T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

Mam prośbę: czy może dałoby się stworzyć osobny temat poświęcony scenariuszom TS? Wszelkie hinty, potencjalne błędy, zagwostki, etc. byłyby tam dyskutowane. Dla osób które jeszcze nie grały w niektóre scenariusze lub szukające informacji, opinii, dyskusji natury ogólnej przebijanie się przez ten temat jest z pewnością udręką.
Pytanie czy administracji będzie się chciało przerzucić kilka ostatnich stron do osobnego wątku? :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: RunMan »

Szybkie pytanie - czy w podstawce zależne językowo są tylko talia Asylum i instrukcja, czy coś jeszcze?
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Jabol »

Ponowię swoje pytanie bo chyba nie zostało zauważone a jakoś nie mogę dać wiary, że jeszcze nikt nie grał w Pariah Missouri z P&P wspieranego przez Rebela. Jak wrażenia. Ocena na BGG (3.8) jest adekwatna?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

RunMan pisze:Szybkie pytanie - czy w podstawce zależne językowo są tylko talia Asylum i instrukcja, czy coś jeszcze?

Tylko jeden scenariusz jest w podstawce.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: RunMan »

wirusman pisze:
RunMan pisze:Szybkie pytanie - czy w podstawce zależne językowo są tylko talia Asylum i instrukcja, czy coś jeszcze?
Tylko jeden scenariusz jest w podstawce.
Tak, wiem. Napiszę inaczej - zastanawiam się nad kupnem gry, czy przy anglojęzycznym egzemplarzu + pożyczonej talii scenariusza Azyl w języku polskim / kupionych dodatkowych scenariuszach po polsku będę mógł grać z osobami nieznającymi angielskiego?
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Polo15 »

RunMan pisze:Tak, wiem. Napiszę inaczej - zastanawiam się nad kupnem gry, czy przy anglojęzycznym egzemplarzu + pożyczonej talii scenariusza Azyl w języku polskim / kupionych dodatkowych scenariuszach po polsku będę mógł grać z osobami nieznającymi angielskiego?
Szybka odpowiedź - tak.
Dłuższa odpowiedź - mogę sprzedać angielski egzemplarz i pożyczyć polską talię scenariusza :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: RunMan »

Dzięki! :)
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: jamers »

Jabol pisze:Ponowię swoje pytanie bo chyba nie zostało zauważone a jakoś nie mogę dać wiary, że jeszcze nikt nie grał w Pariah Missouri z P&P wspieranego przez Rebela. Jak wrażenia. Ocena na BGG (3.8) jest adekwatna?
Grałem w Pariah Missouri w składzie trzyosobowym (od razu mówię, że nie udało nam się przejść tego scenariusza) i mam następujące przemyślenia:
- wykonaliśmy dwa pełne "przebiegi", wszystkie lokacje zwiedzone i... nic - nie mamy pojęcia jak ruszyć dalej (wszystkie tropy, które sprawdziliśmy, okazały się ślepymi uliczkami),
- gra w trzy osoby nie jest w tym scenariuszu promowana ponieważ jest tu cała masa pól wymagająca konkretnego nosiciela (a jest ich w sumie czwórka) co sprawia, że przy niepełnym składzie nie ma szans na dokładne przeszukanie obszarów w jednym przebiegu,
- historia się nie klei i nie zachęca do kolejnych prób a ścieżka do sukcesu wydaje się być wyjątkowo wąska i trudna do znalezienia (to oczywiście nasze, subiektywne odczucia),
- być może przeoczyliśmy jakiś ważny element a później byłoby już górki... ;)
Spoiler:
Podsumowując: dla mnie to jednak poniżej tych 3.8
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

jamers pisze:
Jabol pisze:Ponowię swoje pytanie bo chyba nie zostało zauważone a jakoś nie mogę dać wiary, że jeszcze nikt nie grał w Pariah Missouri z P&P wspieranego przez Rebela. Jak wrażenia. Ocena na BGG (3.8) jest adekwatna?
Grałem w Pariah Missouri w składzie trzyosobowym (od razu mówię, że nie udało nam się przejść tego scenariusza) i mam następujące przemyślenia:
- wykonaliśmy dwa pełne "przebiegi", wszystkie lokacje zwiedzone i... nic - nie mamy pojęcia jak ruszyć dalej (wszystkie tropy, które sprawdziliśmy, okazały się ślepymi uliczkami),
- gra w trzy osoby nie jest w tym scenariuszu promowana ponieważ jest tu cała masa pól wymagająca konkretnego nosiciela (a jest ich w sumie czwórka) co sprawia, że przy niepełnym składzie nie ma szans na dokładne przeszukanie obszarów w jednym przebiegu,
- historia się nie klei i nie zachęca do kolejnych prób a ścieżka do sukcesu wydaje się być wyjątkowo wąska i trudna do znalezienia (to oczywiście nasze, subiektywne odczucia),
- być może przeoczyliśmy jakiś ważny element a później byłoby już górki... ;)
Spoiler:
Podsumowując: dla mnie to jednak poniżej tych 3.8
Jeśli jest ciężko, to raczej na plus. Ale jeśli scenariusz jest zepsuty, czyli istnieje jakiś ślepy zaułek, to gorzej...

Hmm, właśnie zauważyłam, że jak się cytuje teks ze spoilerami, to one się w trybie edycji otwierają, trzeba uważać!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

kaimada pisze:Między innymi krótki komentarz do scenariusza Proroctwo Smoków. W przyszłości pewnie też recenzja, ale tutaj tak na gorąco wrzucam.
Zapraszam!
Spoiler:
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Polo15 »

Bea pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Polo15 pisze:
Bea pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Spoilery do Proroctwa smoków. Nie zaglądać przed całkowitym ukończeniem!
kaimada pisze:
Polo15 pisze:
Bea pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Stwierdzam że Proroctwo smoków to jak do tej pory najlepszy scenariusz dla mnie!

DarkSide pisze:Mam prośbę: czy może dałoby się stworzyć osobny temat poświęcony scenariuszom TS? Wszelkie hinty, potencjalne błędy, zagwostki, etc. byłyby tam dyskutowane. Dla osób które jeszcze nie grały w niektóre scenariusze lub szukające informacji, opinii, dyskusji natury ogólnej przebijanie się przez ten temat jest z pewnością udręką.
Pytanie czy administracji będzie się chciało przerzucić kilka ostatnich stron do osobnego wątku? :roll:
Popieram!
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: prz22 »

Po sesji piątkowej w najnowszy scenariusz mój ranking wygląda następująco:

1. The Prophecy Of Dragons
2. Asylum
3. Marcy Case
4. Expedition Endurance
5. Under The mask

Zupełnie bezspoilerowo - w naszym odczuciu nowy scenariusz ma bardzo dobry klimat i świeżość, zdecydowanie gorzej jednak z fabułą ;)

Gra wciąż dostarcza doznań jedynych w swoim rodzaju, jednak pewną obniżkę formy czuć ;)

Ale wierzę w następne scenariusze;) i już nie mogę się doczekać Lumen Fidei!
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Veridiana »

Bea pisze:
DarkSide pisze:Mam prośbę: czy może dałoby się stworzyć osobny temat poświęcony scenariuszom TS? Wszelkie hinty, potencjalne błędy, zagwostki, etc. byłyby tam dyskutowane. Dla osób które jeszcze nie grały w niektóre scenariusze lub szukające informacji, opinii, dyskusji natury ogólnej przebijanie się przez ten temat jest z pewnością udręką.
Pytanie czy administracji będzie się chciało przerzucić kilka ostatnich stron do osobnego wątku? :roll:
Popieram!
Wydaje mi się to bezcelowe. Taki osobny wątek i tak musiałby być pełen spoilerów, gdyż szukając informacji o jednym scenariuszu, nie chcemy przecież sunąć wzrokiem po szczegółach innych historii.
Po drugie, wszystkie scenariusze omawiane byłyby w jednym wątku (jeszcze więcej wątków o jednej grze to już byłaby przesada), więc praktycznie szukałoby się postów o jednym scenariuszu dokładnie tak samo jak teraz = w gąszczu innych postów.
Po trzecie, wydzielenie postów z wątku liczącego 45 stron to katorżnicza praca, a w związku z powyższym nie widzę jej sensu.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

Veridiana pisze: Wydaje mi się to bezcelowe. Taki osobny wątek i tak musiałby być pełen spoilerów, gdyż szukając informacji o jednym scenariuszu, nie chcemy przecież sunąć wzrokiem po szczegółach innych historii.
Po drugie, wszystkie scenariusze omawiane byłyby w jednym wątku (jeszcze więcej wątków o jednej grze to już byłaby przesada), więc praktycznie szukałoby się postów o jednym scenariuszu dokładnie tak samo jak teraz = w gąszczu innych postów.
Po trzecie, wydzielenie postów z wątku liczącego 45 stron to katorżnicza praca, a w związku z powyższym nie widzę jej sensu.
1. Wystarczy przed spojlerowanym fragmentem wstawić tytuł scenariusza. Każdy wpis dotyczyłby jednego scenariusza.
2. Przez wydzielony wątek przebijalyby się tylko osoby zainteresowane tym, a nie wszyscy. Podobnie jak wątki pomocowe.
3. W potoku tematów od czapy, jakie się pojawiają co jakiś czas, akurat ten jeden miałby dosyć mocną argumentację co do zasadności swego istnienia.
4. Nie chodzi o 45 stron, a raptem kilka z ostatnich 2 miesięcy gdy zjawisko to przybralo na sile, z uwagi na polskie wydanie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Zapowiedziane kolejne dodatki do T.I.M.E Stories!

Więcej informacji w wątku wydawniczym Rebela:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24#p900424

Zapraszamy :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Dwa nowe dodatki w tym roku w normalnym druku? No i super, biorę! Szkoda trochę, że Endurance nie wyjdzie już jakoś na wakacje, ale pewnie tak się bardziej opłaca.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Ekspedycja Endurance coś mi pachnie Cthulhu i przywodzi na myśl Góry Szaleństwa Lovecrafta. :) Ale pewnie się mylę. :(
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Bea pisze:Ekspedycja Endurance coś mi pachnie Cthulhu i przywodzi na myśl Góry Szaleństwa Lovecrafta. :) Ale pewnie się mylę. :(
Spoiler:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Ja już grałem, ale nie powiem, kto się myli :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

rattkin pisze:Ja już grałem, ale nie powiem, kto się myli :)
I jak wrażenia? Jakieś ciekawe mechanizmy, zagadki, postacie, pomysły fabularne? (wystarczy, że skiniesz głową, bez szczegółów :))

Porównałbyś ją, do którejś z poprzednich części?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Zagadek raczej nie. Pewien twist jest. Ogólnie raczej jeden ze słabszych, wg mnie.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Pyknęliśmy wczoraj Expedition Endurance.
Scenariusz wydaje się dość prosty, nie znajdziecie tam zbytnio łamigłówek i zagadek, sprawia też wrażenie, ale chyba trochę mylne, dość krótkiego scenariusza. Pomimo to bardzo nam się podobał - ma dużo mechanicznych myków, które rewelacyjnie wpisują się w klimat, gra wychodzi poza scenariusz, a historia - o ile dość prosta - jest ciekawie przedstawiona z punktu widzenia mechaniki.

E:E ciekawie podchodzi też do rozwiązania problemu powtarzania w kółko tych samych lokacji, na co narzekało dużo osób. Nasza grupa w tym scenariuszu nie postawiła nogi dwa razy w tej samej lokacji! Przez to scenariusz wydawał się trochę krótki (chociaż mieliśmy trochę farta i dzięki temu zaoszczędziliśmy sobie sporo czasu), ale intensywny, a całość i tak zajęła nam przeszło trzy godziny. Część historii pozostaje za to dla nas zagadką - nie sprawdziliśmy w trakcie gry wszystkiego, co było do sprawdzenia.

Dalej już małe spoilery, dla tych co grali:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Veridiana »

Pariah Missouri zakończone w 3. skoku. To na razie nasz najlepszy wynik ;)
Drukowaliśmy w lokalnej drukarni i oprócz lekko przesuniętego przycięcia, jakość bardzo dobra. Wręcz superowa.
Wrażenia z przygody też jak najbardziej pozytywne! Tylko ilustracje średnie, w tym opis z kart A mało przystaje do wyglądu lokacji.
Zauważyliśmy tylko jeden mały błąd logiczny, na samym końcu scenariusza:
Spoiler:
ODPOWIEDZ