Pandemic Legacy: Sezon 1 / Pandemic Legacy (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierzesz

czerwona
116
44%
niebieska
125
47%
obie
25
9%
 
Liczba głosów: 266

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:
Sekator pisze:Dobre to, niektorzy narzekaja ze nigdy nie kupia gry w ktora mozna zagrac gora 24 razy, a inni ze tyle gier w jedna gre to przesada :mrgreen:

Bary, racja, w Risk byla przynajmniej naklejka ostrzegajaca ktora trzeba bylo przeciac :D
Żeby nie było, miałem na myśli powrót do zwykłej Pandemii. :P
Dokładnie powinna być naklejka - Uwaga, gra odbiera fun z rozgrywek w zwykłego pandemica ;p
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

Jestem mniej więcej w 2/3 gry i... czuję lekkie rozczarowanie. #1 rankingu BGG, kilkadziesiąt stron wątku, zdecydowana większość komentarzy chwali grę jako niezwykle emocjonującą i innowacyjną.
Tymczasem mam wrażenie grania w nieznacznie zmodyfikowaną Pandemię, dodatkowo poszczególne miesiące są wobec siebie stosunkowo wtórne
Spoiler:
Podejrzewam, że ostatnie miesiące czymś nas jeszcze zaskoczą, ale po wszystkich superlatywach których naczytałem się na forum/blogach/BGG spodziewałem się czegoś więcej. Najbardziej przejechałem się na opiniach graczy, którzy twierdzili, że nie lubią zwykłej Pandemii, ale Legacy pochłonęło ich bez reszty. Jak dla mnie to wciąż jest Pandemia, z progresywnie dodawanymi niewielkimi twistami, nie potrafię zgodzić się z opiniami, że jest to zupełnie inna gra, dostarczająca zupełnie innych emocji.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: louiscyphre »

W przeciwieństwie do moich przedmówców, gram dalej w zwykłą Pandemię po przejściu Legacy. Co prawda elektronicznie i z dodatkiem Na Krawędzi ale za to często, a nawet rzekłbym bardzo często. Dla mnie to idealna rozrywka, jeśli mam do dyspozycji 15 minut.
Chętnie przeszedłbym cała kampanię jeszcze kilka razy, żeby spróbować innych dróg, kombinacji postaci, czy zagrać bez pomyłek w zasadach, które niestety się zdarzyły.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pan_satyros »

Solo elektronicznie to i ja gram ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1557
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 102 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: espresso »

RunMan pisze:Jestem mniej więcej w 2/3 gry i... czuję lekkie rozczarowanie. #1 rankingu BGG, kilkadziesiąt stron wątku, zdecydowana większość komentarzy chwali grę jako niezwykle emocjonującą i innowacyjną.
Tymczasem mam wrażenie grania w nieznacznie zmodyfikowaną Pandemię, dodatkowo poszczególne miesiące są wobec siebie stosunkowo wtórne
Spoiler:
Podejrzewam, że ostatnie miesiące czymś nas jeszcze zaskoczą, ale po wszystkich superlatywach których naczytałem się na forum/blogach/BGG spodziewałem się czegoś więcej. Najbardziej przejechałem się na opiniach graczy, którzy twierdzili, że nie lubią zwykłej Pandemii, ale Legacy pochłonęło ich bez reszty. Jak dla mnie to wciąż jest Pandemia, z progresywnie dodawanymi niewielkimi twistami, nie potrafię zgodzić się z opiniami, że jest to zupełnie inna gra, dostarczająca zupełnie innych emocji.
Jak w tym momencie gra zaczęła się wydawać wtórna, to IMO dalej też tak będzie ( im dalej, tym mnie bardziej rozczarowywała niestety...).
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: esztfke »

RunMan pisze:Jestem mniej więcej w 2/3 gry i... czuję lekkie rozczarowanie. #1 rankingu BGG, kilkadziesiąt stron wątku, zdecydowana większość komentarzy chwali grę jako niezwykle emocjonującą i innowacyjną.
Tymczasem mam wrażenie grania w nieznacznie zmodyfikowaną Pandemię, dodatkowo poszczególne miesiące są wobec siebie stosunkowo wtórne
Spoiler:
Podejrzewam, że ostatnie miesiące czymś nas jeszcze zaskoczą, ale po wszystkich superlatywach których naczytałem się na forum/blogach/BGG spodziewałem się czegoś więcej. Najbardziej przejechałem się na opiniach graczy, którzy twierdzili, że nie lubią zwykłej Pandemii, ale Legacy pochłonęło ich bez reszty. Jak dla mnie to wciąż jest Pandemia, z progresywnie dodawanymi niewielkimi twistami, nie potrafię zgodzić się z opiniami, że jest to zupełnie inna gra, dostarczająca zupełnie innych emocji.
Spoiler:
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: RunMan »

esztfke pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Furan »

Spojler po skończonej grze:
Spoiler:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaimada »

Apropos ostatniej misji:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Furan »

Dotyczy zakończenia (czyli - po skończeniu grudnia)
Spoiler:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaimada »

Dalej o zakończeniu:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Furan »

Spoiler:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
pleechu
Posty: 61
Rejestracja: 14 lis 2010, 16:49
Has thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: pleechu »

Z-MAN Transmituje Drugi Sezon...:] 71 lat później...
Obrazek
https://zmangames.com/en/products/pande ... nsmission/
Cook1e
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:23
Lokalizacja: City of damned

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Cook1e »

neoes1um pisze:Zapowiedź kusi... niemniej rodzi się pytanie... jak skończę cały rok, z jedną ekipą na jednej kopii gry, czy można będzie zacząć od nowa? (naklejki na mapie etc..)
Nie liczyłbym na to, w końcu to Legacy. IMHO i tak warto będzie przetestować :)
Waaaaaaagh!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Pastorkris »

Wiadomo coś, czy do sezonu drugiego będzie potrzebna kopia pierwszego? Czy hard reset i znów gramy od nowa?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Bary »

Pastorkris pisze:Wiadomo coś, czy do sezonu drugiego będzie potrzebna kopia pierwszego? Czy hard reset i znów gramy od nowa?
Kopia pierwszego na 99% nie będzie potrzebna. Jednakże widać, że pierwszy sezon odciśnie ślad na fabule dwójki.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Curiosity »

Pastorkris pisze:Wiadomo coś, czy do sezonu drugiego będzie potrzebna kopia pierwszego? Czy hard reset i znów gramy od nowa?
To byłby dość spory skok na kasę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: kaimada »

Widzę, że legendarne zakończenie na 910 punktach jest chyba niekanoniczne :lol:
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Pastorkris »

kaimada pisze:Widzę, że legendarne zakończenie na 910 punktach jest chyba niekanoniczne :lol:
Toteż o to pytam. Bo skoro egzemplarz pierwszego nie ma być potrzebny, to rozumiem, że fabularnie nie zależnie od tego co się wydarzy, każdy indywidualny egzemplarz gry sezonu pierwszego, wraca na tory uniwersalnej fabuły z drugiego i wszyscy zaczynają w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1526
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 196 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Furan »

W zasadzie to nie wiadomo. Nie ma jeszcze instrukcji, więc raczej to gdybanie. Ale jeśli już miałoby się znaleźć odniesienie do indywidualnego zakończenia, to musiałoby być drobną, kosmetyczną zmianą wprowadzaną po otwarciu pudełeczka pt. ,,jeśli ukończyliście sezon 1, to otwórzcie mnie". Inaczej to byłby koszmar do testowania (pewnie już jest). I miejmy nadzieję, że tym razem nie skopią możliwości jakie kryją się w grze, w której można przemycić mnóstwo świetnej fabuły.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Sekator »

Ja to bym wolał, żeby po przejściu jednego i 2, była możliwość grania dalej. W sensie jak się ma obydwa sezony to można je jakoś połączyć i grać jak w "zwykłą" pandemię, tylko na nowej mapie, czy coś.

Swoją drogą, ciekawe kiedy premiera. GenCon? Czy prędzej Essen?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: crsunik »

Sekator pisze:Ja to bym wolał, żeby po przejściu jednego i 2, była możliwość grania dalej. W sensie jak się ma obydwa sezony to można je jakoś połączyć i grać jak w "zwykłą" pandemię, tylko na nowej mapie, czy coś.

Swoją drogą, ciekawe kiedy premiera. GenCon? Czy prędzej Essen?
Ale po co? To by tylko utrudniało projektowanie i testowanie
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Szpak »

Hej Wszystkim, jeśli chodzi o wersję legacy to jestem newbem i dopiero, co kupiłem swój egzemplarz. I jeszcze przed pierwszą rozgrywką pojawia się istotne pytanie: na ile osób w to grać? Słyszałem, że optymalne rozwiązanie to 4, ale szczerze mówiąc ciężko mi będzie ogarnąć obecnie taką ekipę i grę kupiłem z myślą o dwuosobowej grze z żoną ;)

Czy w przypadku gry dwuosobowej wybieramy po prostu dwie postaci i dostajemy 4 karty startowe i tyle? (zakładam, że grając dwoma postaciami gra jest znacznie trudniejsza). Czy raczej radzicie, aby zrobić "house rule" i każda osoba gra dwoma postaciami (wtedy każda z postaci ma osobną "rękę" z dwoma kartami startowymi)?

Dziękuję za rady i wasze przemyślenia (oczywiście bez spoilerów proszę ;)
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Pandemic Legacy

Post autor: Fojtu »

W grze ogólnie nie ma żadnego problemu, żeby grać w 2 osoby 4 postaciami - ręce i tak są jawne, moja grupka grając w 3 osoby po prostu dyskutowała co turę co chcemy robić i jaki mamy plan, więc w sumie też mogliśmy nawet grać 4 postaciami jakbyśmy chcieli.

Co do poziomu trudności niestety nie wiem.
tramwajaz
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2011, 15:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Pandemic Legacy

Post autor: tramwajaz »

Ja grałem z żoną na standardowych zasadach (każdy jedna postać). Moim zdaniem gra była nawet za prosta czasami.
ODPOWIEDZ