Glik do wydrukowania

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Glik do wydrukowania

Post autor: blazej »

Czy odkąd glik jest do kupienia nie ma jego wersji do ściągnięcia i wydrukowania? Na stronie Folko nie widzę.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Glik do wydrukowania

Post autor: Don Simon »

blazej pisze:Czy odkąd glik jest do kupienia nie ma jego wersji do ściągnięcia i wydrukowania? Na stronie Folko nie widzę.
Z oczywistych wzgledow Glik zostal zdjety ze strony.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Tak też myślałem. Ale tu nasuwają się kolejne pytania :D Czy jeśli ściągnąłem wcześniej i wydrukuję teraz to jestem legalny? A czy jeśli nie ściągnąłem, ale ściągnął kolega to może mi to udostępnić?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

blazej pisze:Tak też myślałem. Ale tu nasuwają się kolejne pytania :D Czy jeśli ściągnąłem wcześniej i wydrukuję teraz to jestem legalny? A czy jeśli nie ściągnąłem, ale ściągnął kolega to może mi to udostępnić?
Proponuję opublikować "Zbiór kazusów z prawa autorskiego z ćwiczeniami na przykładzie gier planszowych" :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

blazej pisze:Tak też myślałem. Ale tu nasuwają się kolejne pytania :D Czy jeśli ściągnąłem wcześniej i wydrukuję teraz to jestem legalny? A czy jeśli nie ściągnąłem, ale ściągnął kolega to może mi to udostępnić?
O ile sie orientuje (zrobilem swego czasu jeden rok prawa, po czym skonstatowalem ze i ten kierunek i ten uniwersytet to wybitnie nie to i zdezerterowalem, wiec jakby co niech mnie ktos poprawi ;) ) w obydwu opisanych sytuacjach dzialasz legalnie - kwestia kiedy kto sciagnal nie ma chyba wiekszego znaczenia, jako ze znajduje tu, jak sie zdaje, zastosowanie instytucja dozwolonego uzytku (zreszta sciagnales rowniez legalnie). O ile nie podpisujesz gry swoim nazwiskiem i nie twierdzisz, ze jest Twoim pomyslem, ani tez nie usilujesz sprzedawac tych kopii, tylko grasz w nie sam z kolegami czy rodzina, wszystko jest chyba w porzadku. Gdyby bylo inaczej, nielegalna bylaby kazda samorobka. Zdaje sobie jednoczesnie sprawe, ze wkraczamy tu na grunt grzaski i mogacy prowadzic do dosc ozywionych dysput (ja akurat temat znam bardziej od strony muzyki i uwazam spora czesc interpretacji prawa autorskiego dokonywana przez koncerny plytowe za absurd czystej wody, stad tez kibicuje roznym inicjatywom typu Partia Piratow. :twisted: ) Litosciwie pomijam absurdy biblioteczne, z ktorymi stykam sie nagminnie z przyczyn zawodowych. Dobra, koncze juz, zanim mi wyjdzie "rant" pelna geba - prawo autorskie (a raczej pewne jego interpretacje) to temat, ktory moze podnosic mi cisnienie. :)
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Geko pisze:Proponuję opublikować "Zbiór kazusów z prawa autorskiego z ćwiczeniami na przykładzie gier planszowych" :P
Sprawa jest poważna. Chciałbym móc spojrzeć w lustro następnego dnia po wydrukowaniu Glika :D
Wilk pisze:prawo autorskie (a raczej pewne jego interpretacje) to temat, ktory moze podnosic mi cisnienie. Smile
Tematem, który może podnosić ciśnienie jest powód, dla którego nie chcę kupić portalowego wydania :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

blazej pisze: Tematem, który może podnosić ciśnienie jest powód dla, którego nie chcę kupić portalowego wydania :)
Hehe, wiec wlasnie ja w trosce o swoje cisnienie czekam z kupnem, az bedzie ta "ladniejsza" NS Hex (moze do tego czasu uda mi sie wreszcie w to zagrac i przetestowac). ;)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Jak będziesz za tydzień (w sensie w piątek), to się uda :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Sztefan pisze:Jak będziesz za tydzień (w sensie w piątek), to się uda :)
No, mam nadzieje, ze wreszcie ten plan dojdzie do skutku. ;)
0sadnik
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2007, 12:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Glik do wydrukowania

Post autor: 0sadnik »

blazej pisze:Czy odkąd glik jest do kupienia nie ma jego wersji do ściągnięcia i wydrukowania? Na stronie Folko nie widzę.
Jeszcze niedawno była na BGG.
Modyfikacje, warianty, scenariusze
"Osadnicy z Catanu" http://catan.eblog.pl
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Jeszcze jest, do Glak, ale te same plansze z tego co wiem.
ODPOWIEDZ