Mamy szpiega! / Spyfall (Alexandr Ushan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Bruno555 »

Z tego co wiem karty promo są dodawane poza pudełkiem. Więc jak nie są dodane to chyba nie ma co się ich spodziewać w pudełku. Przynajmniej ja tak kupowałem - dostałem osobno w woreczku strunowym. Ale ja nie kupowałem w empiku.
argeth
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2015, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: argeth »

Trochę lipa w takim razie, bo jednak katedra to dobra lokacja ;-)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Bruno555 »

Dobra bo zastepuje u mnie armie krzyzowcow, ktora troche nie pasuje do klimatu.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: zakwas »

Bruno555 pisze:Dobra bo zastepuje u mnie armie krzyzowcow, ktora troche nie pasuje do klimatu.
Przy Armii Krzyżowców u mnie zawsze najwięcej śmiechu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: donmakaron »

Armia Krzyżowców i Statek Piracki musi być, żeby szpieg nie mógł w ciemno mówić, że przyjechał na miejsce taksówką [emoji14]
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: KQuest »

Wybaczcie, że przerwę tę długą ciszę, ale chyba nie ma lepszego miejsca żeby zadać pytanie, które przyszło mi do głowy.
Od której części Mamy szpiega lepiej zacząć? Wiem, że pierwsza to 30 lokacji i rozgrywka z jednym szpiegiem do 8 graczy, a druga to 20 lokacji dla 12 osób na jednym lub dwoma szpiegami, ale jak to wygląda w praktyce? Nie grałem jeszcze w żadną z tych gier, ale podejrzewam, że szpieg na początku może mieć nieco trudno, więc może druga część (która wydaje mi się trochę prostsza dla szpiega ze względu na mniejszą liczbę lokacji) będzie lepsza. A może większe znaczenie ma to jakie to są lokacje i może pierwsza część lepiej się sprawdzi na początek. Jak myślicie?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Andarist »

Jak w ogole wyglada kwestia mieszania obu wersji? Przypuszczam ze ze wzgledu na rozna ilosc graczy/szpiegow to dosc kiepsko
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Bruno555 »

Bez problemu można łączyć wersje. Tylko trzeba przygotować talie z lokacjami przez odjęcie pewnej ilości kart z Mamy szpiega 2 żeby miały tyle samo kart co w pozostałych.
Nie mam drugiej części gry, ale moim zdaniem ma troche gorsze, mniej ciekawe lokacje. Więc jeśli ktoś nie zamierza grać z większą ilością graczy to chyba jedynka. Bardziej uniwersalna. Zawsze można grać na mniej lokacji by szpieg miał łatwiej.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Veridiana »

KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: KQuest »

Wrzuciłem na BGG plik pdf zawierający 8 ściąg z listą lokacji (z grafikami, takich jak udostępnił Rebel), ale lokacje na każdej kartce są ułożone w innej kolejności :)

KLIK

Zawsze graliśmy z użyciem ściąg z listą lokacji, które udostępnił Rebel (każdy gracz miał swój egzemplarz), ale w niektórych rozgrywkach zdarzało się, że szpiega zdradzało to, że patrzy w zupełnie inne miejsce na kartce albo gracze nie będący szpiegami (szczególnie nowi w tej grze) za bardzo wpatrywali się w konkretny kawałek kartki, co szpieg mógł wykorzystać do zawężenia obszaru poszukiwań. Osobiście staram się nie zwracać uwagi na takie rzeczy, bo nie na tym polega dedukcja w tej grze, ale uznałem, że skoro da się to w prosty sposób naprawić to czemu by tego nie zrobić. Wydawnictwo plik widziało i wyraziło zgodę na dalsze udostępnianie ;)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 423
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Asia - On Table »

Postanowiłam zrobić recenzje tej gry. Jeszcze starszej wersji na Mamy szpiega 2 przyjdzie czas. Proszę nie być zbyt surowym bo dopiero zaczynam :)

https://www.youtube.com/watch?v=HkK_pyV8PIM
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Mamy szpiega! (Rebel)

Post autor: Blue »

Gralismy na sylwka w 5 osobowym gronie i kurcze nie banglało. Może ekipa nie ta, ale szpieg był zawsze momentalnie wykrywany, a sam pojęcia nie miał gdzie jest reszta, rozegralisny z 10 podejść i zawsze to samo. Nie wiem kurcze nie podeszło, a szkoda :(. Szczegolnie przewalone szpieg ma kak jwst pytany jako jeden z pierwszych. Żeby nie było taki sabotażysta to jedna z moich ulubionych karcianek, ktora sie sprawdzała ze mną nawet w ekipach w których be ze mnie nie banglała, a tu kurcze taki fail.
ODPOWIEDZ