Gwent / Gwint (Damien Monnier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bary »

Łapcie unboxing nowego dodatku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Dzisiaj na E3 zostal potwierdony Gwint jako samodzielna gra. Jak narazie na XBOne i PC. Jako poaiadacza PS4 moje serce krwawi ;€

Zapisy do zamknietej bety ktora ruszy we wrzesniu trwaja. Wiecej o grze jak i zapisy na oficjalnej stronie: https://www.playgwent.com/

Edit: W sumie to juz wczoraj.
Info mialem wrzucic juz jakis czas temu ale zapomnialem..
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bary »

Spoko, według info z fb wersja na ps4 też będzie. Zastanawia mnie jednak, czemu zdecydowali się na konsole i pc zamiast na urządzenia mobilne. Bardziej taką wersję obstawiałem. Czyżby dodali do tej gry aż tyle głębi?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Ze na ps4 sie pojawi to jestem spokojny, pewnie w pozniejszym terminie. Juz przy limitce bylo widac ze z MS sa blizej niz z Sony ;)

Stwierdzenie, ze moje serce krwawi dotyczylo zamknietej bety. Mam nadzieje, ze zalapie sie na klucz i moze cos na swoim starym lapciaki pogram ;P

Pewnie i na wersje mobilna przyjdzie pora. Tak jak bylo w przypadki Heartstona - w wersji mobilnej przybylo wielu graczy, bo wygoda, bo wszedzie dostep.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bary »

Podrzucam nową recenzję Game Trolla.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
repek
Posty: 178
Rejestracja: 23 kwie 2005, 15:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: repek »

Pozwolę sobie również tutaj zalinkować, bo zapowiada się kolejny syty turniej. I to z nagrodami od CD Projekt RED.

Trzeci turniej Gwinta w Hexie 11 września

Zapraszamy!
"Jeśli Batman jest taki sprytny, to dlaczego nosi majtki na spodnie?"
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ThimGrim »

Czy można mieszać talie? Np. wziąć trochę ze Scoia'tael i trochę z Potworów?
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Salemmtg »

Nie ,nie można. Kilka kart jest wspólnych jak np. Pożoga, Deszcz itd. ale każda z talii zawiera je już. Jeśli chodzi o potwory , wojowników ,bohaterów danej frakcji to nie można mieszać.
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ThimGrim »

Salemmtg pisze:Nie ,nie można. Kilka kart jest wspólnych jak np. Pożoga, Deszcz itd. ale każda z talii zawiera je już. Jeśli chodzi o potwory , wojowników ,bohaterów danej frakcji to nie można mieszać.
Dzięki. To jeszcze pytanie, które się tu pojawiło, ale chyba pozostało bez odpowiedzi. Np. Francesca Findabair:
"Znisz najsilniejszą jednostkę/ki (i tutaj symbol miecza) twojego przeciwnika, jeśli suma siły jego jednostek (i tutaj symbol miecza) wynosi 10 bądź więcej."

Rozumiem, że jeśli wyłożony jest bohater z "mieczowymi punktami siły(PS)" =15, to on dolicza się do sumy wraz z innymi jednostkami "mieczowymi", ale jego samego zniszczyć nie można, bo "bohaterowie to jedyne karty, które są niewrażliwe na działanie jakichkolwiek specjalnych umiejętności ([...] zarówno dowódców). Ale ponieważ zniszczyć można" jednost-ki", to znaczy, że jak wyłożone są dwie/trzy (najwyższe) jednostki z PS=6,to je wszystkie trzeba zniszczyć. Dobrze rozumuję?
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: bukimi »

ThimGrim pisze:
Salemmtg pisze:Nie ,nie można. Kilka kart jest wspólnych jak np. Pożoga, Deszcz itd. ale każda z talii zawiera je już. Jeśli chodzi o potwory , wojowników ,bohaterów danej frakcji to nie można mieszać.
Dzięki. To jeszcze pytanie, które się tu pojawiło, ale chyba pozostało bez odpowiedzi. Np. Francesca Findabair:
"Znisz najsilniejszą jednostkę/ki (i tutaj symbol miecza) twojego przeciwnika, jeśli suma siły jego jednostek (i tutaj symbol miecza) wynosi 10 bądź więcej."

Rozumiem, że jeśli wyłożony jest bohater z "mieczowymi punktami siły(PS)" =15, to on dolicza się do sumy wraz z innymi jednostkami "mieczowymi", ale jego samego zniszczyć nie można, bo "bohaterowie to jedyne karty, które są niewrażliwe na działanie jakichkolwiek specjalnych umiejętności ([...] zarówno dowódców). Ale ponieważ zniszczyć można" jednost-ki", to znaczy, że jak wyłożone są dwie/trzy (najwyższe) jednostki z PS=6,to je wszystkie trzeba zniszczyć. Dobrze rozumuję?
Dokładnie tak to działa w komputerowej wersji, więc pewnie tu też. Jeśli niszczysz najsilniejszą jednostkę przeciwnika, to gdy ktoś ma kilka o tej samej sile to giną wszystkie o tej sile (oczywiście bez bohaterów, tak jak piszesz).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: nikczemnik »

Czy ktoś się orientuje czy CDPR ma zamiar zrobic dodruk tej karcianki?
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: olsszak »

nikczemnik pisze:Czy ktoś się orientuje czy CDPR ma zamiar zrobic dodruk tej karcianki?
Wątpię. Z założenia miały być trochę ekskluzywne:) Ja swoich jeszcze nie użyłem:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Naro »

olsszak pisze:
nikczemnik pisze:Czy ktoś się orientuje czy CDPR ma zamiar zrobic dodruk tej karcianki?
Wątpię. Z założenia miały być trochę ekskluzywne:) Ja swoich jeszcze nie użyłem:)
26.06.2017 17:48 nadal jest jeden z dwóch zestawów
cdp.pl

plus Allegro
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ghostartur »

Jeśli interesują mnie karty tylko w ojczystym języku to szukać talii dodawanych do dodatków Serce z Kamienia oraz Krew i Wino? Czy np: taki zestaw jest oryginalny? http://allegro.pl/wiedzmin-karty-do-gwi ... 40882.html
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Naro »

ghostartur pisze:Jeśli interesują mnie karty tylko w ojczystym języku to szukać talii dodawanych do dodatków Serce z Kamienia oraz Krew i Wino? Czy np: taki zestaw jest oryginalny? http://allegro.pl/wiedzmin-karty-do-gwi ... 40882.html
Zestaw z linku za 39,00 zł jest oryginalny - talia wyciągnięta z dodatku - wszystko masz po polski. Nic więcej nie powstało poza 2 samodzielnymi kompletami (odpowiednio do dwóch wydanych dodatków).
Zaś Serca z Kamienia widzę, że kosmicznie podskoczyło do 100 zł i więcej

btw. tu masz taniej Krew i Wino
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2022, 07:47 przez Naro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: lemon_curry »

Prośba,
wchodzę w tę karciankę właśnie i nie wiem co kupić ;)
Widzę różne talie.
Cena nie jest tak ważna, ale nie chodzi o "w takim razie kup wszystko", tylko żeby to miało sens.

DZIĘKI
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Naro »

lemon_curry pisze: 13 kwie 2022, 15:50 Prośba,
wchodzę w tę karciankę właśnie i nie wiem co kupić ;)
Widzę różne talie.
Cena nie jest tak ważna, ale nie chodzi o "w takim razie kup wszystko", tylko żeby to miało sens.

DZIĘKI
tu masz wszystko tylko poszukaj z lekka taniej:
SERCA Z KAMIENIA
Krew i Wino

komplet to 2 pudełka (czerwone i niebieskie) = 4 różne talie
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Pouzy
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2020, 19:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Pouzy »

lemon_curry pisze: 13 kwie 2022, 15:50 Prośba,
wchodzę w tę karciankę właśnie i nie wiem co kupić ;)
Widzę różne talie.
Cena nie jest tak ważna, ale nie chodzi o "w takim razie kup wszystko", tylko żeby to miało sens.

DZIĘKI
Może po prostu zacznij grać online, choć Gwint po homecomingu nie jest tą samą grą co wcześniej. Nastąpiło wiele zmian w grze, a fizyczna karcianka jest martwa.
ODPOWIEDZ