T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Wnioskuję po tym, że po angielsku jest dostępna wersja z dużo większą ilością kart ;) (i po komentarzach na wspieram.to)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

kamron6 pisze:Wnioskuję po tym, że po angielsku jest dostępna wersja z dużo większą ilością kart ;) (i po komentarzach na wspieram.to)
Ciężko mi znaleźć linka do scenariusza po angielsku.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

wirusman pisze:
kamron6 pisze:Czy to prawda, że Rebel przetłumaczył złą / starą / nieaktualną / uszczuploną wersję scenariusza w dzikim zachodzie? (nie z ich winy, a twórcy oczywiście ;) )
Ponoć sam pisał do autora, że posiada błedy w scenariuszu. I najnowszą wersje scenariusza dostał od autora. Więc nie wiem gdzie to przeczytałeś. To już pytanie do Rebela.
Wersja po angielsku z większą ilością kart jest dostępna "free to all backers" i nie jest dostępna do pobrania z oficjalnego źródła. Wysłaliśmy zapytanie do autora w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

Pracując nad polską edycją nie mieliśmy informacji, że będzie dostępna jakaś wersja rozszerzona. Nie mniej bez zgody autora nie będziemy mogli jej publikować i jeśli jego założeniem było, że dostaną ją tylko wspierający jego komiks to niewiele więcej możemy uczynić. Dodamy jedynie, że jest ona w pełni grywalna, nie mniej szkoda, że nie została nam przekazana pełna wersja, bo na pewno byśmy ją przygotowali.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

REBEL.pl pisze:
wirusman pisze:
kamron6 pisze:Czy to prawda, że Rebel przetłumaczył złą / starą / nieaktualną / uszczuploną wersję scenariusza w dzikim zachodzie? (nie z ich winy, a twórcy oczywiście ;) )
Ponoć sam pisał do autora, że posiada błedy w scenariuszu. I najnowszą wersje scenariusza dostał od autora. Więc nie wiem gdzie to przeczytałeś. To już pytanie do Rebela.
Wersja po angielsku z większą ilością kart jest dostępna "free to all backers" i nie jest dostępna do pobrania z oficjalnego źródła. Wysłaliśmy zapytanie do autora w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

Pracując nad polską edycją nie mieliśmy informacji, że będzie dostępna jakaś wersja rozszerzona. Nie mniej bez zgody autora nie będziemy mogli jej publikować i jeśli jego założeniem było, że dostaną ją tylko wspierający jego komiks to niewiele więcej możemy uczynić. Dodamy jedynie, że jest ona w pełni grywalna, nie mniej szkoda, że nie została nam przekazana pełna wersja, bo na pewno byśmy ją przygotowali.
Autor już nam wszystko wyjaśnił. To nie jest wersja rozszerzona, to wersja beta, na której grę testował i jak napisał: "The 195 card version does not work. It was an early version, and it was broken."
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Rebel 2:0 Pariah Missouri

Ostrzał jest konkretny, ale nie rezygnujcie z takich nieszablonowych akcji w przyszłości, bo jak nie Wy, to kto? :)
Mamy ten scenariusz, a dzięki Wam podniosła się nieco jakość usług poligraficznych w kraju :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: louiscyphre »

playerator pisze:Rebel 2:0 Pariah Missouri
Ostrzał jest konkretny, ale nie rezygnujcie z takich nieszablonowych akcji w przyszłości, bo jak nie Wy, to kto? :)
Mamy ten scenariusz, a dzięki Wam podniosła się nieco jakość usług poligraficznych w kraju :wink:
Popieram przedmówcę.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Jabol »

A jak ogólnie wasze wrażenia po Pariah Missouri? Ktoś już przeszedł? Bo na BGG ocena straszna :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

No dobra, drugi scenariusz zakończony, ale kilka rzeczy nie daje mi spokoju.
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Bary pisze:No dobra, drugi scenariusz zakończony, ale kilka rzeczy nie daje mi spokoju.
Spoiler:
Nie śledzę wątku aż tak dokładnie, ale odniosłem inne wrażenie odnośnie spoilerów z dna talii Marcy. Sam przed nimi ostrzegałem, ale raczej chodziło mi o setting, a nie zakończenie. A samo zakończenie? Co by nie było - mechanicznie jest ciekawie rozwiązane i dość przytłaczające, jak zastanowimy się nad tym, co wydarzyło się dalej z receptalces, po powrocie agentów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

donmakaron pisze:A samo zakończenie? Co by nie było - mechanicznie jest ciekawie rozwiązane i dość przytłaczające, jak zastanowimy się nad tym, co wydarzyło się dalej z receptalces, po powrocie agentów.
Jeśli chodzi Ci o osoby, w których skórę wchodzimy, to chyba jestem nieczuły (albo jestem Goa'uldem :P ) bo dla mnie to jedynie nosiciele. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Bary pisze:
donmakaron pisze:A samo zakończenie? Co by nie było - mechanicznie jest ciekawie rozwiązane i dość przytłaczające, jak zastanowimy się nad tym, co wydarzyło się dalej z receptalces, po powrocie agentów.
Jeśli chodzi Ci o osoby, w których skórę wchodzimy, to chyba jestem nieczuły (albo jestem Goa'uldem :P ) bo dla mnie to jedynie nosiciele. :D
Wrzucę w spoiler, żeby nie było ;) - w sprawie sprawy Marcy:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

donmakaron pisze:
Bary pisze:
donmakaron pisze:A samo zakończenie? Co by nie było - mechanicznie jest ciekawie rozwiązane i dość przytłaczające, jak zastanowimy się nad tym, co wydarzyło się dalej z receptalces, po powrocie agentów.
Jeśli chodzi Ci o osoby, w których skórę wchodzimy, to chyba jestem nieczuły (albo jestem Goa'uldem :P ) bo dla mnie to jedynie nosiciele. :D
Wrzucę w spoiler, żeby nie było ;) - w sprawie sprawy Marcy:
Spoiler:
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: prz22 »

A tymczasem po wielu miesiącach czekania scenariusz Expedition Endurance (angielska wersja rzecz jasna) w końcu trafia do sprzedaży ;)!!

Rozgrywka pewnie jednak i tak dopiero w następny piątek..


Przy okazji przeglądania wątków na BGG wychodzi na to, że w tym roku będą jeszcze 2-3 inne scenariusze.

Lumen Fidei - w okolicach kwietnia / początek maja
Estrella Drive - koniec wakacji ?
Trzeci, nieznany pod koniec roku.

Oby to przyspieszyło, bo 10 miesięcy przerwy po Under The Mask to było zdecydowanie za długo..
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Dołączam się do pytania o Pariah Missouri. Ktoś już grał w polską wersję? Jak rozgrywka? Daje radę?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

prz22 pisze:A tymczasem po wielu miesiącach czekania scenariusz Expedition Endurance (angielska wersja rzecz jasna) w końcu trafia do sprzedaży ;)!!
W którym sklepie już dostałeś?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: prz22 »

Deem pisze:
prz22 pisze:A tymczasem po wielu miesiącach czekania scenariusz Expedition Endurance (angielska wersja rzecz jasna) w końcu trafia do sprzedaży ;)!!
W którym sklepie już dostałeś?
Nie dostałem jeszcze, ale dziś przyszedł mail o wygenerowaniu paczki w systemie a patrząc na stronie sklepu jest napisane o wysyłce 2 lutego więc by się zgadzało;)

A zamawiałem w Gamelordzie.
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Dzięki :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Między innymi krótki komentarz do scenariusza Proroctwo Smoków. W przyszłości pewnie też recenzja, ale tutaj tak na gorąco wrzucam.
Zapraszam!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kamron6 »

Pytanie od 1 do 3 scenariusza, nie proszę o szczegółową odpowiedź.
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Pytanie o wrażenia do tych którzy ukończyli Sprawę Marcy.
Spoiler:
A tak, w ogóle, to ktoś grywa w to bez robienia notatek? Ja sobie tego nie wyobrażam...
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Bea pisze:Pytanie o wrażenia do tych którzy ukończyli Sprawę Marcy.
Spoiler:
A tak, w ogóle, to ktoś grywa w to bez robienia notatek? Ja sobie tego nie wyobrażam...
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

kaimada pisze:
Bea pisze:Pytanie o wrażenia do tych którzy ukończyli Sprawę Marcy.
Spoiler:
A tak, w ogóle, to ktoś grywa w to bez robienia notatek? Ja sobie tego nie wyobrażam...
Spoiler:
Szkoda bo..
Spoiler:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Bea pisze:
kaimada pisze:
Bea pisze:Pytanie o wrażenia do tych którzy ukończyli Sprawę Marcy.
Spoiler:
A tak, w ogóle, to ktoś grywa w to bez robienia notatek? Ja sobie tego nie wyobrażam...
Spoiler:
Szkoda bo..
Spoiler:
Tak w kwestii ogólnie scenariuszy to
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

kaimada pisze:Tak w kwestii ogólnie scenariuszy to
Spoiler:
A to ciekawe, nic nie zauważyłam. A podasz jakieś przykłady na podstawie kolejnych scenariuszy? Tylko włóż każdy w osobny spojler ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kaimada »

Bea pisze:
kaimada pisze:Tak w kwestii ogólnie scenariuszy to
Spoiler:
A to ciekawe, nic nie zauważyłam. A podasz jakieś przykłady na podstawie kolejnych scenariuszy? Tylko włóż każdy w osobny spojler ;)
Z Proroctwa Smoków:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
ODPOWIEDZ