Forge War

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 897 times

Forge War

Post autor: Galatolol »

http://boardgamegeek.com/boardgame/146221/forge-war

Trochę osób z forum miało kupić na KS, gra już się pojawiła w paru sklepach, a tematu i opinii wciąż brakuje.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Forge War

Post autor: GoldenDragon »

Poczekamy na recenzję Gambita :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

GoldenDragon pisze:Poczekamy na recenzję Gambita :)
Jest taki plan. Niestety poczekacie dość długo, bo gra, razem z innymi rzeczami (choć nie z tego sklepu), płynie do mnie jedną paczką. Słowo klucz to "płynie". Będzie gdzieś za miesiąc. Więc recenzja w okolicach początku sierpnia. Zresztą nawet jakbym miał ją już w domu, to i tak gier do recenzji mam tyle, że Forge War wskoczyło by na początku sierpnia :)
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Forge War

Post autor: Vandal »

Nie masz co się śpieszyć grę i tak trudno gdzieś dostać. :(
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

Vandal pisze:Nie masz co się śpieszyć grę i tak trudno gdzieś dostać. :(
Ummm...wcale nie. Pierwszy sklep i 3 sztuki dostępne...
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forge War

Post autor: uday »

Są 3 fazy:
kopalnia
miasteczko
questy

Muszę przyznać, że zawiodłem się trochę na mechanice kopalni. Koncepcja podobała mi się bardzo, ale w praniu wychodzi jak wychodzi. Albo się dużo "skacze", albo się "skacze" mało. W efekcie czego albo surowców jest dużo, albo mało. Potem ciężko zaplanować coś na kilka rund do przodu bo nie wiadomo, czy dynamika będzie wystarczająca, żeby sprostać bardziej rozwiniętym questom (które potrafią trwać po 7+ rund).

Miasteczko to taki worker placement z jednym pionkiem. Z tym, że jak się ma mało surowców i dynamika gry jest niska to najczęściej się pasuje, a jak jest wysoka to bywa, że chciałoby się naraz i 3 akcje zrobić, a nie można.

Questy są super. Absolutny miód. Kminienie jak to poprzydzielać bohaterów z broniami to tych swoich zadań to sama radość.

Pierwsza pełna rozgrywka (na 3 osoby, z zaglądaniem do instrukcji, cofaniem ruchów, itp) zajęła ponad 7h i od tego czasu nie miałem okazji zagrać znowu... Pierwsza rozgrywka uproszczona ponad 2h i spokojnie da się zejść poniżej godziny. Niestety czuć niedosyt w stosunku do rozgrywki epickiej.

Karty słabiutkiej jakości, w dodatku stwierdziłem błędy drukarskie na co najmniej jednej karcie (zamiast głębokiej czerni jest rozpikslowany, kanciasty kształt w jaśniejszym kolorze) Plansze graczy zdążyły się poobijać jeszcze w pudełku, a plansza główna w moim przypadku była chyba trochę źle sklejona. Wyciągając żetony z wypraski bałem się, że się rozdwoją. Dodatkowo jest taki problem, że bohaterowie mają wycięte okrągłe miejsce do którego wkłada się żeton oznaczający poziom, ew. cechę. Wysztancowane to jest tak, że czasem pasują do siebie na styk, czasem zbyt luźno, a czasem jest za ciasno i człowiek boi się je wkładać, żeby nie zniszczyć komponentów. Zresztą każde takie wkładanie i wyciąganie tego żetonu ewidentnie wpływa na żywotność kartonu, więc lepiej po prostu zostawić bohaterów z włożonymi żetonami i jak któryś awansuje to albo przewrócić go na drugą stronę (gdzie jest już inny bohater namalowany), albo wziąć w ogóle nowego. Generalnie widać, że nad jakością produkcji nikt nie czuwał, a zastosowane rozwiązania nie należą do najlepszych jakościowo.

Kafelki kopalni są za to świetnej jakości. Drewna jest całkiem dużo i wygląda super.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

JEST! Dojechało! Ciężkie pudło...zaraz otwieram i zaczynam się pławić, czytać instrukcję i ogólnie szykować do gry...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Forge War

Post autor: detrytusek »

mógłby ktoś łaskawy opisać jak się ma wariant solo? Dobrze działa?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze:mógłby ktoś łaskawy opisać jak się ma wariant solo? Dobrze działa?
Wariant solo działa. Po prostu. Jednak na pewno nie jest to gra, którą kupuje się z myślą o tym wariancie. Na dokładkę, według mnie gra ogólnie nie działa tak dobrze, jak można by sądzić :( Co mnie smuci, bo wiązałem z nią wielkie nadzieje.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Forge War

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze: Wariant solo działa. Po prostu. Jednak na pewno nie jest to gra, którą kupuje się z myślą o tym wariancie. Na dokładkę, według mnie gra ogólnie nie działa tak dobrze, jak można by sądzić :( Co mnie smuci, bo wiązałem z nią wielkie nadzieje.
aa no właśnie szykuje się jakaś recenzja? Bo 25.06 do Ciebie pudło dojechało a ja znaleźć jej nie mogę :). Zaskakująco skrajne opinie ma ta gra. Chętnie poznam plusy ujemne... :wink:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

Szykuje się, a jakże. Wcześniej nie robiłem, bo miałem zawalony grafik tytułami przekazanymi przez wydawców. Teraz mam większy luz, więc mogę pobawić się grami, które sam kupowałem. Forge War jest na czele listy (czyli w przeciągu dwóch - trzech tygodni będzie materiał).
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Forge War

Post autor: olo6353 »

Jakby coś ktoś, to mam do na liście do wymiany.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forge War

Post autor: uday »

@detrytysek Plusy ujemne (i dodatnie w sumie też) mogę Ci zaprezentować na miejscu w Krakowie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Forge War

Post autor: Gambit »

Po wielu bojach, moja recenzja Forge War.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ