XenoShyft: Onslaught (Keren Philosophales, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Dwntn »

Migdał pisze:Curiosity --> Gdzie dorwałeś Hive? Ja poluje poluje i guzik, wszystkie sklepy milczą nie chcą niczego obiecywać :?
Będzie dostępny w Pledge Managerze do Dreadmire, który powinni otworzyć na dniach. Polecam dołączyć do kogoś kto wspiera na KS i zamówić dodatkowy egzemplarz :)

- K.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Jak cos to bede mogl Ciebie przygarnac ;)
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Migdał »

Super :) To jeszcze ile taka przyjemność (sam Hive) by kosztowała i czy coś wiadomo na kiedy by była?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Darboh pisze: Czy spolszczenie dodatków wchodzi w grę?
Pewnie, że tak.
W sumie, to maciejo od razu do mnie pisał, żebym przygotował tłumaczenie, ale ciągle coś mi wypadało. Z tego co kojarzę, to miałem zrobić tylko tekst, grafikami miał się zająć kto inny.
Migdał pisze:Curiosity --> Gdzie dorwałeś Hive? Ja poluje poluje i guzik, wszystkie sklepy milczą nie chcą niczego obiecywać :?
HIVE kupiłem w Planszomanii, sprowadzili pewnie tylko kilka sztuk. Ze 2 tygodnie temu mieli.

EDIT:

Aha, jest opcja sprowadzenia z USA dodatku, który oficjalnie nie jest sprzedawany klientom indywidualnym, tylko sklepom. Nie jest on specjalnie atrakcyjny, bo zawiera tylko 6 nowych kart sprzętu i 4 dodatki do Dywizji (w sumie 10 kart!), ale za to wszystko razy 4 (czyli po 4 komplety w pudełku). SŁużył on, jak mi się zdaje, do promowania X:O w sklepach, albo do celów turniejowych. Jeden pakiet kosztuje z wysyłką około 80zł, jakby 4 fanów się znalazło, to można zamówić :)
https://boardgamegeek.com/image/2897175 ... ight-kit-1
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Migdał »

No to w planszomanii się miałem dosłownie z tym dodatkiem :-/ nic to kick starter zostaje :-)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Darboh »

Curiosity pisze:
Darboh pisze: Czy spolszczenie dodatków wchodzi w grę?
Pewnie, że tak.
W sumie, to maciejo od razu do mnie pisał, żebym przygotował tłumaczenie, ale ciągle coś mi wypadało. Z tego co kojarzę, to miałem zrobić tylko tekst, grafikami miał się zająć kto inny.
Z góry dziękuje i nieśpiesznie czekam :)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Darboh »

A jeszcze dopytanie, ile czasu mija pomiędzy końcem kickstartera a grą na półce sklepowej? Albo ile to trwało z XO?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Dwntn »

Darboh pisze:A jeszcze dopytanie, ile czasu mija pomiędzy końcem kickstartera a grą na półce sklepowej? Albo ile to trwało z XO?
To zależy. CMON ma teraz na tapecie kilka większych projektów, w tym Zombicide które ma ponad półroczne opóźnienie względem oryginalnej daty dostawy. Z ostatniego update'u XD wynika że gdzieś w ciągu 2-4 tygodni powinni otworzyć pledge managera. Sam PM będzie otwarty przez conajmniej miesiąc (o ile nie będą przedłużać by wygenerować więcej zamówień). Po zamknięciu PM gra trafi do produkcji, więc to kolejne 2-3 miesiące czekania. W Xenoshyft na szczęście nie ma figurek, więc produkcja nie powinna zająć tyle co w przypadku Zombicide czy innych projektów CMON.

Liczę że dostawa do odbiorców KS powinna nastąpić gdzieś pomiędzy sierpniem a październikiem.

- K.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: olsszak »

Panie i Panowie pytanie:
Czy biorąc Xenoshyft: Dreadmire plus Immolation i Forbidden science, przy braku chęci zakupu Onslaught - warto brać the Hive czy już starczy urozmaicenia w grze?:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: vcrproszek »

olsszak pisze:Panie i Panowie pytanie:
Czy biorąc Xenoshyft: Dreadmire plus Immolation i Forbidden science, przy braku chęci zakupu Onslaught - warto brać the Hive czy już starczy urozmaicenia w grze?:)
Podpinam się pod to pytanie równiez.
Nie posiadam podstawki i chce kupić Dreadmire + Immolation - bez Forbidden, ale Hive chyba wezmę ze względu na to, że ciężko go dostać z tego co widzę ( zakładam, że dodatki z podstawki będą działać z Dreadmire, jeśli nie to proszę mnie poprawić ).
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Toudi »

Ja bym hive to dreadmire nie bral. Dreadmire przedstawia walke na innej planecie, przez co sa inne typy potworow. Moze to zadzialac ale nie musi.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: vcrproszek »

Toudi pisze:Ja bym hive to dreadmire nie bral. Dreadmire przedstawia walke na innej planecie, przez co sa inne typy potworow. Moze to zadzialac ale nie musi.
Zakladajac, ze gra mi sie spodoba i bede chcial kupic podstawke, to w tedy laczyc wszystko? Czy lepiej dreadmire traktować jako osobną pozycję?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

vcrproszek pisze:
Toudi pisze:Ja bym hive to dreadmire nie bral. Dreadmire przedstawia walke na innej planecie, przez co sa inne typy potworow. Moze to zadzialac ale nie musi.
Zakladajac, ze gra mi sie spodoba i bede chcial kupic podstawke, to w tedy laczyc wszystko? Czy lepiej dreadmire traktować jako osobną pozycję?
Uuuu, łączenie wszystkiego? Z dodatkami to będzie ponad tysiąc kart :)
Dla mnie to dwie osobne gry. Ewentualnie jak będę sobie w którąś chciał zagrać w 5-6 osób, to dobiorę brakujące kryształy i Milicję z drugiego zestawu.

Właśnie sobie pomyślałem, że fajnie by było zagrać Robalami przeciwko kosmicznym najemnikom :D Może CMON by obmyśliło jakiś grywalny tryb?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Ash »

Dla nowych, albo tych, którzy ciągle dostają w tyłek polecam granie w Onslaught na nowych zasadach z Dreadmire:
-pierwsze rozdanie z nowej fali - po 3 przeciwników
-ostatnie rozdanie fali: przygotowanie tylu kart ile miejsc na liniach, zastąpienie jednej bossem, tak że na jednej z linii będzie 1 boss.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Darboh »

Ja to mam ten problem, że udało mi się w końcu zagrać z moją paczką pierwszy raz. No i we czterech od sztycha wygraliśmy :/
Nie powiem, było ciekawie, były emocje i pomimo późnej pory chłopaki dali radę. Ja jako obeznany z grą dawałem im przede wszystkim działać. No i chłopaki pokazali :)

PS. Wiadomo coś o tłumaczeniu dodatków ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

Temat tłumaczenia się gdzieś nam rozmył, ale to głównie dlatego, że ktoś musi tłumaczenie wrzucić w oryginalne karty. Sam tekst przełożyć to pikuś :)

Ja, dla odmiany, na wiele rozgrywek, przegrałem raptem 2 lub 3 razy. Na ogół idzie dobrze, chociaż np. wczoraj skończyliśmy grać, mając 8HP (3 osoby), czyli na styk.

Z jednej strony, pomaga tu dodatek Grafting Lab (modyfikacje genetyczne), ale z drugiej daje w kość dodatek Hive ;) Czyli raczej się wyrównuje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Darboh »

Zasadniczo z wklepywaniem tekstu mogiem pomóc :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

A masz dostęp do oryginalnych grafik?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Darboh »

Curiosity pisze:A masz dostęp do oryginalnych grafik?
Nie ale chętnie się dowiem jak.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: bubu »

Curiosity pisze:Ja, dla odmiany, na wiele rozgrywek, przegrałem raptem 2 lub 3 razy. Na ogół idzie dobrze, chociaż np. wczoraj skończyliśmy grać, mając 8HP (3 osoby), czyli na styk.
A nie nudzi się ciągle wygrywanie? U mnie np. B-Sieged zaczyna ze stołu spadać bo za każdym razem wygrywamy. I to na najtrudniejszym poziomie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

bubu pisze:
Curiosity pisze:Ja, dla odmiany, na wiele rozgrywek, przegrałem raptem 2 lub 3 razy. Na ogół idzie dobrze, chociaż np. wczoraj skończyliśmy grać, mając 8HP (3 osoby), czyli na styk.
A nie nudzi się ciągle wygrywanie? U mnie np. B-Sieged zaczyna ze stołu spadać bo za każdym razem wygrywamy. I to na najtrudniejszym poziomie.
Mnie się znudziło,dlatego gramy już od pierwszej tury tylko przeciwko 3 Fali i na 10 rozgrywek przegraliśmy tylko jedną, no ale to juz coś
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: bubu »

maciejo pisze:
bubu pisze:A nie nudzi się ciągle wygrywanie? U mnie np. B-Sieged zaczyna ze stołu spadać bo za każdym razem wygrywamy. I to na najtrudniejszym poziomie.
Mnie się znudziło,dlatego gramy już od pierwszej tury tylko przeciwko 3 Fali i na 10 rozgrywek przegraliśmy tylko jedną, no ale to juz coś
Wow. Ja bym rozważał zmiany typu 5 miejsc w linii wroga czy 3 miejsca w swojej linii. Granie milicją i rangerami przeciwko robalom trzeciej fali to dla mnie abstrakcja : )
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: Curiosity »

maciejo pisze: Mnie się znudziło,dlatego gramy już od pierwszej tury tylko przeciwko 3 Fali i na 10 rozgrywek przegraliśmy tylko jedną, no ale to juz coś
Chyba nie piszesz nam całej prawdy :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

bubu pisze:
maciejo pisze:
bubu pisze:A nie nudzi się ciągle wygrywanie? U mnie np. B-Sieged zaczyna ze stołu spadać bo za każdym razem wygrywamy. I to na najtrudniejszym poziomie.
Mnie się znudziło,dlatego gramy już od pierwszej tury tylko przeciwko 3 Fali i na 10 rozgrywek przegraliśmy tylko jedną, no ale to juz coś
Wow. Ja bym rozważał zmiany typu 5 miejsc w linii wroga czy 3 miejsca w swojej linii. Granie milicją i rangerami przeciwko robalom trzeciej fali to dla mnie abstrakcja : )
Podsunąłem Koledze tylko sposób na nudę :x
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: XenoShyft Onslaught

Post autor: maciejo »

Curiosity pisze:
maciejo pisze: Mnie się znudziło,dlatego gramy już od pierwszej tury tylko przeciwko 3 Fali i na 10 rozgrywek przegraliśmy tylko jedną, no ale to juz coś
Chyba nie piszesz nam całej prawdy :P
:mrgreen:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ