T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bludgeon »

Ale jesteś śmieszny o ho ho
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kisun »

REBEL.pl pisze:Nie ma błędu. Karta numer 90. Bardzo prosimy aby przed publikacją informacji o rzekomym błędzie jednak ją zweryfikować.
Skoro to nie błąd to nie rozumiem czemu w treści jest forma:
Spoiler:
Proszę nie obrażać się, bo nie twierdzę że to wasz błąd. Jeżeli to nie pomyłka, to forma tych dwóch zdań wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Wystarczyło by jedno. A jeżeli wszystko jest w porządku to przepraszam wprowadzonych w błąd. I proszę kogoś wyrozumiałego o wyjaśnienie na pw.
"Errare humanum est"
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Kisun pisze:
REBEL.pl pisze:Nie ma błędu. Karta numer 90. Bardzo prosimy aby przed publikacją informacji o rzekomym błędzie jednak ją zweryfikować.
Skoro to nie błąd to nie rozumiem czemu w treści jest forma:
Spoiler:
Proszę nie obrażać się, bo nie twierdzę że to wasz błąd. Jeżeli to nie pomyłka, to forma tych dwóch zdań wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Wystarczyło by jedno. A jeżeli wszystko jest w porządku to przepraszam wprowadzonych w błąd. I proszę kogoś wyrozumiałego o wyjaśnienie na pw.

E chcesz dorysować rogi do kart:)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Kisun pisze:
REBEL.pl pisze:Nie ma błędu. Karta numer 90. Bardzo prosimy aby przed publikacją informacji o rzekomym błędzie jednak ją zweryfikować.
Skoro to nie błąd to nie rozumiem czemu w treści jest forma:
Spoiler:
Proszę nie obrażać się, bo nie twierdzę że to wasz błąd. Jeżeli to nie pomyłka, to forma tych dwóch zdań wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Wystarczyło by jedno. A jeżeli wszystko jest w porządku to przepraszam wprowadzonych w błąd. I proszę kogoś wyrozumiałego o wyjaśnienie na pw.
Czyli mowa o karcie 118. "Jeśli gracze posiadają żeton to dobierają przedmiot, a następnie podążają do wskazanego obszaru. W przeciwnym wypadku podążają prosto do wskazanego obszaru". Zapis jest zgodny z systematyką stosowaną w grze (każdy krok jest osobnym zbiorem logicznym).
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Kisun »

Ok. To dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie trochę się zapętliliśmy.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: hsiale »

Kisun pisze:trochę się zapętliliśmy.
W tej grze to nawet zgodne z klimatem :)
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Archiwista »

Banan2 pisze:
wirusman pisze:No i panowie jak z tą jakością kart pnp, drukarnia wkońcu daje radę, czy same negatywy tu widzę.
Cytaty z wspieram.to:

Wspierający: Właśnie odebrałem przesyłkę z drukarni z Pariah Missouri. Szczerze? Jeżeli chodzi o druk - jest katastrofa. Karty mają koszmarną pikselozę, są BARDZO nierówno pocięte (różnica nawet do 1 cm ?!). Naprawdę, właśnie bardzo się zawiodłem widząc to, co otrzymałem z drukarni :( Miałem nadzieję, że skoro Rebel wybrał drukarnię, to będzie to profesjonalnie zrobiony druk. Niestety :(

Rebel: 1cm? Trochę mało prawdopodobne, może to po prostu błąd. Poprosimy o maila z dokumentacją zdjęciową na adres wspieram@rebel.pl, takie wykonanie podlega reklamacji, będziemy rozmawiać z drukarnią skąd wyniknął ten błąd.

Wspierający: Aktualizacja: jestem po rozmowie z drukarnią - wszystko wyjaśnione. Otrzymałem pierwszy niesprawdzony wydruk - stąd to całe zamieszanie. Otrzymam nowy zestaw kart. Jeżeli chodzi o kontakt z drukarnią - bardzo fajne podejście do klienta!! :)


Chyba nie będzie tak źle. Ja na razie jeszcze czekam na swój egzemplarz.
Pozdrawiam
Otrzymałem dziś swój egzemplarz...Panie i Panowie...Jest naprawdę dobrze!
Grafika ostra, kolory intensywne ale nie przesycone, karty elegancko przycięte (minimalne różnice sięgające góra 1mm pomiędzy poszczególnymi kartami, ok 10%, góra 15% całości)
Papier gramatura ok 200g/220g (250g to raczej nie jest...ehhh praca z papierem :D)
Scenariusz czeka na ogranie :-)
Niezdecydowanym z obawy o jakość (byle nie wymagającym wydruku, takiego samego jak wersje pudełkowe)...mogę śmiało polecić wydruk w punkcie zaproponowanym przez Rebela.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Tak w ogóle to przy okazji wydania tego tytułu muszę wyrazić swoje uznanie dla wkładu rebela w promocję i obsługę wizerunkową. Gra która mogłaby po wydaniu spaść w niebyt bo kasa się już przelała, nadal jest postrzegana jak rokująca. To znaczy że bystrzy ludzie tam pracują. I mam odczucie jakby tam komuś zależało by wszystko było cacy.
Przyznaję, że nie każdy tytuł zapowiedziany przez rebela leży w kręgu moich zainteresowań. Ale mam nadzieję, że jak się ukażą to zaciekawią mnie jeszcze odrobinę bo chętnie bym portfelem wyraził swoje uznanie dla firmy. Życzę byście się rozwijali i wydawali dużo, dużo gier w takim stylu. Zwłaszcza takich nieco bardziej skomplikowanych niż obecna oferta. I tańszych ;). Ale to już taki osobisty wtręt i raczej pobożne życzenie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Ile skoków zajęło wam przejcie Sprawy Marcy?
My na razie po dwóch skokach jesteśmy, pewien plan już jest ale i dużo niewiadomych.
Ogólnie jesteśmy zachwyceni grą. Drugi dzień już gadamy o sprawie i możliwych rozwiązaniach i planach na trzeci skok. Gra mi z głowy nie wychodzi, ciągle o niej myślę.
Time Stories ma niesamowity potencjał jeśli chodzi o scenariusze i ich tematykę. Może być Cthulhu, wojna, starożytność, Indiana Jones, w zasadzie każde universum... Strasznie jestem ciekawa jak się gra będzie rozwijać. :)
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wuszu »

Też jesteśmy po drugim skoku. Pierwszy zajął nam w cztery osoby 5h(!) W drugim zeszliśmy do 3 ;) Mnóstwo pytań i wątpliwości przed kolejną podróżą.

Mam też pytania, ale te umieszczę w innym dziale.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

wuszu pisze:Też jesteśmy po drugim skoku. Pierwszy zajął nam w cztery osoby 5h(!) W drugim zeszliśmy do 3 ;) Mnóstwo pytań i wątpliwości przed kolejną podróżą.

Mam też pytania, ale te umieszczę w innym dziale.
Co tam można 5 godzin robic?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

wirusman pisze:
wuszu pisze:Też jesteśmy po drugim skoku. Pierwszy zajął nam w cztery osoby 5h(!) W drugim zeszliśmy do 3 ;)
Co tam można 5 godzin robic?
To 10 minut na jedną jednostkę czasu. Sporo. Biorąc pod uwagę to, że przy przejściu z obszaru do obszaru traci się w sekundę do 3 jednostek czasu.
Nam dwa skoki (za jednym posiedzeniem) zajęły ok. 4-5 h.
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wuszu »

Przed każdym ruchem sporo rozmawiamy, dyskutujemy, ustalamy kolejną strategię itd. Ale cieszę się: dłużej obcowałem ze świetną grą 8)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: niwgnip »

Nam Sprawa Mercy zajęła 3 skoki, w sumie niecałe 3 godziny. Byłoby lepiej, ale
Spoiler:


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
tomekkw1003
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2017, 12:27

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: tomekkw1003 »

Azyl był niezły, ale Marcy i Proroctwo smoków wg mnie duużo lepsze.

Za którym razem przeszliście proroctwo smoków?? Ja jestem trochę zawiedziony, bo udało się za pierwszym, przez co scenariusz wydał mi się zbyt prosty. Chyba że to był splot super szczęśliwych wyborów:
Spoiler:
Chyba zagram jeszcze raz mimo wygranej, bo coś czuję że fabularnie dużo straciłem.
Mam kilka pytań co do rozgrywki ale przenoszę się z tym na zasady.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Ja przeszłem pierwszy scenariusz, a potem jeszcze raz poszłem inną drogą, zobaczyć jakie jeszcze smaczki zostały.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

tomekkw1003 pisze:Za którym razem przeszliście proroctwo smoków?? Ja jestem trochę zawiedziony, bo udało się za pierwszym, przez co scenariusz wydał mi się zbyt prosty. Chyba że to był splot super szczęśliwych wyborów:
Spoiler:
Brzmi jak sporo szczęścia, ale bez przesady - ten scenariusz jest pod tym względem specyficzny. My zazwyczaj chcemy pozwiedzać jak najwięcej i jesteśmy ostrożni - nie przemy do przodu, jak nie czujemy się przygotowani na to, co może nas spotkać. Dlatego zajęło nam to dłużej. Zużyliście też bonus, więc nic dziwnego że było łatwiej.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Smoki zrobiliśmy na dwie wyprawy. I też uważam że mieliśmy bardzo dużo szczęścia w kluczowych momentach. Ale akurat w ten scenariusz można pyknąć jeszcze raz tylko przejść innym sposobem. Końcówka tylko jest liniowa. Ale początek tak rozbudowany że można działać :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

krecilapka pisze:Smoki zrobiliśmy na dwie wyprawy. I też uważam że mieliśmy bardzo dużo szczęścia w kluczowych momentach. Ale akurat w ten scenariusz można pyknąć jeszcze raz tylko przejść innym sposobem. Końcówka tylko jest liniowa. Ale początek tak rozbudowany że można działać :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Nie ma tu jakiejś zagadki typu rebus, szarada czy coś w tym stylu (jak w Azylu)?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Są zagadki, ale dojść do nich można na wiele różnych sposobów. Pod tym względem scenariusz jest bardzo rozbudowany. Zagadki są też mniej skomplikowane i nie stanowią clue historii. Dodatkowo ich rozwiązanie może sprawiać frajdę i za drugim razem - zapamiętujemy raczej jak je rozwiązać, a nie co dokładnie jest odpowiedzią,jak było w przypadku Asylum.

tap tap tap
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Dokładnie. Ja w to grałem jakoś z pół roku temu i mógłbym usiąść i zagrać znów. W azyl czy marcy case nie bo nadal wiem wszystko. Żeby w to zagrać jeszcze raz musiałbym dożyć altzheimera ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: sajlenthill »

Czy są jakieś informacje odnośnie kolejnych scenariuszy w wersji PL? Przejrzałem wątek i nie wyłapałem takiej informacji ...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

sajlenthill pisze:Czy są jakieś informacje odnośnie kolejnych scenariuszy w wersji PL? Przejrzałem wątek i nie wyłapałem takiej informacji ...
Na dzien dzisiejszy masz 3 dodatki po polsku + jeden pnp też w naszym ojczystym języku. REBEL tłumaczy drugi fanowski scenariusz. W necie jest chyba jeszcze jeden scenariusz fanowski w Gotham w jezyku angielskim. REBEL napewno przetłumaczy następny oficialny scenariusz, ale kiedy on wyjdzie to jeszcze nie wiadomo.


PS. Widzę że pod koniec roku wyszło o wiele więcej fanowskich scenariuszy.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2017, 10:14 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Czy to prawda, że Rebel przetłumaczył złą / starą / nieaktualną / uszczuploną wersję scenariusza w dzikim zachodzie? (nie z ich winy, a twórcy oczywiście ;) )
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kamron6 pisze:Czy to prawda, że Rebel przetłumaczył złą / starą / nieaktualną / uszczuploną wersję scenariusza w dzikim zachodzie? (nie z ich winy, a twórcy oczywiście ;) )
Ponoć sam pisał do autora, że posiada błedy w scenariuszu. I najnowszą wersje scenariusza dostał od autora. Więc nie wiem gdzie to przeczytałeś. To już pytanie do Rebela.
ODPOWIEDZ