Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Jeszcze nie zaczynajcie, jak możecie. Byliśmy na Ziemiach Jałowych, teraz czas na Old Town. Sezon plenerowych imprez postapokaliptycznych w pełni.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Daruje sobie złośliwości, ale zapytam jak tam sprawa figurek. Można liczyć na otrzymanie pozostałych modeli przed końcem roku?
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tak, wraz z rokiem kalendarzowym chcemy zamknąć wszystkie zobowiązania z kampanii Wspieram to z naciskiem na figurki, za które Wspierający płacili i jeszcze dołożyć trochę materiałów sieciowych.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

middlekilla pisze:Jeszcze nie zaczynajcie, jak możecie. Byliśmy na Ziemiach Jałowych, teraz czas na Old Town. Sezon plenerowych imprez postapokaliptycznych w pełni.
No, ale chyba 2 tygodnie temu wiedzieliście, że będzie
Sezon plenerowych imprez postapokaliptycznych w pełni.
?
To generalnie, kiedy można się spodziewać obiecanych materiałów?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Napiszę tak - za 2 dni wyruszam na urlop i zamierzam się na nim relaksować Rycerzami Pustkowi, biorę wszystkie zaległe notatki i takie tam, żeby to spisać, poskładać, potłumaczyć etc. więc jest obsuwa, ale też teraz mam w planach 10 dni, kiedy robię sobie czas na właśnie takie rzeczy.

Więc przyznaję się bez bicia, że nie ogarnąłem tematów, bo się trochę w pracy rzeczy nawarstwiło, ale za 2 dni nawet jak by chciało to będę poza zasięgiem i zanurzę się w australijskich pustkowiach (chociaż za oknem będą lasy Białowieży). Jeszcze odrobina cierpliwości, please.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
wysłannik_pustkowi
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2016, 16:48

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: wysłannik_pustkowi »

Spoko, poczekamy. Miłego wypoczynku :)
“Where must we go, we who wander this wasteland, in search of our better selves.” MM
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

Curiosity pisze:
middlekilla pisze:Ale obiecuję i możecie mnie rozliczyć zjadliwymi komentarzami, że w ciągu 2 tygodni pojawią się nowe materiały do RP po polsku i po angielsku.
To co, można już zacząć?
Chyba tak :wink:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bary »

Jakieś newsy w kwestii trybu solo?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

W ogóle jakieś newsy?
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Ponieważ wiedziałem, że dałem ciała nie publikując o czasie, to nawet bałem się wchodzić a mam masę roboty. W temacie trybu solo - napiszę tak. Jeśli ktoś jest chętny, to mam go przetestowanego i spisanego w WORDZIE, ale nie jest ładny i nie nadaje się na sieć do oficjalnego wystawienia, a jeszcze przez chwilę będę zawalony pracą.

Ale jeśli ktoś jest naprawdę chętny i jeszcze chce jakieś uwagi wrzucić, to piszcie na priva tu na forum lub na marek(at)transdesign.pl. Wyślę plik w formie mało ładnej ale grywalnej.

I sorry za delay, ale po prostu życie dogania czasem. Liczę, że 2. połowa września będzie na tyle luźna, żeby ogarnąć.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

A jak kwestia figure? Na kiedy planujecie zakończenie produkcji? Wiem, że szczegóły, że technika, że Polska... Ale wiecie, że są gry, które mają i po 200 figurek i produkują się w mniej niż 70 lat - przy założeniu Waszego tempa ;) Czekam z pierwszą rozgrywką na komplet figurek... Coś mi się wydaje, że się niedoczekam i gra pójdzie na sprzedaż, a szkoda by było, szczególnie, że chyba byłem jedną z osób najbardziej nahypeowaną i hypeującą podczas Waszej kampanii... Praca pracą, ale ileż można?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Figurki będą i jest na to 1 absolutnie koronny dowód - wzięliśmy od Wspierających za nie pieniądze. Fizycznie. Minęło trochę czasu, Prodos ulepszył technologie ale pogorszył terminy, ale mamy też alternatywę produkcyjną.

Dlatego nawet jeśli ktoś sprzeda grę ale będzie dalej Wspierajacym, to chcemy żeby komplet figsów dostał do końca roku kalendarzowego. Najwyżej sprzeda je temu komuś kto kupił od niego grę. Ale na 200% figsy będą.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

Trzymam za słowo i czekam do końca roku. Dzięki za info.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Rozenveig
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2016, 17:54

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rozenveig »

Siemacie!
Posiadam Rycerzy Pustkowi od kilku miesięcy i uważam że gra jest świetna lecz trochę nie zbalansowana dlatego też piszę tutaj aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Otóż:
1. Nie uważacie, że karta sprzętu Kopyto jest przesadzona? No bo WTF? mogę mieć milion pancerza a mimo to za każdą dziesiątkę schodzi mi zdrowie? Rozemiam jakby to strzelało tylko jeden raz ale mordy... mało że raz nie strzela to jest to karta zielonej jakości... powinna być czerwona. Z resztą jest podobna karta bodajże Działko i ma czerwoną jakość. Wbrew pozorom nie jest tak trudno wyrzucić dyszkę zwłaszcza jak czasem się rzuca 9cioma kośćmi.

2. Są karty sprzętu z podpisem "Limit 1 na rycerza". Co to dokładnie oznacza? Można tego użyć raz na rundę czy raz na grę?

3. Czy podczas walki można rzucać serię po tym jak się rzucić przygotowaniu?

4. Są w grze dostępne karty sprzętu typu Apteczka, które dają jakieś profity rycerzom znajdującym się na tym samym heksie co posiadający takowy sprzęt. Jaki jest cel istnienia tych przedmiotów? Ja i moi kumple nie widzą sensu w takim pomaganiu innym rycerzom i jednoczesnemu zawalaniu sobie kieszeni.

5. Jak to jest że rycerze którzy posiadają w podstawowym ekwipunku broń typu Snajpera czy Kałach, trzymają je w jednej ręce pomimo że normalnie te bronie są dwuręczne?

6. Gdy rycerz zdecyduje się uciekać i test ucieczki wyszedł negatywny to czy pomimo straty zdrowia może się do niego zawrócić i wciąż walczyć?

7. Czy można przyczepić lunetę do broni, która bije tylko na bliski zasięg (np. Plujka)?

8. Czy Klecha może przerzucić tylko swój rzut czy też rzut innych graczy?

9. Gracze mają podstawowe przedmioty w kieszeniach typu dajmy na to Kapelusz Dundee. Dajmy na to jest sytuacja że gracz podczas odpoczynku umieścił na nim naboje i w czasie swojego ruchu je zużył odsłaniając tym samym Kapelusz. Czy może przez resztę swojej kolejki korzystać z jego efektów?

10. WTF się dzieje z pasywką Naukowca? Nie sądzicie że jest zbyt OP? 2 razy na rundę może mieć 4 punkty w każdej z umiejętności i może tego używać w testach ataku??? Przecież umiejętności rzadko kiedy używa się w ilościach powyżej dwóch na rundę... To się mocno nie zgadza... Daje to mocną przewagę we wszystkim co robi. 2 razy na rundę... może po prostu źle rozumiem stwierdzenie "runda"? ile niby trwa? Bo ten sam "problem" odnosi się do większości przedmiotów używanych raz na rundę... ale ten stanowi największy. |:C

Jak to wygląda
Obrazek
a jak to się odczuwa
Obrazek
Obrazek

Proszę o odpowiedź i przepraszam jeżeli pytania się powtórzyły. C:
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Matti_C »

1.Przed ranami z kopyta pancerz chroni normalnie (kopyto nie ma przebicia nieskończoność) Działko jest czerwone , ale ma +1 do ran i przebicie jeden

2. , 4. Można użyć 1x w turze przez każdego rycerza. Jak masz 2 i odpoczywasz razem z innym graczem to możesz mu pozwolić użyć za darmo lub nie za darmo ;)

3. Nie, tylko postać z dodatku (który jeszcze nie wyszedł) może

5. Dla nich też są dwuręczne, jeśli weźmiesz coś w 1 rękę to zasłaniasz karabin i nie możesz go używać

6. Nie

7. dowolnej nie białej czyli TAK

8. Może czyjś, ale wtedy już nie przerzuci swojego i na odwrót

9. Tak , nie jest zasłonięty

10. 2x to dużo? Idziesz sobie, wpada jakiś stworek. Przygotowanie, strzał , strzał. (2x zużyłeś) teraz ktoś przyjeżdża do Ciebie, odnajduje Cię i walczycie (znowu 2x by się przydało ;) bo masz Kosy 1 spluwy 2) Na koniec robisz test na kafelku (i znowu 1x by się przydało jeśli testujesz przetrwanie bo masz tylko 2)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Hehe, wszystko tak jak napisał Matti_C, dzięki za szybką reakcję.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

middlekilla pisze:Figurki będą i jest na to 1 absolutnie koronny dowód - wzięliśmy od Wspierających za nie pieniądze. Fizycznie. Minęło trochę czasu, Prodos ulepszył technologie ale pogorszył terminy, ale mamy też alternatywę produkcyjną.

Dlatego nawet jeśli ktoś sprzeda grę ale będzie dalej Wspierajacym, to chcemy żeby komplet figsów dostał do końca roku kalendarzowego. Najwyżej sprzeda je temu komuś kto kupił od niego grę. Ale na 200% figsy będą.
Kolejny miesiąc minął, kolejny miesiąc bez figurek, kolejny miesiąc bez nawet najmniejszej informacji... Może chociaż ten ostatni brak uzupełnicie? Produkujecie? Robicie modele? Macie ustalony termin?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Tak. Zmieniliśmy ostatecznie wykonawcę figurek, żebyście nie dostawali figurek w 500 częściach. Od nadchodzącego, 1-szego tygodnia października zlecamy modelowanie 3D w bardzo fajnej firmie. Myślę, że w okolicach połowy października pojawi się pierwszy render i potem już regularnie co 2-tygodnie.

Braki informacyjne jak pewnie już wiecie przy tym projekcie wynikają nie z nic nie robienia, tylko z tego, że jesteśmy zawaleni "normalnymi" tematami pracowymi. W międzyczasie zrobiliśmy nowe wyceny i ogólnie ogarniamy na świeżo temat.

Wielkie przeprosiny za brak kontaktu.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: janekbossko »

A cos sie robi do Rycerzy? Dodatek? Scenariusze itd?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

janekbossko pisze:A cos sie robi do Rycerzy? Dodatek? Scenariusze itd?
Nie czytałeś? 3 miesiące temu middlekilla "siadł do kolejnych rzeczy, czyli tryb solo, koop i skrypt walki".
:P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

middlekilla 29.07.2016 pisze:Ale obiecuję i możecie mnie rozliczyć zjadliwymi komentarzami, że w ciągu 2 tygodni pojawią się nowe materiały do RP po polsku i po angielsku.
Obrazek
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Marx »

Z zainteresowaniem obserwuję ten temat ze względu na samą grę, ale przyznam, że ciesze się, że nie wsparłem tego projektu, bo by mnie szlag trafił. Podejście wydawcy pozostawia wiele do życzenia.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 09:33 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Dabi »

Wybrali sobie niestety mało poważnego twórcę modeli który sam miał kłopot ze swoimi projektami. Ot i stąd wiele problemów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bary »

Marx pisze:...przyznam, że ciesze się, że nie wsparłem tego projektu, bo by mnie szlak trafił.
Ale taki górski, czy bardziej rowerowy? ;) Osobiście czekam na drugą edycję z poprawionyni niedociągnieciami i dorzuconym trybem solo. Jest szansa, że niebawem takowa się pojawi?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
toblakai
Posty: 1269
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Szczerze wątpię aby taka edycja się szybko pojawiła. Dostępność gry na rynku jest bardzo dobra, a i w wątkach sprzedażowych kilka egzemplarzy się znajdzie które od dłuższego czasu nie znalazły chętnych na zakup.

Wydaje mi się, że przy obecnej podaży nowych tytułów jeżeli mało znany (początkujący) autor nie zachwyci swoim projektem za pierwszym razem to ciężko będzie później sprzedać taką grę jeszcze raz nawet po szlifach. Lepiej popełnić coś nowego ;)
ODPOWIEDZ