Intryganci / Palastgeflüster (Michael Rieneck)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: kwiatosz »

Karty bez koszulek na wcisk :shock: Ja raz zobaczylem ze kolega tak tasuje, juz z 5 lat do moich gier nawet nie podchodzi.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: warran »

kwiatosz pisze:Karty bez koszulek na wcisk :shock: Ja raz zobaczylem ze kolega tak tasuje, juz z 5 lat do moich gier nawet nie podchodzi.
tak mi się przypomniało https://www.youtube.com/watch?v=XEgcrVCyKI0 ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: adikom5777 »

Znalazłem koszulki idealnie pasujące do kart Intrygantów. Sprawdzone na kartach:
https://www.dropbox.com/s/p7dym3s6lbwfs ... i.JPG?dl=0

Ultimate Guard Premium - Koryo Size (64x102)
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: warran »

Patrząc po i-szopie i wynikach z googla, to w PL można je dostać jedynie w Planszostrefie. Ale na szybko sprawdzałem, więc niech mnie ktoś poprawi w razie czego.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: kwiatosz »

Uu, Koryo size mnie podpowiada, że mogą pasować do Koryo, muszę rozważyć.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

adikom5777 pisze:Znalazłem koszulki idealnie pasujące do kart Intrygantów. Sprawdzone na kartach:
https://www.dropbox.com/s/p7dym3s6lbwfs ... i.JPG?dl=0

Ultimate Guard Premium - Koryo Size (64x102)
warran pisze:Patrząc po i-szopie i wynikach z googla, to w PL można je dostać jedynie w Planszostrefie.
Sprytne, Panie Planszostrefo, bardzo sprytne ;-)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: adikom5777 »

Curiosity, rozgryzłeś mnie. Interes życia nie wypalił ;)

A tak serio, to widziałem, że ciężko dopasować do tych kart koszulki, więc poszukaliśmy w naszym magazynie i udało się.

A po drugie primo, nie miałem pojęcia, że inne sklepy nie mają ich w ofercie. Te koszulki są powszechnie dostępne w jednej z większych hurtowni.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

Prośba o doprecyzowanie zdolności Damy: czy można zamienić ze sobą dwie takie same figury (Doradcę na innego Doradcę, Szpiega na innego Szpiega), czy też trzeba zamienić dwie różne karty?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: ChlastBatem »

Curiosity pisze:Prośba o doprecyzowanie zdolności Damy: czy można zamienić ze sobą dwie takie same figury (Doradcę na innego Doradcę, Szpiega na innego Szpiega), czy też trzeba zamienić dwie różne karty?
W instrukcji nie ma chyba słowa "różnych" więc IMO można.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Epyon »

Można, jedyne dwa wyjątki:
- nie możesz zamienić damy, którą właśnie wyłożyłeś,
- nie możesz zniszczyć komuś intrygi, tzn. dać drugiej takiej samej karty. ;)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Shimrod »

Curiosity pisze:Prośba o doprecyzowanie zdolności Damy: czy można zamienić ze sobą dwie takie same figury (Doradcę na innego Doradcę, Szpiega na innego Szpiega), czy też trzeba zamienić dwie różne karty?
Zamieniasz 2 dowolne karty (nie uwzględniając właśnie zagranej Damy).

Zamiana 2 takich samych kart na stole jest bez sensu i nic nie daje - kolory w końcu liczą się tylko przy zagrywaniu. A tak mając na przykład na ręce Służkę, ale również posiadając ją na stole, jesteś w stanie po podmianie, zwolnić dla siebie kolejny ruch. Wredniejszym wykorzystaniem Damy jest podmiana innemu graczowi z ostatnią kartą na ręce (jeśli oczywiście wiemy co to jest) stołu tak, żeby tej ostatniej karty nie mógł zagrać :D

Edit: Epyon mnie uprzedził, jak widzę.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

Panowie, dzięki za tak szybką i liczną reakcję. Instrukcję czytałem i graliśmy dotąd tak, że wymienia się cokolwiek na cokolwiek innego. Tyle, że przez to zagranie Damy jest zbyt łatwe.

Chodzi mi o sytuację, kiedy wykłada się Damę, ale nie da się zamienić żadnej figury na inną figurę - wtedy podmiana białego Strażnika na czerwonego Strażnika powoduje de facto, że wyłożenie Damy nie niosło żadnych konsekwencji. A może by tak założyć, że konieczna jest zamiana dwóch figur, a nie dwóch kart?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: mig »

Wisi gdzieś w necie instrukcja w ogóle?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Shimrod »

Curiosity pisze:Panowie, dzięki za tak szybką i liczną reakcję. Instrukcję czytałem i graliśmy dotąd tak, że wymienia się cokolwiek na cokolwiek innego. Tyle, że przez to zagranie Damy jest zbyt łatwe.

Chodzi mi o sytuację, kiedy wykłada się Damę, ale nie da się zamienić żadnej figury na inną figurę - wtedy podmiana białego Strażnika na czerwonego Strażnika powoduje de facto, że wyłożenie Damy nie niosło żadnych konsekwencji. A może by tak założyć, że konieczna jest zamiana dwóch figur, a nie dwóch kart?
Sytuacja jaką opisałeś jest jak najbardziej możliwa i konsekwencji jak piszesz nie ma. Ale ruch taki ciągle jest legalny, a Ty masz wyłożoną na stole kolejną kartę. Ponieważ każda karta jest w tej grze figurą, zmiana wordingu jak proponujesz nie ma sensu, a wymuszenie zamiany 2 różnych figur to już znaczna zmiana zasad. W Intrygantach możesz zagrać każdą kartę w dowolnym momencie (o ile oczywiście nie dubluje ona czegoś co już masz na stole).
Sytuacji kiedy zagrywasz Damę bez konsekwencji jest więcej - jeśli została wyłączona przez Króla, albo jest pierwszą lub drugą kartą na stole to też nie będzie działać, ale zagrać ją nadal możesz.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Curiosity »

Shimrod pisze:zmiana wordingu jak proponujesz nie ma sensu, a wymuszenie zamiany 2 różnych figur to już znaczna zmiana zasad
Nie kupuję takiego tłumaczenia. Dlaczego nie ma sensu? Instrukcja tego nie precyzuje. Równie dobrze można napisać, że wykładając Maga, wymieniam się z innym graczem na ZERO kart. Czemu nie, zero to też liczba, instrukcja tego nie precyzuje. Tylko wtedy to jest kolejna karta wykładana bez żadnego efektu. Grając w ten sposób, Intryganci stają się zbyt łatwi. Ciekawi mnie jak było w oryginale?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Dama zamienia wyłożone karty, a nie postaci.
Dlatego jest możliwe zamienienie np. doradcy na doradcę.
Czy taka zmiana ma sens? Ma, ale to już poziom master:

Głównie chodzi o podmianę karty w konkretnym kolorze. Ja gram tak, że jeśli wyłożenie damy powoduje zamianę kart z tą samą postacią, to staram się przesunąć do siebie kartę w moim kolorze.
To ma spory sens jeśli na ręce mam strażnika. Po wyłożeniu go, na rękę wróci mi karta w moim kolorze. Taka zmiana w odpowiednim momencie może dać wygraną w rundzie.

Podobnie można wyrzucić karty w odpowiednim kolorze z zestawów wyłożonych przez graczy.

Tak czy inaczej zagranie damy w takiej sytuacji po prostu żal :). Czasem nie ma wyjścia.
To też jest sygnał dla mnie, że jeśli ktoś gra damę żeby zamienić te same postaci, to... jego koniec jest bliski! :twisted:
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Curiosity pisze: Równie dobrze można napisać, że wykładając Maga, wymieniam się z innym graczem na ZERO kart. Czemu nie, zero to też liczba, instrukcja tego nie precyzuje. Tylko wtedy to jest kolejna karta wykładana bez żadnego efektu. Grając w ten sposób, Intryganci stają się zbyt łatwi. Ciekawi mnie jak było w oryginale?
MAG
Masz rację. Nie jest podane kawał na ławę, że musi być minimum 1 karta.
To wynika z opisu czynności, że wybierasz karty z ręki i kładziesz je zakryte przed wybranym graczem.

Nie mniej jednak bardzo się czepiając i trzymając definicji słowa liczba to wyciągam z ręki 0 kart i kładę 0 kart zakrytych przed graczem.
Notuję to na przyszłość, by dopisać łopatologiczne zdanie. Zresztą przy korekcie walcząc o "Światło" w instrukcji takie zdanie usunęliśmy, bo wydawało nam się, że samego opisu wynika, ze nie możesz wybrać żadnej karty.
W oryginalnej instrukcji jest zapis, że musi wywędorwać z ręki przynajmniej 1 karta.

Tak czy inaczej, gracze intuicyjnie grają dobrze.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Curiosity pisze:
Shimrod pisze:Ciekawi mnie jak było w oryginale?
Dama w oryginale to gość z tacą z żarciem. Tak więc szukacie Mundschenka albo cup-bearera

Z angielskiego:
... you exchange in each case one CARD of your choice in 2 different displays without provoking "dark whispering" (2 identical cards in one display).

Z niemieckiego:

wer ihn auspielt, vertauscht je eine beliebige KARTE aus 2 unterschiedlichen Auslagen miteinander, ohne dabei ein verwerfliches Palastgeflüster auszulösen
Dla miłośników tego pięknego języka wolne tłumaczenie brzmi :)... kto go zagra, wymienia po jednej dowolnej karcie między dwoma różnymi Auslagami (wyłożeniami), ale tak by nie wystąpił Palastgeflüster

Na marginesie:
Tym dark whispering czy Palastgeflüster się nie przejmujcie. W wydaniu PL jest opowiedziana inna historia pod tytuł INTRYGANCI. Zresztą fabularne opisy postaci, też w oryginale nie istnieją. Zostały stworzone wyłącznie do naszego wydania.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Trailer do INTRYGANTÓW
https://www.youtube.com/watch?v=MkgGHg7pzCw
Obrazek

I na dokładkę konkrus na fanpage'u. DO wygrania 2 egzemplarze gry.
Jeśli udostępnisz post i wymienisz znajomego, który powinien w to zagrać - możecie dostać obaj (oboje, obie) po egzemplarzu
Szczegóły http://www.facebook.com/lucrumgames
Konkurs trwa do niedzieli 5 X.
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Rocy7 »

Ilekroś czytam o tej grze przypomina mi sie
http://joemonster.org/filmy/65147/Murder
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Rocy7 pisze:Ilekroś czytam o tej grze przypomina mi sie
http://joemonster.org/filmy/65147/Murder
Ja tak mam ile razy włączę TVN i widzę Kaczyńskiego i Kopacz... :lol:
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: moonman »

gdzie znajdę instrukcję w pdf?
TIA
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: Karit »

Zagrałem parę razy i zarówno ja jak i moi znajomi uważamy iż grafika na kartach jest fatalna.
Nie chodzi mi jednak o same rysunki ale rozkład informacji. Jak ktoś gra pierwszy raz to zasłania palcami nazwy kart, do tego nie ma na nich dokładnego opisu tylko trzeba odwoływać się do karty pomocy, a przecież to tylko 1-2 zdania.
No ale OK w Love Letter tez nie ma opisu, ale sa przynajmniej cyferki... Myślałem że to tylko mnie tak wkurza ale inni tez byli tego samego zdania.
Gra ma bardzo fajny pomysł, ale chyba sam zrobię karty...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Nakład gry wyczerpany.
Ostatnie egzemplarze dostępne w sklepach, też trochę u wydawcy dostępne na konwentach:Games Fest (Wrocław), Planszówki na Narodowym, Pionek (Gliwice).

Wszystkim graczom bardzo dziękujemy za wredne knucie, intrygi i dobijanie przeciwników. To sukces dzięki Waszym rekomendacjom i polecaniu gry znajomym.

Intryganci wrócą, ale będzie trzeba na nich trochę poczekać.
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: INTRYGANCI. Zła i wredna gra

Post autor: medicus »

Obrazek

Powrót w grudniu!


Zmiany w nowym wydaniu
Nowe pudełko z damą na froncie
Nowy format kart 59x92
Nowy layout kart
Nowe kolory kart
symbole dla rozpoznawania postaci w talii
symbole kolorów dla daltonistów
symbole i napisy na brzegach dla osób prawo i leworęcznych
Nowa cena detaliczna (10% obniżka)

Zrezygnowaliśmy:
- kaszerowanie kart (struktura płótna)
- satynowe pudełko
- puchnący lakier

Generalnie ma się grać wygodniej. Będzie łatwiej tasować, łatwiej grać w ciemnych pomieszczeniach.

SCD 49,9 zł
ODPOWIEDZ