Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

rattkin pisze:
pavel pisze: Lepiej pomóż kolegom z forum poszukać gloomhaven'a :-) a nie, bawisz się w prof. Miodka :-)
Lepiej formułuj precyzjnie, co chciałeś powiedzieć, zamiast zostawiać taki chaos. Nie mam pojęcia, co tam chciałeś powiedzieć i nie chodzi przecież o przecinek. Wygląda, jakbyś się w połowie zdania rozmyślił i nie dokończył myśli, przez co reszta wypowiedzi też straciła sens. Chyba chcesz być rozumiany, prawda?

Gloomhaven można dostać i od zaraz, wszystko kwestia, kto ile chce wydać. Jak ktoś chce taniej, to musi poczekać. Kolega, który zaczął, dość jednoznacznie się określił, że czekanie mu nie przeszkadza. Sprawa zamknięta.


Na spokojnie przeczytałem co napisałem ( a w tych warunkach ciężko było) faktycznie chaotycznie. Odnosząc się do tekstu ceznera cyt... Nie róbmy z ludzi idiotów...itd. Co do niewystarczającej ilości egzemplarzy. Znając i mając kontakt z osobami odpowiedzialnymi za dystrybucję Gloomhaven'a (happyshop) sprzedaż w sklepach w UK ( zatu, itp.) mogę napisać że dla wielu osób najlepiej jakby dodruku już nie było. Niektórzy mają jej najnormalniej w świecie dość, tej beznadziejnej gry. Zaczynając od najbardziej błachego powodu, Mike'a, który od nowego roku odpisał chyba 2 tys. @ odnośnie dostępności Gloomhavena. Jak patrzysz od drugiej strony, to trochę inaczej odbierasz info, że będzie dodruk w tym roku do sklepów. Cephalofair to mała firma, a chcę podołać produkcji, zapotrzebowaniu na najbardziej pożądaną grę planszową na świecie. Nie chce pisać za dużo. Cezner, myślę że oni w życiu do graczy nie chcieliby tego, żeby na kolanach prosić weźcie pieniądze od nas. Myślę, że oni widzą za szybą szefów największych sklepów internetowych z grami planszowymi na świecie, proszących dajcie nam najwięcej egzemplarzy ile możecie i zastanawiają się jak to rozegrać. Taka różnica. Poza tym pisanie o jakiś pralkach... proszę, bądźmy poważni. Rattkin co do ceny a dostępności. Tak dla zamożnych i ryzykownych jest pewnie coś z ebay, z mocno niepewnego sprzedawcy z jeszcze bardziej niepewnego pośrednika paypal. Gdyby tak było, niebyłoby codziennie kilku @ o to czy już dostaliście Gloomhaven'a. Zapotrzebowanie jest ogromne, tej gry ogólnie e sprzedaży nie ma. Daj link gdzie masz na miejscu. Poza Geek i ebay, bo 1na 100 stu zdecyduję się w ten sposób kupić.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: rattkin »

pavel pisze:dla wielu osób najlepiej jakby dodruku już nie było. Niektórzy mają jej najnormalniej w świecie dość, tej beznadziejnej gry. Zaczynając od najbardziej błachego powodu, Mike'a, który od nowego roku odpisał chyba 2 tys. @ odnośnie dostępności Gloomhavena.
Brzmi to cokolwiek... wybacz, idiotycznie. Sklep ma żal do wydawcy, że klienci pytają o dostępność? Ot, fatalnie! Bo przecież tego się nie da rozwiązać systemowo, prawda?
pavel pisze:Cephalofair to mała firma, a chcę podołać produkcji, zapotrzebowaniu na najbardziej pożądaną grę planszową na świecie. Nie chce pisać za dużo. Cezner, myślę że oni w życiu do graczy nie chcieliby tego, żeby na kolanach prosić weźcie pieniądze od nas. Myślę, że oni widzą za szybą szefów największych sklepów internetowych z grami planszowymi na świecie, proszących dajcie nam najwięcej egzemplarzy ile możecie i zastanawiają się jak to rozegrać.
Bardzo dużo dramatyzmu bije z tych wypowiedzi - nie bardzo wiem, jaki masz tutaj interes w sianiu takiegoż defetyzmu? Brzmi to trochę, jakbyś bardzo się przejął kłopotami znajomego sklepu. Ale sklep to sklep, a nie gracze. Ja nie doszukuję się w ich cyklu wydawniczym jakichś dziwności. Skądinąd wiem nawet, że poprzedni druk miał problemy (coś tam źle im wyszło) i zrobili recall jeszcze na poziomie hurtu, zanim poszło do sklepów. Więc Isaac raczej wychodzi tu na na dość dbającego o graczy gościa.

Wydawnictwa planszówkowe wolą zamówić mniej, niż potem ryzykować zaleganie towaru (istotne koszty). Dlatego tę samą grę drukują wielokrotnie, w odstępach czasowych. Food Chain Magnate dobija chyba do 7 czy 8 printu, a gdzieś od 3 wydawnictwo się zarzeka, że "to już ostatni, bo nie widzimy popytu" :).

Trzeci print Gloomhaven został zapowiedziany, wystartował już bodaj w grudniu, określony jako wykonywany falami, z których pierwsza nadejdzie nie wcześniej niż w maju i całościowo jest przeznaczona dla retailu. Więc nic tu nikt nie musi rozgrywać, ani się zastanawiać - wszystko już dawno ustalone. Isaac powiedział, że nie jest w stanie na pewno zagwarantować, że ten druk pokryje cały popyt, ale jeśli tak się nie stanie, będzie druk czwarty, a nawet piąty, jeśli będzie trzeba. Owszem, w danym momencie gry nie ma dostępnej. Z ogromną ilością tytułów tak jest, że mają okna niedostępności. Normalna sprawa. Jeśli jest popyt, gra zostanie dodrukowana. Jeśli nie - trzeba szukać z drugiej ręki.

Więc: oddychaj spokojnie, wszystko będzie dobrze. Obiecuję.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

rattkin pisze:
pavel pisze:dla wielu osób najlepiej jakby dodruku już nie było. Niektórzy mają jej najnormalniej w świecie dość, tej beznadziejnej gry. Zaczynając od najbardziej błachego powodu, Mike'a, który od nowego roku odpisał chyba 2 tys. @ odnośnie dostępności Gloomhavena.
Brzmi to cokolwiek... wybacz, idiotycznie. Sklep ma żal do wydawcy, że klienci pytają o dostępność? Ot, fatalnie! Bo przecież tego się nie da rozwiązać systemowo, prawda?
pavel pisze:Cephalofair to mała firma, a chcę podołać produkcji, zapotrzebowaniu na najbardziej pożądaną grę planszową na świecie. Nie chce pisać za dużo. Cezner, myślę że oni w życiu do graczy nie chcieliby tego, żeby na kolanach prosić weźcie pieniądze od nas. Myślę, że oni widzą za szybą szefów największych sklepów internetowych z grami planszowymi na świecie, proszących dajcie nam najwięcej egzemplarzy ile możecie i zastanawiają się jak to rozegrać.
Bardzo dużo dramatyzmu bije z tych wypowiedzi - nie bardzo wiem, jaki masz tutaj interes w sianiu takiegoż defetyzmu? Brzmi to trochę, jakbyś bardzo się przejął kłopotami znajomego sklepu. Ale sklep to sklep, a nie gracze. Ja nie doszukuję się w ich cyklu wydawniczym jakichś dziwności. Skądinąd wiem nawet, że poprzedni druk miał problemy (coś tam źle im wyszło) i zrobili recall jeszcze na poziomie hurtu, zanim poszło do sklepów. Więc Isaac raczej wychodzi tu na na dość dbającego o graczy gościa.

Wydawnictwa planszówkowe wolą zamówić mniej, niż potem ryzykować zaleganie towaru (istotne koszty). Dlatego tę samą grę drukują wielokrotnie, w odstępach czasowych. Food Chain Magnate dobija chyba do 7 czy 8 printu, a gdzieś od 3 wydawnictwo się zarzeka, że "to już ostatni, bo nie widzimy popytu" :).

Trzeci print Gloomhaven został zapowiedziany, wystartował już bodaj w grudniu, określony jako wykonywany falami, z których pierwsza nadejdzie nie wcześniej niż w maju i całościowo jest przeznaczona dla retailu. Więc nic tu nikt nie musi rozgrywać, ani się zastanawiać - wszystko już dawno ustalone. Isaac powiedział, że nie jest w stanie na pewno zagwarantować, że ten druk pokryje cały popyt, ale jeśli tak się nie stanie, będzie druk czwarty, a nawet piąty, jeśli będzie trzeba. Owszem, w danym momencie gry nie ma dostępnej. Z ogromną ilością tytułów tak jest, że mają okna niedostępności. Normalna sprawa. Jeśli jest popyt, gra zostanie dodrukowana. Jeśli nie - trzeba szukać z drugiej ręki.

Więc: oddychaj spokojnie, wszystko będzie dobrze. Obiecuję.

Sklepy nie dostają takiej ilości jaką by chcieli. Chcą 30szt. a nawet więcej, bo widzą, że lista klientów jest długa (klientów, często znerwicowanych) a dostają 15. Gorzej tych sklepów jest 15 i każdy chce po 30 szt. Później okazuje się, że 365games dostają 20, a Zatu 5 szt. Tworzą się nie jasności. Część dostaw do sklepów z tego co pamiętam była nawet wstrzymana przez jakiś czas. Gracze tą grę uwielbiają, a dla niektórych to zwykły towar( żartobliwie, beznadziejna gra, problem) Nie mam żadnego celu w pisaniu w imieniu sklepów i tłumaczeniu się za nich. Ale chcialbym żeby osoby, które piszą o tym czy gdzieś można kupić Gloomhaven'a wiedziały, że to złożony proces. A i tak za moment ktoś napiszę, czy można gdzieś kupić.

Nie dramatyzuje. Ależ oczywiście, że Isaac dba o swoich fanów. Produkcja retail, jak i 2ed na KS miałabyć dla cephalofair, policzalna jeśli chodzi o zapotrzebowanie, a okazało się inaczej. Teraz zbadanie rynku na zapotrzebowanie jest znacznie trudniejsze dla wydawcy. A mniejszy nakład mniej opłacalny. Dlatego pisałem, że myślą jak to rozegrać. Tak jak pisałeś wyżej wiadomo jaki utworzyli plan co do dodruku, było to też w update na ich stronie. Tylko szkoda, że najbardziej zainteresowani, czyli Ci co nie mają gry, nie szukają informacji. Tylko dziwią się czemu nie można jej kupić jak każdej innej. Albo, że robią łaskę, że ja dodrukują. Miałem 1ed, sprzedałem, mam 2ed. Ja jestem zadowolony
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: cezner »

Wybacz, ale całe to twoje wielkie pisanie można podsumować jednym, krótkim zdaniem: wydawca nie radzi sobie z popytem i popularnością swojego produktu.
A konsumenta, który chce zakupić produkt (nie ważne czy to gra czy pralka) tak naprawdę niewiele to interesuje.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2313
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 563 times
Been thanked: 903 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Galatolol »

Mnie zastanawia, czemu ci wszyscy ludzie teraz rozpaczliwie poszukujący gry, po prostu nie wsparli ostatniego kickstartera. Mocny hajp był już wcześniej, więc raczej wiedzieli, był w dobrej cenie i już wtedy mówiło się, że ze sklepami może być problem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

Galatolol pisze:Mnie zastanawia, czemu ci wszyscy ludzie teraz rozpaczliwie poszukujący gry, po prostu nie wsparli ostatniego kickstartera. Mocny hajp był już wcześniej, więc raczej wiedzieli, był w dobrej cenie i już wtedy mówiło się, że ze sklepami może być problem.
Dokładnie. Podobnie było i będzie z 7th continent, bardzo dużo wspierających w 2 KS. A i tak będą tacy co obudzą się dopiero, jak tytuł znajdzie się w top 10 bgg. Trzeba wyczuć co się wspiera. Tak przerosło ich zapotrzebowanie. Nie tylko ich, z podobnym problemem muszą radzić sobie też inne małe wydawnictwa. Nie chce ich tłumaczyć, ale z produkcji 2, 3 tys. egzemplarzy, wskoczyć na produkcję rzędu 50ys. nie jest łatwo.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 10:15 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Gambit »

Galatolol pisze:Mnie zastanawia, czemu ci wszyscy ludzie teraz rozpaczliwie poszukujący gry, po prostu nie wsparli ostatniego kickstartera. Mocny hajp był już wcześniej, więc raczej wiedzieli, był w dobrej cenie i już wtedy mówiło się, że ze sklepami może być problem.
Wsparcie KSa wymaga posiadania odpowiedniej kwoty w konkretnym przedziale czasowym. Czasem jest to ciężkie do zrobienia. Ja na przykład nie miałem kasy w tym momencie i dlatego teraz też szukam i czekam :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

Ja też nie widzę powodów by emocjonować się jakoś negatywnie brakiem dostępności w dłuższej perspektywie.
Oczywiście ten kto zamówił na KS (tak jak ja :wink: ) jest wygrany. Nawiasem mówiąc - mam wrażenie, że gra była mniej popularna niż wiele gier CMON (brak figurek?)... a teraz ludzie się obudzili....

Wracając do tematu - oczywistym jest, że skoro gra osiągnęła ogromny sukces to trudno spodziewać się, że wydawca założył właśnie tak super pozytywny obrót sprawy. Tak jak pisaliście - biznesowo każdy chroni własny tyłek - więc i wydawca i sklepy nie zamawiały na zapas. Teraz popyt przewyższa wielokrotnie podaż i muszą to jakoś nadrobić... pytanie tylko ile czasu im to zajmie? Na pewno znowu zakładają wersję ostrożnie optymistyczną. Jeśli gra nadal będzie popytowo ich zaskakiwać, to pewnie braki wystąpią w 3 dodruku i może w kolejnych. Ot taki rynek i nie ma co się na to obrażać. Warto jednak wcześniej śledzić zapowiedzi gier, wczesne recenzje by ew. zabezpieczyć się np: wsparciem na KS. Trudno stracić wspierając dobrą grę... Ja np: wsparłem Founders of Gloomhaven. Aktualnie mało kto w ogóle o niej mówi... a jak okaże się hitem to będzie taki sam "płacz"... i tak samo jest z każdą grą na KS. Rynek gier charakteryzuje się aktualnie tym, że wiele dobrych tytułów niejako testuje rynek poprzez kampanie KS. I wydawcy i graczom trudno ocenić efekty. Gracze nie są pewni, czy gra będzie rzeczywiście taka dobra. Wydawcy - jaki będzie popyt. Wiec jak zdarzy się taka sytuacja jak z GH... to musi skończyć się brakiem egzemplarzy w retailu. Nie ma co obrażać się na oczywiste konsekwencje...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3065
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: cezner »

Galatolol pisze:Mnie zastanawia, czemu ci wszyscy ludzie teraz rozpaczliwie poszukujący gry, po prostu nie wsparli ostatniego kickstartera. Mocny hajp był już wcześniej, więc raczej wiedzieli, był w dobrej cenie i już wtedy mówiło się, że ze sklepami może być problem.
Ja osobiście czekałem na recenzje ludzi z naszego podwórka. A dokładnie chodziło mi o recenzje i opinie eurograczy. Chciałem być na powiedzmy 90% pewny, że ta gra rzeczywiście trafi w moje gusta.
Poza tym ja akurat rozpaczliwie nie poszukiwałem :-) Wiedziałem, że po KS pewnie będzie odrobinę drożej (mnie osobiście kosztowało to 20 zł więcej) i że zapewne trzeba będzie trochę poczekać zanim się uporają z produkcją tych kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elbruus »

Dlatego ja trochę traktuję niektóre wsparcia KS jako inwestycje. Nie wspieram byle czego, wcześniej dużo czytam i oglądam na temat danego projektu. Jeśli interesuje mnie dany typ gry i zaspałem na pierwszą edycję KS, po czym pojawia się informacja o drugiej to na 99% decyduje się na wsparcie jeszcze przed startem tej kolejnej akcji. Ponieważ już wtedy wiem, że nawet jeśli po godzinach researchu gra mi jednak nie podejdzie to ją najwyżej sprzedam bo będzie na nią spory popyt na bank. Tak było i będzie jak już inni pisali z GH, 7th Continent czy D-Day Dice. Minusem KS jest oczywiście zamrożenie funduszy na jakiś czas ale tak jest z każdą inwestycją.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

elbruus pisze:Dlatego ja trochę traktuję niektóre wsparcia KS jako inwestycje. Nie wspieram byle czego, wcześniej dużo czytam i oglądam na temat danego projektu. Jeśli interesuje mnie dany typ gry i zaspałem na pierwszą edycję KS, po czym pojawia się informacja o drugiej to na 99% decyduje się na wsparcie jeszcze przed startem tej kolejnej akcji. Ponieważ już wtedy wiem, że nawet jeśli po godzinach researchu gra mi jednak nie podejdzie to ją najwyżej sprzedam bo będzie na nią spory popyt na bank. Tak było i będzie jak już inni pisali z GH, 7th Continent czy D-Day Dice. Minusem KS jest oczywiście zamrożenie funduszy na jakiś czas ale tak jest z każdą inwestycją.
Zgadzam się w 100% i czynię podobnie. KS oczywiście nie jest dla mnie źródłem istotnych zysków, ale jedynie (niejako) gwarancją, że nie stracę. Kupuję podobnie jak @elbruus gry, które potencjalnie mnie zainteresują... a jak nie podejdą później, czy z różnych przyczyn to odsprzedam bez straty... a właściwie zawsze z zyskiem (czasem kupię dwie by pokryć koszty przesyłki). W przypadku GH można było z 90% prawdopodobieństwem przewidzieć zysk na inwestycji w KS. Także mając kasę i interesując się grą... trudno było podjąć inną decyzję niż wsparcie, tym bardziej, że już wtedy kilku recenzentów piało z zachwytu...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Sarseth »

Nie wiem co to zmienia, pytanie "czemu nie zainwestowali ludzie w KSa kiedy mogli, a teraz szukają". Cofną czas czy co?
Robią 3 reprint i zapowiedzieli ze zrobią 4 i 6 jak będzie potrzeba.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Bary »

Większość z nas, geeków, orientuje się w trendach, ale są ludzie, którzy mniej czasu poświęcają temu hobby i zwyczajnie chcieliby kupić produkt w momencie, gdy o nim usłyszą. Teraz zaczynają powoli wychodzić polskie materiały, planszówkowy fb nakręca zainteresowanie, na bgg gra rządzi. Nie jest więc dziwnym zjawiskiem, że mniej wkręcony w planszówki konsument dowiaduje się o grze, chce ją nabyć i jest rozgoryczony niedostępnością. Proszę, nie piszcie mu, że powinien ogarnąć się rok wcześniej, to jest zwyczajnie nie fair. Skoro on mógł się ogarnąć, to nie mogło zrobić tego wydawnictwo, wszak ono ma większą wiedzę dotyczącą popytu na swój towar? Ale tutaj już padają słowa zrozumienia w stylu "ograniczenia produkcji, świadome podchodzenie do biznezu". Konsument też ma ograniczenia, często większe od producenta i nie mówię tu jedynie o pieniądzach...
Żeby jednak nie było, nie cisnę w wydawcę, ani autora Gloomhaven, tutaj faktycznie trochę skala sukcesu ich przerosła, a sam ks nie był nadużywany (m.in. nie ma wyciętej zawartości, która jest imo chorobą współczesnego rynku planszówek). Idą kolejne druki i koniec końców każdy powinien, prędzej czy później, swoją kopię dostać. Po prostu, w moim odczuciu, to zazwyczaj konsument jest tą słabszą stroną i to on bardziej zasługuje na wyrozumiałość (jeśli już zaczynamy szukać winnych, co samo w sobie jest tutaj niepotrzebne).

ps. A może trzeba dodać zasadę, że planszówkowicze powinni chodzić w krawatach (klient w krawacie jest mniej awanturujący się)? :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

Bary pisze:Większość z nas, geeków, orientuje się w trendach, ale są ludzie, którzy mniej czasu poświęcają temu hobby i zwyczajnie chcieliby kupić produkt w momencie, gdy o nim usłyszą. Teraz zaczynają powoli wychodzić polskie materiały, planszówkowy fb nakręca zainteresowanie, na bgg gra rządzi. Nie jest więc dziwnym zjawiskiem, że mniej wkręcony w planszówki konsument dowiaduje się o grze, chce ją nabyć i jest rozgoryczony niedostępnością. Proszę, nie piszcie mu, że powinien ogarnąć się rok wcześniej, to jest zwyczajnie nie fair.
To prawda, też o tym pomyślałem. Część ludzi po prostu dowiaduje się, gdy dany produkt jest już bardzo popularny i dotyczy to chyba każdej branży... I to prawda, że później uaktywniają się hipsterzy (obym się do nich nie zaliczał ;) ), którzy szczycą się tym, że produkt kupili i znali dużo wcześniej... ;)
Ja myślę, że te posty dotyczyły raczej ludzi, którzy obserwowali KSa GH i z różnych przyczyn odpuścili, by później narzekać na brak dostępności. Akurat brak dostępności zdarza się dość często i należy się z nim liczyć (jakkolwiek to brzmi). Ja uważam, że jeśli gra cię interesuje i masz kasę to warto zaryzykować, bo nietrudno jest odsprzedać z zyskiem (lub bez straty). Do tego wiele KSów pozwala zainwestować przysłowiowego 1 dolara i dać sobie jeszcze ze dwa miesiące na decyzję... Ja trochę żałuję, że nie kupiłem dwóch egzeplarzy... ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: Bary »

Wracając jednak do spraw bardziej przyziemnych- scenariusz 42...
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

Bary pisze:Wracając jednak do spraw bardziej przyziemnych- scenariusz 42...
Spoiler:
Jestem po 50 misjach...
Spoiler:
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

Ja też mam pytanko... Do osób po conajmniej 40 misjach.
Spoiler:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

pavel pisze: Jestem po 50 misjach...
Spoiler:
A propose drzewka misji...
Spoiler:
pavel pisze:Ja też mam pytanko... Do osób po conajmniej 40 misjach.
Spoiler:
Spoiler:
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: odmu »

elayeth pisze: A propose drzewka misji...
Spoiler:
Spoiler:
elayeth pisze:
Spoiler:
Jeden z celi odblokowuje (informacja co do celi):
Spoiler:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: elayeth »

odmu pisze:
Spoiler:
Koperta X... (minor spoiler bez zawartości)
Spoiler:
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: odmu »

elayeth pisze:
odmu pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Wg autora gry koperta X to coś o czym w najmniejszym stopniu powinno się rozmawiać. Dlatego spoiler poniżej jest dosyć duży, ale bez konkretów. Otwieranie na własną odpowiedzialność, bo może być więcej niż kierunkowa odpowiedź.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 16:03 przez odmu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

A jeszcze o drzewku scenariuszy...
Spoiler:
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: odmu »

pavel pisze:A jeszcze o drzewku scenariuszy...
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: 13thcaesar »

Ja mam możliwość zakupienia tej gry w Norwegii, ale się waham, bo nie jestem pewien czy jest warta tej ceny (patrząc pod kątem rozgrywki solo) - druga edycja za 1398 NOK (604.22 PLN).
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Gloomhaven - nowa gra autora Forge War

Post autor: pavel »

13thcaesar pisze:Ja mam możliwość zakupienia tej gry w Norwegii, ale się waham, bo nie jestem pewien czy jest warta tej ceny (patrząc pod kątem rozgrywki solo) - druga edycja za 1398 NOK (604.22 PLN).
W tej cenie widziałem w Rebelu, ale zniknęły po kilku godzinach. Cena przyzwoita. Ja gram sam dwoma postaciami. Imo warto kupić dla takiego grania. Kupuj. Jak wystawisz nawet otwartą po kilku rozgrywkach, jak nie spodoba się, to i tak od Ciebie ktoś kupi.
ODPOWIEDZ