Epic Card Game (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: janekbossko »

W planszomanii za 69 minus rabaty:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: pan_satyros »

janekbossko pisze:W planszomanii za 69 minus rabaty:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lub planszostrefa 64,9 minus 11% rabatu ;)
bamboklat
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2012, 17:54

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: bamboklat »

Jeszcze jakieś przemyślenia odnośnie gry? Ma potencjał na 1000 partii?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 235
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Flogiston »

bamboklat pisze:Jeszcze jakieś przemyślenia odnośnie gry? Ma potencjał na 1000 partii?
Potencjał posiada na pewno. Trzeba poznać dobrze karty i synergie pomiędzy nimi a na to zejdzie minimum setka partii, dalej to już kwestia czy przypadnie do gustu. Mnie nieco Epic rozczarował. Taka specyfika, że każda karta jest silna, ale jeśli nie ma się odpowiedzi w jednej turze to w kolejnej jest koniec gry. Przynajmniej takie mam odczucia po kilkunastu grach - zarówno draftowych jak i losowo rozdawanych taliach. Przy drafcie zresztą miałem wrażenie jeszcze większej potęgi talii. Przypuszczam, że fani MtG, do których nie należę, znajdą więcej frajdy tutaj.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: hancza123 »

jak dla mnie Epic to odkrycie roku 2015, jestem zafascynowany tą grą

to może wynikać trochę z tego że mam małe doświaczenie z karciankami, być może ta gra nie jest tak genialna jak mi się wydaje :D

jakby ktoś chciał ze mną w to pograć to niech da mi znać
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 235
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Flogiston »

hancza123 pisze:jakby ktoś chciał ze mną w to pograć to niech da mi znać
A gdzie chcesz pograć? Też jestem z Gdańska
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: hancza123 »

wysyłam Tobie PW
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: hancza123 »

szukam kogoś z Trójmiasta kto chciałby w Epica pograć, jakby co można pisać do mnie PW
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: polwac »

Słyszał ktoś coś o polskim wydaniu tej gry(patrząc po wydawnictwach to najprędzej przez GF)?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

polwac pisze:Słyszał ktoś coś o polskim wydaniu tej gry(patrząc po wydawnictwach to najprędzej przez GF)?
Naprawdę nie musisz mieć polskiego wydania aby pograć w tą grę. Angielski na kartach jest naprawdę prosty, zasady także proste do opanowania, nawet nie musisz czytacinstrukcji, wystarczy że oglądniesz film jak grać https://www.youtube.com/watch?v=zgP7BNfuiFo
A sama gra naprawdę przednia :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: polwac »

Będzie wydane przez GF ale nie ma jeszcze konkretnej daty
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Xfenix »

Świetna wiadomość. Oby cała seria została wydana.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Xfenix pisze:Świetna wiadomość. Oby cała seria została wydana.
Napewno wydadzą Hero Realms :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: mauserem »

Xfenix pisze:Świetna wiadomość. Oby cała seria została wydana.
Cała seria?
Czy aby Wam się to nie myli z Hero Realms? Tam jest sporo dobrego i w dodatku bardzo grywalne

W ECG niewiele tego na razie wyszło - podstawka i jedna fala tzw Year One Promo (w kampanii KS była do wzięcia za free i exclusives).
Odzew jest mizerny na tyle, że dopiero w tym roku planowany jest Year Two - a to jest już trzy lata od wydania.

Wolałbym, żeby się chłopaki z GFP skupiły na wydawaniu dobrych gier i dodatków do nich.

za śmieszne pieniądze można kupić całe stosy kart do MtG i wierzcie mi zabawa nimi wciąga nosem to co z bieda oferuje ECG.

Przypomnę tylko:
Ciężko jest zestawić zaskakujący i będący wyzwaniem deck - do dyspozycji jest zafiksowana talia 120 kart - na dłuższą metę rozgrywka przypomina ciupanie w "wojnę". Nie ma tu aspektu zaskoczenia wypływającego z używania "nowości" typowego dla LCG, czy różnej dostępności kart w klasycznych CCG. Wszystko jest "open" jeśli się nie zastosuje jakichś pokręconych metod na konstruowanie talii, to zabawy nie ma w tym żadnej.
Na BGG jest kilka metod: draft, wybór z selekcji kart, ograniczenie czasowe na construct. Ale du..y to nie urywa.
Nadal będę przypominał - to było dla mnie jedno z grubszych rozczarowań jakie zaliczyłem w grach - też na bazie Sukcesu Star Realms i naiwnej wiary, że kolejna będzie równie dobra.

edyta: sorki zapomniałem, że year two promo - uprising juz wyszło (wyparłem tę karcianke z pamięci ;) ) - ale to są tylko czterokartowe nierandomowe boosterki - i nadal nie rozwiązują problemu "zero funu" przy konstruowaniu talii :D
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 15:17 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Gra jest dobra, jeśli nie bardzo dobra, w zależności co kto lubi. W USA ta gra całkiem dobrze się rozwija. Wyszły jak do tej pory dwa dodatki po 6 małych boosterków Epic Tyrants i Epic Uprising do tego juz w zapowiedziach jest Pantheon Elder, który bedzie sie składał z 15 boosterków.
Jak dla mnie jest to bardzo dobra alternatywa dla MTG.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: polwac »

Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
Mam nadzieję, że ta grupa dotrze do GF i skłoni ich do przyśpieszenia polskiego wydania :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Zamysł jest taki aby przybliżyć ją graczom, a także przy okazji zachęcić do wydania przez GF :)
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
I znów jakaś grupa na FB i do tego niepubliczna. Lubię i gram w ECG, ale nie mam (nie tylko Ja ale i wielu moich znajomych) i nie założę konta na FB. Jeżeli chcecie propagować Epic'a, to można to robić np. przy pomocy Tego forum lub forum WWG.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

myszons pisze:
Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
I znów jakaś grupa na FB i do tego niepubliczna. Lubię i gram w ECG, ale nie mam (nie tylko Ja ale i wielu moich znajomych) i nie założę konta na FB. Jeżeli chcecie propagować Epic'a, to można to robić np. przy pomocy Tego forum lub forum WWG.
hej, w ten sposób także będziemy to robić :)
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: myszons »

Rafal75 pisze:
myszons pisze:
Rafal75 pisze:Zapraszam i zachęcam do zapisania się do grupy na FB Epic Card Game PL. Mozna tam poznać zasady gry, przykładową rozgrywkę, będą recenzję, omówienie i analiza kart a także do wygrania promo karty.
https://www.facebook.com/groups/2020173147997578/
I znów jakaś grupa na FB i do tego niepubliczna. Lubię i gram w ECG, ale nie mam (nie tylko Ja ale i wielu moich znajomych) i nie założę konta na FB. Jeżeli chcecie propagować Epic'a, to można to robić np. przy pomocy Tego forum lub forum WWG.
hej, w ten sposób także będziemy to robić :)
I już Cię lubię. Jeżeli będziesz się wybierał do Łodzi daj znać, to zorganizujemy jakąś partyjkę 8)
Btw. który z formatów najbardziej lubisz?

A grupę na FB oznacz jako publiczną, to przynajmniej będzie bardzoej dostępna dla ogółu.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

Dla mnie najbardziej odpowiednim formatem jest Constructed. Pewnie dlatego że troche grałem w różne karcianki i sam budowałem swój deck z dostępnych kart :) Ale o dziwo dla mnie podoba mi sie też w tej grze Draft i Sealed. Nie grałem w Multi, jakos tak nie lubie grać w więcej niż dwie osoby :)
Co do wspólnej partyjki to będę pamiętał! Co do FB... moze masz rację :)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: Rafal75 »

A tak swoją drogą zadziwia mnie nasz kraj. Świetna gra, kosztuje 50 zł i już po zakupie podstawki można śmiało grać turnieje, do tego bardzo szybki setup i krótka w stosunku do innych gier karcianych rozgrywka, a u Nas o niej cicho...
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Epic Card Game od WWG

Post autor: kali »

Rafal75 pisze:A tak swoją drogą zadziwia mnie nasz kraj. Świetna gra, kosztuje 50 zł i już po zakupie podstawki można śmiało grać turnieje, do tego bardzo szybki setup i krótka w stosunku do innych gier karcianych rozgrywka, a u Nas o niej cicho...
Jej problemem jest losowość. Jak Ci podejdzie karta, to nawet totalna przewaga przeciwnika na stole w niczym mu nie pomoże.
Ale ogólnie moim zdaniem u nas jest nieznana, ponieważ nie ma żadnej reklamy ani choćby minimalnego wsparcia. Podobny problem miało Ascension i Star Realms. Na świecie zachwalane, a u nas w 2 sklepach było w ilości 5 sztuk. Więcej - Wydawca bardzo mocno wspierał scenę turniejową. Dawał darmowe zestawy nagród o sporej wartości. Ale tylko w stanach. Próbowałem kiedyś wynegocjować i proponując, że zorganizuję turniej i zapłacę za zestaw turniejowy (w Star Realms). Dostałem zwrotkę, że nie są zainteresowani.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
ODPOWIEDZ