Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Wookasch »

Lacerta zapowiedziala polskie wydanie:
http://www.lacerta.pl/index.php/archiwu ... -po-polsku

Wazne info:
UWAGA! Nakład jest bardzo ograniczony, a gra NIGDY NIE BĘDZIE dodrukowana w żadnej wersji językowej!!!. Produkcja jest jednorazowa dla wszystkich krajów!
Duuzy artykul ze szczegolami konceptu:
https://boardgamegeek.com/blogpost/3992 ... bye-mumbai

Biore! :D
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2015, 14:43 przez Wookasch, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 262
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 52 times
Been thanked: 49 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: JimmyPL »

Zapowiedź kusi... niemniej rodzi się pytanie... jak skończę cały rok, z jedną ekipą na jednej kopii gry, czy można będzie zacząć od nowa? (naklejki na mapie etc..)
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wookasch »

Nie, a przynajmniej nie w kampanię.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 262
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 52 times
Been thanked: 49 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: JimmyPL »

Wookasch pisze:Nie, a przynajmniej nie w kampanię.
Czyli jeżeli będziemy sobie radzić świetnie to rozegramy partii 12 a jeżeli najgorzej jak można to 24...ale i tak dalej kusi :wink:
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: grabash4u »

Jeżeli będzie jednorazowa kampania, to czy będzie też skirmish? Co prawda w zapowiedzi nic na to nie wskazuje, ale można przecież rozważyć opcjonalne dorzucenie zasad, które przedłużą żywotność jednorocznej gry. Rodzi się też pytanie czy będzie oficjalny tryb solo? Przecież trudno usiedzieć z jedną ekipą cały rok. Przypuszczam, że tak jak większość gier kooperacyjnych ta też będzie miała taką możliwość. No i ostatnie pod rozwagę, czy będą pojawiały się ewentualne rozszerzenia - choćby figurki, które mogłyby zastąpić znaczniki, żetony...

Nie mogę się zdecydować czy wybrać czerwoną czy niebieską, dlatego pewnie skuszę się na oba warianty kolorystyczne. Wam też radzę, przecież to okazja - 135 zł za jednorazową grę. Szok, niedowierzanie.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaszkiet »

Poczekam do jutra z wszelkimi planami dotyczącymi tej gry, bo tak to wziąłbym dwie :)
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: adman »

a ja poczekam do jutra na potwierdzenie że to nie żart na dzień śmiechały.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaszkiet »

Właśnie dlatego też czekam :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: sqb1978 »

Żart przecież. Lacerto, zamiast żartować wydaj dodatek do MK :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szaweł »

Myślę, że sprawiając komuś żart na Prima Aprilis jednocześnie napisać "To nie jest żart na Prima Aprilis" równałoby się z kompletnym brakiem smaku, wyczucia tematu, poczucia humoru... Mimo zdania jakie wyrobiłem sobie na temat Lacerty (a nie jest ono wcale superświetne) śmiem twierdzić, że wydawca ten nie zniżyłby się do takiego poziomu.

A poza tym ma być to wydane w PL i "wuj"! Albo foch! :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wookasch »

Na BGG jest informacja o jednoczesnym wydaniu 10 wersji jezykowych w tym PL, wiec raczej pewniak :D
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Blacksad »

sqb1978 pisze:Żart przecież. Lacerto, zamiast żartować wydaj dodatek do MK :)
Dla mnie to też wygląda na pierwszy aprilis, bo po Lacercie można się wszystkiego spodziewać, ale chyba trzeba poczekać do piątku.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

sqb1978 pisze:Żart przecież. Lacerto, zamiast żartować wydaj dodatek do MK :)
Dodatek "In the Lab" też by się przydał.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: TTR_1983 »

Bary pisze:
sqb1978 pisze:Żart przecież. Lacerto, zamiast żartować wydaj dodatek do MK :)
Dodatek "In the Lab" też by się przydał.
przecież jest zapowiedziany na 2 połowę roku.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

mulek18 pisze:
Bary pisze:
sqb1978 pisze:Żart przecież. Lacerto, zamiast żartować wydaj dodatek do MK :)
Dodatek "In the Lab" też by się przydał.
przecież jest zapowiedziany na 2 połowę roku.
Co nie zmienia faktu, że by się przydał. ;) Wydanie dodatku do MK też jest zresztą, moim zdaniem, kwestią czasu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaszkiet »

Wygląda na to, że to nie żart i Lacerta rzeczywiście to wyda.
Mają jutro opublikować informacje o przedsprzedaży.
Liarus
Posty: 395
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Liarus »

Ciekawe czy edzie dało się jakoś grać bez przyklejania naklejek i pisania po planszy. Shadowrun Crossfire też wymaga klejenia po kartach a są specjalne formularze które pozwalają prowadzić grę inaczej. Z drugiej strony jest to jakiś sposób na wyeliminowanie drugiego obiegu planszówek i co się z tym wiąże na większych zarobkach na sprzedaży, ale wtedy taka cena (nawet w przedsprzedaży) jak za jednorazową kampanię to wg mnie jest za duża.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Rafal_Kruczek »

Liarus pisze:Ciekawe czy edzie dało się jakoś grać bez przyklejania naklejek i pisania po planszy. Shadowrun Crossfire też wymaga klejenia po kartach a są specjalne formularze które pozwalają prowadzić grę inaczej. Z drugiej strony jest to jakiś sposób na wyeliminowanie drugiego obiegu planszówek i co się z tym wiąże na większych zarobkach na sprzedaży, ale wtedy taka cena (nawet w przedsprzedaży) jak za jednorazową kampanię to wg mnie jest za duża.
Cena jest za duża?
OK. Na ile wycenisz 12 wieczorów rozrywki dla 4 osób?
Założmy wyjście do kina bez popcornu to 20 PLN/osobę - wychodzi około 960 PLN.
Jesli szukać tańszych alternatyw to
135 PLN/12 = 11,25 PLN to wychodzi po jednym tanim napoju (bez)alkoholowym z dyskontu na łeb.

Po drugie gra po kampanii nie musi zosatać rytualnie spalona - mozna grać w zindywidulaizowana wersję bez ograniczeń - nie wiadomo jak bedzie wygladała sytuacja z sezonem 2- chociaż trudno sobie wyobraźić żeby był zbalansowany z wszsytkimi mozliwymi zakończeniami sezonu 1 - wiec na razie twórcy pewnie sami nei wiedza jak z tego wybrną... :)

Po trzecie Risk Legacuy jak był dostepny klika lat temu chodził po około 180 PLN, a teraz pewnie byłby dużo droższy , podobnie jak wersja angileska Pandemic Legacy - Z-man Games robi przesprzedaż za 70 USD ! Według obecnego kursu to około 2 razy drozej (262.836 PLN) niz sugerowane 135 PLN.

Po czwarte w obecnym rozpuszczonym pierwszym świecie się gracze którzy graja w grę 3-5 razy i uznaja ją za rozpracowaną...
Osiagnięcie 12-24 rozgrywek to jest osiągnięcie...

Po piąte "mięczaki" pewnie znajdą sposób żeby zagrac w gre i nie znicszczyć gry - na 100% bedą poradniki jak to zrobić - premiera jest 8 .10.2015 - pierszy poradnik na BGG bedzie zapewne przed 9.10.2015 wieczorem. Szacuję że jakiemuś harcorowcowi skończenie kampanii ze swoja grupą zamie 24 h ,a drugie 24 h na zrobienie poradnika. :) A poniewaz BĘDĄ ludzie którzy dostaną grę wcześniej to są ostrozne szacunki.

Po szóste - w porównaiu z innymi grami oferującymi tryb kampanii PL nie jest taki drogi. Adventure pack do Pathfinder Adventure Card Game oferuje 5 scenariuszy a kosztuje około 70 PLN. a podstawka mimo tego że jest drozsza od PL (to znaczy droższa niz 135 PLN) oferuje jedynie 8 scenariuszy. Podobnie kosztują per sceanriusz dodatki do Descenta. Nie orientuję sie na ile drogo kosztuje Shadowrun.

Itd.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Wookasch »

Rafal_Kruczek pisze: Cena jest za duża?
OK. Na ile wycenisz 12 wieczorów rozrywki dla 4 osób?
Założmy wyjście do kina bez popcornu to 20 PLN/osobę - wychodzi około 960 PLN.
Jesli szukać tańszych alternatyw to
135 PLN/12 = 11,25 PLN to wychodzi po jednym tanim napoju (bez)alkoholowym z dyskontu na łeb.

Po drugie (...)
Po trzecie (...)
Po czwarte (...)
Po piąte (...)
Po szóste (...)

Itd.
<owacja>
Bardzo podobnie chcialem napisac ale nie mialem czasu :wink:
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Pandemic Legacy

Post autor: xelos80 »

Wookasch pisze:
Rafal_Kruczek pisze: Cena jest za duża?
OK. Na ile wycenisz 12 wieczorów rozrywki dla 4 osób?
Założmy wyjście do kina bez popcornu to 20 PLN/osobę - wychodzi około 960 PLN.
Jesli szukać tańszych alternatyw to
135 PLN/12 = 11,25 PLN to wychodzi po jednym tanim napoju (bez)alkoholowym z dyskontu na łeb.

Po drugie (...)
Po trzecie (...)
Po czwarte (...)
Po piąte (...)
Po szóste (...)

Itd.
<owacja>
Bardzo podobnie chcialem napisac ale nie mialem czasu :wink:
Takie wycenianie jest trochę nie na miejscu. Komuś może być za drogo i ma do tego prawo. Pojęcie wartości jest względne dla każdego.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Samanar »

Tak czy siak pojęcie wypadu do kina jest dobrym przykładem bo każdy może odnieść je do siebie. Czy tak samo się bawisz przy planszy czy gdzie indziej to kwestia indywidualna ale przeliczanie rozrywki wg. klucza $/czas poświęcony jest na tyle uniwersalne, że można je odnieść (prawie) do wszystkiego. Wychodzi, że nie taka droga ta gra :wink: Przy Pandemic Legacy w grę wchodzi inny problem - sporo osób będzie miało moralny sprzeciw wobec bezpowrotnego niszczenia swojej gry (darcie i wyrzucanie kart/naklejki).
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Odp: Pandemic Legacy

Post autor: Rafal_Kruczek »

xelos80 pisze:Takie wycenianie jest trochę nie na miejscu. Komuś może być za drogo i ma do tego prawo. Pojęcie wartości jest względne dla każdego.
A gdzie jest na to miejsce jak nie w wątku o grze?
Nie chce tego tak brutalnie określać ,ale jeśli kogos nie stać to może sobie poszukac tańszych gier.
Ja spedziłem wiele czasu grając w gry do zagrania zwykłą talią 24, 54 lub 108 kartową. Do kupienia obecnie pewnie za 10 PLN. Jest wiele bardzo dobrych nowoczesnych gier w granicach 30 -40 PLN. (jest klika takich wątków na forum w dziale "Co kupić? Pytania i rady...")

Jak komuś 32,5% znizki w przedsprzedaży (z 200 do 135) to mało...

Wydawca sporo ryzykuje wchdząc obecnie w produkcję gry - wahanaia dolara, przeszacowanie popytu itp.
I wielu graczy zastanawia się długo nad kupnem gry za 200 PLN. Ja na przykąłd zawsze zastanawiam sie długo nad kupnem gry powyżej 50 PLN.
Jak dla mnie Pandemic Legacy prawdopodobnie jest wart tych 200 PLN jesli bym miał pewność że zagram w niego kampanię...
Ale za to 135 PLN to mógłbym zaryzykować i kupić na zapas. I jedyna rzacz która być może by mnei zachęciła do zmiany zdania to gdyby wiedział wiecej o Seafall (gdyby był dostepny w tak samo przystepnej cenie).
Liarus
Posty: 395
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 9 times
Been thanked: 14 times

Re: Odp: Pandemic Legacy

Post autor: Liarus »

Rafal_Kruczek pisze:
xelos80 pisze:Takie wycenianie jest trochę nie na miejscu. Komuś może być za drogo i ma do tego prawo. Pojęcie wartości jest względne dla każdego.
A gdzie jest na to miejsce jak nie w wątku o grze?
Nie chce tego tak brutalnie określać ,ale jeśli kogos nie stać to może sobie poszukac tańszych gier.
Ja spedziłem wiele czasu grając w gry do zagrania zwykłą talią 24, 54 lub 108 kartową. Do kupienia obecnie pewnie za 10 PLN. Jest wiele bardzo dobrych nowoczesnych gier w granicach 30 -40 PLN. (jest klika takich wątków na forum w dziale "Co kupić? Pytania i rady...")

Jak komuś 32,5% znizki w przedsprzedaży (z 200 do 135) to mało...

Wydawca sporo ryzykuje wchdząc obecnie w produkcję gry - wahanaia dolara, przeszacowanie popytu itp.
I wielu graczy zastanawia się długo nad kupnem gry za 200 PLN. Ja na przykąłd zawsze zastanawiam sie długo nad kupnem gry powyżej 50 PLN.
Jak dla mnie Pandemic Legacy prawdopodobnie jest wart tych 200 PLN jesli bym miał pewność że zagram w niego kampanię...
Ale za to 135 PLN to mógłbym zaryzykować i kupić na zapas. I jedyna rzacz która być może by mnei zachęciła do zmiany zdania to gdyby wiedział wiecej o Seafall (gdyby był dostepny w tak samo przystepnej cenie).
:lol: :)
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Macok »

Liarus pisze:Ciekawe czy edzie dało się jakoś grać bez przyklejania naklejek i pisania po planszy. Shadowrun Crossfire też wymaga klejenia po kartach a są specjalne formularze które pozwalają prowadzić grę inaczej. Z drugiej strony jest to jakiś sposób na wyeliminowanie drugiego obiegu planszówek i co się z tym wiąże na większych zarobkach na sprzedaży, ale wtedy taka cena (nawet w przedsprzedaży) jak za jednorazową kampanię to wg mnie jest za duża.
Oczywiscie ze sie da. Nazywa sie to Pandemic i zostalo wydane juz dawno temu.

Kupowanie Legacy i narzekanie ze cos sie zniszczy to jak kupowanie roll for the galaxy i narzekanie ze sa kosci. Po zakonczeniu cyklu Legacy gra nie eksploduje, nadal mozesz w nia grac.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

Macok pisze:Po zakonczeniu cyklu Legacy gra nie eksploduje, nadal mozesz w nia grac.
A skąd ta pewność, może po zakończeniu kampanii nie pojawi się info, że gra ulegnie samozniszczeniu za 3...2... ;)
Odnośnie ceny, zgodzę się, że pojęcie, że gra jest droga czy nie, jest bardzo subiektywne. Ostatnio, kupując pozycję za 150 zł. usłyszałem pytanie, czy nie szkoda mi "wywalać" tyle pieniędzy na grę. Odpowiedziałem, że bardziej szkoda mi patrzeć, jak ta osoba dziennie puszcza 15 zł. z dymem w postaci papierosów. Jednakże dla wielu osób jest to sensowniejszy sposób wydawania pieniędzy niż kupienie raz w miesiącu gry, w którą często można się bawić całą rodziną.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ