Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: crsunik »

http://startrek.gf9games.com/Home/tabid ... essen.aspx

Figurki, karty i content online

Takie rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Hmm czyli premiera kilka tygodni po Essen dopiero?

Gale Force Nine beams into Spiel Essen 2016 to bring you Star Trek: Ascendancy. We will be at the convention teaching prospective fleet admirals and galactic leader how to play the game. Attendees will also be able to purchase the game at the convention, weeks ahead of its general release!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

Wpisują się w modę opóźniania premier ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

Odpowiedzieli na forum bgg, że wkleili tekst z innego (wcześniejszego) eventu i nadal premiera jest na koniec września.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

kamron6 pisze:Odpowiedzieli na forum bgg, że wkleili tekst z innego (wcześniejszego) eventu i nadal premiera jest na koniec września.
Właśnie tak mi GenConem śmierdziało.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Jacek_PL »

kaimada pisze:
kamron6 pisze:Odpowiedzieli na forum bgg, że wkleili tekst z innego (wcześniejszego) eventu i nadal premiera jest na koniec września.
Właśnie tak mi GenConem śmierdziało.
Powiem wam, że specjalnie sprawdziłem zapowiedź z GenConu, bo też się nad tym zastanawiałem i takiego zdania tam nie ma, ale może było kilka wersji zapowiedzi, bo w sumie na GenCon i Star Trek Convention w Las Vegas miała być już oficjalna premiera.

To chyba pierwsza gra przy której zastanawiam się czy uda mi się ją sprzedać jak mi nie podejdzie.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

" that is the text from our Star Trek Mission New York announcement"
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 485 times
Kontakt:

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: yosz »

kamron6 pisze:" that is the text from our Star Trek Mission New York announcement"
czyli tłumacząc - skopiowali tekst sprzed paru tygodni kiedy był on prawdziwy. Premiera dalej koniec września. Na czas targów w Essen gra powinna być już ogólnie dostępna
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: whiteraven »

A, że tak zapytam bardziej zorientowanych :-D jest jakaś szansa na to, że ukaże się w rodzimym języku czy niestety kolejna gra na półce w angielskiej wersji :-D?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

Nie wiemy i nie będziemy wiedzieć, dlatego że wydawnictwa i gracze przyjęli postawę, że jak nie wiadomo na 100% to nie będzie mówione w ogóle. (Bo się raz "gracze" obrazili, bo ktoś coś mówił o szansie wydania, a nie wydał ... )
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: whiteraven »

Eh.. Szkoda xd. W takim razie nie ma co czekać, a obrażać się to chyba nie ma o co xd. Nie pyklo polskiemu wydawcy to trudno, a zagranicznego zawsze zdążę wesprzeć choć wolałbym polskiego :-). A jak nie ma przecieków no to nie ma na co czekać xd. Tak czy siak dzięki za info:-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: bukimi »

whiteraven pisze:A, że tak zapytam bardziej zorientowanych :-D jest jakaś szansa na to, że ukaże się w rodzimym języku czy niestety kolejna gra na półce w angielskiej wersji :-D?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Nie liczyłbym na to. Scena Star Trekowa w Polsce praktycznie nie istnieje. Zobacz jakie podejście mają wydawcy choćby do powieści w uniwersum Star Treka i porównaj np. z wydaniami w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wątpię, żeby ktoś zaryzykował swoją inwestycję w tym miejscu...
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: whiteraven »

bukimi pisze:
whiteraven pisze:A, że tak zapytam bardziej zorientowanych :-D jest jakaś szansa na to, że ukaże się w rodzimym języku czy niestety kolejna gra na półce w angielskiej wersji :-D?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Nie liczyłbym na to. Scena Star Trekowa w Polsce praktycznie nie istnieje. Zobacz jakie podejście mają wydawcy choćby do powieści w uniwersum Star Treka i porównaj np. z wydaniami w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wątpię, żeby ktoś zaryzykował swoją inwestycję w tym miejscu...
Nawet nie będąc jakimś wielkim fanem Star Treka jestem zainteresowany grą, jasne jakiąś podstawowa wiedzę na jego temat mam i klimatycznie pasuje, ale raczej interesuje mnie tu mechanika i sam motyw kosmosu. Może jest więcej takich graczy jak ja, dla których motyw Star Treka jest na drugim miejscu :-) (szczególnie, że ma nie być najbardziej rozpoznawalnych postaci z tego uniwersum).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2016, 13:01 przez whiteraven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

Ja na przykład w ogóle nie znam Star Treka.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Jacek_PL »

Wydaje mi się że próba wydania tej gry w języku polskim jest obarczona bardzo dużym ryzykiem. Mimo wszystko gra jest droga, uniwersum w Polsce mało rozpoznawalne, no i masa dodatków czająca się za rogiem też nie ułatwia podjęcia takiej decyzji. Zapewne będzie trzeba przygotować jakieś amatorskie tłumaczenie kart i może instrukcji.

Co się zaś tyczy fanów Star Treka, to właśnie sprawdzam jacy są twardzi wystawiając na allegro trochę kart do drugiej edycji CCG od Deciphera :D Mam nadzieję, że wysupłają trochę grosza żeby mi chociaż na podstawkę ST Ascendancy starczyło :D
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: bukimi »

whiteraven pisze: Nawet nie będąc jakimś wielkim fanem Star Treka jestem zainteresowany grą, jasne jakiąś podstawowa wiedzę na jego temat mam i klimatycznie pasuje, ale raczej interesuje mnie tu mechanika i sam motyw kosmosu. Może jest więcej takich graczy jak ja, dla których motyw Star Treka jest na drugim miejscu :-) (szczególnie, że ma niebyt najbardziej rozpoznawalnych postaci z tego uniwersum).
Nie twierdzę, że znajomość uniwersum jest w jakimkolwiek stopniu wymagana do cieszenia się z rozgrywki bądź ogólnie interesowania się tytułem.
Niemniej jednak z punktu widzenia wydawcy jest trochę trudniej i nie można po prostu zignorować franczyzy, w której osadzona jest gra (szczególnie jeśli wiąże się z jakimiś kosztami licencji itp.).

Swoją drogą polecam seriale Star Treka ;) Oprócz tzw. Original Series z kapitanem Kirkiem, bo odcinki sprzed 50 lat odbiegają trochę poziomem od dzisiejszych oczekiwań kina science-fiction (chyba, że ktoś lubi filmy klasy B).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

Zapraszam do moich Przemyśleń na koniec października gdzie poświęciłem trochę miejsca sytuacji Gale Force 9 i wydawaniu przez nich Star Trek: Ascendancy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: Rocy7 »

Jak rozumniem jest opoznienie z dostawa do części sklepów? Fajnie traktują preoorderców :/
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:Jak rozumniem jest opoznienie z dostawa do części sklepów? Fajnie traktują preoorderców :/
Jest totalny burdel.
Część sklepów ma, część nie ma. Mówię o Stanach.
W Europie nie ma praktycznie nigdzie... Nikt nic nie wie, nikt nic nie komentuje.
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: whiteraven »

kaimada pisze:
Rocy7 pisze:Jak rozumniem jest opoznienie z dostawa do części sklepów? Fajnie traktują preoorderców :/
Jest totalny burdel.
Część sklepów ma, część nie ma. Mówię o Stanach.
W Europie nie ma praktycznie nigdzie... Nikt nic nie wie, nikt nic nie komentuje.
Kurcze dalej jest cisza odnośnie gry? Może dostał już ktoś jakieś przecieki kiedy gra będzie w Polsce?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: crsunik »

Ma być w tym tygodniu
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: whiteraven »

Oj to trzymam za to kciuki baaaardzo mocno :-).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kamron6 »

crsunik pisze:Ma być w tym tygodniu
Skąd ta informacja?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: kaimada »

Mi Planszomania dziś napisała, że GF9 ma problemy produkcyjne, ale niby ma być lada dzień.
Chyba nikt w to nie wierzy niestety :wink:
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Trek: Ascendancy

Post autor: crsunik »

Od Adama z Planszostrefy, ale i on powiedział, że uwierzy jak zobaczy
ODPOWIEDZ