Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

Dzięki.
Tak mi się wydawało, po przeczytaniu postu powyżej zacząłem wątpić.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: BartP »

Płacisz tyle, ile zadeklarowałeś, nie więcej. W walucie, więc dochodzą opłaty bankowe lub providera karty, czy co tam masz.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Hiu »

Dodatkowe oplaty nie wynikaja z faktu dokonania wplaty na KS - tylko z faktu placenia w walucie innej niz karta. Nie mieszaj czlowiekowi w glowie ;)
BartP pisze:Płacisz tyle, ile zadeklarowałeś, nie więcej. W walucie, więc dochodzą opłaty bankowe lub providera karty, czy co tam masz.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Dexterus »

bubu pisze:Jesteś pewien?
Przepraszam przepraszam, kajam się za zrobienie zamieszania, tak to jest gdy pisze się o jednym, myśli o drugim, a wszystko to robiąc trzecie :oops:

Oczywiście chodziło mi o opłaty bankowe, 8% z uzbieranej sumy KS ściąga od "projektotwórcy" (co przy takich sowicie opłacanych projektach oznacza, że się nieźle tam obławiają ^^). Choć właśnie ze zdziwieniem patrzę na konto i odnoszę wrażenie, że nic sobie nie doliczyli, co jest o tyle zdumiewające, iż ostatnio banki każą sobie płacić niemalże nawet za przywilej noszenia ich loga na karcie. Więc podwójnie niepotrzebna panika, już się nie odzywam i idę schować do kącika ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: schizofretka »

Ktoś ma second thoughts i chciałby dołączyć? Bo kosst wysyłki dwóch jest jak jednego...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 77
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Abaddon1991 »

schizofretka - poszło PW. ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: pan_satyros »

Jak sądzicie jest sens brać ten tytuł pod dwie osoby?
I druga kwestia - z tego co rozumiem klany różnią się tylko kolorem? Nie ma specjalnych zdolności?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Dexterus »

pan_satyros pisze:Jak sądzicie jest sens brać ten tytuł pod dwie osoby?
I druga kwestia - z tego co rozumiem klany różnią się tylko kolorem? Nie ma specjalnych zdolności?
Ciężko powiedzieć. Gra wydaje się skalować w taki sposób, aby była ostra walka i w 5, i w 2 osoby (głównie przez wcześniejsze zamykanie krain oraz punktowanie za śmierć w Ragnarok, co zachęca do rywalizowania o konkretną prowincję). Z drugiej strony, będąc taką radosną naparzaną, ten tytuł chyba bardzo mocno wpisuje się w myśl "the more the merrier". Z tego choćby powodu, że siłą rzeczy na planszy pojawi się mniej stworów, będzie mniejsza szansa na wesoły clusterfuck wokół Yggdrasila etc. Za 75$ (pluś wysyłka) da się kupić pewno i dwie dobre pozycje na 2 graczy...

Co do drugiej kwestii - tak. Lang opowiadał, że chciał stworzyć asymetryczne frakcje na wzór CitOW, ale ostatecznie uznał, że byłoby za dużo dobrego. Frakcje są symetryczne, a po prostu rozróżniać się będą w trakcie gry, wraz z dokładaniem kolejnych ulepszeń.
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 77
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Abaddon1991 »

Według oryginalnych zasad, w 2 osoby będzie się też grało inaczej niż w więcej osób. Sposób dociągania kart działa tak, że przy 2 osobach możemy domyśleć się co drugi gracz wybrał, kwestią będzie kiedy zagra którą kartę. Z jednej strony będzie to bardziej przewidywalna gra, a z drugiej może dać większe pole do blefu itp. Przy większej ilości osób możemy jedynie zgadywać co kto ma, co da chyba bardziej losową naparzankę. Na bgg jest temat "Will it be good for two?".


Ja z kolei zastanawiam się czy gra jakkolwiek ucierpi, jeśli zamiast dodatku dla 5 gracza wykorzysta się dodatkowy klan z podstawowej gry + karty kickstarterowych potworów itd. Z ilości elementów i kart wychodzi na to, że powinno dać się grać w 5 osób w podstawkę bez szkody dla nikogo, ale może coś przeoczam.
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: mrozy16 »

A ja z kolei się zastanawiam, czy /kiedy gra będzie do kupienia w sklepach... i za ile, bo przegapiłem i bardzo żałuję... jak to bywało do tej pory, bo nie jestem w temacie?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Hiu »

pewnie pod koniec roku (jezeli nie bedzie opoznien).
cena - proponuje odwiedzic strone kampanii i poszukac MSRP
Ostatnio zmieniony 08 lip 2015, 13:51 przez Hiu, łącznie zmieniany 1 raz.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: ernin »

Może ktoś kupił więcej sztuk na sprzedaż i chciałbym się pozbyć jak już dopłyną gry?
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: mrozy16 »

Też jestem bardzo zainteresowany... W razie czego jest nas dwóch do zamówienia, jak się pojawią w sklepach. Tylko szkoda exclusivów.
edit: Jednak nie taka wielka szkoda. Gra w sklepach będzie kosztowała $79.99, dostępny też będzie oddzielnie pakiet piątego gracza (co mnie szczególnie nie interesuje). Więc tak naprawdę tracimy tokeny, giganta, fenrira i trolla... idzie przeżyć.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: trabiniu »

modele wyglądają świetnie, a gdy oprócz grania ktoś ma chęci by je jeszcze malować .... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=QFW1_up ... e=youtu.be

a tu to i owo z GenCon 2015

https://www.youtube.com/watch?v=0FO9HsU8H6w

ogólnie, to BR zbiera dobre recenzje, oby było hiciorem bo mam duuuuuże oczekiwania wobec tej gry :)
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 12:21 przez trabiniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: kwiatosz »

Oprócz wyglądu figurki są też solidne - w Dice Tower mówili, że Land dla demonstracji rzucał nimi po całym pokoju i nic im się nie działo. Ech, nieco sobie pluję w brodę, że przegapiłem tego KS - chyba pierwszy, na którym naprawdę mi zależało...

Edit: preordery wersji sklepowej są po 55 funtów obecnie.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 12:23 przez kwiatosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: pan_satyros »

kwiatosz pisze:Oprócz wyglądu figurki są też solidne - w Dice Tower mówili, że Land dla demonstracji rzucał nimi po całym pokoju i nic im się nie działo. Ech, nieco sobie pluję w brodę, że przegapiłem tego KS - chyba pierwszy, na którym naprawdę mi zależało...

Edit: preordery wersji sklepowej są po 55 funtów obecnie.
Nie Ty jeden żałujesz. Jedyny plus dla mnie taki, że kiedy przegapię KS za nic nie potrafię przemóc się do zakupu zwykłej wersji i tym samym jeden zakup - boleśnie - lecz z głowy ;p
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: kwiatosz »

Ja nie odpuszczę, sklepową biorę na bank, Lang ma u mnie ogromny kredyt zaufania w kwestii kreowania gier łączących rewelacyjny klimat ze wspierającą go nieco bardziej złożoną mechaniką :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: schizofretka »

Ale bonusy KSowe z tego co pamiętam nie były jakieś kluczowe dla rozgrywki, ja na normalne kampanie CMoN mam alergię przez właśnie zmuszanie mnie do wyboru 'daj pan w ciemno nerkę albo nie zobaczysz pan więcej jednej trzeciej gry', a tutaj jakoś się przemogłem?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: bubu »

No Fenrir może być kluczowy i zupełnie zmieniać sytuację (jeżeli dobrze pamiętam to Ragnarok pochłania pole, na którym stoi wilk zamiast "zaplanowanego").
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

Oj tam oj tam.

Ci co nie wzięli udziału:
- nie musieli na wiosnę patrzeć po jakim kursie są dolary (pierwszy jęk), a po jakim przelicza to ukochany bank (wrzask, jęk, płacz....).
- nie byli szczuci informacjami z kolejnych "rozpakowań",
- kupią grę po prostu w sklepie jak zobaczą na półce.
- tonem wyższości mogą powiedzieć, że:
----- nie ma tego, tamtego, owakiego jak w Chaosie....
----- Agricola miała lepsze żetony zboża.....
----- walka w Cykladach była ciekawsza,
----- nie ma modularnej planszy jak w Clash of Cultures,
----- żetony byłyby lepsze zamiast figurek - a wtedy gra byłaby tańsza, lepsza, bardziej klimatyczna...
----- nie można grać na 6 graczy....
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: Skywarden »

W UK i Zachodniej Europie zaczęły lądować paczki. Myślicie, że jest szansa, że jutro my dostaniemy nasze? :wink:
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: magneticzero »

Udało mi się o dziwo dodać Blood Raga do pleadge managera i wyglada na to że mogę jeszcze zamówić zestaw z kickstartera. Niestety koszt przesyłki to 60 $ przy 2 osobach 80 $ a przy 3 to 100 $ czy ktoś kto zmienił zdanie i gre chce kupić chce się zrzucić na zamówienie ?
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: GoldenDragon »

Tylko, że przesyłka przyjdzie z USA, więc dolicz cło i VAT :)
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: magneticzero »

Jest taka możliwość, trzeba się zastanowić czy dodatki z ks są tyle warte :) Pozatym z tego co czytałem to comon podaje wartość na paczce zaniżoną + przesyłka pewnie nie będzie w to wliczona więc tak super dużo znowu nie wyjdzie mam nadzieje :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Blood Rage (CMoN, McVey, Eric Lang, plastic crack)

Post autor: schizofretka »

Jest też możliwość, że zapomnęli zamknąć PM i nie zrealizują zamówienia - pytałeś? Primo, exclusives mają zgrubsza wyliczone ('parę' więcej robili na pewno, ale nie tyle co wersji sklepowych), secundo, wysyłka odbywałaby się zupełnie różnym procesem i jej koszt może się różnić (zakładam, że CMoN korzysta jak wszyscy z firm trzecich do 'fullfillment'), a dystrybucję wersji sklepowych prowadzi samemu/przez normalne kanały.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ