Ashes: Rise of the Phoenixborn / Odrodzenie z Popiołów (Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Gambit »

Odi pisze:
Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
Tak mi się skojarzyło... :)
Odi wygrał wątek kulturalny. Czy możemy już kontynuować rozmowę o samej grze? Nadal się waham, czy kupić...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: rattkin »

Tomek, to trochę tak jak z Summoner Wars. Jeśli masz, grasz, i Ci się podoba, to to jest bardzo podobny "styl" gry. Pozostaje tylko pytanie czy chcesz grać w dwie. Jeśli odpowiedź na poprzednie pytania brzmi nie, tą też sobie możesz odpuścić.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: detrytusek »

Odi pisze:
Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
Tak mi się skojarzyło... :)
3 razy zasnąłem w trakcie ale brzmi nieźle :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Gambit »

detrytusek pisze:3 razy zasnąłem w trakcie ale brzmi nieźle :D
Kolega Rejsu nie oglądał?
rattkin pisze:Tomek, to trochę tak jak z Summoner Wars. Jeśli masz, grasz, i Ci się podoba, to to jest bardzo podobny "styl" gry. Pozostaje tylko pytanie czy chcesz grać w dwie. Jeśli odpowiedź na poprzednie pytania brzmi nie, tą też sobie możesz odpuścić.
Dziękuję. To sporo mi rozjaśnia :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: mig »

Edmund Czarna Szyja pisze:wygląda to jakby ktoś puścił pawia w kałużę benzyny
Abstrahując od samej gry i jej estetyki, ten tekst zrobił mi dzień :D Dzięki :)

A sama dyskusja o sztuce jest ciekawsza od samej gry, więc może lepiej jednak jej nie kończyć? ;)
Może kontynuować w jakimś innym temacie? Chętnie poczytam :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: detrytusek »

Gambit pisze:
detrytusek pisze:3 razy zasnąłem w trakcie ale brzmi nieźle :D
Kolega Rejsu nie oglądał?
Oglądał oglądał ale jakoś nie pokojarzył :) Ja jestem z frakcji "Misiowej" :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Pan_K »

Odi pisze:
Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki.
Tak mi się skojarzyło... :)
A wiecie, co jest najzabawniejsze w tym tekście? Że to jest na gruncie Hegla lub Marksa bardzo sensowna wypowiedź ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Ash »

rattkin pisze:Tomek, to trochę tak jak z Summoner Wars. Jeśli masz, grasz, i Ci się podoba, to to jest bardzo podobny "styl" gry. Pozostaje tylko pytanie czy chcesz grać w dwie. Jeśli odpowiedź na poprzednie pytania brzmi nie, tą też sobie możesz odpuścić.
Raczej jak Dungeon Command - lepszej imho grze niż Summoner Wars, w której nie rzucasz kostką atakując rywala.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Martin_Valdez »

W sumie dobra dla ogółu, ale dla nas (posiadaczy wersji angielskiej) już niekoniecznie :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

...zzzzz....
Ostatnio zmieniony 12 lut 2016, 13:14 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Konik_Stepowy »

Mam pytanie do kogoś kto rozegrał już kilka partii: czy gra ustalonymi z góry deckami nie jest powtarzalna? Czy nie jest tak, że cały czas te same czary lądują na stole i cały czas przywoływane są te same potwory?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: uday »

Trochę tak jest, chociaż mierząc się z różnymi taliami trzeba inaczej akcentować swoje posunięcia. Niestety jedne z ważniejszych plusów, czyli 30-kartowa talia z 10 wzorami kart oraz start z 5 dowolnymi kartami (dzięki czemu talia jest spójna i powtarzalna), powoduje też, że rozgrywki między dwoma taliami są często bardzo podobne i przewidywalne.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: kamron6 »

Ale zakładam że to się zmieni wraz z dodatkami?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: rattkin »

Konik_Stepowy pisze:Mam pytanie do kogoś kto rozegrał już kilka partii: czy gra ustalonymi z góry deckami nie jest powtarzalna? Czy nie jest tak, że cały czas te same czary lądują na stole i cały czas przywoływane są te same potwory?
Jest do bólu powtarzalna, na stole masz zawsze to samo, czasem tylko kolejność rzucenia czarów się zmienia. Dodatki nie zmienią tego w żaden inny sposób, niż zmienia to gra podstawowa - talie są ustawione pod konkretny archetyp/mechanikę. Jedyne co można zrobić to oczywiście deckbuilding, ale z racji istnienia "First Five", początek gry jakąkolwiek talią wygląda dość podobnie.
Konik_Stepowy
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:35
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Konik_Stepowy »

Dziękuję za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem - przykładowe rozgrywki wyglądały fajnie, ale poszczególne tury wydawały się bardzo podobne.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: uday »

Dodatki (nowe karty/nowi bohaterowie) na pewno poprawią sprawę, ale tylko na zasadzie "dziś zagram tym, a jutro tamtym". Można też zbudować swoją własną talię od zera, albo pobawić się w draft (zdumiewająco fajny). Niemniej wciąż nie wykluczy to problemu "gram tą talią 4 raz i robię (prawie) dokładnie to samo co 3 poprzednie razy".
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Ashes Expansions
Spoiler:
ObrazekObrazek
Leafdrake
Posty: 54
Rejestracja: 21 cze 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Leafdrake »

Kurczę, kurczę. Kupić nie kupić? Chciałbym jednak podziękować Wam gdyż, któryś już kolejny raz przekonuję się ze dyskusja na forum więcej wnosi w obraz gry niż najlepsza recenzja, komentarze na bgg, filmiki "how to play" i inne takie. Kwestia subiektywnych odczuć. Ja na przykład lubię Pędzące żółwie :) Po prostu lubię. Co do Ashes to estetyka cieszy oko, kostki zawsze miło porzucać, mechaniki na bazie MTG lubię, spodziewam się satysfakcjonującego poziomu decyzyjności ale też nie wykminy na kalkulator. Zbierać mi się nie chce a przebudować w mechanice czasem coś lubię. Cena akceptowalna. Zamiast turniejowego zadęcia wolę posiedzieć na luzaku w domu. Epic jest super. Quarriors jest super. Star Realms jest super. Gra o Tron LCG jest extra. Ashes między nimi chyba powinien się dobrze wpisać?
BTW: W kwestii estetyki cytując filozofa: "kupy na stole nie położę"
:::efkon:::
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Jak tam polska edycja? Jakieś karty przetłumaczone i do pokazania? Może instrukcja już jest ?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

jeszcze trochę cierpliwości :-)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Banan2 »

Krwawisz pisze:jeszcze trochę cierpliwości :-)
A może byście zrobili małego gameplaya. Tak coby zachęcić potencjalnych graczy. Nawet jeśli macie tylko wersję EN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: pattom »

Ruszył pre-order polskiej wersji :-)

Jak myślicie jak gra rozwinie się w Polsce? Jakie ma szanse na rozwój sceny turniejowej?
Wiele recenzji mówi, że to odświeżony MtG, co Wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Bea »

A ja chciałam zapytać, czy można czerpać przyjemność z gry grając sama podstawka, bez budowania talii, wykorzystując tylko zestawy startowe? Moi współgracze niestety nie dadzą się namówić na składanie talii przed grą, może draft ewentualnie dałby radę...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Ashes: Rise of the Phoenixborn

Post autor: Krwawisz »

Dokładnie, masz draft który bardzo urozmaica sprawę :-)

A i na samych taliach podstawowych można nieźle pograć - ja gram już dość długo a za składanie talii się jeszcze nie zabrałem. Choć plany turniejowe mam :-)
ODPOWIEDZ