Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Aduanath »

Uf, ta cena dużo lepsza :) Czas zbierać fundusze :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
DeValor
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 22:07
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: DeValor »

Galakta poinformowała o swoich planach odnośnie FS.

"Obecnie czekamy na informacje na temat dokładnych warunków przygotowania wersji PL. Wstępnie możemy powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy tym tytułem zainteresowani"
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Ja bym bardzo chciał wersję PL, tylko boję się jednego, jak zresztą nauczyła nas Galakta. To będzie droga gra. Czy to będzie 350 zł czy 400 zł to już mały pikuś. Kto ma kupić pewnie i tak kupi. Natomiast po pierwsze FFG, a po drugie uniwersum wh 40k to combo, które da przynajmniej jeden dodatek, a może nawet kilka wprowadzających nowe armie. I pytanie czy Galakta będzie chciała je tłumaczyć przy na pewno nie za dużej sprzedaży podstawki (ze względu na cenę). Gdyby nie te ruchy w przeszłości Galakty, to człowiek nie musiałby się zastanawiać. Z drugiej strony dodatki do Arkham konsekwentnie wydają.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Vandal »

Droga gra będzie nie z wyboru Galakty, wersja ENG jest w pre-orderze za 380-360 plus rabaty prywatne.
Ale wygląda na tyle kusząco że już zamówiona. :oops:
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Spokojnie poczekam na wersje pl. Zamiast trzech gier kupie jedną.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

Też poczekam na wersję PL. Moje lekkie obawy raczej dotyczą przyszłych dodatków. Z jednej strony Galakta tłumaczyła dodatki z ciężkich tytułów np. z BSG, Horror of Arkham, Cililizacja, Chaos w Starym świecie, Descent, Posiadłość Szaleństwa, Bitwy Westeros, itd... - z drugiej strony taki tytuł jak Runewars nie doczekał się polskiego dodatku.
Jednak liczba wypuszczonych tłumaczeń dodatków zdecydowanie sprawia że jestem optymistą - a doświadczenie moje pokazuje że warto mieć grę w polskiej wersji językowej (niestety).
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Nie chciałem winić Galakty o cenę gry (a tak faktycznie mogło wynikać z mojego postu), tylko o niepewność względem wspierania gry. Duża gra w jakości FFG musi trochę kosztować i to jest normalne. Zawęża to tylko grono odbiorców, a co za tym idzie liczbę odbiorców na potencjalne dodatki (nie oszukujmy się, gra z mapą składaną z kafelków i uniwersum młotka 40k daje możliwość na zrobienie przynajmniej trzech dodatków, każdy w cenie 150-200 zł, z nową armią). Ja raczej też zdecyduje się na wersję PL, ale to też zależne np. od tego czy Galakta wcześniej się nie złamię i powie że nie wyda dodatku do gry X (np, do ZSB) bo jej się nie opłaca.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: galthran »

Wersja PL to podstawa. Byłem i jestem w zasadzie o nią spokojny. Myślę, że WH40K jest na tyle mocną franczyzą, że Galakta będzie ciągnęła również dodatki, także jedyny problem u mnie to cierpliwie czekać na polską wersję, co nie będzie łatwym zadaniem.
DeValor
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2013, 22:07
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: DeValor »

Na dzień dzisiejszy bardziej zastanawiającym jest dla mnie to czy mi się "podstawka" spodoba. Jeżeli nie to i dodatki mnie nie będą interesowały.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

A przeciętnie ile czeka się na Polską wersję językową? Istnieje szansa, żeby została wydana jeszcze w tym roku?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Aduanath »

Wojtas_512 pisze:A przeciętnie ile czeka się na Polską wersję językową? Istnieje szansa, żeby została wydana jeszcze w tym roku?
Minimum pół roku. Zależy na kiedy FFG zaplanuje druk międzynarodowy ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

Szkoda, w sumie to już mogliby zacząć tłumaczyć gre, bo chyba ogółem pare egzemplarzy jest gotowych (te które mieili na targach) a gra ogółem na stronie FFG jest "at the printer". W takim razie to nie wiem czy nie kupić wersji angielskiej zwłaszcza, że nie wiadomo czy będa tłumaczone dodatki.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

Armada wyszła w tym samym momencie co wersja angielska, więc nadzieja jest.
Alwirin
Posty: 132
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:51
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Alwirin »

Tak przyjrzałem się trochę dokładniej frakcjom na zdjęciach i wyszło mi, że to bardziej będzie konflikt w mikro skali niż pełna strategia: z ok. 30 figurek na stronę połowę stanowią "flagi?"... A więc co: jednostki do walki? Znaczniki zdobytych planet w plastiku? Poza tym mamy (np. w Chaosie): 6 jednostek naziemnych (wyglądają mi na 3 podstawowe i 3 elitarne) - do bitew na planetach? oraz 6 latających do - bitew między planetami? (też 3 zwykłe i 3 elitarne). Jak na 20+ planet na planszy to naprawdę niewiele.
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forbidden Stars

Post autor: Kpt. Bomba »

Alwirin pisze:Tak przyjrzałem się trochę dokładniej frakcjom na zdjęciach i wyszło mi, że to bardziej będzie konflikt w mikro skali niż pełna strategia
Jest dokładnie odwrotnie.
To właśnie w skali strategicznej najcześciej jeden żeton/figurka odzwierciedlają duże zgrupowanie (flotę, armię czy co tam jeszcze może podbijać planety).
Skala mikro (taktyczna) jest przeciwieństwem strategicznej. Jedna figurka/żeton odzwierciedla mały związek taktyczny albo nawet pojedyncze statki, pojazdy czy ludzi.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sqb1978 »

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Wow, gra wygląda megadobrze! I mam tu na myśli zarówno wykonanie jak i rozgrywkę (na podstawie tych na razie skąpych informacji). Produkt na pewno trafia na moją wishlistę. Za Starcrafta płaciłem w okolicach 400zł, więc te 330 (po zniżce) na nową grę wygospodaruję.

I z jednej strony nie ukrywam, że preferuję wersje PL, ale z drugiej, wielomiesięczne czekanie na grę od Galakty to może być dla mnie za dużo.

Czy nie ma żadnej możliwości, żeby w dniu premiery gry, ukazała się też wersja polska?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Karit »

Ja bym się o dodatki PL do gry nie obawiał. To jednak znane i lubiane w Polsce uniwersum więc myślę że i sporo chętnych będzie. Zwłaszcza, że to raczej nie jest gra dla codziennych graczy, tylko tych którzy głębiej siedzą w temacie i dla nich wydanie 400 zł na planszówkę to nie jest szaleństwo, tylko dobre hobby.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

No kolejny news utwierdza mnie, że ta gra zagości na mojej półce. Ale chyba poczekam na polską wersję - nie chcę sobie ograniczać liczby potencjalnych graczy, których i tak nie łatwo szukać jeśli chodzi o ciężkie tytuły.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dellas »

Pojawiła sie kolejna recenzja:
http://www.rockpapershotgun.com/2015/05 ... rs-review/

Ciekawie opisano rozkazy w grze.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dexterus »

OK, no to ostatecznie muszę się nastawić na to, że będę o te 350 PLNów szczuplejszy. Se tanie hobby wybrałem... ^^

(choć zawsze można powiedzieć, że to ono mnie wybrało :>)

Swoją drogą Planszostrefa głosi na swej stronie, iż wysyłać będzie już w czerwcu. Podczas gdy FFG datę premiery wyznacza gdzieś na III kwartał. Jakieś zagięcie czasoprzestrzeni w Warpie?
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: gervaz »

Entuzjazm bijący z recenzji kojarzy mi się z tzw. artykułem sponsorowanym. Ale i tak planuję zakup. Tylko zaczekam cierpliwie do czasu, aż gra będzie już dostępna, pojawią się niezależne recenzje i będzie można wybrać najtańszą ofertę.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
TheLost
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:35
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: TheLost »

FFG udostępniło kolejny preview dotyczący Forbidden Stars: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... e-advance/
Hype coraz bardziej rośnie. :D

Witam na forum. :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Premiera w okolicy czerwca? Nikt sie nie deklaruje w kwestii wersji PL?
Ile kart byłoby do tłumaczenia-szukałem spisu komponentów, ale nigdzie nie ma.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

Czerwiec to chyba za wcześnie. O ile dobrze pamiętam, FFG pisało o III kwartale 2015r.
Decide your fate when you enter Forbidden Stars in the third quarter of 2015!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ