Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

Bez jakiejkolwiek spiny, z litrem ukochanej ironii:

Chciałem podpytać wspierających jak im się podobają figurki? ;)

Forum 26.03
Tak czy siak, planujemy zacząć wysyłki od przyszłego tygodnia.
FB 01.04
Wysyłki powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu.
"News" z FB rozumiem, że to tylko taki żarcik, ale 26.03 to nie było chyba prima aprilis? :mrgreen:

P.S. Tylko błagam, nie piszcie, że wysyłacie w przyszłym tygodniu. :lol:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dobrze, nic już nie piszemy.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Muad'Dib »

middlekilla pisze:Dobrze, nic już nie piszemy.
Bynajmniej nie mówię tego złośliwie, tylko może piszcie o wysyłce jak już faktycznie będzie miała miejsce ;) Niektórzy tutaj są już bardzo cięci na Was, więc nie ma powodu dawać im dodatkowych pretekstów ;)

Ja, co prawda niezadowolony i zniecierpliwiony, czekam na figurki. Maila potwierdzającego adres, wysłałem już pierwszego dnia, kiedy o to prosiliście ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

To w takim razie napiszę. Kompletujemy przesyłki. Figurki przyszły bardzo fajne (naszym zdaniem), szczegóły na modelach naprawdę wysokiej klasy, ale są nadlewki z form żywicznych i chcemy to chociaż z grubsza pousuwać, żebyście się nie "przestraszyli" bo np. Łowczynię udało się zrobić 1-częściową, co było sporym wyzwaniem biorąc pod uwagę kuszę etc. ale nadlewka jest tak duża, że ktoś by mógł pomysleć że coś jest nie halo.

Więc w sumie wypada spędzić nad każdym modelem moment, żeby go ogarnąć minimalnie i zabezpieczyć w przesyłce. Ale działamy.

Wiadomość dla osób z Krakowa i okolic jakby co - można się ze mną umówić (choć raczej już po świętach) na odbiór osobisty, mogę też zostawić figurki w Domówka Cafe na Miodowej 28A gdzie organizuję eventy planszówkowe.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

O. I to jest konkretna informacja. Bez terminu, co akurat w tym przypadku jest dobre, bo nie będziesz gołosłowny i właśnie o to mi się od początku rozchodzi. Lepsza konkretna informacja bez niepewnych obietnic niż ich stos, bez konkretów. W tym momencie nie napiszę nawet pół zdania z uszczypliwościami. Dziękuję.
A jak z resztą figurek w kwestii klejenia? Dużo tego będzie.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

W sumie tak:

Handlarz ma osobno postać i osobno plecak z bajerami, problemu z klejeniem nie będzie. Za to model jest naprawdę gruby, nawet płetwę płetwonurka widać i każdy szczegół (model 2-częściowy).

Klecha ma osobno ciało z kikutem lewej ręki a osobno kostur + dłoń (model 2-częściowy).

Łowczyni w 1 kawałku (tylko duża nadlewka).

Uliczny samuraj ma osobno samo ostrze miecza - tutaj będzie lekko upierdliwie, ale postawa figurki i to, że tak daleko wyciąga broń uniemożliwiła technicznie inne złożenie.

Najemnik jest 1 częściowy.

Sędzia jest 1 częściowy. Strzelba gdyby była lekko wygięta, to do ciepłej wody na chwilę i prostujemy. Ale większość modeli ma OK.

Uczony jest 1 częściowy.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie elementy mają krótkie "piny", które pomogą to skleić, ale minimalnie trzeba będzie się pobawić. Tak myślę 15 minut na odczyszczenie i sklejenie. Chyba najgorzej z Samurajem ulicznym, ale wciskałem ostrze miecza "bez kleju" na pin w dziurę i nawet się trochę trzymało samo, więc da radę.

Ogólnie powiem tak, mam długą historię z grami figurkowymi i uważam, że kozacko wyszły te figsy. Wręcz byłem zaskoczony pozytywnie, bo się bałem że coś się spierdzieli. Myślę, że będziecie zadowoleni.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Ribald
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, 10:37

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Ribald »

Z tematów pozafigurkowych.
Kiedy (realnie) można się spodziewać nowości jeśli chodzi o warstwę merytoryczną gry? Aktualizacja zasad, nowe scenariusze, dodatek, insze inszości? Tryby co-op i solo, o których była mowa wcześniej, akurat średnio mnie interesują.
Rzadko udaje nam się z Rycerzowymi znajomymi znaleźć pół dnia na pogranie, więc chętnie bym się dowiedział czy coś planować na najbliższy czas, czy warto poczekać :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Muad'Dib »

Wysyłka ruszyła :) Dziś otrzymałem swój zestaw figurek. Niestety nie mam warunków w pracy, żeby to otwierać ale w domu to będzie pierwsza rzecz jaką zrobię. Zanim zjem obiad i oby pies wytrzymał jeszcze chwilę przed spacerem :P
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tak jest, wysyłki ruszyły w zeszłym tygodniu, myślę, że pierwsze kilkadziesiąt osób powinno spodziewać się figsów jakoś dziś -jutro.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bogenhafen »

Łuhu, w końcu mam komplet (chyba, bo już nawet nie pamiętam ile tego powinno być...)! Szkoda tylko, że trochę nadłamany, no ale nie można mieć wszystkiego. Poza tym ostatnim już chyba zgrzytem, z jakości samych modeli jestem zadowolony.

Duży plus za dodatkowe kostki i arkusze pomocy - przydadzą się, kiedy gra trafi znowu na stół, jak tylko wymyślę jakieś sensowne home rules ;-)
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bogenhafen »

Ech. odszczekuję tą jakość modeli... są bardzo ładne i mają sporo detali, ale kiedy zacząłem je obrabiać, to z tak gównianym (bo łamliwym) plastikiem jeszcze nie miałem do czynienia. Nadlewów i niedoskonałości formy też jest cała masa.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

Wiecie co, nie chce gowmoburzy, ale to straszne narzekanie na figsy jest jednak śmieszne. Rozumiem, że wydawca się poslizgnal itp. Ale robił wszystko, żeby dać nam to, co obiecał.

Gra jest ciekawa, z wielkim klimatem, owszem, trudna, ale żeby figurki zmieniały wszystko? Grałem w nią z tekturowymi zetonami, mało tego, grałem i w prototyp i figsy są dla mnie najmniej pożądanym elementem pudełka. Wiem, że dla niektórych z Was najbardziej. Ale czy wówczas nie pomyliliscie hobby? Może forum modelarskie?

Dla mnie jakość wykonania gry, pomysł, świeże mechaniki RP powodują, że mam ochotę ją polecać i nie zmieni tu nic jakość figurek. Owszem, jeśli się za coś płaci, warto dostać dokładnie to. Przy czym zauważcie, że Kickstarter czy Wspieram.to powstało ideowo dla takich właśnie inicjatyw. Teraz to sklepy największych i profesjonalnych wydawnictw, więc jak małemu twórcy powinie się noga, bo porwał się z motyka na księżyc, to robi się wielka tragedia.

Szkoda mi wydawnictwa, bo trudno teraz będzie odzyskać renomę, a najbardziej pewnie chęci do zrobienia czegoś podobnego. Lepiej wypuścić zestaw kart, czy kolejną grę że standardowymi meeplami.

Tak, wiem, że mogli nie obiecywac tego wszystkiego. Ale wszak do odważnych świat należy.

Koniec żali. Sorry.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bogenhafen »

Gorsze afery ludzie robią o instrukcję w innych wątkach ;-). Swoją drogą, RP przydałaby się odświeżona instrukcja i usprawnienie niektórych elementów, bo zgadzam się z tym, że sama gra - mimo marudzeń - jest całkiem fajna.

Co nie zmienia faktu, że po czekaniu tyle czasu na figurki można się trochę wkurzyć jeśli każda miniaturka ma coś odłamanego (i tak, wiem, że niektóre elementy miały być osobno, bez przesady).
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Jeśli chodzi o uszkodzone figurki, to najpierw chcielibyśmy rozesłać do wszystkich komplety figurek, wtedy będziemy wiedzieć, ile zostało nam zestawów. I wtedy z tych zestawów nadwyżkowych postaramy się zaspokoić największe reklamacje, w sensie np. złamana strzelba Sędziego, albo model jakiś mocno uszkodzony.

Więc jeśli ktoś ma jakieś poważne braki, to proszę zgłaszać na nasze adresy i będziemy po całości wysyłek to rozpatrywać.

Jeśli chodzi o materiał, to nie jest plastik tylko żywica. Przy takich krótkich seriach nie ma opcji na plastik. Same matryce wtryskowe to są koszty rzędu kilkunastu tysięcy dolarów plus dodatkowe koszty przygotowania modelu pod wtrysk, shipping z Chin etc. Figurki są trochę filigranowe, za to mają detal dużo lepszy niż w tych samych warunkach plastik by umożliwił.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

Gdzie mamy zgłaszać uszkodzone figurki? Mi trafiły się trzy lub cztery - zweryfikuję w domu.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Najlepiej na szewcu303(at)gmail.com lub marek(at)transdesign.pl
Pozdrawiam,
Marek Mydel
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: schizofretka »

Jak ktoś nie dostał w ogóle, to też już zgłaszać?


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Figurki z pierwszego rzutu poszły do osób, które odpowiedziały na prośbę o potwierdzenie danych do wysyłki, bo mieliśmy zwroty i nie chcieliśmy wysyłać w ciemno.

Więc najlepiej podesłać mail z potwierdzeniem danych i wtedy mamy 100% pewności, że możemy wysyłać. Natomiast nie wysłaliśmy jeszcze do wszystkich, cały czas trwają wysyłki.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Rycerze Pustkowi

Post autor: schizofretka »

Ja odpowiedziałem. Pisać drugi raz?


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Nie, albo jest w toku albo zaraz będzie wysłane.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
toblakai
Posty: 1264
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Czy są osoby które jeszcze nie otrzymały swoich figurek z kampanii? Moje coś dotrzeć do mnie nie mogą a na maile odpowiedzi nie mogę się doczekać odpowiedzi - ostatnie informacje sprzed ~3 tygodni "powinno być już wysłane, sprawdzę".
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

schizofretka pisze:Ja odpowiedziałem. Pisać drugi raz?


Stukał Lucjan Szołajski
Ja w tej samej sprawie. Odpowiedziałem 4 kwietnia i jeszcze nic nie przyszło. Damy radę ogarnąć, czy coś jeszcze muszę zrobić?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

Ja jeszcze nie otrzymałem figurek, ale nie potwierdzałem maila. Nic się nie zmieniło, więc wyszedłem z założenia, że nie trzeba.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Kal-El83 »

Curiosity pisze:Ja jeszcze nie otrzymałem figurek, ale nie potwierdzałem maila. Nic się nie zmieniło, więc wyszedłem z założenia, że nie trzeba.
To tak jak i u mnie ... :/
Gdyby nie forum już bym nawet o nich nie pamiętał
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dobra Panowie i Panie, poproszę PW od każdego kto nie dostał dalej. Pełny adres, imię i nazwisko, mail, telefon. Dla mojej wygody, żebym szybciej Wam wysłał.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
ODPOWIEDZ