Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Muad'Dib pisze:A czy te kolejne "year" mają tę samą podstawkę i różnią się tylko dodatkami?
Miałem wrażenie, że napisalem jasno, ale może ciężko to wyłapać. Numer roku odnosi się do momentu, kiedy się ukazały zawarte w niej rzeczy. W każdej jest duży i mały dodatek (poza pierwszym, bo jest podstawka). Więc tak:
Y One CE = Ascension 3rd Edition + Return of the Fallen + promo
Y Two CE = Storm of Souls + Immortal Heroes + promo
Y three CE = Rise of Vigil + Darkness Unleashed + promo
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Muad'Dib »

Ok, sorry za moje nieogarnięcie :) Faktycznie, jest to jasne, dziś ciężko myślę i rejestruję oczywistości :) Teraz ciężka decyzja czy iść w kolekcjonerkę czy budżetowe rozwiązanie ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Muad'Dib pisze:Ok, sorry za moje nieogarnięcie :) Faktycznie, jest to jasne, dziś ciężko myślę i rejestruję oczywistości :) Teraz ciężka decyzja czy iść w kolekcjonerkę czy budżetowe rozwiązanie ;)
Spoko, informacje były trochę porozrzucane, więc dobrze, że teraz wszystko jasne.
Teraz ciężka decyzja czy iść w kolekcjonerkę czy budżetowe rozwiązanie ;)
Ja swoje zdanie wyraziłem, ale widzę też, że większości osób się podobają karty foil.
Na pewno plusem jest to, że masz cały zestaw, wszystko razem.
Pamiętaj, jednak że z zakupem YOCE możesz już mieć problem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Ja jednak wolę wybierać, zwłaszcza, że jest z czego.
Mi te hologramy jakoś nie specjalnie się podobają.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Właśnie zobaczyłem, że Will Weaton gra w swoim programie w Star Realms, a to mi przypomniało, że Ascension jest jedną z gier w rurnieju Unrivaled.
U nas mało kto słyszał, a w stanach można zarobić grając. Ciekawe czy jest tam tak popularna?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Dzisiaj też o tym czytałem i jestem w szoku, że u nas ta gra jest tak mało popularna.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Wczoraj przyszły koszulki i zabrałem się za zabezpieczanie kolekcji. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zakoszukowane karty nie mieszczą się w wyprasce.
No masakra.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:Wczoraj przyszły koszulki i zabrałem się za zabezpieczanie kolekcji. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zakoszukowane karty nie mieszczą się w wyprasce.
No masakra.
Zależy jakie koszulki, ale generalnie tak. A jeszcze w Dreamscape wpadli na pomysł z nowym insertem, który zaraz porzucili. Ludzie na oficjalnym forum psioczyli.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Kupiłem takie od Rebela.
Całkiem dopasowane.
Ale na szybko zrobiłem sobie nowy insert w kartonu i zmieściłem w jednym pudełku dwie gry.
A w planach mam drewniane pudełko na jeszcze więcej kart.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

Jiloo pisze:
splocki pisze:Wczoraj przyszły koszulki i zabrałem się za zabezpieczanie kolekcji. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zakoszukowane karty nie mieszczą się w wyprasce.
No masakra.
Zależy jakie koszulki, ale generalnie tak. A jeszcze w Dreamscape wpadli na pomysł z nowym insertem, który zaraz porzucili. Ludzie na oficjalnym forum psioczyli.
Czy w War of X jest lepszy (pytam, bo nie widziałem)? Mógłbyś może zrobić fotkę?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Fegat »

Generalnie wersja kolekcjonerska bardzo cieszy oko...
Ale 100$ za kilkaset kart lekko odstrasza.

Tutaj popełniona przeze mnie recka:
https://youtu.be/aXYovCt7uiM
Obrazek
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:Kupiłem takie od Rebela.
Ja używam Arcane Tinmen (akurat przy Ascension, bo jak zaczynałem to koszulek od Rebela jeszcze nie było), Rebel mam na kilku innych grach, ale tylko premium – u mnie kosztują 11 zł.
kali pisze: Czy w War of X jest lepszy (pytam, bo nie widziałem)? Mógłbyś może zrobić fotkę?
Z tego co kojarzę to tylko do Dreamscape zrobili nowy (mam pudło schowane gdzieś na dnie szafy, nie pamiętam go dokłądnie) i zaraz się z niego wycofali i wrócili do starego. To też nie jest tak, że te inne są super, ale trochę lepsze. Karty w koszulkach Arcane Tinmen nie wchodzą w zaplanowane rowki. Sprawdziłem też Rebel Premium, ale mimo tego, że są mniejsze, to też nie wchodzą.
Spoiler:
Docelowo pewnie zrobię sobie insert z płyty piankowo-kartonowej.
Fegat pisze:Generalnie wersja kolekcjonerska bardzo cieszy oko...
Ale 100$ za kilkaset kart lekko odstrasza.
Oj tam, oj tam. ¢25 za sztukę ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Jiloo pisze: Z tego co kojarzę to tylko do Dreamscape zrobili nowy (mam pudło schowane gdzieś na dnie szafy, nie pamiętam go dokłądnie) i zaraz się z niego wycofali i wrócili do starego. To też nie jest tak, że te inne są super, ale trochę lepsze. Karty w koszulkach Arcane Tinmen nie wchodzą w zaplanowane rowki. Sprawdziłem też Rebel Premium, ale mimo tego, że są mniejsze, to też nie wchodzą.
Mam Dreamscape i insert jest identyczny jak w podstawce 3 edycji (jeden i drugi poleciał do kosza). Nic mnie tak nie wnerwia jak pakowanie powietrza do pudełka.
I jak normalny człowiek ma to wszystko potem na półkach pomieścić...?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:
Jiloo pisze: Z tego co kojarzę to tylko do Dreamscape zrobili nowy (mam pudło schowane gdzieś na dnie szafy, nie pamiętam go dokłądnie) i zaraz się z niego wycofali i wrócili do starego. To też nie jest tak, że te inne są super, ale trochę lepsze. Karty w koszulkach Arcane Tinmen nie wchodzą w zaplanowane rowki. Sprawdziłem też Rebel Premium, ale mimo tego, że są mniejsze, to też nie wchodzą.
Mam Dreamscape i insert jest identyczny jak w podstawce 3 edycji (jeden i drugi poleciał do kosza). Nic mnie tak nie wnerwia jak pakowanie powietrza do pudełka.
I jak normalny człowiek ma to wszystko potem na półkach pomieścić...?
No dobra, wygrzebałem z szafy.
Taki mam insert w Dreamscape. W tym karty nie mieszczą się w ogóle. Masz takie same?
Spoiler:
Jeśli tak to znaczy, pogorszyli sprawę i ładują wszędzie swoje najgorsze inserty.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Jiloo pisze: No dobra, wygrzebałem z szafy.
Taki mam insert w Dreamscape. W tym karty nie mieszczą się w ogóle. Masz takie same?
Spoiler:
Jeśli tak to znaczy, pogorszyli sprawę i ładują wszędzie swoje najgorsze inserty.
Identyczny.
Dno dnów.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: pan_satyros »

splocki pisze:
Jiloo pisze: No dobra, wygrzebałem z szafy.
Taki mam insert w Dreamscape. W tym karty nie mieszczą się w ogóle. Masz takie same?
Spoiler:
Jeśli tak to znaczy, pogorszyli sprawę i ładują wszędzie swoje najgorsze inserty.
Identyczny.
Dno dnów.
Den ;) btw. w trzy trolle preorder Ascension: Gift of Elements za 118 zł (z kodem majowka i pomocą rabatu stałego)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

splocki pisze:
Jiloo pisze: No dobra, wygrzebałem z szafy.
Taki mam insert w Dreamscape. W tym karty nie mieszczą się w ogóle. Masz takie same?
Spoiler:
Jeśli tak to znaczy, pogorszyli sprawę i ładują wszędzie swoje najgorsze inserty.
Identyczny.
Dno dnów.
Ciekawe jaki jest w Gift of the Elements. Pewnie taki sam. Dam znać jak dojdzie, ale pewnie dopiero po majówce.
Ale pewnie wyprodukowała tego tony i będą pakować do gorzej gry aż się zapas nie skończy i może zmienią, bo ludzie psioczą.

Dodam że miałem trzecia edycję i miałem taki sam insert jak mam w War of Shadows.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: kali »

Dzięki Jiloo za foty!
Dużo lepszy insert niż ten wynalazek z Dreamscape.
Skąd masz takie śliczne puzderko?
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

kali pisze:Dzięki Jiloo za foty!
Dużo lepszy insert niż ten wynalazek z Dreamscape.
Skąd masz takie śliczne puzderko?
Pudełko firmy Legion, robią też oficjalne koszulki do Ascension. Kupowałem w strefamtg, ale widzę że już nie mają tego w ofercie. Na stronie Legion też tego pudła nie ma, a jest jakieś nowe.
https://www.legionsupplies.com/index.ph ... g3r34fr4a1

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Zastanawia mnie jedna rzecz w mechanice.
Otóż w Cthulhu Światy poza kartami z Center Row widzimy też kolejną kartę idącą z decku. Dlaczego ten mechanizm nie jest tu zaimplementowany?
Wydaje mi się, że to ciekawe rozwiązanie, które mogło by wpłynąć na to, czy gracz zabierze coś z Center Row czy nie. Bo będzie się obawiał, że w kolejnej kolejce przeciwnik dostanie do zgarnięcia całkiem niezłą kartę.
Fegat
Posty: 838
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Fegat »

Zawsze można dodać home rules :)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Tak też zrobiłem, ale muszę jeszcze pograć, żeby wysnuć jakieś wnioski.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: Jiloo »

Do nas jakoś Cthulhu Realms nie przemówiły. Zawsze woleliśmy wybrać Star Realms. Z tych trzech gier tylko CR pokazywało nadchodzącą kartę, ale nie wiem czy to jest lepsza mechanika. Ja lubię tę losowość, że kupię coś dobrego, zadowolony a tu wychodzi jeszcze fajniejsza. Taki los.

Ale ja nie o tym, nie o tym. Odebrałem Gift of the Elements. Wypraskę mam taką jak w War of Shadows, czyli "lepsza". Ale i tak nic nie warta. Ale za to udało im się spartolić coś innego - instrukcja jest za duża i nie mieści się w pudle. Przyszła pomiętolona.
Spoiler:
Jutro może zagram pierwsza partię. Deck jest wyraźnie inny. Są rzeczy które mi się podobają i takie, które nie do końca mnie przekonują.

Co mi się podoba - mechaniki empower i infest, które się uzupełniają. Dla przypomnienia, odpowiednio: empower - możesz wygnać kartę, którą zagrałeś; infest - ubitego potwora wrzucasz komuś do discarda. Wśród potworów jest sporo Gremlinów i to one włażą ludziom do talii. Podoba mi się ta odrobina negatywnej interakcji. Do tego na wielu kartach jest banish, ale to logiczne w takim przypadku. Wróciły też eventy i transformed heroes - fajnie.
Nie przekonuje mnie natomiast frakcja Lifebound. Prawie wszystkie karty dają punkty honoru za zagranie. Boję się o zbyt szybkie zakończenia partii. W WoS było 6 kart dających Honor to 3 z nich wyrzuciliśmy z gry, no nas wkurzały.
Więcej przemyśleń jak już zagram.

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ascension: Deckbuilding game (Seria)

Post autor: splocki »

Odnośnie zielonych kart i punktów, które one przynoszą, to chyba robią to specjalnie, aby dać możliwość zdobywania punktów bez masowego inwestowania w siłę.

BTW:
Też zamówiłem dwa nowe dodatki Realms Unraveled i właśnie Gift of Elements.
Z tego co widać u Jiloo to wypraska faktycznie bardzo słaba, akcja z instrukcją także. Na szczęście jestem w trakcie budowania dębowego pudełka na moja kolekcję.
Tak więc o to się nie martwię.
ODPOWIEDZ