The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Adar »

marek82 pisze:Portal miał się przyjrzeć temu błędowi w tłumaczeniu ale nie wiem czy coś dalej w tym temacie się ruszyło.
Będzie robił dodruk błędnego scenariusza i znając życie będzie on do kupienia za symboliczny 1 grosz w ich sklepiku, z darmową wysyłką.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Z tego co pamiętam, to była mowa, że wszystkie scenariusze mają błędy. Choć sam tego nie sprawdzałem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

raj pisze:Z tego co pamiętam, to była mowa, że wszystkie scenariusze mają błędy. Choć sam tego nie sprawdzałem.
Wszystko mamy zlokalizowane. Wprowadzamy poprawki, a potem druk :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Portal Games pisze:Wszystko mamy zlokalizowane. Wprowadzamy poprawki, a potem druk :)
Super! :) Duży plus się należy.
Kiedy !orientacyjnie! można oczekiwać, że będą dostępne?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
subiel
Posty: 26
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:47
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: subiel »

mi wystarczy sam plik z korektami :P nawet w formie erraty i będzie super.

towarzystwo wnikliwie czyta instrukcje, i każda ewentualna nieścisłość jest "gwałtowanie" rozpatrywana. kiedyś mi sąsiedzi policje wezwą....

także ten - czekamy z niecierpliwością ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Recenzja na GamesFanatic.
http://www.gamesfanatic.pl/2017/04/20/the-others/
Możecie zacząć się pastwić. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

raj pisze:Recenzja na GamesFanatic.
http://www.gamesfanatic.pl/2017/04/20/the-others/
Możecie zacząć się pastwić. :)

Co prawda popatrzałem tak pobieżnie ale generalnie te kilka akapitów które przeczytałem są spoko :) No i zgadzam się z oceną, ewentualnie dałbym 9/10 ;)

Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Golin »

no i czekamy na kolejne dodatki po polsku, jest na nie szansa w tym roku ?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

Golin pisze:no i czekamy na kolejne dodatki po polsku, jest na nie szansa w tym roku ?
Przekazalismy CMON ze chcemy drukowac kolejne dodatki. Sprawdzaja czy ktos chce dolaczyc do druku.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1816 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
+ 1000
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Portal Games »

Gambit pisze:
AkitaInu pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
+ 1000
+1001
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Golin »

Portal Games pisze:
Gambit pisze:
AkitaInu pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
+ 1000
+1001
dlatego przydałby się jeszcze te 3 grzechy i pozostałe drużyny po polsku :p a i apokalipsę bym przytulił :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
Czyli teraz Tomku, mogę śmiało pisać, że jak gra Ci się nie spodobała i uwalisz ją w recenzji, to będzie to oznaczało, że źle do niej podszedłeś i jej nie zrozumiałeś? :lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Curiosity »

Gizmoo pisze:
Gambit pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
Czyli teraz Tomku, mogę śmiało pisać, że jak gra Ci się nie spodobała i uwalisz ją w recenzji, to będzie to oznaczało, że źle do niej podszedłeś i jej nie zrozumiałeś? :lol:
+ 1000
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1816 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze:
Gambit pisze:Miło widzieć że komuś się gra podoba bo dobrze do niej podszedł, i ją zrozumiał a nie marudził że mu znów zabili bohatera albo że nie ma kampanii/xpeków/rozwoju bohatera itp itd ;)
Czyli teraz Tomku, mogę śmiało pisać, że jak gra Ci się nie spodobała i uwalisz ją w recenzji, to będzie to oznaczało, że źle do niej podszedłeś i jej nie zrozumiałeś? :lol:
Możesz. Tylko przy moim sposobie oceniania, będzie Ci ciężej niż normalnie :) Bo ja zwykle otwarcie mówię, że miałem inne oczekiwania, i dlatego nie chce mi się w dany tytuł grać (co nie znaczy, że jest on słaby) :P
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Chce zakupić podstawkę i dodatkowo jeden dodatek teamu oraz jeden Grzechu (ang.) - Jaki dodatek teamu i jaki dodatek Grzechu polecacie jako pierwsze?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Po obejrzeniu recenzji Gambita i Geek Factor TV (oraz kilku innych, jednak to te dwie recenzje ostatecznie nastawiły mnie na "muszę ją mieć") skusiłem się i zamówiłem The Others Core Set wraz z Sons of Ragnarok Expansion i Gluttony Expansion , jutro powinien przyjść mi ten zestawik :D

Jak gra chwyci to pewnie będę chciał wciągnąć wszystkie dodatki :wink:
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: hamanu »

Portalu!
CzyCHający w Ciemnościach?
Really?

Poza tym nie ma czegos takiego jak kewlar. Jest kevlar (nazwa zastrzezona, nie mozna sobie spolszczac dowolnie)
Echh to chyba ostatni raz, kiedy kupuje gre tlumaczona przez Portal.
Karta pychy:
Oryg ang. 'Damned if you do' Hero chooses: take 2 wounds or YOU turn one of his upgrades face down until end of round.
Tlum PL 'Bez wyjscia' Bohater wybiera otrzymuje 2 obrazenia, albo odwraca rewersem do góry jedno ulepszenie donkońca rundy.
Co ciekawe ta sama karta lenistwa nazywa sie 'Beznadziejny wybór' i jest przetlumaczona poprawnie

Slouching towards Betlejem to na pewno nie bedzie podążając, raczej wlokąc się do Betlejem. Tak samo slouch in the dark (przypominam kontekst-karty lenistwa!) nie bedzie 'ponurymi ksztaltami w ciemnosci' ale raczej 'pelzniemy w ciemnosci'

Piekielna mutacja - Każdy akolta daje dodatkowo @ podczas walki (daje komu?)
W oryginale jest po prostu each acolyte gains @ in fights

Scurrying in the dark - pod skrzydłami mroku jak widac tlumacz chcial dobrze, ale mu nie wyszlo. Zeby oddac sens oryginalu i funkcji karty powinno byc 'Na skrzydłach mroku' (do tlumacza: pod skrzydlami czegos lub kogos to znaczy pod ochrona).

Karta Dr Gan Unleashed! (i pozostale karty bohaterow grzechu) zostala po prostu Dr Ganem! (pewnie tlumacz nie mogl sie zdecydowac jak przetlumaczyc unleashed) i w dodatku z the immolated stal sie rytualista (?)
W oryginalne dostaje @ kiedy jest na polu z ogniem lub zepsuciem. W wersij polskiej tez dostaje, ale tylko podczas walki. Nie wiem jeszcze czy ma to jakies praktyczne znaczenie.

Soul-blighter czyli niszczyciel dusz zostal smakoszem dusz (to akurat klimatyczne, wiec sie nie czepiam)

Biorac pod uwage babole ze str 24 tego watku tlumacz do zwolnienia( czy naprawde nie mozna zatrudnic graczy do tlumaczenia?)

Mam propozycje dla Portalu: na przyszlosc wybierzcie kilku forumowiczow (mysle ze bez problemu znajdziecie 10 osob), ktorzy chetnie pomoga w korekcie tlumaczenia, kazdemu podeslijcie kawalek tekstu - ja deklaruje sie przejrzec/poprawic wszystkie karty z przyszlych dodatkow do the otehrs), podziekujcie im ladnie w instrukcji, dorzuccie pare portalowych gadzetow albo nawet jakas mala gre/dodatek i bedziecie mieli tlumaczenie najwyzszej jakosci prawie za darmo.
A my, co najwazniejsze, bedziemy mieli polska edycje bez razacych bledow.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 10:33 przez hamanu, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

hamanu pisze:Portalu!
CzyCHający w Ciemnościach?
Really?

Poza tym nie ma czegos takiego jak kewlar. Jest kevlar (nazwa zastrzezona, nie mozna sobie spolszczac dowolnie)
Echh to chyba ostatni raz, kiedy kupuje gre tlumaczona przez Portal.
Karta pychy:
Oryg ang. 'Damned if you do' Hero chooses: take 2 wounds or YOU turn one of his upgrades face down until end of round.
Tlum PL 'Bez wyjscia' Bohater wybiera otrzymuje 2 obrazenia, albo odwraca rewersem do góry jedno ulepszenie donkońca rundy.
Co ciekawe ta sama karta lenistwa nazywa sie 'Beznadziejny wybór' i jest przetlumaczona poprawnie

Slouching towards Betlejem to na pewno nie bedzie podążając, raczej wlokąc się do Betlejem. Tak samo slouch in the dark (przypominam kontekst-karty lenistwa!) nie bedzie 'ponurymi ksztaltami w ciemnosci' ale raczej 'pelzniemy w ciemnosci'

Piekielna mutacja - Każdy akolta daje dodatkowo @ podczas walki (daje komu?)
W oryginale jest po prostu each acolyte gains @ in fights

Scurrying in the dark - pod skrzydłami mroku jak widac tlumacz chcial dobrze, ale mu nie wyszlo. Zeby oddac sens oryginalu i funkcji karty powinno byc 'Na skrzydłach mroku' (do tlumacza: pod skrzydlami czegos lub kogos to znaczy pod ochrona).

Karta Dr Gan Unleashed! (i pozostale karty bohaterow grzechu) zostala po prostu Dr Ganem! (pewnie tlumacz nie mogl sie zdecydowac jak przetlumaczyc unleashed) i w dodatku z the immolated stal sie rytualista (?)
W oryginalne dostaje @ kiedy jest na polu z ogniem lub zepsuciem. W wersij polskiej tez dostaje, ale tylko podczas walki. Nie wiem jeszcze czy ma to jakies praktyczne znaczenie.

Soul-blighter czyli niszczyciel dusz zostal smakoszem dusz (to akurat klimatyczne, wiec sie nie czepiam)

Biorac pod uwage babole ze str 24 tego watku tlumacz do zwolnienia( czy naprawde nie mozna zatrudnic graczy do tlumaczenia?)
No to w sumie dobrze że wybrałem wersje ang. Szczerze mówiąc to zdecydowałem się na wersje ang. bardziej ze względu na to, że w PL jak dotąd mamy tylko 2 dodatki Grzechów i jeden Drużyny Beta, a w wersji ang. mam od razu dostęp do wszystkich dodatków. Tym bardziej po zawodzie z serią Zombicide PL wydawanej przez Black Monk, gdy przerwali serię na drugim sezonie, obawiałem się że coś takiego może też wyjść z tą serią w przypadku Portalu.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Jedynie Omega Team nie mogę nigdzie znaleźć, czy ten dodatek można było dostać tylko na Kickstarterze?
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Swawolny_Pionek »

13thcaesar pisze:Jedynie Omega Team nie mogę nigdzie znaleźć, czy ten dodatek mona było dostać tylko na Kickstarterze?
Za około 350 PLN masz nowe na eBay. Men of Faith też można tam kupić za około 250 PLN. [emoji6]

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Sądzicie że do tej gry ukaze się coś więcej w stylu Sezonu 2 (jak do Zombicide) czy raczej jest to "zamknięty" projekt i raczej nie będą już nic do niego wydawać (nie to żebym narzekał bo przede mną do kupienia sporo dodatków)?

Jako że mamy już wszystkie Grzechy, a dodatkowo Apocalypse to od strony gracza Grzechu mogą jedynie dodać nowych Akolitów (których już też jest dosyć sporo) lub nowych członków Hell Club, jednak coś w stylu nowych misji, Kafelków Dzielnicy z jakimiś nowymi Akcjami, zagrożeniami?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: raj »

Pewnie pojawią się dodatki kampanijne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: 13thcaesar »

Podobno do tej gry wydali nawet soundtrack, posiada ktoś go? Buduje klimat?
ODPOWIEDZ