T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Swawolny_Pionek pisze:Ma ktoś może patent jak to zakoszulkować nie podglądając zbytnio kart? :lol:
Poprosić siostrę? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Swawolny_Pionek »

playerator pisze:
Swawolny_Pionek pisze:Ma ktoś może patent jak to zakoszulkować nie podglądając zbytnio kart? [emoji38]
Poprosić siostrę? :wink:
Jestem idiotą, a świat tak piękny. Dzięki!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bea »

Swawolny_Pionek pisze:
playerator pisze:
Swawolny_Pionek pisze:Ma ktoś może patent jak to zakoszulkować nie podglądając zbytnio kart? [emoji38]
Poprosić siostrę? :wink:
Jestem idiotą, a świat tak piękny. Dzięki!
:lol:
Przepraszam za offtop ale nie mogłam się powstrzymać: https://www.youtube.com/watch?v=AaCWnTsakSc
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Swawolny_Pionek »

Bea pisze:Przepraszam za offtop ale nie mogłam się powstrzymać: https://www.youtube.com/watch?v=AaCWnTsakSc
Bingo, tak się czułem z rana. :lol: :lol: :lol:
lop86
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, 08:58

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: lop86 »

une_fois_encore pisze:
bool pisze:Stoimy dokładnie w tym samym miejscu co kmd7. Dwa runy normalnie, trzeci żeby poszukać czy czegoś nie przeoczyliśmy a potem wertowanie wszystkich odwiedzonych kart "na sucho".
kmd7 pisze:Mam problem właśnie z Machinacjami, siedzimy i wlepiamy oczęta od dwóch godzin w (jeśli ktoś nie grał, niech nie zagląda):
Spoiler:
Dołączam się do prośby.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Helga »

Słuchajcie, nie mam w swojej kolekcji żadnej gry "jednorazowej", ale właśnie zebrało się w naszym gronie kilka osób, które chcą się złożyć na TS. Pytanie mam takie - jeśli chcielibyśmy zakupić używkę, to czy będą w tej grze jakieś "zniszczone" elementy? Kojarzę, że w Seafall czy Pandemic Legacy chyba drze się karty, pisze się po kartach itp.

W TS jest podobnie, czy nie ingeruje się w elementy gry?

////

@tejot, KQuest - dzięki za szybką odpowiedź ;).
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 09:22 przez Helga, łącznie zmieniany 2 razy.
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: tejot »

Helga pisze:Słuchajcie, nie mam w swojej kolekcji żadnej gry "jednorazowej", ale właśnie zebrało się w naszym gronie kilka osób, które chcą się złożyć na TS. Pytanie mam takie - jeśli chcielibyśmy zakupić używkę, to czy będą w tej grze jakieś "zniszczone" elementy? Kojarzę, że w Seafall czy Pandemic Legacy chyba drze się karty, pisze się po kartach itp.

W TS jest podobnie, czy nie ingeruje się w elementy gry?
Nie. Możecie śmiało kupować.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Helga pisze:Słuchajcie, nie mam w swojej kolekcji żadnej gry "jednorazowej", ale właśnie zebrało się w naszym gronie kilka osób, które chcą się złożyć na TS. Pytanie mam takie - jeśli chcielibyśmy zakupić używkę, to czy będą w tej grze jakieś "zniszczone" elementy? Kojarzę, że w Seafall czy Pandemic Legacy chyba drze się karty, pisze się po kartach itp.

W TS jest podobnie, czy nie ingeruje się w elementy gry?
Nic się tu nie niszczy. Jest to jedna karta, na której można coś napisać. Myślę, że nie jest to spoiler, bo w żaden stosuj nie nawiązuje do fabuły, ale na wszelki wypadek:
Spoiler:
Jest też jedna karta, po której można pisać w Proroctwie smoków:
Spoiler:
ale nawet jeśli ktoś coś tam wcześniej napisał to nie jest to problemem, bo wtedy wy możecie wykorzystać normalną kartkę (ja mam nówkę i z ekipą od razu skorzystaliśmy z kartki zamiast pisać po karcie.

Podsumowując, nie masz się czego obawiać. Byle tylko karty były poukładane w takiej kolejności jak przy odpakowaniu gry (każda karta ma swój numer, więc nie powinno być to problemem) ;)
junkie
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: junkie »

Witam. Ostatnio pożyczyłem podstawkę gry i okazało się, że brakuje karty nr 55 z podstawowego scenariusza (Azylu) :cry: . Nie ma szansy na szybkie jej zdobycie, a chciałbym mimo wszystko zagrać i stąd prośba. Znalazłby się ktoś, kto by poświęcił chwilkę i skserował, ew. zrobił dobre zdjęcie karty?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wajdzik83 »

Napisz mi swojego maila na priv
junkie
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: junkie »

junkie pisze:Witam. Ostatnio pożyczyłem podstawkę gry i okazało się, że brakuje karty nr 55 z podstawowego scenariusza (Azylu) :cry: . Nie ma szansy na szybkie jej zdobycie, a chciałbym mimo wszystko zagrać i stąd prośba. Znalazłby się ktoś, kto by poświęcił chwilkę i skserował, ew. zrobił dobre zdjęcie karty?
Ponawiam prośbę, bo kolega wyżej jest na urlopie, jak mi powiedział, i jednak nie jest w stanie mi pomóc. Pomoże ktoś?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wajdzik83 »

Wysłałem ci na maila zdjęcie karty. Jest to karta z objaśnieniem ikon w grze które są również wyjaśnione w instrukcji. jej brak nie wpływa na rozgrywkę. Możesz spokojnie grać.
junkie
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: junkie »

Niestety nic nie dostałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wajdzik83 »

junkie pisze:Niestety nic nie dostałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Sprawdź może do spamu wpadło. Wysłałem ponownie
junkie
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2017, 21:47

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: junkie »

Na 100% nie ma. Może wrzucisz na jakiś hosting zdjęć i wkleisz link tu lub na priv?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Pixa »

Pytanie startowe - mam talie kart, ktorych mam nie odkrywac i nie czytac, ale juz widze, ze karty postaci sa gdzies w srodku talii. Tak ma byc? Postac wybiore dopiero po kartach bazy, przedmiotow itd? I dopiero wtedy bede mogl ja sobie zamienic na karty ze wspieram to?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: KQuest »

Pixa pisze:Pytanie startowe - mam talie kart, ktorych mam nie odkrywac i nie czytac, ale juz widze, ze karty postaci sa gdzies w srodku talii. Tak ma byc? Postac wybiore dopiero po kartach bazy, przedmiotow itd? I dopiero wtedy bede mogl ja sobie zamienic na karty ze wspieram to?
Dokładnie tak
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Nadis »

O rany, o rany, jakie to jest dobre. Dzisiaj rozegraliśmy podstawkę, poszło nam fatalnie, bo nie ogarnęliśmy walki (ech) i sobie mocno utrudniliśmy zadanie + niedokładne czytanie (ech ech) + nieprzyglądanie się się mści. Dalej nie wiem, jak niby dałoby się przejść ten scenariusz w 25 JC, ale chyba nawet Pandemic Legacy nie wzbudził w nas aż tylu emocji, było rewelacyjnie. Może i gra jest jednorazowa, ale biorąc pod uwagę, że używaną kupiliśmy za stówę, graliśmy w cztery osoby przez około 6 godzin, to myślę, że była warta każdej złotówki. Na pewno do tej gry trzeba mieć fajną ekipę, nie wyobrażam sobie grać w nią z osobami, które nie wczuwają się w klimat, nie lubią dyskusji nad planszą. My akurat wszyscy zwykle grywamy w euro, ale już po emocjach z Pandemic wiele sobie z Aposem obiecywaliśmy po graniu w tym samym składzie w T.I.M.E Stories i się nie pomyliliśmy.
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Maly.drukarz »

Cześć.

Zbieram chętnych na druk dwóch oficjalnych scenariuszy do TimeStories.
Machinacje (https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles ... inacje.pdf) oraz
Pariah Missouri (http://rebel.pl/repository/files/TIME_S ... d_play.pdf).

Koszt druku, wycięcia i ułożenia w odpowiedniej kolejności to 70zł za oba scenariusze (jak się zgłosi jeszcze kilka osób).

Jeśli są jacyś chętni to zapraszam pod adres: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7912884703

Pozdrawiam.
Mały.Drukarz
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Maly.drukarz pisze:Cześć.

Zbieram chętnych na druk dwóch oficjalnych scenariuszy do TimeStories.
Machinacje (https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles ... inacje.pdf) oraz
Pariah Missouri (http://rebel.pl/repository/files/TIME_S ... d_play.pdf).

Koszt druku, wycięcia i ułożenia w odpowiedniej kolejności to 70zł za oba scenariusze (jak się zgłosi jeszcze kilka osób).

Jeśli są jacyś chętni to zapraszam pod adres: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7912884703

Pozdrawiam.
Mały.Drukarz
Gdzie ma być zrobiony druk na jakim papierze, i czy jaka będzie jakość w porównaniu do firmy polecane przez rewelacja?
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Maly.drukarz »

wirusman pisze:
Gdzie ma być zrobiony druk na jakim papierze, i czy jaka będzie jakość w porównaniu do firmy polecane przez rewelacja?
Gdzie - w drukarni cyfrowej na produkcyjnej maszynie laserowej
Na kredzie, gramatyra 150g - 250g (w zaleznosci co bedzie na miejscu)
Jaka jakosc w porównaniu do drukarni Rebela - nie wiem, nie widziałem tamtego wydruku, ale dla mnie (12 lat w branży poligrafii) jakość tej drukarni jest bardzo ok (pełny color management, pasowanie przód/tył w granicy 1 mm, dobra gilotyna). Czego chcieć więcej :)

Pozdrawiam
Mały.Drukarz
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: playerator »

Maly.drukarz pisze:Cześć.

Zbieram chętnych na druk dwóch oficjalnych scenariuszy do TimeStories.
Machinacje (https://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles ... inacje.pdf) oraz
Pariah Missouri (http://rebel.pl/repository/files/TIME_S ... d_play.pdf).

Koszt druku, wycięcia i ułożenia w odpowiedniej kolejności to 70zł za oba scenariusze (jak się zgłosi jeszcze kilka osób).

Jeśli są jacyś chętni to zapraszam pod adres: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7912884703

Pozdrawiam.
Mały.Drukarz
Proponuję założenie wątku w odpowiednim dziale - klik - i proszę o wpisanie na listę.

Co do papieru - 150g to chyba trochę mało na karty?

Czy talia będzie wyglądała jak talia? Chodzi mi głównie o jakość wycięcia (karty identycznej wielkości). Były z tym problemy, podobno z powodu ręcznego docinania - klik.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Maly.drukarz »

playerator pisze: Proponuję założenie wątku w odpowiednim dziale - klik - i proszę o wpisanie na listę.

Co do papieru - 150g to chyba trochę mało na karty?

Czy talia będzie wyglądała jak talia? Chodzi mi głównie o jakość wycięcia (karty identycznej wielkości). Były z tym problemy, podobno z powodu ręcznego docinania - klik.
Wątek założony http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=50925

playerator wpisany na listę

W Time Stories chyba wszystkie karty scenariusza były cieńsze niż standardowa karta do gry. Tak około 170g-200g. Dlatego chciałem zrobić podobnie.
Co do ciecia to będzie cięte gilotyną, na pewno nie będzie takiej lipy jak na załączonym obrazku.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Helga »

Jestem noobem jeśli chodzi o TS, bo za mną dopiero Asylum. Zagraliśmy w pełnym składzie, misja zakończona sukcesem po 3 podejściach.

Co nas najbardziej "rozwaliło" w podstawce:

najpierw:
Spoiler:
później:
Spoiler:
Generalnie gra mega na plus, teraz pozostaje zakupić dodatki :).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Lumen Fidei za nami. Po krótszym i prostszym Endurance, znowu torpeda. Długi, rozbudowany scenariusz pełen nowych mechanik, nieliniowy(!), dużo wnoszący do globalnej fabuły i z nawet fajnymi zagadkami. Należy jednak przed zagraniem przeczytać FAQ z erratą, bo można utknąć w miejscu. No i warto grać wypoczętym - myśmy gdzieś koło północy przesiedzieli godzinę nad zagadką, która była w zasadzie prosta, bo zagmatwaliśmy się (nie bezpodstawnie) w podpowiedziach i wskazówkach.
Zdecydowanie jeden z lepszych scenariuszy.

Zagrawszy w Lumen Fidei mogę jeszcze definitywnie odpowiedzieć na przeszłe i przyszłe iteracje pytania, które ciągle się przewija na forach - nie trzeba, ale warto, grać w scenariusze w kolejności ich wydawania. Naprawdę gorąco polecam takie rozwiązanie. Każdy scenariusz można przejść nie znając innych i świetnie się bawić, ale kolejność ma znaczenie. W ten sposób będziecie się bawić jeszcze świetniej.

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy zdobyli/zdobędą przedmiot 11 ;)
ODPOWIEDZ