
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Gambit »

sqb1978 pisze:A nową grą od GF9 jaram się jak Gollum pierścieniem :)
Ja się jaram jak flota Stannisa :)
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 87 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: windziarz44 »

serial jest przekozacki. Rozkręca się z każdym kolejnym odcinkiem (podobnie jak breaking bad). Być może ostatni sezon to lekka przesada.
Zastanawia mnie o czym może być gra. Zabij, ukradnij, sprzedaj broń, załóż burdel? I rób to wszystko na motorze.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Kowal »

O ile serial i tematyka akurat mi bardzo podeszły (no może poza ostatnim ostro przegiętym sezonem), o tyle nie potrafię sobie wyobrazić wciągającej klimatycznie i mechanicznie gry na nim opartej. Nie mniej jednak mam nadzieję że się pozytywnie zaskocze ;)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Wintermute »

windziarz44 pisze:serial jest przekozacki. Rozkręca się z każdym kolejnym odcinkiem (podobnie jak breaking bad). Być może ostatni sezon to lekka przesada.
Zastanawia mnie o czym może być gra. Zabij, ukradnij, sprzedaj broń, załóż burdel? I rób to wszystko na motorze.
Porownanie z breaking bad bardzo dobre. Ciekawe czy beda figurki harlejow:)

A swoja droga, jak tak dalej pojdzie to nastepna planszowka z tej stajni pewnie bedzie oparta na BrBa i polegala na przyrzadzeniu jak najczystszej mety... :D
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: sqb1978 »

Na początku pomyślałem, że może to być połączenie Spartacusa i Firefly:
Gangi rywalizujące o wpływy i obszary, knucie intryg, korumpowanie władz, najazdy + pickup & deliver, eskorty, misje.
Jeśli nie będzie powielać schematów z poprzednich gier to na pewno biorę. Zresztą... na pewno biorę :)

Porównanie z rozkręcaniem w Breaking Bad rzeczywiście trafne, chociaż SoA rozkręcało się z wyższego pułapu.

Ja bym chętnie zobaczył grę w klimatach Heroes albo Vikings :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Curiosity »

Cokolwiek z tego nie wyjdzie, ze względu na wydawcę jest co najmniej warte uwagi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: sqb1978 »

Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Kezia »

Przeczytałem instrukcję. Gdzie można złożyć zamówienie? ;)
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: cohlerc1 »

Żeby jeszcze było polskie wydanie ;)
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Kezia »

cohlerc1 pisze:Żeby jeszcze było polskie wydanie ;)
Z tego co zaobserwowałem, większość tekstu znajduje się na kartach które są dostępne dla wszystkich graczy. Dlatego wystarczy jedna osoba znająca język aby przeczytać na początku rundy efekt karty.
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: grabash4u »

Pre-order w bookdepository.com w smacznej cenie 136,77zł i 0zł wysyłka do Polski - http://www.bookdepository.com/Sons-Anar ... 1940825236 - taniej niż w sklepie GaleForce 9 - tam z wysyłką wychodzi 50 euro.
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Kezia »

W sklepie z 3 w nazwie też już jest preorder.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: Krwawisz »

Pierwsza partia za mną :-) Jest klimat, są emocje, zdrady, wbijanie noży w plecy. Są różnorodne zdolności poszczególnych klubów - szkoda tylko, że najfajnieszy (Grim Bastards) dodawany był jako promo tylko na Genconie. Ale ponoć już szykują pełny dodatek z nimi w roli głównej.

Jednym słowem - kolejna, świetna gra od GF9 po Spartacusie (są dostrzegalne pewne podobieństwa). Nawet jeśli ktoś nie zna serialu, to polecam spróbować :-)

I tym samym GF9 wdziera się do czołówki moich ulubionych wydawców - kurde no, mają nosa do fajnych, prostych mechanik, które wywołują maksymalne stężenie emocji :twisted:
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Sons of Anarchy

Post autor: Toudi »

Serial jest mega :-) wiec i grę bym chętnie sprawdził. Czy zamawiając z bookrepository trzeba doliczyć jakieś podatki?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Sons of Anarchy

Post autor: sqb1978 »

http://www.bookdepository.com/help/topi ... elpContent

Na końcu napisali:
Please note you are responsible for any local taxes and shipping. For countries within the EU then VAT rates will be applied in the checkout.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Sons of Anarchy

Post autor: kwiatosz »

A jak Wasze doświadczenia z tym sklepem? Wiem że kilka osób narzekało, że gubią paczki, ale nie wiem jak jest z obtłukiwaniem. Z drugiej strony oszczędzić 40 zeta w porównaniu do kupowaniu w kraju to nie w kij dmuchał...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Sons of Anarchy

Post autor: TTR_1983 »

Krwawisz pisze:Pierwsza partia za mną :-) Jest klimat, są emocje, zdrady, wbijanie noży w plecy. Są różnorodne zdolności poszczególnych klubów - szkoda tylko, że najfajnieszy (Grim Bastards) dodawany był jako promo tylko na Genconie. Ale ponoć już szykują pełny dodatek z nimi w roli głównej.

Jednym słowem - kolejna, świetna gra od GF9 po Spartacusie (są dostrzegalne pewne podobieństwa). Nawet jeśli ktoś nie zna serialu, to polecam spróbować :-)

I tym samym GF9 wdziera się do czołówki moich ulubionych wydawców - kurde no, mają nosa do fajnych, prostych mechanik, które wywołują maksymalne stężenie emocji :twisted:
ok, to kiedy wydajecie PL wersję? :mrgreen:
ODPOWIEDZ