Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Zobaczymy ile bedzie kosztować Armada w wersji PL, która po angielsku też ma cenę 100$. Ale nie powiem kupie wersję PL nawet za 400 zł. Ostatnio zauważyłem, że wolę wydać sporą kasę za jedną grę niż kupić kilka, które sie kurzą.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 13:37 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Valarus pisze: Słaba logika niestety. Taka różnica na kosztach produkcji "w fabryce" jest praktycznie na wszystkim. Ale dodaj pensje osób, które to wymyślały i testowały, koszty transportu, koszty przechowywania, koszty marketingu i pamiętaj jeszcze, że zarówno wydawca jak i lokalny dystrybutor muszą na tym zarobić. Tak, niektórzy narzucają sobie większą marżę, niektórzy mniejszą, ale to nie jest tak, że te ceny są całkowicie z kosmosu i można nimi dowolnie manipulować.
Tak się akurat składa, że obecnie pracuję w handlu i wiem, na ile ceny potrafią być z kosmosu. ;) Oczywiście rozpiętość marży zależy w dużej mierze od branży, ale na prawdę nie sądzę by przeciętna planszówka od FFG kosztowała ze wszystkim (produkcja, transport, marketing, pensje) więcej niż 50 zł. Tak samo jak sieciówki ubraniowe robią sezonowe wyprzedaże ciuchów -80% i jak się okazuję, nie tylko minimalizują straty, ale dalej na tym zarabiają. Tak już to wygląda. Mówię, nie wiem jakie widełki FFG ma na manipulowanie ceną, ale nie łudźcie się, że zarobią na każdym pudełku FS 20 zł. :) Myślicie, że te ich boostery do LCGów też są warte 40-50zł?:) Ile kosztuje wyprodukowanie ze wszystkim, łącznie z zaprojektowaniem, 60 przyciętych prostokątów papieru? 20 gr? 30 gr?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Zet »

Jeśli gra będzie zbyt podobna do Starcrafta, to nie wiem czy będzie sens, żeby mieć obie :( Ale poczekamy, zobaczymy co się z tego urodzi. Rzeczywiście fajnie by było mieć strategię na więcej niż 2 osoby w WH40K.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: ajfel »

Mi osobiście Starcraft nie przypasował, co do Forbidden Stars - póki co jakoś kosmicznie się nie zajarałem tym projektem, będę obserwował;)

Renderowane figurki na filmiku wyglądają fajnie, ale obawiam się że rzeczywistość będzie na poziomie Horus Heresy (czyli ciut lepiej niż TI, ale gorzej niż StarCraft). Ogólnie moim zdaniem nie zapowiada się szczególnie piękna gra, może mechaniką się wybroni.

Btw Horus Heresy też miała cenę absolutnie z kosmosu i biorąc pod uwagę zawartość, niczym nie uzasadniony epic size box, więc ta licencja chyba naprawdę trochę kosztuje:)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Aduanath »

Ja wiem, czy licencja tak dużo kosztuje? Z jednej strony Games Workshop na swoich produktach próbuje wyssać z człowieka ostatni grosz, zaś z drugiej od FFG na licencji WH40k dostaliśmy już Relica i Conquest, i w obu przypadkach cena ze względu na licencję nie urosła - w Relicu cena jak w Talismanie, a Conquest ma cenę jak inne LCGi... Więc albo rzeczywiście zawartość będzie zacna, albo próbują sobie jedną grą odbić koszty licencji, czego w reszcie gier nie liczyli :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: ajfel »

Aduanath pisze:albo próbują sobie jedną grą odbić koszty licencji, czego w reszcie gier nie liczyli :D
no właśnie nie jedną, najpierw była Horus Heresy :)
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Forbidden Stars

Post autor: Cyberpuncur »

Talisman też przecież jest oryginalnie Games Workshopu, więc 'licencja' była wliczona.
Poza tym z GW to oni mają chyba jakąś umowę bardziej skomplikowaną niż
zwykła licencja, bardziej wygląda na współpracę.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Aduanath »

Cyberpuncur pisze:Talisman też przecież jest oryginalnie Games Workshopu, więc 'licencja' była wliczona.
A to tego nie wiedziałam, za młoda jestem, by pamiętać te czasy ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Aduanath pisze:A ja zobaczyłam cenę i usiadłam. Ale, że Mąż WH40k kocha, mnie też w ten świat wciągnął, pewnie i tak ta gra pod choinką wyląduje :)
Cena niezla, za taka mogliby nie tylko mase figurek dac, ale tez sensowniejsze kafelki mapy, bo aktualne nie robia na mnie dobrego wrazenia.

Star Wars Armade mozna w czesci sklepow w USA dorwac za 64$ dolary, wiec moze i tu tak bedzie;)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

Ja zakładam, że skoro gra ma mieć premiere w III kwartale 2015 to mogą jeszcze sporo pozmieniać, bo na chwilę obecną chyba nie ma jeszcze spisu kompenentów. Dla mnie jest to pozycja "must have", a do premiery jest tyle czasu że te 300zł spokojnie sie uzbiera. Ciekawe czy będzie Polska wersja językowa:?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Mam nadzieję, że bedzie polska wersja bo innej nie kupię.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Epyon »

Polska wersja pewnie w 2016... Ale też chyba poczekam, nie jestem to dla mnie aż taki must have jak Imperial Assault. Ale pewnie kupię, bo gra zapowiada się bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Liczę bardziej na gwiazdkę 2015. Bardzo mało jest strategii w klimatach kosmicznych a jeszcze mniej po polsku.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

Zdjęcia gry z GAMA 2015 - http://www.figures.com/gallery/showgall ... ?cat=22512

Wygląda całkiem zacnie. Trochę plastiku tam jest :)
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Macok »

140 plastikowych figurek kawalkow, jezeli wierzyc temu, co napisane na pudelku.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1767
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 372 times
Been thanked: 94 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: farmer »

No ja pierniczę... coraz bardziej mi się to podoba.
Samo podobieństwo do SC wystarczy za rekomendację, a jak człek sobie pomyśli, że może być jeszcze lepiej (wszak twórcy mieli okazję się trochę nauczyć przez te lata)...

Cóż, trzeba obserwować :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Zdecydowanie trzeba obserwować. Wygląda naprawde super.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: ajfel »

Wygląda całkiem nieźle.
Szkoda że po raz kolejny postanowiono zrobić moduły planszy bez żadnych puzzlowatych łączników trzymających wszystko w kupie.

Pewnie się złamię i kupię nie czekając na opinie innych:)
No i gra jak dla mnie skazana na dodatki, bo bez Tyranidów, Necronów i innego tałatajstwa byłoby smutno.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Epyon »

Spore te statki.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

No jakość wykonania Forgotten Stars w porównaniu do Starcrafta będzie z pewnością lepsza. To jednak jest 8 lat doświadczenia więcej. Graficznie gra prezentuje się świetnie. Kwadratowe kafelki systemów planetarnych jest dobrym rozwiązaniem - składanie niewymiarowych planet ze Starcrafta sprawia mi zawsze kłopot przy pakowaniu do pudła (dobrze że SC ma coffin box). Figurki też wyglądają zacnie - 140 sztuk to jak na 4 frakcje to dość dużo (Runewars w podstawce miał 180 - ale większości zdecydowanie mniejszych).

Co do samej gry jak będzie więcej informacji będzie można się konkretniej wypowiedzieć.
Wcale bym się nie zdziwił, jakby reguły gry nie koniecznie przypominały Starcraft. Owszem jest modułowa plansza, jest stack'owanie rozkazów - ale jednak system walki jest inny - oparty na kostkach. Na modułach planszowych nie widzę miejsc gdzie są Conquest Pointy niezbędne do zwycięstwa - na razie wiemy że planety będą posiadać żetony celów - co to oznacza trudno powiedzieć (być może będzie to podobny mechanizm jaki jest w TI3 - wykonywać poszczególne misje aby uzyskać VP). Inaczej będzie rozwiązana produkcja - bo w SC za produkcje odpowiadali robotnicy - w FS mamy także 2 surowce, ale w jaki sposób się je wykorzystuje trudno powiedzieć. Arkusz frakcji (po prawej stronie) przypomina nieco inicjatywę jednostek z Runewars. Ze screenów nie wynika czy w grze będą elementy rozwoju technologii - arkusz frakcji raczej tego nie wyjaśnia.

W każdym razie moim zdaniem FS będzie prawie na pewno zorientowana na walkę - tak jak SC.
Ograniczenie rozgrywki do 4 graczy także może okazać się dobre - SC na 6 osób to jednak bardzo długa rozgrywka.

Ogólnie wydaje się, że FS zanosi się na kolejny ciekawy tytuł. Czekając na więcej szczegółów chyba naszła mnie ochota zagrać w Starcrafta.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1767
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 372 times
Been thanked: 94 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: farmer »

Dellas pisze:Ogólnie wydaje się, że FS zanosi się na kolejny ciekawy tytuł. Czekając na więcej szczegółów chyba naszła mnie ochota zagrać w Starcrafta.
Heh, mam podobnie - przy czym ma też to szczęście, że po bardzo długiej przerwie (2+ lat) miałem okazję zagrać w SC kilka tygodni temu.
Nie dało się przy tym zauważyć, że po tak długim czasie od wydania SC w ogóle się nie zestarzał i nadal jest zajefajny :D

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Hiu »

Dellas pisze:...Ograniczenie rozgrywki do 4 graczy także może okazać się dobre - SC na 6 osób to jednak bardzo długa rozgrywka.
Odnosze wrazenie, ze FFG nigdy nie zwracalo uwagi na czas rozgrywki - a elementy dla kolejnego gracza - to tylko kwestia czasu ;)
Jezeli mialbym zgadywac - to pierwszy dodatek to bedzie nowa frakcja - czyli 5-ty gracz :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

dla zainteresowanych, o 3:30 mozna posłuchać o Forbidden Stars. Powiem krótko, robi się coraz lepiej :)

https://www.youtube.com/watch?v=LyPq5buvPI0
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

o żesz... rzeczywiście wygląda na to, że zanosi się na długo oczekiwaną kolejną epicką grę FFG - mięsistą, pełną walki strategię. Mrraaau :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kaimada »

kaimada pisze:Mogliby wreszcie wydać coś naprawdę porządnego i kompletnego a nie okrojoną z dodatków grę, która nie zawiera miniaturek, które były takim ich znakiem rozpoznawczym... Na pierwszy rzut oka wykastrowany Starcraft choć obym się mylił bo SC mi absolutnie nie podszedł.
Może narzekam, ale niedawno jeszcze wg mnie najlepsze wydawnictwo przestało wydawać porządne amerykańskie gry 8).
No, ale jest rocznica 10 TI3 to jeszcze mają szansę na naprawę błędów :).
Oglądam te filmiki o tej grze, czytam zapowiedzi i...
Możliwe, że jednak się bardzo pomyliłem i gra będzie pewnego rodzaju przeprosinami za ostatnie lata 8)
ODPOWIEDZ