Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Sekator »

krecilapka pisze:Tłumaczę sobie instrukcję na j. polski i mnie męczy taka jedna sprawa. Póki co nazywam bohatera tej gry per "drapieżca", ale moja żona twierdzi, że powinien on pozostać predatorem. Hm... A wam jak się wydaje?
Predator. Dla mnie to nazwa własna.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: LordMongo »

Wydaje mi się, że żona ma rację.

Wydaje mi się również, że jeśli nie chcesz spać przez najbliższy tydzień na kanapie, to powinno Ci się również tak wydawać. :wink:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: krecilapka »

Przy okazji predatora, Niestety ale wyszło, że nie dość dobrze poruszam się w scenografii Aliena. Pewnie ma to właściwy odpowiednik który się przewijał w pl tłumaczeniach w filmach czy komiksach ale nie może mi się otworzyć klapka w pamięci gdzie to przyporządkować ;).
W grze LE:predator opisywane jest jak wtasowywać karty "Drone" do talii Roju (hive), jeśli się łączy rozgrywkę z Alienem.
No i mam zagwozdkę z tym dronem jak go przetłumaczyć. To było jakoś określane w pl? Samiec / truteń / dorosły osobnik?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: pan_satyros »

Sekator pisze:
krecilapka pisze:Tłumaczę sobie instrukcję na j. polski i mnie męczy taka jedna sprawa. Póki co nazywam bohatera tej gry per "drapieżca", ale moja żona twierdzi, że powinien on pozostać predatorem. Hm... A wam jak się wydaje?
Predator. Dla mnie to nazwa własna.
Jeśli kiedykolwiek tłumaczyłem nazwę Predator, zawsze jej PL odpowiednikiem był "Łowca".
"Drapieżca" bardziej pasuje do Obcego, zachowanie Predatorów to inna bajka.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: krecilapka »

pan_satyros pisze:Jeśli kiedykolwiek tłumaczyłem nazwę Predator, zawsze jej PL odpowiednikiem był "Łowca".
"Drapieżca" bardziej pasuje do Obcego, zachowanie Predatorów to inna bajka.
W sumie zgadzam się. Tak czy siak zostawiłem Predatora, więc nie będzie on ani łowcą ani tym bardziej drapieżnikiem ;). Teraz to tylko jeszcze ten dron mnie męczył. Pewnie zostawię bo i tak lecę z kolejnymi stronami, a więcej się na niego nie natknę. Ale jakby ktoś - coś to chętnie się wrócę i podmienię ;).
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Sekator »

W Starcrafcie (komputerowym) Drone przetłumaczyli jako Robotnica
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Rocy7 »

Ostatnio miałem okazje zagrac. Od razu zaznacze iz choc lubie deckbuilding nie lubie karcianek. Mata daje jakas namiaste planszy, ale to nie do konca to.

Tytul nie bylby taki zly (ulepszenia sa fajne), gdyby nie nudna, przeiwdywalna walka.
Gralismy w trybie rywalizacji. I jak dla mnie grze brakuje emocji a przez to klimatu. Sa postacie z filmu Arni jest potezny i grozny, ale nie ma tutaj nieprzewidywanych zwrotow akcji, obrazenia wchodza jak w masło o ile nie ma sie jakiejs karty blokujacej. Przy ataku wystarczy zebrac odpowiednio duzo szponow by pokonac dowolnego przeciwnika. Sama losowosc kart nie wynagradza mi nużacej walki. W filmie były uniki, fartowne trafienia, tutaj jest tylko deck. A wystarczyloby by Arnii prxy ataku rzucal koscia i blokowal tyle obrazen, ile oczek wypadlo lub jakies save dla predatorow.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Dla osób grających solo, ciekawy event znalazłem na BGG.
Predator golf
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Hyperion »

Witam,
Oczekuje właśnie na kuriera z grą ,nigdy wcześniej nie miałem stycznosci z seria Legendary i zastanawiam się czy poradzę sobie z ang.instrukcja? Posiada ktoś może instrukcje po polsku?
Pozdrawiam
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Hyperion pisze:Witam,
Oczekuje właśnie na kuriera z grą ,nigdy wcześniej nie miałem stycznosci z seria Legendary i zastanawiam się czy poradzę sobie z ang.instrukcja? Posiada ktoś może instrukcje po polsku?
Pozdrawiam

Prosze Instrukcja do podstawki
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Hyperion »

Dzięki.
Są jakieś znaczące zmiany w mechanice gry czy też mogę się spokojnie wspomagać instrukcja Aliena grając w Predatora?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Hyperion pisze:Dzięki.
Są jakieś znaczące zmiany w mechanice gry czy też mogę się spokojnie wspomagać instrukcja Aliena grając w Predatora?
A przepraszam pomyliłem wątki , sama mechanika jest podobna. W predatorze dochodzi kilka nowych rodzajów kart.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Carmash »

Uzytkownik "krecilapka" zdawał się tłumaczyć instrukcję do Predatora.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Hyperion »

Mógłby ktoś mi łopatologicznie wytłumaczyć zasady gry? Ostatnio chwile próbowaliśmy to ogarnąć i coś słabo poszlo( fakt bylo trochę %przy tym ale mimo wszystko :) Jak stworzyć enemy deck i ogólnie całą resztę. Czy karty z filmów są jakos inaczej zaznaczone? Słabo to ogarnęliśmy:(
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Hyperion pisze:Mógłby ktoś mi łopatologicznie wytłumaczyć zasady gry? Ostatnio chwile próbowaliśmy to ogarnąć i coś słabo poszlo( fakt bylo trochę %przy tym ale mimo wszystko :) Jak stworzyć enemy deck i ogólnie całą resztę. Czy karty z filmów są jakos inaczej zaznaczone? Słabo to ogarnęliśmy:(
To nie wątek do zadawania takowych pytań, poszperaj w innym dziale zwanym "Zasady - pytania i wątpliwości"
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Carmash pisze:Uzytkownik "krecilapka" zdawał się tłumaczyć instrukcję do Predatora.
Mam kontakt z kol. krecilapka.
Tłumaczenie może pojawi się po nowym roku.Tak mi odpisał .Kiedy po nowym roku kolega nie określił.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: krecilapka »

maciejo pisze:
Carmash pisze:Uzytkownik "krecilapka" zdawał się tłumaczyć instrukcję do Predatora.
Mam kontakt z kol. krecilapka.
Tłumaczenie może pojawi się po nowym roku.Tak mi odpisał .Kiedy po nowym roku kolega nie określił.
Określił, określił ;).
Napisałem, że jak skończę scenariusz do time stories. No tak mnie naszło, wkręciłem sobie fazę, że go zrobić muszę bo inaczej się uduszę ;). Miał być malutki ale rozciągnął się na ponad 160 kart więc go jakoś przycinam. Do sylwestra go skończę i wtedy wrócę do Predatorka. No i predzia powinienem tak na 18 stycznia mieć gotowego do wrzucenia na BGG.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: maciejo »

krecilapka pisze:
maciejo pisze:
Carmash pisze:Uzytkownik "krecilapka" zdawał się tłumaczyć instrukcję do Predatora.
Mam kontakt z kol. krecilapka.
Tłumaczenie może pojawi się po nowym roku.Tak mi odpisał .Kiedy po nowym roku kolega nie określił.
Określił, określił ;).
Napisałem, że jak skończę scenariusz do time stories. No tak mnie naszło, wkręciłem sobie fazę, że go zrobić muszę bo inaczej się uduszę ;). Miał być malutki ale rozciągnął się na ponad 160 kart więc go jakoś przycinam. Do sylwestra go skończę i wtedy wrócę do Predatorka. No i predzia powinienem tak na 18 stycznia mieć gotowego do wrzucenia na BGG.
Czy coś w kwestii tłumaczenia się zmieniło :?: :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Znalazła by się jakaś dobra duszyczka co by przetłumaczyła przynajmniej te fragmenty instrukcji różniące ją od instrukcji do Aliena.
:cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Ale to jest to samo. :) tam z tego co pamiętam dochodzą dwie nowe akcje na kartach.
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: mr_pepeush »

Wczoraj po raz pierwszy rozegrałem tryb gry jako predator, konkretniej solo, żeby zobaczyć jak to wygląda zanim siądę z kimś do ostatniej kropli zielonej krwii :mrgreen: Mam pytanie - czy gra solo w tym trybie może stworzyć jakiekolwiek zagrożenie dla predatora? Jednostki opsa dotarły mi najdalej chyba do trzeciej lokacji w wilds - po prostu szybko je kosiłem. Tylko jedna jednostka dostała się do CZ (zdaje się był to Mac dzięki umiejętności specjalnej, która przenosi go do CZ jeśli zabiję innego opsa niż on). Zacząłem wątpić, czy dobrze gram, ale pojawili się mocniejsi przeciwnicy. Myślałem, że zrobi się trudniej i dalej to samo... Kiedy dociągnałem Dutcha do ubicia, dostał 3 karty uzbrojenia (małe combo z dodatkami wyszło ;)), ale i tak w następnej rundzie jego 10ATK uległo moim 14ATK na ręku. W ile osób trzeba grać, żeby poczuć, że robi się trudniej?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

mr_pepeush pisze:Wczoraj po raz pierwszy rozegrałem tryb gry jako predator, konkretniej solo, żeby zobaczyć jak to wygląda zanim siądę z kimś do ostatniej kropli zielonej krwii :mrgreen: Mam pytanie - czy gra solo w tym trybie może stworzyć jakiekolwiek zagrożenie dla predatora? Jednostki opsa dotarły mi najdalej chyba do trzeciej lokacji w wilds - po prostu szybko je kosiłem. Tylko jedna jednostka dostała się do CZ (zdaje się był to Mac dzięki umiejętności specjalnej, która przenosi go do CZ jeśli zabiję innego opsa niż on). Zacząłem wątpić, czy dobrze gram, ale pojawili się mocniejsi przeciwnicy. Myślałem, że zrobi się trudniej i dalej to samo... Kiedy dociągnałem Dutcha do ubicia, dostał 3 karty uzbrojenia (małe combo z dodatkami wyszło ;)), ale i tak w następnej rundzie jego 10ATK uległo moim 14ATK na ręku. W ile osób trzeba grać, żeby poczuć, że robi się trudniej?
Nigdy nie grałem solo grając w wariant Predator. Od 2 graczy robi się już ciężko, ponieważ:
- inny gracz podkupuje ci karty,
- atakuje Cię
- pozostawia specjalnie karty przeciwników, aby trafiły w innego gracza

Dla mnie solo nie ma sensu, bo jak sam zauważyłeś, jest za prosto. W większą liczbę graczy szybko dochodzi do momentu, że jeden z graczy po prostu umiera i mamy tylko dodatkową turę na ubicie czego się da i wyniesienia z misji PZ.
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: mr_pepeush »

Solo zagrałem, żeby zobaczyć jak to chodzi tylko, akurat ta gra na zasadzie "poprawiaj wyniki" nie ma większego sensu imoho. Być może rzeczywiście nie doceniłem ciężaru, jaki niesie drugi i każdy kolejny gracz, gdy zaczyna działać we własnym interesie. Wydawało mi się jednak, że kluczowa jest tutaj walka o punkty (a więc ubijanie przeciwników), a to prowadzi to tego, że CZ i większość wildlands są puste.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

mr_pepeush pisze:Solo zagrałem, żeby zobaczyć jak to chodzi tylko, akurat ta gra na zasadzie "poprawiaj wyniki" nie ma większego sensu imoho. Być może rzeczywiście nie doceniłem ciężaru, jaki niesie drugi i każdy kolejny gracz, gdy zaczyna działać we własnym interesie. Wydawało mi się jednak, że kluczowa jest tutaj walka o punkty (a więc ubijanie przeciwników), a to prowadzi to tego, że CZ i większość wildlands są puste.
Oczywiście, że wygrywa ten, kto otrzyma ich najwięcej, ale dobre zmiękczenie przeciwników może u nich wprowadzić niezłe zamieszanie (trzeba się leczyć niż atakować). Oczywiście trzeba uważać też na samobójców, którzy chcą jak najszybciej zdobyć przewagę i zginąć. Zmiękczanie, czyli zadawanie ran przeciwnikom ma też ten plus, że rany także posiadają ujemny punkty honoru, więc ranny przeciwnik może mieć małe szanse na zwycięstwo.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game

Post autor: wirusman »

Też muszę przyznać granie solo predatorem jest słabe, ale już wcześniej podesłałem ciekawy turniej golfowy dla predatora. Wtedy można powalczyć z innymi osobami:D
ODPOWIEDZ