T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
anettaja
Posty: 41
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:09

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: anettaja »

Czesc może ten temat już był poruszany wiec sorry ale zapytam. Podstawka T.I.M.E stories zwykła od wersji wspieram to różni się tylko 24 kartami alternatywnych postaci. Czy to wielka różnica? Wiem, że te karty dotyczą podstawki i dostępnych obecnie dodatków . Czy te karty będą wykorzystywane i w późniejszych zapowiedziany przez rebel dodatkach?
Pytam się, bo znalazłam nowa podstawkę za 135 zł, ale jest to edycja zwykła i nie jestem pewna czy warto minimum 25 -30 zł przepłacać za wersję wspieram to.
A moje drugie pytanie. Coś słabo krążą na rynku wtórnym dodatki, a jeśli się pojawiają to w wysokich cenach. Zachowuje cie dodatki dla grania dla znajomych czy do kolekcji.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

anettaja pisze:A moje drugie pytanie. Coś słabo krążą na rynku wtórnym dodatki, a jeśli się pojawiają to w wysokich cenach. Zachowuje cie dodatki dla grania dla znajomych czy do kolekcji.
Ja zostawiam po pierwsze dlatego, że staram się grać z więcej niż jedną ekipą. W podstawkę grałem trzy razy z różnymi ekipami (grając bardziej biernie i nie zdradzając tego do czego sami nie doszli) i dwie kolejne grupy są w kolejce. Z dodatkami będzie podobnie. A później zostawiam w kolekcji. Może za kilka lat będziemy chcieli do tego wrócić albo będę miał okazję okazać to jakimś innym znajomym ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: rattkin »

Dodatkowe karty postaci sa całkowicie zbędne, był to jeden z dziwniejszych stretch goali. Kazdy scenariusz ma swoje postacie.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

rattkin pisze:Dodatkowe karty postaci sa całkowicie zbędne, był to jeden z dziwniejszych stretch goali. Kazdy scenariusz ma swoje postacie.
Dodatkowe karty postaci są nie tyle zbędne co po prostu są tylko aspektem wizualnym. Myślę, że problem polegał na tym, że T.I.M.E Stories jest grą do której trudno wymyślić jakieś stretch goale, bo gra jest "kompletna" i ciężko znaleźć coś co można do niej dodać (a nawet gdyby coś takiego się znalazło to musiałoby to być zatwierdzone przez światowego wydawcę, nie przez Rebel, a to już mogło w jakiś sposób ograniczyć dostępne decyzje).
anettaja
Posty: 41
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:09

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: anettaja »

Dziękuję za odpowiedź. ☺
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

anettaja pisze:Czesc może ten temat już był poruszany wiec sorry ale zapytam. Podstawka T.I.M.E stories zwykła od wersji wspieram to różni się tylko 24 kartami alternatywnych postaci. Czy to wielka różnica?
Dodatkowe karty postaci maja te same zdolności tylko inną płeć i inną grafikę.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Lothrain »

[...]
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 23:23 przez Lothrain, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Lothrain »

Patrzę na te zachwyty nad Proroctwem Smoków i ze zdziwienia wyjść nie mogę. Co tam jest oprócz rozpierduchy i radosnego turlania? Ten scenariusz usunąłem z pamięci i przez niego ledwo co dałem szansę następnemu.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Lothrain pisze:Patrzę na te zachwyty nad Proroctwem Smoków i ze zdziwienia wyjść nie mogę. Co tam jest oprócz rozpierduchy i radosnego turlania? Ten scenariusz usunąłem z pamięci i przez niego ledwo co dałem szansę następnemu.
Napiszę tylko, że jeśli ktoś będzie odpowiadał na tę wiadomość to postarajcie się nie zdradzać za dużo innym albo chowajcie to w spoilery. Dzięki ;)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: niwgnip »

Lothrain pisze:Patrzę na te zachwyty nad Proroctwem Smoków i ze zdziwienia wyjść nie mogę. Co tam jest oprócz rozpierduchy i radosnego turlania? Ten scenariusz usunąłem z pamięci i przez niego ledwo co dałem szansę następnemu.
Potiwerdzam razem z moją ekipą ;p Dla nas był to najsłabszy scenariusz ze wszystkich 4. Może miałem zbyt duże oczekiwania czytając tutaj jaki to on nie jest oh i ah ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

anettaja pisze: A moje drugie pytanie. Coś słabo krążą na rynku wtórnym dodatki, a jeśli się pojawiają to w wysokich cenach. Zachowuje cie dodatki dla grania dla znajomych czy do kolekcji.
Nie widzę powodu, dla którego dodatki w drugim obiegu miałyby mieć znacząco niższą cenę niż wersja sklepowa. Jest to ten typ produktu, który zostaje użyty tylko raz, nie pozostawia się na nim niemalże żadnych śladów użytkowania. Oczywiście sprzedający musi zadbać o posegregowanie kart, ale tylko tyle.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Lothrain pisze:Patrzę na te zachwyty nad Proroctwem Smoków i ze zdziwienia wyjść nie mogę. Co tam jest oprócz rozpierduchy i radosnego turlania? Ten scenariusz usunąłem z pamięci i przez niego ledwo co dałem szansę następnemu.
Dużej liczbie osób podobał się przepięknie ilustrowany setting fantasy, kilka różnych dróg do zwycięstwa i zastosowane interesujące mechaniki* oraz pierwsze porządne zarysowanie fabuły wykraczającej poza pojedynczy scenariusz. Do tego jest to jeden z dłuższych scenariuszy.

*:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Shimrod »

Proroctwo Smoków przeszliśmy za 5 razem, co jednocześnie stanowi nasz (negatywny) rekord. Owszem, grafiki są bardzo ładne i sam jestem zwolennikiem klimatu fantasy, ale losowość zabija ten scenariusz. Już za 2 razem wiedzieliśmy co i jak, ale dopiero za 5 udało się zdać wszystkie testy w zaplanowanym czasie i to tylko dlatego, że użyliśmy bonusów z poprzednich misji. Nie za wiele zda się najlepsza nawet optymalizacja ruchów, jeśli kostki nie są łaskawe.

Był to pierwszy scenariusz, przy którym część ekipy miała już dość i 5 próba przejścia miała być tą ostatnią, niezależnie od wyniku.

Scenariusz ma swoje zalety, jak wielowątkowość, grafiki, główny twist fabularny itp, ale ilość testów i ich poziom (zwłaszcza tych z tarczami powodującymi utratę JC) jak dla mnie zdecydowanie je przeważa.

Jest też parę błędów logicznych np:
Spoiler:
Ogólnie uznaję ten scenariusz za najsłabszy z granych dotychczas. O czym chociażby świadczy fakt, że w związku z nim, ogranie Tajemnicy Maski przesunęliśmy na kilka tygodni, aby odpocząć od TS na jakiś czas. Po wcześniejszych misjach zawsze pierwszym pytaniem było: to kiedy gramy kolejny scenariusz?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Arius »

Skończyłem właśnie Sprawę Marcy
Spoiler:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: krecilapka »

Byłby może ktoś chętny do przetestowania fanowskiego scenariusza?
Ekipa znajomych go przeszła, więc jakiegoś znaczącego błędu kładącego sens rozgrywki nie powinno w nim być. Jest jak najbardziej grywalny. Ale liczę na jeszcze więcej informacji zwrotnych, które byłyby dla mnie cenne.

Technikalia: Objętościowo zajmuje jakoś tak 173 karty. Co przy drukowaniu zajęło mi 29 dwustronnych arkuszy na A4. Piszę o tym by ktoś miał świadomość ile to jest wydruków do ogarnięcia ;). Bo z naturalnych względów do rozgrywki jestem w stanie zaoferować go tylko w formie PDFa do samodzielnego wydruku i pocięcia.
Jeśli ktoś chce jakiegoś bliższego info, podglądu czy czegokolwiek to zapraszam do pytań :).
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Veridiana »

Jesteśmy po pierwszym skoku w Proroctwie Smoków. W życiu się tak nie uśmiałam przy grze! :D
No bo kto to wymyślił, żeby pierwszym zdobywanym przedmiotem były
Spoiler:

To nastawiło nam klimat na resztę rozgrywki. Beka na całego.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Chaaber »

Również jestem świeżo po Proroctwie Smoków. Moim zdaniem najlepszy ze scenariuszy do tej pory. Dla mnie rozwiązania mechaniczne były absolutnie świetnie i do tego scenariusz był dla nas pełen zwrotów akcji. Przeszliśmy cały w jednym podejściu, co prawda trwało to ponad 3h ale bawiliśmy się przednio. Dla mnie co prawda scenariusz ma klimat bardziej podróży w czasie niż czystego fantasy ale w ogóle mi to nie przeszkadzało, bawiłem się setnie.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Jelithe »

Ja z moją brygadą jestem po Sprawie Marcy i Proroctwie Smoków. Oba nam się podobały, chociaż Marcy trochę sfrustrowała (przegapiliśmy jakimś sposobem jedną informację i utknęliśmy w pewnym momencie), ale klimatycznie była super :)

Za to Proroctwo Smoków to takie RPG fantasy. W końcu można było napakować swoje postacie. W pierwszym skoku prawie nic nie zrobiliśmy, tylko łaziliśmy po okolicy i siedzieliśmy w sklepach kupując sprzęcior dla naszych bohaterów :D Dodam, że zrobiliśmy to całkiem świadomie, bo strasznie nam się to podobało. Fajny scenariusz, choć zajął nam najwięcej czasu ze wszystkich ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Jelithe pisze:Za to Proroctwo Smoków to takie RPG fantasy. W końcu można było napakować swoje postacie. W pierwszym skoku prawie nic nie zrobiliśmy, tylko łaziliśmy po okolicy i siedzieliśmy w sklepach kupując sprzęcior dla naszych bohaterów :D Dodam, że zrobiliśmy to całkiem świadomie, bo strasznie nam się to podobało. Fajny scenariusz, choć zajął nam najwięcej czasu ze wszystkich ;)
Spoilery...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Bary pisze:
Jelithe pisze:Za to Proroctwo Smoków to takie RPG fantasy. W końcu można było napakować swoje postacie. W pierwszym skoku prawie nic nie zrobiliśmy, tylko łaziliśmy po okolicy i siedzieliśmy w sklepach kupując sprzęcior dla naszych bohaterów :D Dodam, że zrobiliśmy to całkiem świadomie, bo strasznie nam się to podobało. Fajny scenariusz, choć zajął nam najwięcej czasu ze wszystkich ;)
Spoilery...
Nie ma w tym żadnych spoilerów, nie dajmy się zwariować.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Widzisz, a w mojej opinii zdanie, to że są sklepy, w których robimy uograde sprzętu to spoiler.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Jest setting fantasy, na dzień dobry postacie dostają pieniądze, już na pierwszych kartach jest bazar, w czym to psuje jakąkolwiek zabawę?

Rozumiem spoilery fabularne, czy nawet informacje o późniejszych lokacjach, ale coś tak banalnego jak wypowiedź Jelithe ciężko uznać za spoilerowy kryminał.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Nie wiem, co dostają postacie na dzień dobry i czy na pierwszych kartach jest bazar, czy może grupka czarodziejow w wieży i powiem, że nie chciałbym tego wiedzieć do czasu rozłożenia kart. Nie jest to oczywiście spoilerowy kryminał natomiast zdradza elementy scenariusza więc pod spoiler już popada.
Zresztą, czy naprawdę dodanie tego taga jest aż tak problematyczne, żeby się o to spierać?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Tu nie chodzi o problematyczność, a raczej o różne oczekiwania dotyczące informacji na forum. Wchodząc w ten wątek jestem ciekaw opinii innych graczy, prostych informacji o scenariuszach (że w tym są wampiry, które mnie nie kręcą więc odpuszczę, a w czymś innym grasz kosmonautą, co jest czadowe, więc będę chciał kupić ten dodatek). Jeśli tego typu rzeczy są w spoilerach to raczej w nie nie zajrzę, obawiając się informacji fabularnych.

Stąd moja prośba, żebyśmy nie dali się zwariować na punkcie spoilerów, bo nie każda informacja psuje zabawę.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ