Intryganci / Palastgeflüster (Michael Rieneck)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Epyon »

Niezbyt podoba mi się zasada, że kolejną rundę zaczyna gracz, który skończył poprzednią (wygrał/przegrał). W praktyce zagranie karty ogranicza już w pewien sposób dostępne opcje, więc u nas raczej każdy broni się przed tym, by do niego kolejka nie doszła (grałem na 4 i 5 osób). Dlatego jeśli graczem rozpoczynającym jest gracz, który przegrał, to imho dostaje kolejnego kopa w tyłek.

Na szybko wymyślony wariant rozpoczynania nowej rundy wyglądałby tak, że rozpoczyna gracz mający najwięcej punktów, w przypadku remisu decyduje gracz z najmniejszą ilością punktu (jeśli tu też jest remis - ten z nich, który przegrał ostatnio).

Jestem ciekaw jakie doświadczenia z tym mają inni, a także wydawca?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Epyon pisze:Niezbyt podoba mi się zasada, że kolejną rundę zaczyna gracz, który skończył poprzednią (wygrał/przegrał). W praktyce zagranie karty ogranicza już w pewien sposób dostępne opcje, więc u nas raczej każdy broni się przed tym, by do niego kolejka nie doszła (grałem na 4 i 5 osób). Dlatego jeśli graczem rozpoczynającym jest gracz, który przegrał, to imho dostaje kolejnego kopa w tyłek.
W sumie jestem zaskoczony. Jakoś po dziesiątkach partii i setkach rozegranych rund nie widzieliśmy problemu gracza rozpoczynającego. Przecież już po zagraniu pierwszej karty oddajesz ruch przeciwnikowi. Mało tego, im więcej grasz, tym łatwiej jest z złożyć intrygę doskonałą.

Zakładam, że graliście w wariant ZŁY albo PERFIDNY.

Zawsze możecie zasadę zmienić. Na przykład zaczyna gracz, którego wskaże osoba, która przegrała poprzednią rundę. Krótko mówiąc, jeśli czujecie, że taka osoba ma przerąbane, to poszkodowany może się zemścić zaraz po tym jak dostał łomot! :twisted:
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

teem pisze:
gaciak pisze:Koszulki 100x65 cm są mocno za luźne. Próbowałam w sklepie stacjonarnym dopasować jakieś koszulki i nic. Wygooglałam, że są maydaye 61x103 cm, ale obawiam się brać w ciemno, bo mogą być za ciasne...
Podaj link. Biorę to na klatę, kupię i dam znać
I co, pasują czy nie pasują?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
teem
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:10

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: teem »

Curiosity pisze:
teem pisze:
gaciak pisze:Koszulki 100x65 cm są mocno za luźne. Próbowałam w sklepie stacjonarnym dopasować jakieś koszulki i nic. Wygooglałam, że są maydaye 61x103 cm, ale obawiam się brać w ciemno, bo mogą być za ciasne...
Podaj link. Biorę to na klatę, kupię i dam znać
I co, pasują czy nie pasują?
Zamówione, wysłane z Trolli. Dziś lub Jutro powinny być w paczkomacie. Dam znac.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Epyon »

medicus pisze:Zakładam, że graliście w wariant ZŁY albo PERFIDNY.
Innych nie uznajemy. :twisted:

Na 4-5 osób złożenie 6 kart jest trudne, więc wszyscy raczej grają defensywnie, najlepiej tak by jak najrzadziej zagrywać. ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

U nas każdy się stara jak najwięcej wyłożyć, nie wiem, może jesteśmy dziwni? :mrgreen:
Ale gramy tak, że w przypadku remisów liczymy "małe punkty", więc się opłaca mieć dużo wyłożone.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
teem
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:10

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: teem »

teem pisze:
Curiosity pisze:
teem pisze: Podaj link. Biorę to na klatę, kupię i dam znać
I co, pasują czy nie pasują?
Zamówione, wysłane z Trolli. Dziś lub Jutro powinny być w paczkomacie. Dam znac.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Te 61mm szerokości są o ułamek milimetra za ciasne.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: gaciak »

Sprawdzałam mayday 61x112 - na szerokość w sam raz, ale dużo za wysokie
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

Jeśli dobrze nadążam to koszulki 65x100 są za duże? A inne za małe? Czyli brak koszulek, które by pasowały... zgadza się? Bo nie wiem jak zamawiać w sklepie :P

gaciak: przed chwilą teem napisał, że 61 to o 1 mm za ciasne. Czyżby aż takie różnice rozmiarów w produkcji.
teem
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:10

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: teem »

gaciak pisze:Sprawdzałam mayday 61x112 - na szerokość w sam raz, ale dużo za wysokie
U mnie lekko wygina kartę

Jak za wysokie, a na szerokość ok, to mniejszy problem. Dobry skalpel i pół godziny wolnego czasu załatwi sprawę.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 14:29 przez teem, łącznie zmieniany 1 raz.
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: gaciak »

ChlastBatem pisze:Jeśli dobrze nadążam to koszulki 65x100 są za duże? A inne za małe? Czyli brak koszulek, które by pasowały... zgadza się? Bo nie wiem jak zamawiać w sklepie :P

gaciak: przed chwilą teem napisał, że 61 to o 1 mm za ciasne. Czyżby aż takie różnice rozmiarów w produkcji.
Sprawdzałam w sklepie stacjonarnym na jednej karcie i do koszulki 61x112 weszło bez problemu (tylko z 10 mm trzeba by uciąć)...dziwne :]
Ostatnio zmieniony 25 sie 2015, 13:22 przez gaciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

No to wydawnictwo się nie popisało. Nie rozumiem czemu tak ciężko projektować karty w rozmiarach standardowych. Karta, czyli jej czytelność oraz zawartość treści, nie ucierpiałaby gdyby zabrać jej 2mm lub dodać.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Banan2 »

gaciak pisze:
ChlastBatem pisze:Jeśli dobrze nadążam to koszulki 65x100 są za duże? A inne za małe? Czyli brak koszulek, które by pasowały... zgadza się? Bo nie wiem jak zamawiać w sklepie :P

gaciak: przed chwilą teem napisał, że 61 to o 1 mm za ciasne. Czyżby aż takie różnice rozmiarów w produkcji.
Sprawdzałam w sklepie stacjonarnym na jednej karcie i do koszulki 61x112 weszło bez problemu...dziwne :]
A może w tym temacie wypowiedziałby się wydawca? Jaki jest rozmiar i jakie koszulki będą pasować?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

Przecież teem to właśnie wydawca :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: powermilk »

Curiosity pisze:Przecież teem to właśnie wydawca :)
eee... a nie medicus ?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Banan2 »

Curiosity pisze:Przecież teem to właśnie wydawca :)
Wydawca z sugestią skalpela ?! No ładnie ... :? No chyba wydawca wie jaki rozmiar kart zamawiał.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Karty polecane przez Cartamundi jako pewien standard. Miały lepiej wyeksponować smukłe postaci.
Więcej kombinowania nie będzie, karty do gier Lucrum Games będą zawsze z jednego kopyta jak wszystkie inne.

Sam używam 65mm szerokości, jest luz, ale wg mnie dopuszczalny.

Co do teem, kurde, faktycznie. Zainstalowałem sobie w zeszłym tygodniu w telefonie tapatalk, a tam nie wiedzieć czemu piszę jako teem, konto z 2009 roku, do którego nie pamiętam hasła. Widocznie jakoś było to połączone. Muszę sprawdzić jak to zmienić.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

medicus pisze:Karty polecane przez Cartamundi jako pewien standard. Miały lepiej wyeksponować smukłe postaci.
Więcej kombinowania nie będzie, karty do gier Lucrum Games będą zawsze z jednego kopyta jak wszystkie inne.

Sam używam 65mm szerokości, jest luz, ale wg mnie dopuszczalny.
Da radę aby ktoś wrzucił zdjęcie karty w koszulce 65mm? Chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: pezetto »

Serio zamierzacie grać w Intrygantów na tyle często by koszulkować karty? IMO są one na prawdę dobrej jakości i po kilkudziesięciu partiach raczej wyglądać będą jeszcze całkiem znośnie. U mnie mimo regularnego grania, rzadko która gra może poszczycić się dwucyfrową ilością partii i zapewne z Intrygantami będzie podobnie. Fajna, prosta i szybka pozycja, ale gier jakby na półce ździebko zbyt dużo :mrgreen:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

pezetto pisze:Serio zamierzacie grać w Intrygantów na tyle często by koszulkować karty? IMO są one na prawdę dobrej jakości i po kilkudziesięciu partiach raczej wyglądać będą jeszcze całkiem znośnie. U mnie mimo regularnego grania, rzadko która gra może poszczycić się dwucyfrową ilością partii i zapewne z Intrygantami będzie podobnie. Fajna, prosta i szybka pozycja, ale gier jakby na półce ździebko zbyt dużo :mrgreen:
Serio.

Żebyś widział mój egzemplarz gry Avalon. Koszulki już nawet musiałem wymienić bo były tak zjechane. Tak samo mój stary egzemplarz gry Cytadela skończył tak, że musiałem kupić drugi i tym razem zakoszulkować karty. U nas w takie fillerki gra się bardzo często więc chciałbym dbać o swoje gry.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: kwiatosz »

Hmm, ja Avalona zakoszulkowałem, bo ważna jest niemożność odróżnienia kart, ale nie wyobrażam sobie jak można te koszulki zajechać - przecież tych kart się prawie nie dotyka.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

kwiatosz pisze:Hmm, ja Avalona zakoszulkowałem, bo ważna jest niemożność odróżnienia kart, ale nie wyobrażam sobie jak można te koszulki zajechać - przecież tych kart się prawie nie dotyka.
To chyba grasz w inną grę...

Cały czas tasuje się karty sukces/porażka. Tak samo karty typu Pani Jezior, Ekskalibur... ciągle męczone. Karty do głosowania również. Karty postaci akurat fakt leżą ale te nerwowe tasowanie ich i rozdanie, potem szybkie spoglądanie kto kim jest i na końcu partii rzucenie kartą na stół z zgryźliwym komentarzem "...ha bo ta ja byłem zły". Pamiętaj, że mój Avalon miał ok. 100 partii rozegranych spokojnie. Jak raz zawita na stół to gramy wiele partii podrząd.

Jak nie wierzysz mogę przesłać Ci zdjęcie ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: kwiatosz »

Nie to, że nie wierzę - po prostu sobie nie wyobrażam :) Egzemplarze grane ponad 100 partii widziałem i były w dobrym stanie - może chodzi o jakość koszulek? Bo ja grałem w grubych FFG, które się nijak nie odkształcają przy tasowaniu. Zapomniałem, że w polskiej wersji do głosowania są karty - dawno polskiego wydania nie widziałem, tymi faktycznie można się bawić i miętolić podczas rozgrywki. No ale to pewnie od grupy zależy jak bardzo międlą karty - jak ja grałem, to leżały cały czas na stole i tylko w razie potrzeby były brane do ręki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

pezetto pisze:Serio zamierzacie grać w Intrygantów na tyle często by koszulkować karty?
Serio.
Ja koszulkuję wszystko i wręcz niekomfortowo się czuję trzymając w dłoni niezakoszulkowane karty.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Epyon »

Na kartach do Intrygantów już po pierwszej rozgrywce zaczęły się lekko obcierać kanty (tasuję na wcisk). Dzisiaj zakoszulkowałem w Arcane Tinmen Extra Large. Luz jest, ale tasuje się wygodnie, więc nie widzę problemu z użytkowaniem.

PS. My w Resistance/Avalon mamy grube setki partii rozegrane (gramy od premiery praktycznie co tydzień w jedno lub drugie po kilka partii), nie wyobrażam sobie użytkowania bez koszulek...
ODPOWIEDZ