Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: TTR_1983 »

Wczoraj zapytany o to Trzewik powiedział, że na razie nic bliżej nie wiadomi, więc szybko raczej nie będzie.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Sekator »

Długo sam siebie przekonywałem, że nie warto bo nie będę miał dodatków z KS, bo za drogo, bo będzie polska tańsza wersja. No ale się złamałem, kupiłem i zagrałem i...

Jakie dodatki polecacie kupić z tych w retailu? :D

Wulfsburg jak będzie to na 100% kupię, a poza tym? Zastanawiam się nad dodatkowymi postaciami (hero box 1, nie te guest boxy), dodatkowe abominacje, NPC, Deadeye zombies, co najbardziej urozmaici grę i jest warte pieniędzy?
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: wladekbud »

Deadeye Walkers - jedyne zombie rażące z dystansu. Dla mnie ciekawsze nawet od samego Wolfsburga
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

łucznicy, postacie (również jako proxy), dowolni nekromanci (koniecznie! nawet w formie proxy sobie zrób), nowe abominacje.
Wulsburg jest ok ale dodałbym później. npc to fajny ale jednak detal.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Sekator »

Nekromanci są w którym dodatku dostępni?
NPC mnie interesują tylko ze względu na przedmioty do vault, ale spojrzałem i są takie sobie chyba.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:Nekromanci są w którym dodatku dostępni?
NPC mnie interesują tylko ze względu na przedmioty do vault, ale spojrzałem i są takie sobie chyba.
Przedmioty można robić proxy lub za grosze odkupić wersję w języku innym niż angielski od posiadaczy gry z Ks. Podobnie z necro. Tych kilku jest w Boxach gościnnych no i byli na ks (patrz wyżej).
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Czy ktoś ma sprawdzoną metodę budowania talii potworów?

Posiadam podstawkę
+
NPC 1
+
BOSSy
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Fegat pisze:Czy ktoś ma sprawdzoną metodę budowania talii potworów?

Posiadam podstawkę
+
NPC 1
+
BOSSy

Patrzyłeś na BGG - tam jest sporo tego. Sam na tej bazie zbudowałem, ale już dawno nie grałem :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Właśnie nie znalazłem :|
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Amholen »

Mam pytanko z innej beczki. Ktoś może zna dokładniejszy termin polskiego wydania (słyszałem coś o późnym lecie) i jego zawartość (tzn. jak rozumiem - golutka podstawka - czy może portal czymś zaskoczy)?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Fegat »

Ale ze mnie ***.... Ja wpisywałem nie zombie deck a "monsters cards"... Dzięki :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Vulturius »

Portal rozpoczyna przedsprzedaż wersji PL http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: olsszak »

Vulturius pisze:Portal rozpoczyna przedsprzedaż wersji PL http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html

Na bogato w stosunku do wersji KS hehe:

"Zamów grę w przedsprzedaży i zgarnij dodatkowo plakat oraz unikatową postać Troya i Złego Troya (2 figurki, karta postaci i zestaw kart Zombie), który może być sojusznikiem i postacią gracza, jak i złym nekromantą, próbującycm zniszczyć drużynę!"
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Krionah »

olsszak pisze:
Vulturius pisze:Portal rozpoczyna przedsprzedaż wersji PL http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html

Na bogato w stosunku do wersji KS hehe:

"Zamów grę w przedsprzedaży i zgarnij dodatkowo plakat oraz unikatową postać Troya i Złego Troya (2 figurki, karta postaci i zestaw kart Zombie), który może być sojusznikiem i postacią gracza, jak i złym nekromantą, próbującycm zniszczyć drużynę!"
Z drugiej strony w sklepach ceny są wyższe, w jednym znalazłem podobną do tej z przedsprzedaży. Czy ja wiem, czy warto się bulwersować? A te dodatkowe ludki osobno po ile wychodzą?
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Cierń »

http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html

Wczoraj nie pokazywało ceny promocyjnej, dodatkowe figurki do kupienia z drugiej ręki co najwyżej - CMON ich nie sprzedaje z tego co wiem, a i lokalni wydawcy mają zakaz odsprzedaży samych KS exclusives.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Krionah »

Cierń pisze:http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html

Wczoraj nie pokazywało ceny promocyjnej, dodatkowe figurki do kupienia z drugiej ręki co najwyżej - CMON ich nie sprzedaje z tego co wiem, a i lokalni wydawcy mają zakaz odsprzedaży samych KS exclusives.
Faktycznie teraz dodali przekreślenie xD. Brawo Portal.
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Cierń »

Krionah pisze:
Cierń pisze:http://portalgames.pl/sklep/pl/zombicid ... 430.p.html

Wczoraj nie pokazywało ceny promocyjnej, dodatkowe figurki do kupienia z drugiej ręki co najwyżej - CMON ich nie sprzedaje z tego co wiem, a i lokalni wydawcy mają zakaz odsprzedaży samych KS exclusives.
Faktycznie teraz dodali przekreślenie xD. Brawo Portal.
Wczoraj była tam cena 395 zł teraz 359 - niby cyferki te same ale ja widzę różnicę :).
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: IseeWinner »

Ciekawe czy tempo wydawania dodatków będzie utrzymane na poziomie wydania podstawki?
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Krionah »

IseeWinner pisze:Ciekawe czy tempo wydawania dodatków będzie utrzymane na poziomie wydania podstawki?
Nie chciałbym być czarnowidzem, ale ja spodziewam się tylko zlokalizowanej podstawki plus ewentualnych plików do wydruku w własnym zakresie ze strony Portalu (tak będzie już tymi dwoma bonusowymi modelami z przedsprzedaży).
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: longmen76 »

Czy będą dodatki i jakie będzie tempo wydawania dodatków to nie jest kwestia PORTALU tylko graczy / kupujących. Jeżeli gra się będzie bardzo dobrze sprzedawać to Portal nie jest głupi i będzie chciał zarabiać na dodatkach i to szybko zanim wszyscy ostygną. Biorąc pod uwagę liczne komentarze na FB pod postami Portalu o przedsprzedaży gry w stylu: ździerstwo, cena z kosmosu, cena boli oj boli, Zróbcie normalną cenę 150zl i biorę od ręki., itp. nie wróżę dobrej sprzedaży.
Cena 359 z darmową dostawą. Dodatkowo dwie figurki normalnie nie do kupienia, ktore na ebayu widziałem za 25$ + wysyłka z USA.
Cena wersji EN do kupienia w Polsce 350PLN + wysyłka.
Porównując zawartość pudełka do np. takiej Rebelii od FFG gdzie jest samo powietrze i słabej jakości figurki to wykonanie i zawartość ZOMBICIDE miażdży każdą grę FFG z półki cenowej 350PLN.

Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.
Usunięte

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Usunięte »

W wersji sklepowej po rabacie pewnie będzie można dostać za jakieś 300
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Krionah »

longmen76 pisze:Czy będą dodatki i jakie będzie tempo wydawania dodatków to nie jest kwestia PORTALU tylko graczy / kupujących. Jeżeli gra się będzie bardzo dobrze sprzedawać to Portal nie jest głupi i będzie chciał zarabiać na dodatkach i to szybko zanim wszyscy ostygną. Biorąc pod uwagę liczne komentarze na FB pod postami Portalu o przedsprzedaży gry w stylu: ździerstwo, cena z kosmosu, cena boli oj boli, Zróbcie normalną cenę 150zl i biorę od ręki., itp. nie wróżę dobrej sprzedaży.
Cena 359 z darmową dostawą. Dodatkowo dwie figurki normalnie nie do kupienia, ktore na ebayu widziałem za 25$ + wysyłka z USA.
Cena wersji EN do kupienia w Polsce 350PLN + wysyłka.
Porównując zawartość pudełka do np. takiej Rebelii od FFG gdzie jest samo powietrze i słabej jakości figurki to wykonanie i zawartość ZOMBICIDE miażdży każdą grę FFG z półki cenowej 350PLN.

Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.
Masz rację. dlatego ja zbyt długo nie marudząc już zamówiłem preordera ;)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: IseeWinner »

Portal udostępnił na swojej stronie instrukcję do Czarnej Plagi.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: czeczot »

longmen76 pisze: Jak widać Januszom ciągle jest źle i do dupy. A jak się trafią jeszcze jakieś pseudorecenzje jak w przypadku The Others stwierdzające, że gra jest słaba to sprzedaż siądzie i będą nici z dodatków i gier z wyższej półki od Portalu na licencji CMON.

A który twierdził że The Others to słaba gra?
ODPOWIEDZ