Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Ja swoje zapinowałem tzn. wywierciłem otworek i zamontowałem ręce na kawałku cienkiego spinacza biurowego.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

jakim cudem to zrobiłeś dla Naomi? A swoją drogą. Może trzeba by pomyśleć o następnych figurkach i lepiej zaplanować rozkład części tak żeby nie trzeba było wymyślać dziwnych technik żeby je połączyć. Bo z tym to daliście ciała na 100 procent.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Jutro kupię superglue na stacji benzynowej bo święta i jest czynna i "poświęcę" 1 model Naomi żeby sprawdzić, czy to taki wielki problem dołączyć jej ręce bez konieczności pinowania czy innych technik. Jeśli chodzi o Gladiatora, to jestem pewien, że doskonale daje radę, ponieważ mam jego figurkę i do tego pomalowaną i nic mu nie odpada nawet po kilkunastu grach. Choć oczywiście nie położyłem na nim wszystkich komponentów z gry, żeby sprawdzić czy "dał ciała" o się rozleciał po takim treatmencie.

Co do Naomi, to akurat znajomy się nią zajmuje bo słabo maluję, ale sądzę, że wyjdzie zwycięsko z zadania i z pewnością umieszczę zdjęcia jego pracy, bo jestem dumny z tego jak wykonał ilustracje Olek Karcz i jak Prodos Games przygotowało modele.

Co do dawania ciała. No cóż, chciałbym zobaczyć w grze planszowej innej niż RP takie odwzorowanie ilustracja - pionek jak udało się nam uzyskać przy współpracy z Prodos Games, ale rozumiem, że trudno zadowolić polskich odbiorców. Będziemy się starali, żeby kolejne modele były wystarczająco masywne, żeby zadowolić gusta nawet najbardziej wybrednych planszówkowiczów.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

Szczegóły są super ale co mi z nich jak postać jest bez rąk bo nie da się ich przykleić. Trzeba było ręce odlac razem z barkami to by była większa powierzchnia do klejenia. Co do wybrzydzania to o ile pamiętam nigdzie nie było mowy o tym ze figurki będą w częściach i trzeba będzie samemu sklejac. Ale pal licho sklejania ale fakt ze trzeba robić różne wynalazki (pinowanie) żeby połączyć części to już wg mnie porażka. Może dla ciebie to nie problem bo masz pewnie kupie figurek na zapas i możesz ryzykować ze coś nie wyjdzie ale dla mnie jest bo jak coś źle zrobię to po figurce. Wybrałbym mniejsze szczegóły i w innej pozie niż na rysunkach tylko żeby mieć figurki z jednej formy.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

[uwaga! post zawiera lokowanie produktów!]

Drogi xelosie80, obawiam się, że padłeś ofiarą cięć budżetowych w polskim systemie edukacji związanych z zajęciami ZPT, ponieważ zakupiłem dziś na stacji Orlen klej typu Superglue i w ciągu 15 minut za pomocą cążek do obcinania paznokci odciąłem ramki pozostałe z produkcji i wyrównałem końcówki ramion, a potem tymże klejem skleiłem model Naomi Vatt bez najmniejszego problemu nie używając żadnych pinów czy innych dziwnych wynalazków.

Model doskonale się trzyma, kolejne 15 minut później podniosłem go kilka razy za doklejoną rękę z kluczem i nic mu się nie dzieje, a ręka nie odpada. Tak więc Twoje pretensje czy obiekcje kompletnie nie mają ugruntowania w rzeczywistości. Jutro dla sportu między jajkiem a polewaniem się wodą skleję też Gladiatora i wrzucę zdjęcia na nasz fanpage, żeby pokazać naocznie że obsługa modeli nie stanowi problemu.

Co do figurek to nigdzie nie było też mowy że nie będą w częściach, natomiast zależało nam właśnie na wiernym odwzorowaniu modeli, stąd część z nich jest 2 lub 3 częściowa, ponieważ techniki druku 3D i produkcji figurek mają swoje ograniczenia techniczne. Zwłaszcza że docelowo chcemy, żeby figurki miały szersze zastosowanie nie tylko w grze planszowej.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Bogenhafen »

No patrzcie, a mój klej modelarski (niestety do modeli plastikowych, ale figurkom do Mordheima/Warhammera jakoś dał radę) już dwa razy doprowadził mnie do spotkania z Naomi "Jednoręką" Vatt. Trzeba będzie przejść się po jakąś Kropelkę, czy inne paskudztwo. Kurczaczek świąteczny, człowiek przed snem wchodzi na forum, a tu takie rewelacje!

Wszystko spoko, ale prześmiewczy ton "trochę" nie pasuje do sytuacji. Czekaliśmy na te figurki długi czas, wyglądają fajnie, jasne, ale sklejanie ich to żadna przyjemność (rany, głowa snajpera to była jakaś pomyłka - mam za duże paluchy do takich rzeczy). Trochę wyrozumiałości względem wspierających... Może lepiej zrobić po świętach jakiś poradnik, jak to ustrojstwo spinować, a nie żartować sobie z klientów?

No i trzeba przyznać, że oddzielenie ręki u Naomi w taki sposób to drobne nieporozumienie, choć to uwaga bardziej do Prodosa...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

Drogi middlekilla. Widzę że PR od czasów startu kampanii nie poprawił się wogole. Przypomina mi to dyskusje gdy były uwagi do tego jak coś powinno wyglądać a ty ciągle stawiałes na swoim mówiąc ze racja jest "najmojsza".

Nie wiem jaki standard figurek jest wg ciebie w planszowkach ale nigdzie nie spotkałem się jeszcze z figurkami do samodzielnego sklejania. I twierdzenie ze skoro nie wspomniano ze nie będą do sklejania jest niepoważne. Bitewniak to to nie jest gdzie można się tego spodziewać.

Jak widzisz powyższy post, nie jest to tylko problem dla mnie. Pewnie bym odpuścił bo nie jestem na ogół konfrontacyjna osoba, gdyby nie to twoje kurczowe trzymanie się tego ze to Ty masz rację a ja sobie wybrzydzam. Gdybyś powiedział ze faktycznie wyszło jak wyszło i to wasza pierwsza gra i przy robieniu figurek musicie jeszcze się nauczyć, bym to zrozumiał. Ale skoro nie rozumiesz tego ze jako wasz klient mam prawo czuć się trochę zawiedziony w takim razie nie oczekuj odemnie zrozumienia tego ze wg mnie zatailiscie dosyć ważna informację. A to ze ty masz czas i umiejętności żeby te części łączyć to gratuluję.

Przy następnej waszej grze mocno się zastanowie czy wspierać bo przecież skoro coś nie jest napisane to możecie zrobić jakkolwiek chcecie nie patrząc na jakiekolwiek standardy. Także nie bierzecie uwag waszych klientów do serca wiec mogę najwyraźniej oczekiwać kolejnych figurek do sklejania gdzie części mają grubość milimetra.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Oczywiście, bardziej się postaramy.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Xawras »

Witam,

Czy wiadomo już coś na temat daty wydania dodatku?

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Niestety na ten moment nie możemy deklarować niczego konkretnego, prace testowe się przedłużyły, nie chcielibyśmy też, żeby rozszerzenie było niedopracowane. W tej chwili skupiamy się na zamknięciu tematów związanych ze Wspieram to, czyli nowych misji do ściągnięcia, brakujących figurek etc.

Pracujemy też nad "automatycznym" Padliniarzem, który pozwoli rozgrywać scenariusze w pełni kooperacyjne i wariant solo, o który dopytują gracze w Polsce i za granicą. Mamy też trochę innych zajęć w związku z nadgonieniem materiałami angielskiej edycji i innymi projektami z settingu.

Ale zaczynając od Pyrkonu na konwentach zwykłych i postapo będą pojawiały się karty promocyjne dla osób, które będą grać w RP lub kupować gry w ramach stoiska Polish Publishing League.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

middlekilla pisze:Pracujemy też nad "automatycznym" Padliniarzem, który pozwoli rozgrywać scenariusze w pełni kooperacyjne i wariant solo, o który dopytują gracze w Polsce i za granicą.
I tym sposobem "Rycerze..." wskakują na radar 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
SzopBorsuk
Posty: 17
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:19

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: SzopBorsuk »

Cześć!
Otrzymaliśmy kilka wiadomości, że część naszych maili mogła trafić do spamu. W związku z tym prosimy o kontakt mailowy na crowdfunding@badgersnest.pl wszystkie osoby, które jeszcze nie otrzymały figurek. Wysyłki będziemy realizowali po otrzymaniu adresu. Wiemy też, że część wysyłek odbiła się i wraca do nas. Będziemy starać się informować o wszystkim na bieżąco! Przepraszamy za powstałe komplikacje (i mamy nadzieję na jak najszybsze doprowadzenie wszystkiego do ładu).
Pozdrawiamy
Borsuki!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: xelos80 »

Kiedy będą wysyłane kolejne figurki?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: janekbossko »

Kiedy dodatek ?;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

Kiedy wariant ko-op i/lub solo?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szaweł »

Kiedy wreszcie rozegram swoją pierwszą partię?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

(...)I zapada taka niezręczna cisza, co nie?" - Osioł ("Shrek")
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 226 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Przydała by się jakaś aktualizacja odnośnie figurek.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: akahoshi »

W ogóle by się jakaś aktualizacja przydała.
Nawet na oficjalnej stronie, ostatnia aktualizacja jest z... lutego.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Muad'Dib »

Chłopaki chyba głównie się komunikują przez FB. Też mnie interesuje reszta figurek, w ogóle ich nie tykam póki nie będę miał całości. Bez sensu grać w połowie tekturkami a w połowie figurkami. I gdzie można znaleźć ten wariant solo? Gdzieś mi mignęła informacja, żeby szukać na stronie, w plikach po pobrania. Tylko, że tam tego nie ma w ogóle.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Witam.

Cisza panuje tutaj i na stronie, bo głównie korzystamy z profilu FB do mały bieżących rzeczy. Tak więc po kolei.

1. W związku z tym, że mieliśmy trochę zamówień na anglojęzyczną wersję z USA i byliśmy w Anglii na targach, przyszedł czas żey ogarnąć FAQ i erratę w wersji angielskiej, przeryć się przez te wersje zasad i misji, przetłumaczyć etc. Chwilę to zajęło, ale właśnie wczoraj skończyłem, dziś wrzucam i siadam do polskich tematów.

2. Solo, coop, skrypt walki. Są właściwie gotowe, ostatnio jeszcze je testowaliśmy a teraz muszę wszystko przepisać, "na czysto", złożyć etc. Ważne, że działają i myślę, że do 2 tygodni wystawimy je na sieci.

3. Misja Krwawy sport. Zręby mamy, teraz trwają testy, żeby dobrze policzyć "tuningowane" Puszki ;-)

4. Figurki. Zamawiamy właśnie 2 kolejne modele, jak będziemy mieli 1sze rendery to na pewno napiszemy na FB i wrzucimy grafy.

5. Dodatek. Tu niestety musimy się jeszcze chwilę wstrzymać. Mamy tyły z tematami z kampanii Wspieram to, chcemy się najpierw z tego odrobić i przygotować darmowe materiały, a potem zająć płatnymi szczególnie, że sprzedawalność dodatków w stosunku do zestawów podstawowych wynosi ok. 20% czyli ponieślibyśmy spore nakłady finansowe, a zwrot byłby długi.

6. Nowe karty. W związku z nowym sezonem konwentowym pojawiają się jednak nowe karty. Pierwsza na Pyrkonie (Prosto w łeb), druga pojawi się za chwilę na Ziemiach Jałowych (Akolici szkarłatu), a kolejne 2 przy okazji Old Town oraz Zakonek. Karty będą do ściągnięcia i samodzielnego wydrukowania ze strony oraz jak nam zostanie trochę kopii za jakąś drobną opłatą będzie można zamówić komplet tych kart. Najlepiej obserwować FB odnośnie informacji.

Ogólnie zaczęły się wakacje, więc trochę więcej luzu będziemy mieć = więcej aktywności i rzeczy do RP. Przepraszamy, że tak to wygląda, niemniej RP nie są jedynym źródłem dochodu naszym i jednak na pierwszym miejscu człowiek zwykle stawia pracę zawodową a potem pasję.

Ale obiecuję i możecie mnie rozliczyć zjadliwymi komentarzami, że w ciągu 2 tygodni pojawią się nowe materiały do RP po polsku i po angielsku.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Muad'Dib »

@middlekilla

Trzymamy za słowo i czekamy. Choć, odnośnie figurek, to podejrzewam, że drugi pakiet możemy dostać pod koniec roku.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
pmg10
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2015, 21:39

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: pmg10 »

Jak dla mnie to errata nic nie zmieniła, snajperzy dalej bez sensu, walka wręcz nadal op, nadal efekt "snowball" i bezsensowne tracenie kolejek gdy test nie wyszedł. Jak dla mnie, to gra ma rację bytu tylko przy tych zasadach: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=43903
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Angielska errata wrzucona na sieć i złożona do akceptacji na BGG.

Siadam do kolejnych rzeczy, czyli tryb solo, koop i skrypt walki.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Curiosity »

middlekilla pisze:Ale obiecuję i możecie mnie rozliczyć zjadliwymi komentarzami, że w ciągu 2 tygodni pojawią się nowe materiały do RP po polsku i po angielsku.
To co, można już zacząć?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ